Editörler : ayşegül bgm

hemşo22
Memur
14 Eylül 2017 01:59

Unvanını varsa buyur atan ,tutan yok

asliorthemşire, 7 yıl önce

devlet bize hemşire unvanı vermiş senin ne haddine bununla ilgili konuşmak? ama doğru siz her ortaöğretim başlığına atlıyorsunuz:D

hemşo22
Memur
14 Eylül 2017 02:01

Lisans oku tutan yok sende çatır çatır atan

nurse.8, 7 yıl önce

Arkadaşım benim diplomamda HEMSIRE yazıyor mu yazıyor kpssden de 87 puan almış miyim almışım, beni üzen de hakkımı alamamak. 6 bin lisans alındı sozlesmeli çatır çatır alınıyor daha hala atanamayip utanmadan bu siteye giriyorsunuz siz kendi derdinize yanin. Sağlığın kalitesini sizin gibi bencil ve kafası çalışmayan 69 puanlar düşürüyor.

Hemsireort
Kapalı
15 Eylül 2017 00:14

Senin yeterli eğitim alan lisans mezunu hemsirelerden bazıları daha ekg cekmesini bile bilmiyor ama yetersiz egitim almış olarak gördüğün lise mezunu hemşire gelip o hastanin ekgsini cekip damaryolunu açıp kanlarini alip dosyasını tamamlayip hemsireye teslim ediyor. Umarım sende bi gün ekg bile cekemeyen yeterli egitim almış lisans hemsiresine denk gelirsin ve bidaha kimseyi kucumsememeyi ogrenirsin MINICIKfzt.

Minicikfzt, 7 yıl önce

Ben kendi düşüncemi söylüyorum. Sağlık bakanlığı da benim gibi düşünüyor olacak ki alımı durdurma kararı aldı. Ben fizyoterapistim yani benim için değişen bir durum yok. Benim branşımda ortaöğretim alımı yok. Ayrıca atanmış bulunmaktayım. Ben yeterli eğitime sahip kişilerden sağlık hizmeti almak istiyorum. Artık yeterince lisans öğrencisi var, ortaöğretime gerek yok. Evet temel derslerin az gösterildiğini biliyorum. Bu sizin tercihinizdi. 400 üstü puan aldım diyorsunuz ya o halde sizin için lys de o kadar zor olmaz öğrenirsiniz. Hemşirelik puanı zaten çok düşük. Biraz emek verirseniz rahatça kazanırsınız. O zaman kimse size yetersiz gözüyle bakmaz.

Minicikfzt
Memur
15 Eylül 2017 12:06

Benim kimseyi küçümsediğim yok. Sadece bu konuyu açan ve altına yorum yapan kişiler farkında değil hayatın zorluğunun. Bütün yorumlarımı okursanız ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz.

Hemsireort, 7 yıl önce

Senin yeterli eğitim alan lisans mezunu hemsirelerden bazıları daha ekg cekmesini bile bilmiyor ama yetersiz egitim almış olarak gördüğün lise mezunu hemşire gelip o hastanin ekgsini cekip damaryolunu açıp kanlarini alip dosyasını tamamlayip hemsireye teslim ediyor. Umarım sende bi gün ekg bile cekemeyen yeterli egitim almış lisans hemsiresine denk gelirsin ve bidaha kimseyi kucumsememeyi ogrenirsin MINICIKfzt.

ayşeeser
Aday Memur
15 Eylül 2017 14:16

Hemsireort, Bugün - Alıntıya git

Benim kimseyi küçümsediğim yok. Sadece bu konuyu açan ve altına yorum yapan kişiler farkında değil hayatın zorluğunun. Bütün yorumlarımı okursanız ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz.

hangi konuyu açacağımıza biz karar veririz. hakkımız olanı istiyoruz bu kadar net. bunu hiç kimse sorgulayamaz. hayatın zorluğunu siz klavye başında test mi ediyorsunuz çooooook ilginç.mınıcıkf.

Minicikfzt
Memur
15 Eylül 2017 14:36

Konu açamazsınız mı dedim acaba ben? Konunun içeriğinden bahsediyorum. Gerçek dünya sandığınız kadar kolay değil. Meslek lisesi mezunu olmak 2017 yılında yeterli değil. Bu küçümsemek değil ki. Farkına varmanız için sanırım olgunlaşmanız gerekecek.

Minicikfzt
Memur
15 Eylül 2017 14:39

Kolay olmadığının farkında olan arkadaşlarım o halde lise mezunu iken atanmanın çok zor olduğunu bilmeliler. O kadar üniversite mezunu insan işsizken ben sağlık meslek okudum çok emek verdim demek bana ilginç geliyor. Bir şeyleri elde etmek için çok daha fazla çaba göstermek gerekiyor.

ayşeeser
Aday Memur
15 Eylül 2017 14:51

Minicikfzt

Memur

Konu açamazsınız mı dedim acaba ben? Konunun içeriğinden bahsediyorum. Gerçek dünya sandığınız kadar kolay değil. Meslek lisesi mezunu olmak 2017 yılında yeterli değil. Bu küçümsemek değil ki. Farkına varmanız için sanırım olgunlaşmanız gerekecek.

Alıntı yap

seninki gibi insanları hor gören bir olgunluksa kalsın o olgunluk.. o kadar olgunsun ki maşallah yani kurduğun cümleden belli. 69 puana düştü puanlar gel seni sınavsız alalım mı(!) desinler ne bekliyorsun???. biz de farkındayız her şeyin. 2015 de çok sayıda SML liseli alındı. sen 2017 de çok şey değişti diyorsun.

Minicikfzt
Memur
15 Eylül 2017 14:56

Insanları hor gördüğümü düşünmek istiyorsunuz. Eminim çoğunuz 18 yaşındasınız bu yaşta üniversite mezunu olmanızı zaten beklemiyorum size demek istedigim lise mezunu olarak kalmamalı lisans okumalısınız. Alımların bu yönde değişmesi çok normal değil mi? 2 yıl içinde kaç bin lisans hemşire mezun olmuştur sence? Yeterince lisans hemşire yetişirken lise mezunu çalıştırmak istemez devlet çok normal bu.

ayşeeser
Aday Memur
15 Eylül 2017 14:56

insanların moralini bozacak şeyler yazmayın bu ülkede sağlık lisesi diye bir gerçek var.. binlerce mezunu olan bir lise hala da mezun vermeye devam ediyor. bunu kimse göz ardı edemez. üstelik kimsenin eğitimini hiç kimsenin küçümsemeye hakkı yok. ki zaten küçümseyenlerle aynı işi yapıyoruz. sadece ufak tefek farklılıklar var o kadar. inşallah bu sefer hakkımız olan atama sayısını verirler.

berkeavci
Kapalı
15 Eylül 2017 15:05

Lisans okuyorum 240 kişi dönemim en az 50si sağlık çıkışlı bunlar niye geldi üniversiteye 2014de atamalar çok da kötü değilmiş. Sizler de çok iyi biliyordunuz meslek lisesi atamaları zor olacak diye. Salak mıydı benimle okuyanlar atanıp öğrencilik cekeceklerine onlar da bilmiyor muydu 4 senelik memur olmayı?

Bence bal gibi de böyle olacağını devletin lise atamalarını azaltacağını.

Kadro açılması zor beklemeyin fazla ayrıca 4 sene sonra da lisans hemşire ataması da zor olacak ben abi hemşirelik yazayim mi diyenlere tavsiye etmiyorum artıķ

ayşeeser
Aday Memur
15 Eylül 2017 15:06

Insanları hor gördüğümü düşünmek istiyorsunuz. Eminim çoğunuz 18 yaşındasınız bu yaşta üniversite mezunu olmanızı zaten beklemiyorum size demek istedigim lise mezunu olarak kalmamalı lisans okumalısınız. Alımların bu yönde değişmesi çok normal değil mi? 2 yıl içinde kaç bin lisans hemşire mezun olmuştur sence? Yeterince lisans hemşire yetişirken lise mezunu çalıştırmak istemez devlet çok normal bu.

o normal bu normal...

oradan kaç yaşında olduğumuzu da mı görüyorsunuz. valla çığır açtınız(!)

lafı değiştirmeyin sene 2017 diyorsunuz da, 2017 2014 ten uzak bir tarih değil yani.

ne okuyup okumayacağımıza dair o fikirlerinizi kendinize saklayın. o zaman sizde de gidip işletme, öğretmenlik okuyun gibi bi şey bu yani.

berkeavci
Kapalı
15 Eylül 2017 15:07

Daha ilaç doz hesaplayamayan adam atanamasın harbiden. Kpssye meslek sınavı da gelsin.

Minicikfzt
Memur
15 Eylül 2017 15:13

Diyorum ki 3 senede kaç bin lisans mezun oldu kim bilir 3 yıl önce öyleydi şimdi böyle demek de çok saçma. Alan sınavı gelmesine katılıyorum bence de gelmeli.

ayşeeser, 7 yıl önce

o normal bu normal...

oradan kaç yaşında olduğumuzu da mı görüyorsunuz. valla çığır açtınız(!)

lafı değiştirmeyin sene 2017 diyorsunuz da, 2017 2014 ten uzak bir tarih değil yani.

ne okuyup okumayacağımıza dair o fikirlerinizi kendinize saklayın. o zaman sizde de gidip işletme, öğretmenlik okuyun gibi bi şey bu yani.

hemsiryunus
Kapalı
16 Eylül 2017 19:44

Bir lisans mezunu hemşire ve lise mezunu hemşire ile konuştuğunuzda aralarındaki kültürel farklılığı, bilgi birikimlerinin ne kadar farklı olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Suç çoluk çocukla laf dalaşına giren bizlerde.

asliorthemşire
Daire Başkanı
16 Eylül 2017 20:42

girmeyin o zaman:) her ortaöğretim başlığı altına doluşuyorsunuz.

hemsiryunus, 7 yıl önce

Bir lisans mezunu hemşire ve lise mezunu hemşire ile konuştuğunuzda aralarındaki kültürel farklılığı, bilgi birikimlerinin ne kadar farklı olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Suç çoluk çocukla laf dalaşına giren bizlerde.

tombismetal
Kapalı
18 Eylül 2017 10:20

devlet sizi ve öğretmenleri atamak zorunda değil

Tunahan43
Aday Memur
19 Eylül 2017 09:55

+++

Holdem01
Aday Memur
20 Eylül 2017 09:56

+++