Editörler : supporters.
«34567891011121314»

Rjordan
Aday Memur
12 Kasım 2019 23:11

Yazılı sınav ayrı ayrı açıklanabilir.Nihai listeler beraber açıklanır ,akabinde (eğer başka bir kamu kurumunda çalışmıyorsanız) birkaç hafta içinde göreve başlarsınız. Tabi önce temel eğitim olur 1 ay. Sonra bakanlık bünyesinde dairelerde göreve başlarsınız.

Yazılı sınav da tahminim en az bir buçuk ayda açıklanır.

whateverbforb, 4 yıl önce

2 ayı bulur diye düşünüyorum, mm ile birlikte açıklarlar.

Lithuan
Aday Memur
14 Kasım 2019 19:36

Tahminimce yazılı sınav sonuçları ocak ortası civarında açıklanır ve mülakatlar da 1 ay içinde gerçekleştikten sonra nihai kazananlar listesi nisan ayında duyurulur. Çoğu kişinin bahsettiği gibi bir hazırlık süreci, staj dönemi falan yok. Kazandıktan sonra belli evrakları teslim ettikten sonra direkt olarak aday konsolos ve ihtisas memuru ya da aday meslek memuru olarak göreve başlarsınız... Bu 1 yıllık süreçte hem çalışıp hem de meslek içi eğitimler görerek çeşitli alanlarda yetkinlik edinmeye başlarsınız. Ayrıca son düzenleme ile birlikte diplomat olan kişilerin kariyerleri 3 yıl yurtiçi görev, 4 yıl yurtdışı görev olarak düzenlenmiştir. Genellikle yurtdışı görevleri de ülkelerin kategorisine göre gönderilir, yani ilk olarak mahrumiyet bölgesindeki bir ülkede 4 yıl görev yaptıktan sonra bir sonraki göreviniz daha iyi bir ülkede olur. Tabi ki bunun garantisi yok...

juniord
Aday Memur
15 Kasım 2019 15:36

Aday meslek memurluğu yazılı sınavına tam bir hafta kaldı ve sınava girmeye hak kazananların listesi hala açıklanmadı. Bugün de açıklanmayıp pazartesi gününe kalırsa şimdiye kadarki en geç açıklanma süresi olacak sanırım.

whateverbforb
Aday Memur
15 Kasım 2019 19:31

Açıklanmış

juniord, 4 yıl önce

Aday meslek memurluğu yazılı sınavına tam bir hafta kaldı ve sınava girmeye hak kazananların listesi hala açıklanmadı. Bugün de açıklanmayıp pazartesi gününe kalırsa şimdiye kadarki en geç açıklanma süresi olacak sanırım.

sergerde87
Kapalı
16 Kasım 2019 16:42

Ben puanların 85lere kadar düşmesine şaşırıyorum. Etrafımdaki kalifiye insanların çoğu "ya torpil vardır kesin" diye başvurmuyor. Bu yıl ne gibi bir haber çıkacak merak ediyorum.

whateverbforb
Aday Memur
17 Kasım 2019 16:53

Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Kim ve MMsınavlarında başarılı olmak sadece Yds den yüksek puan almaktan geçmiyor. İkisi de zor sınavlar ve insanlarda gayet bunun bilincinde, ayrıca sadece 3 kere katılma hakkı ve yurtdışı görevleri gibi hususlar başvurmama da etkili olduğunu düşünüyorum. Herkes sizin bahsettiğiniz kesin torpil vardır düşüncesinden hareket etse kaymakamlık, hakimlik/savcılık sınavlarına da katılımın az olması gerekir ki mevcut durum hiçte öyle olmadığını gösteriyor.

sergerde87, 4 yıl önce

Ben puanların 85lere kadar düşmesine şaşırıyorum. Etrafımdaki kalifiye insanların çoğu "ya torpil vardır kesin" diye başvurmuyor. Bu yıl ne gibi bir haber çıkacak merak ediyorum.

zkt_ege
Memur
19 Kasım 2019 09:22

Meslek Memurlarının memur olan eşlerinin izin durumları nedir? 657 madde108 /D uygulamada görev süreleri boyunca ücretsiz izin alabiliryorlar mı?

egalite
Memur
19 Kasım 2019 12:05

Hayır alabilecekleri maksimum bir süre var. Yurt dışına sürekli görevle atanan memurun, devlet memuru eşine, memuriyetleri süresince her defasında bir yıldan az olmamak üzere en çok dört yıla kadar aylıksız izin verilebilir.

Bunların hepsi mevzuatta yer alıyor.

zkt_ege, 4 yıl önce

Meslek Memurlarının memur olan eşlerinin izin durumları nedir? 657 madde108 /D uygulamada görev süreleri boyunca ücretsiz izin alabiliryorlar mı?

Rjordan
Aday Memur
19 Kasım 2019 13:33

Mevzuatın, eğer varsa, linkini atabilir misiniz acaba? Ben farklı biliyordum da.

egalite, 4 yıl önce

Hayır alabilecekleri maksimum bir süre var. Yurt dışına sürekli görevle atanan memurun, devlet memuru eşine, memuriyetleri süresince her defasında bir yıldan az olmamak üzere en çok dört yıla kadar aylıksız izin verilebilir.

Bunların hepsi mevzuatta yer alıyor.

egalite
Memur
19 Kasım 2019 14:46

Şimdi tekrar araştırdım, 657 sayılı devlet memurları kanununun 108. maddesi D bendinde belirtiliyordu. Ama geçtiğimiz yıllarda değiştirilmiş. sanırım süre sınırı kaldırılmış. Yanlış bilgilendirme yaptım kusura bakmayın.

Rjordan, 4 yıl önce

Mevzuatın, eğer varsa, linkini atabilir misiniz acaba? Ben farklı biliyordum da.

johndoe66
Aday Memur
23 Kasım 2019 20:07

Sinaviniz nasil gecti dostlar?

juniord
Aday Memur
23 Kasım 2019 20:52

Çeviriler oldukça kolaydı bence şu iklim konusundaki mitigate kelimesi hariç, onu seçici kelime olarak kullandıklarını düşünüyorum. Kompozisyon konusu da çok zorlayacak bir konu değil gibiydi ama örnekleri iyi bilmek gerekiyordu. Sanırım yarınki türkçe kompozisyon biraz belirleyici olacak.

johndoe66, 4 yıl önce

Sinaviniz nasil gecti dostlar?

Lithuan
Aday Memur
24 Kasım 2019 23:11

Meslek memurluğu sınavına giren arkadaşlara geçmiş olsun, umarım sınavlarınız iyi geçmiştir. Kompozisyon soruları nelerdi? Hangi konulara değindiniz acaba merak ediyorum... Çeviriler zorlayıcı mıydı hangi konulardan sorulmuştu?

sergerde87
Kapalı
25 Kasım 2019 12:58

Ocak ayına kadar açıklanmaz mı acaba aday konsolosluk?

noyan07
Aday Memur
25 Kasım 2019 15:02

Sadece bana mı KİM sınavı MM sınavından daha zor geldi. Özellikle çeviri kısımları. MM çevirileri cidden kolaydı.

Selftaughtmen
Aday Memur
25 Kasım 2019 15:45

Kim çevirileri zordu mm in ingilizce kompozisyon zordu üzerinde özel durulması ve ayrıntılı bilgi isteyen derin bi konuydu bence

theunnamed
Aday Memur
25 Kasım 2019 16:15

MM sınavı soru başlıklarını söylemeniz mümkün mi acaba ?

Selftaughtmen
Aday Memur
25 Kasım 2019 17:38

İng kompozisyon yaptırımların geçerliliği ve etkileri. Türkçe kompozisyon doğu akdeniz
theunnamed, 4 yıl önce

MM sınavı soru başlıklarını söylemeniz mümkün mi acaba ?

johndoe66
Aday Memur
25 Kasım 2019 17:40

MM sonuclari takriben ne zaman aciklanir? Ocak'in ikinci haftasi gibi mi?

theunnamed
Aday Memur
25 Kasım 2019 22:50

Ben daha da uzun sürede açıklanacağını düşünüyorum. Geçen yıl sınava giren sayısı 500 kişiyken bu yıl 1500 kişi. Her birinden en az 4 sayfalık cevap kağıdı ile 2000 sayfa yapıyor. Bu yıl ise sayı 6000. Geçen yıl 2 ayda açıklanmış. Oldukça yorucu ve sıkıcı olmalı değerlendirme. Bu sebeple daha uzun olacağını düşünüyorum..

Toplam 1311 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi