Editörler : oto-danisman-expert

scoban05
Aday Memur
10 Kasım 2018 10:41

Birkaç soruya birlikte cevap vereyim: Eğitim süresi belli olmaz her sene değişiyor artabilir azalabilir de. Öğrenciyken yani subay adayı iken atğm maaşı alırsınız ilk Aydan itibaren memuriyetiniz başlar maaş alırsınız. Bizde de sonuçlar örnek: kkk ikmal asil, dkk deniz makine yedek 123 deniz piyade yedek 582, hkk uçak bakım asil ya da yedekse tüm tercihlerindeki yedek sıran gözüküyordu. Yani şunu iyi anlayın bi kk da bi tercihinde asilsen diğerleri gözükmez sadece diğer kk lardaki asil yedek durumun gözükür. 3 kkda da asil olabilirsin ya da tüm tercihlerinde yedek de olabilirsin. Asil olduğunda seçme hakkı senindir istediğin kk na gidersin. Yedeksen çağırılırsın sıran geldikçe.

scoban05
Aday Memur
10 Kasım 2018 10:47

Şunu da ekleyeyim burada öyle ÖSYM gibi taban puan vs şu kaçla kapatmış bu kaçla kapatmış Bilgi sahibi olamıyorsunuz açıklanmıyor ama KPSS fyt önemli etken. Düşükse mülakat puanınızın çok iyi olması lazım.

hbbyvz
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:13

Deniz güverte sınıfı ile ilgili bilginiz var mı ?

Strugg
Kapalı
10 Kasım 2018 12:18

takip

atalak
Memur
10 Kasım 2018 12:21

Deniz makine sınıfı hakkında bilgisi olan varmıdır?

Butimarrr
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:41

Güncellenmiş tabloya nereden ulaşacağız kılavuzun şu an ki hali güncel mi?
arıstan, 5 yıl önce

https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/413

personel temin sitesinde duyuru yayınlanmış.

DUYURU

2018 YILI DIŞ KAYNAKTAN SUBAY ASTSUBAY TEMİNİ KAPSAMINDA K.K.K.LIĞINA AİT KAYNAK OKUL PROGRAM TABLOLARINDA GÜNCELEME YAPILMIŞTIR. BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Butimarrr
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:50

Merhaba bölümüm Spor Yöneticiliği fakat tabloda bölümüm yok formasyon belgem var ama bununla ilgili bir açıklama yok başvuru yaptım kkk personel,ikmal ve maliye bölümlerini tercih yapabilirisiniz yazısı ile yaptım ama içerden astsubay enişteme sordum sistem kabul etse de eleyeceklerini söyledi ve kadın alımı 20 kişiyi geçmezmiş. Anlamış değilim Tablonun 1.nci sırasında 4 yıl süreli tüm fakülte bölümleri yazmakta ve 20 katı çağırılacağı yazıyor lütfen bilginiz varsa ve yardımcı olursanız çoook sevinirim

msc35
Aday Memur
10 Kasım 2018 13:43

ben üç kk yıda tercih ettim şimdi neye göre yerleştirilcem kafam karıştı.hepsine yerleşme oluyormu.onların seçtiğine mi gtmek zorundayım tercihler arasından.yardımcı olursanız sevinirim

Yeni Komiser
Aday Memur
10 Kasım 2018 14:02

Hocam en merak edilen sözlü mülakat o konuda yardımcı olun ben polislik mülakatına gitmiştim orada 2 kart çektirmişlerdi burda ki mülakatta bu şekilde mi bide komisyonun karşısına nasıl bir kıyafet ile çıktın ve nelere dikkat etmemiz lazım

msc35
Aday Memur
10 Kasım 2018 14:56

arkadaşlar mesela tercihlerim

1.hava öğretmen

2.kara öğretmen

3.deniz öğrt

4.hava ikmal

5.hava istihbarat

6.hava hedef ist

7.hava piyade

şimdi bn bunların hem hava piyade de hem de hava öğretmende asil olabiliyor muyum puanım yeterse.yoksa bunlardan sadece birinde mi asil oluyorum.hepsinde de asil olma şansı var mı.mesela 4. tercihimde tutuyor. 5 tercihimde tutuyor diyelim.onlar otomatik beni 4 .tercihime mi atıyor.yoksa seçme şansı veriyorlar mı yine .tecrübeli bir arkadaşım anlatsın lütfen.

pomi
Aday Memur
10 Kasım 2018 15:21

Göz lazer tedavisi kabul oluyormu

Statikkci
Kapalı
10 Kasım 2018 15:56

Merhaba kardeşim teşekkür ederim bize yardımcı olduğun için, benim sorum şu : ben hava kuvvetleri mühendis ilanına başvurdum yaşadığım şehirde de ana jet üssü var, eğer olurda seçim aşamalarını geçip seçilirsem hava kuvvetlerinde mühendis olduğum için bulunduğum şehirde ömür boyu ana jet üssünde mühendis olarak kalma ihtimalim varmı acaba ? Teşekkür ederim selamlar

scoban05, 5 yıl önce
Arkadaşlar tam olarak şöyle tercih yapacaksınız: kk sırası fark etmiyor yani 3 kk içinden en fazla 5er sınıf/branş seçebilirsiniz fakat bunların sırası önem arz ediyor. Yani kk değil fakat kk içindeki s/b tercih sırası önem arz ediyor.
10 Kasım 2018 19:23

Askerliğini yedek subay olarak tamamlayanlar nitelik belgesi almak zorunda mı?

harunadıbay
Kapalı
10 Kasım 2018 22:57

Sınav aşamalarını müteakip sağlık raporu kriterleri Muharip veya Yardımcı sınıflar içinfarklı olacağından, tercihler yapılırken azami dikkatli davranılması adayın lehine olacaktır. (Örneğinsadece yardımcı sınıflar için subay olur kararlı raporu olan adayların muharip sınıflar için yapmışoldukları tercihler dikkate alınmayacaktır) Başvuru aşamasında yapılan tercihler daha sonra değiştirilemeyecek, tercih değiştirme ve/veya güncelleme talepleri dikkate alınmayacaktır..

Bu maddeye istinaden sadece bir sınıfa mı tercih yapabiliriz, yoksa her sınıf için ayrı ayrı sağlık raporu mu alacağız? teşekkürler

Tyypzn
Aday Memur
10 Kasım 2018 23:06

Beyler askerlik durumum tecilli benim başvurmam da herhangi bir engel değildir dimi? Kılavuz da göremedim öyle bir ibare

Barış88
Aday Memur
10 Kasım 2018 23:14

engel değil tabiki. ben merak ettiğim e devletten aldığım askerlik durum belgesi kabul ediliyor mu. Daha önceden katılan bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplayabilir mi?

burcu.neriman123
Aday Memur
11 Kasım 2018 16:50

arkadaşlar merhaba eğitimde oldukça istifa eden oluyormuş, kısaca eğitim içeriğinden bahseder misini? ve kardeşim hava müh. seçecek hava eğitimi zor mu?

teşekkürler

haydevira
Memur
11 Kasım 2018 17:31

Arkadaşlar sınav bilgilerinde bir sürü sınav puanı var otomatikmen olarak en son sınavı mı seçecek sistem???

Kaaris
Kapalı
11 Kasım 2018 17:42

2017 2018 kpss en yüksek hangisi ise onu seçer

haydevira, 5 yıl önce

Arkadaşlar sınav bilgilerinde bir sürü sınav puanı var otomatikmen olarak en son sınavı mı seçecek sistem???

Kaaris
Kapalı
11 Kasım 2018 18:01

Kpss kaç puanla kapattı diye bir olay yok kpss+spor+mülakatın yüzdeleri var. Ve bunlardan alınan toplam puan önemli. 60 kpss puan alan kazanırken 70 kpss puan alan yerleşemeyebiliyor.

Mlzgrttt, 5 yıl önce

Herkesin hakkından hayırlısı olsun öncelikle arkadaşlar. Benim birkaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Lisan mezunu olduğum bölümeuygun sınıflara başvuru yaptım başvurunuz değerlendiriliyor yazıyor herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu ? Diğer sorum ise transkript yükleme yapmam gerekiyor mu? Kara kuvvetleri piyade topu kpss kaç puanla kapattı?

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi