Editörler : E.Kayı Han
09 Eylül 2009 13:45

Filistin'e, cihada gitmek istiyorum

bana yol gösterin. filistine, çeçenistana, türkistana ya da kardeşlerimizin bulunduğu başka bir yere cihada gitmek, şehit ya da gazi olmak istiyorum. bu dünya boş geliyor. daralıyorum. Allah rızası için yardımcı olun. bağlanyıya geçeceğimiz tanıdık var mı?

HAYAtınsınavı
Daire Başkanı
09 Eylül 2009 16:33

bu dünyada farklı düşünceye sahip insanların ortak düşüncesi nedir ?

Ortak düşünce mutlu olmaktır.

Sen bu dünyanın gelip geçiciliğini idrak edip dar kalıptan sıyrılmak istiyorsun. şehit olmak .

Samimimisin ? Şehit olmak için dua ettin mi ? İnsan bazen ürperiyor !!! Sonra işte şöyle böyle ölürsem ya zor falan

Fakat samimi olarak şehit olmak isteyene rabbim nasip eder inşallah.

Cihat için bir yol gösterebilirim.

Filistin kadar uzak değil .

Nefs ile cihat gönlümüzün sesini nefsimize tercih etmek.

İşte bugün en kazançlı günüm olmalı demek kulluk için.

Allahın dostu olmak için bu gün ne yapabilirim diye kendini programlamak.

En büyük cihat kardeşim.

asos_zen
Yasaklı
09 Eylül 2009 18:18

büyük cihadı bırak,,,küçük cihada git...

:)

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
09 Eylül 2009 19:27

En büyük cihad insanın nefsi ile olan cihaddır..sonra bizim ülkemiz çok mu iyi bir konumda..Bediüzzaman İslamın son karakolu Anadolu'dur diyor..

pervari02
Şube Müdürü
10 Eylül 2009 14:29

yalnız arkadaşlar büyük cihad öncesi küçük cihadı aradan çıkarma gerekmez mi? Resulullah efendimiz küçük cihad bitti, büyük cihadda sıra dediğinde bir savaş sonrası değil miydi? ben mi yanlış hatırlıyorum?

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
10 Eylül 2009 19:45

insanın nefsi ile olan cihadı her andır..savaştan önce veya sonra değil..Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin oradaki muradı, küçük cihat esnasında insanın nefsini bir anlık unutabilir..zira İslamın kurtuluşu için bu şarttır..

Ama şu an ki durum farklı cihadın şekli heryerde faklılık arzedebiliyor..mesela filistindeki küfre karşı silahlı bir savaştır..

ama ülkemizde ise fitneye, gaflete ve kimi zamanda bazı küfür ideolojilerine karşı bir savaştır..terör sorunu bir fitnenin fitillenmesidir..(siyonist güçler tarafından)..terör sorunu hariç diğer cihatlar silahlı değil kavlidir..

Bu yüzden dinimizi bilmek esastır..onu yaşamak ise ondan daha mühim bir esastır..zira günümüz cihadı, bunu iktiza ediyor..

ögretmence13
Kapalı
10 Eylül 2009 20:33

gidersen benide götür ciidiyim kardeşim

asos_zen
Yasaklı
10 Eylül 2009 20:39

yolunuz açık olsun...benide götürün dicem ama hanım salmaz... çocuklar falann...ben gelmeyim sağ olun..

gidince bir kez ölürsün.. şehid olursun...

biz burda günde 50-60 kez ölüyoruz kardeşim....:)

can_hafize
Kapalı
10 Eylül 2009 23:21

burdan bı arkadsımın eşide cıhat için gıttı,gıdelı 2 yıl oldu hiç haber yok,eşi ve çocugu yalnız..

eşi ve çocugu üzerınde hakkı yokmu?

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
10 Eylül 2009 23:34

"Bizim en büyük düşmanımız cehalet, zaruret, ihtilaftır."

diyor Bediüzzaman..

Kalpleri fethetmek, akılları iknaa çalışmak, delilli ve ispatlı konuşmak, yara açmadan açılan yaralan sarmak bu zamanın en makbul cihadıdır.

Fert kendi başına iştişare hukukunu gözetmeden ailesini terketmesi ve onları maddi maişetle yalnız bırakması ve onların perişan olmasına sebeb olacaksa caiziyeti tartışılır..

Hem bu islamın bir meselesidir..ferdi hareket değil, toplumsal ve devlet planında yapılacak bir iş..ama şu an ki ortam buna müsaade etmiyor..sabretmek ve dua etmek mecburiyetindeyiz..

Kainat numunesi
Yasaklı
10 Eylül 2009 23:38

heyy bu başlık nolmuş:)

peki en büyük cihatın nefisle olan cihad oldugu aşikar bu ahir zamanda kardeşlar:(

allah cümlemize yardım etsin...

HAYAtınsınavı
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 10:23

haseki 34

Filistine mi gittin yoksam

Sesin gelmiyor. ))

haseki34
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 13:26

canhafize! ne yollarla gitti, yol gösterebilir misin bize? ben bekarım. sorumluluğum altında kimse de yok. kardeşlerimiz mücadele halindeyken burada rahat yaşam sürmek ve de kapitalist yaşama ayak uymak zorunda bırakılmak sıkıyor beni. yol gösterir misin?

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 13:37

Haseki 34 Hocam bir zamanlar bizimde öyle bir düşüncemiz vardı..hatta çeçen direnişçilere bile katılmayı düşünmüştük..ama o an ki gençliğin heyecanı imiş..

sana tavsiyem ülkemizde kurtarılmayı bekliyor..kendini fıtratına uygun bir yere ada ve hizmet yapmaya çalış..

Bir de Filistin gibi yerlere ümmet olarak yardım etmeliyiz..ama bunun ne ortamı olulştu ve ne de zamanı geldi..

HAYAtınsınavı
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 15:01

Günümüzde nefs ile cihat ın yanında

Birde maddi cihat var. Yardım etmek. elimizdeki ile .

Elimizdekinin bir kısmını kardeş aile olarak seçip Filistinli bir çocuğa yardım edebiliriz.

Okumalıyız. gelişmeli. Biraz daha ileri gitmek cihat

Mahur_
Yasaklı
11 Eylül 2009 15:11

telefonunu yaz özelden...

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 15:17

Biz OLMAZ diyoruz, sen OLUR diyorsun..bu ne lahana turşusu

Mahur_
Yasaklı
11 Eylül 2009 15:31

kardeşim sen tel yaz özelden ben sana elimden geldiğince yardımcı olurum. dinleme diğerlerini sen...

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
11 Eylül 2009 15:38

olur mu öyle abim..ferdi hareket ile olmaz..iştişare ediyoruz burada..genel kanı OLMAZ diyor..

iştişarede çıkan karar yanlış da olsa uymak mecburiyetindeyiz..

Kainat numunesi
Yasaklı
11 Eylül 2009 15:42

bırak zaman ya insanlar naparsa yapsın...

biz dedik diyecegimizi fikrimizi söyledik...

bu zaman kılıç kalkan zamanı DEGİL BİLESİNİZ...

asos_zen
Yasaklı
11 Eylül 2009 15:58

yolunuz açık olsun ....ölmeden gelmeyin...

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi