Editörler : F16 Gökçen
«45678910111213141516
19 Mayıs 2019 23:10

Bizim doğa manzaralı düğün fotoğraflarını gören oğlumun "keşke bende gelseydim" demesi yok mu ! yeniden çocuk olasım, yeniden hayata çocukça bakasımı getirdi. . . hck
30 Mayıs 2019 10:14

yaklaşık 30 metre genişliğinde bir gölde yüzüyoruz ve ben kıyı tarafında dururken yanıma geliyor Aleyna tilki ve ben ona teselli veriyorum " üzülme, biraz sabret, bak yorumlara ne güzel" . . . nasıl bir rüya içindeyim. . . neden aleyna tilki. . . hazır yazıyorken başka bir konuyuda yazayım. istanbulda bir hakimin bayan avukatın mini eteğinin çok kısa olduğu gerekçesi ile baroya bildirimini istemişti, bugün de avukatların protestosu vardı galiba her yer mini etekli avukat dolmuş ((:
01 Haziran 2019 23:33

şu karpuz tokatlama işi, değişik bir sanat ve bilgi birikimi olsa gerek, hani tokatlayanlarda işin uzmanı değil ! bir tür adet, gelenek gibi. . . nasıl bir ses duymamız gerektiğini, bilmeden tokat sonrası nasıl bir tepkime olmasını gerektiğini. . . Hobi işte, tokatlamaya devam ((:
09 Haziran 2019 18:16

ölük insanların buraya gelir doktorlar muayene eder (hastane kavramı ) hck ((:
13 Haziran 2019 10:34

saatlerce oynamasına rağmen, hava iyice kararmasına rağmen gelmek istemeyen ve kolundan tutup ağlaya ağlaya eve getirdiğim yavrumun bana sitem ederek "kaçıp gideceğim çok uzaklara, bineceğim taksiye" demesi üzerine sordum "oğlum senin paran varmı ? " cevap "sen verirsin ". . . Oldu oğlum kaçman için para vereyim, taksiyi de ben çağırayım ((: hangi çizgi filmmi izliyorsun yavrum sen ? hck
19 Haziran 2019 11:02

anneannemin ardından eşi olan dedemde Cumartesi günü vefat etti. büyüklerden bir tek babaannem kaldı onunda maşallahı var genç duruyor . . .
Into The Unknown 06, 5 yıl önce
geçtiğimiz cuma anneanem vefat etti. yokluğunu yavaş yavaş hisseder gibi oluyorum. ölüm düşündükçe garipleşiyor. . .
21 Haziran 2019 20:06

telefona oyun yüklemezsen kocanı öldürürüm diyor şimdi de ! düşündüm de nedenini çok uzaklarda aramamak gerek, söz, savaşçı, eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, çukur gibi elinde silah olan adamların, her 5 saniyede bir adam öldürmesi, ölümle tehdit etmesi bunun sonucu. bunları izleyen kim. ? koskocaman yaşını başını almış anneanne . . . senin ne işin var böyle filmlerle filmlerin sana verdiği katkı nedir? nasıl bir fantazi resimdesin. faydalı dizilerin suyu mu çıktı ? at elindeki şu sigarayı da ! utanmasan beline silahta takacaksın :@
02 Temmuz 2019 18:35

Geçen hafta Çarşamba günü bir bayanla tanıştım, perşembe günü Gezinti yaptık, Cuma günü ayrıldık. 1 günde özlemek 2 günde 1800 TL değerinde telefon hediye etmek de nedir ? ben bayana hesap ödetirken mahçup oluyorum telefon bana ağır gelmez mi ? yok yani yanlış olan bir şeyler var sakin limanlara gitmek gerek. . . sıradaki gelsin . . .

09 Temmuz 2019 10:36

Dinle oğlum ! kendine güveni olmayanlar, bir şeylerin ezikliği içinde yaşayanlar, kaybetmekten korkusu olan lar hile yaparlar. hile nedir sen onu da bilmezsin saf ve temizsin. dürüst ol, özgüvenli ol. Hile yapan insanlara gülümse acınacak haldeler onlar bilmezler. . .
20 Temmuz 2019 20:09

en son ne zaman ağlamıştım hatırlamıyorum . . . bugün hıçkıra hıçkıra ağladım ve halen ağlıyorum, yazarken ağlıyorum, susarken ağlıyorum. . . büyük oğlum ile oynayan bir çocuk vardı, ara ara gözlemlerdim ve severdimde terbiyeli, sakin ve olgun görünümlüydü. bugün annesi ve babasının ayrı olduğunu öğrendim, şimdiki babasının üvey babası olduğunu, istanbula taşındıklarını, çocuğun düşüp kolunu kırdığını öğrendim. . . üvey babası ile annesinin önceki günlerde tartıştığını da öğrendim, üzüldüm galiba çocuğa, annesine de üzüldüm evlerine baktım ve camların perdesiz olduğunu görünce de üzüldüm. . . halen ağlıyorum, neden bu kadar ağlıyorum yoksa ağlamayımı özledim bilmiyorum. . .
25 Temmuz 2019 09:41

dün haberini aldım. geri dönüş yapmışlar yeniden komşumuz olacaklar ((: vardır bunda da bir hikmet (:
Into The Unknown 06, 5 yıl önce
en son ne zaman ağlamıştım hatırlamıyorum . . . bugün hıçkıra hıçkıra ağladım ve halen ağlıyorum, yazarken ağlıyorum, susarken ağlıyorum. . . büyük oğlum ile oynayan bir çocuk vardı, ara ara gözlemlerdim ve severdimde terbiyeli, sakin ve olgun görünümlüydü. bugün annesi ve babasının ayrı olduğunu öğrendim, şimdiki babasının üvey babası olduğunu, istanbula taşındıklarını, çocuğun düşüp kolunu kırdığını öğrendim. . . üvey babası ile annesinin önceki günlerde tartıştığını da öğrendim, üzüldüm galiba çocuğa, annesine de üzüldüm evlerine baktım ve camların perdesiz olduğunu görünce de üzüldüm. . . halen ağlıyorum, neden bu kadar ağlıyorum yoksa ağlamayımı özledim bilmiyorum. . .
30 Temmuz 2019 07:50

kalbime sormadım ama dün aklımda olmadığını bugün farkettim, kadehimi sensiz yudumladım . . . sahi bir zamanlar nasıl ayrılabileceğimizi düşünüyordum şimdi ise nasıl unuttuğumu. . .
01 Ağustos 2019 10:01

Ben t9'a bile kabul ettirdim o 5 harfli kelimeyi sen nasıl olurda kabul ettiremedin yüreğine! ben onca acıyı kabul ettirdimde bedenime sen nasıl olurda bir günaydını kabul ettiremedin ! bir kez olsun yer değiştirdiğimizi düşünsene, bir sen ben olayım bir ben sen olsana! birde benim penceremden bak acılara, öyle günaydınlar bak nasılda hafif kalıyor. . .

01 Ağustos 2019 10:23

hani araba satarsın da akşam adam eşi ile görüşür satmaktan vazgeçer ondan sonra da bir bahaneler bulur vay şöyle oldu vay böyle oldu . . . ya bana direk söyle akşam sevgilimden ayrılmayı düşünüyordum ayrılmadım o yüzden bir bahane bulmam gerekirdi öyle yaptım de lütfen biraz cesaretli ol, hoşlandığın kişileri üzme ama beni üzebilirsin rahatlıkla . . . hoşlandığın kişiler yazsın zarar gelmez, sana sevgilerini anlatsınlar, sana ilgilerini anlatsınlar, sana yürüdüklerini anlatsınlar, zarar gelmez ama günaydın yazmasınlar çünkü günaydının altında yatan çok derin nedenler var ve onu sen biliyorsun . . .

14 Ağustos 2019 16:58

bir yudum sevinç istiyordum, bir gökyüzü huzur buldum, gecenin hafif esintisinde şehirden bakmakla görülmeyen yıldızları gördüm. yaşadal lazım doğayı, anlamak lazım köy hayatını, kulağımın örs, üzengisi, çekiçi hatta östaki borusu öyle güzel titreştilerki ağustos böceği söyledikçe şarkısını, kendimi buldum, özüm oldum, haz oldum. ağustos böceği demişken "La Fontaine" nin hikayesi geldi aklıma ağustos böceği ve karınca. . . ne saçma bir örnekleme ile çocukluğumuzun, gençliğimizin, belki ömrümüzün önemli bir kesimini ağustos böceklerini tembellikle suçlamakla geçirmişiz. . . siz şarkınızı söyleyin ağustos böcekleri, ben dinliyorum sizi, yar'leriniz dinler sizi, siz titreştirmeye devam edin çekiç, örs ve üzengimizi . . .
03 Eylül 2019 14:17

odanın ortasında bulduğu çorabı bana göstererek bu kimin diye bir kaç defa sorduktan sonra benden cevap gelmediği için çorabı uzatıp ayağının yanına tutarak çorabın boyunu ölçen ve ayağına çok ama çok küçük geldiği için kardeşinin olduğunu anlayan yavrum. kül kedisi hikayesi senden sonra çıkmış olsaydı yazarının sen olduğunu düşünecektim ((: hck

27 Eylül 2019 17:15

Ne zaman umudumu kessem güzel şeyler oluyor, ne zaman umudumu kessem içimde mutluluklar ölüyor, ne zaman umudumu kessem yokluğunu aldatmış oluyorum. . . sen bu gece ne düşüneceksin kimi düşüneceksin ve kimlerin düşüncelerini süsleyeceksin bilmiyorum ama ben bu gece yokluğunu aldatacağım . . .

30 Eylül 2019 15:42

30 EYLÜL . . .

01 Ekim 2019 10:09

Sünger atan silahını akşam oldu diye anneannemgilden alıp gelmedim diye evden gitmek istemekte nedir ! birde çok güzel hareketlerde skeç yapar gibi " açın kapıyı " demekte nedir. daha kapıyı açamıyorsun akşamın o saatinde karanlıkta ne yapacaksın kuzum sen.

H: Açın kapıyı gideceğim ben

H: Nereye gideceksin ?

H: Halama gideceğim ( halasını da unutmamış, güzel bir sevgi ve sığınma göstergesi güven meselesi )

H: Yarın git oğlum

H: Hayır bugün şimdi gideceğim, mavi arabayla gideceğim ( bizim arabamız bile yok, önce kendisine mavi bir araba alacak öyle gidecek, nasıl büyük bir hayal gücü ((: )

H: şimdi gitme oğlum bak kardeşin de gitmek ister

H: Açın kapıyı şimdi gitmek istiyorum. kardeşimde gelsin ben ona bakarım ( Sen kendine bakamıyorsun yemeğini bile biz yediriyoruz oğlum ((: )

neyseki üzerinde bulunan tşörte yazılı ingilizce kelimelerin anlamlarını bulma bahanesiyle unutturduk . . . bu yaşta bu ergenlik çok fazla ve yavrum ((:

02 Ekim 2019 19:56

Yıl 2019 28 eylül duşunu alda öyle git diyor sevgili, yoksa göndermem günah diyor sevgili, abdest almak gerekliymiş. . . giderim evde alırım desem de bırakmadı elimi ! gülümsedim hatta içimden iyice kahkahalar attım ama sustum. soruyorum günah nedir sevgili ! (((:

Toplam 313 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi