Editörler : Pangaea

egefe20
Genel Müdür
25 Şubat 2019 15:23

Oldu hocam. 2 kez mülakatlardan düşük aldım. O zaman da memurdum. Dediler ki memurlara yüksek verilmeyebiliyor işleri var diye. Tamam dedik yılmadık. Bir daha sınava girip gene kontenjanda olacak puanı aldık. Sonrası ise bu. Yani aklım mantığım durdu. İnsan kendinden şüphe ediyor. Seni en iyi tanıyanlara bile anlatamıyorsun bu durumu. Bir yanda devlet memurusun yıllardır bir yanda sana devlet memuru olma şartlarını taşımadığınız için atamanız iptal edilmiştir yazısı geliyor. Sabır sabır sabır.

Feyzablbl, 5 yıl önce
Umarım bu durumunuz en kısa sürede çözüme kavuşur daha önce hiç mülakata girip düşün puan aldığınız vs oldu mu belli ki yapılan işlemde bir yanlışlık var sıkıntı olsa zaten şuan memurluğa devam ediyor bile olmamanız gerekirdi

Feyzablbl
Şef
25 Şubat 2019 15:27

Anlıyorum sizi hocam gerçekten çok stresli bir dönemden geçiyorsunuz bizler de her şeyden şüphe eder olduk kimse emin olamıyor hiçbir durumdan böyle şeyleri okuyunca karşılaşınca allah yardımcınız olsun hayallerinize kavuşursunuz inşallah en kısa sürede
egefe20, 5 yıl önce

Oldu hocam. 2 kez mülakatlardan düşük aldım. O zaman da memurdum. Dediler ki memurlara yüksek verilmeyebiliyor işleri var diye. Tamam dedik yılmadık. Bir daha sınava girip gene kontenjanda olacak puanı aldık. Sonrası ise bu. Yani aklım mantığım durdu. İnsan kendinden şüphe ediyor. Seni en iyi tanıyanlara bile anlatamıyorsun bu durumu. Bir yanda devlet memurusun yıllardır bir yanda sana devlet memuru olma şartlarını taşımadığınız için atamanız iptal edilmiştir yazısı geliyor. Sabır sabır sabır.

ingiliic
Aday Memur
25 Şubat 2019 21:03

Meb mülakatından bahsediyorsunuz dimi hocam 2 defa düşük gelen?
egefe20, 5 yıl önce

egefe20
Genel Müdür
26 Şubat 2019 08:16

Evet hocam. 2016 puanıyla girdiğim mülakatlardan düşük aldım. 2017 puanı ile girdiğimden ise yüksek aldım. Daha doğrusu kendi puanımı aldım yuvarlanmış şekilde.

ingiliic, 5 yıl önce
Meb mülakatından bahsediyorsunuz dimi hocam 2 defa düşük gelen?

Calikusu00
Kapalı
02 Mart 2019 16:52

Merhaba. Nişanlım subay. Şu an açıkta ama ihraç durumu yüksek ihtimal. Ben de yeni atamada tercih yapacağım. Sorum şu : nişanlımla birçok kez otel kaydım var. Daha önce yaptığımız gezilerde aynı odada kaldık. Güvenlik soruşturmama bu durum yansır mı ?

Rangersx
Kapalı
02 Mart 2019 17:16

Subay nişanlınıza yansımamış ki subay olmuş sizede yansımaz.

Feyzablbl
Şef
02 Mart 2019 17:24

Hocam bir efsane olmuş dolanıyor ortada bu otel kaydı muhabbeti ama hiç çıkıpta evet ben bu sebepten elendim diyenini duymadım öğretmenlikte oda arkadaşımında erkek arkadaşıyla birlikte tatile gitmişliği var görevi başında şuan öğretmen olarak bir sorun çıkmadı yani güvenliğinde
Calikusu00, 5 yıl önce

Merhaba. Nişanlım subay. Şu an açıkta ama ihraç durumu yüksek ihtimal. Ben de yeni atamada tercih yapacağım. Sorum şu : nişanlımla birçok kez otel kaydım var. Daha önce yaptığımız gezilerde aynı odada kaldık. Güvenlik soruşturmama bu durum yansır mı ?

Flamenco0
Memur
02 Mart 2019 17:27

Sanırım siz açıkta olan veya ihraç olan birisi ile kaydınız olduğu için sormuşsunuz, diğer geyiğin olacağını hiç sanmıyorum. Size ise hu konuda bir şey yansıtmaz bence.

Calikusu00, 5 yıl önce

Calikusu00
Kapalı
02 Mart 2019 21:58

Ben nişanlımla subay olduktan sonra tanıştım. Şu an ihraç durumu var
Rangersx, 5 yıl önce

Subay nişanlınıza yansımamış ki subay olmuş sizede yansımaz.

Calikusu00
Kapalı
02 Mart 2019 22:00

Hocam otel kayıtlarına bakılmadıgını biliyordum fakat ihraç durumu kafamı karıştırdı.
Feyzablbl, 5 yıl önce
Hocam bir efsane olmuş dolanıyor ortada bu otel kaydı muhabbeti ama hiç çıkıpta evet ben bu sebepten elendim diyenini duymadım öğretmenlikte oda arkadaşımında erkek arkadaşıyla birlikte tatile gitmişliği var görevi başında şuan öğretmen olarak bir sorun çıkmadı yani güvenliğinde

Calikusu00
Kapalı
02 Mart 2019 22:01

Evet benim de sorum buydu hocam. İhraç durumu sıkıntı çıkarır mı diye çok merak ediyorum. İnşallah bir problem olmaz.
Flamenco0, 5 yıl önce

Sanırım siz açıkta olan veya ihraç olan birisi ile kaydınız olduğu için sormuşsunuz, diğer geyiğin olacağını hiç sanmıyorum. Size ise hu konuda bir şey yansıtmaz bence.

Flamenco0
Memur
02 Mart 2019 22:07

Arkadaşımın kardeşi lisede öğrenim görüyor. Bir öğretmeninin eşi ihraç edilmiş polislerdenmiş. Fakat eşi öğretmen olarak görevine devam ediyor. Bu da size yardımcı olabilir belki.

Calikusu00, 5 yıl önce
Evet benim de sorum buydu hocam. İhraç durumu sıkıntı çıkarır mı diye çok merak ediyorum. İnşallah bir problem olmaz.

grtmn96
Aday Memur
24 Mart 2019 13:49

Arkadaşlar meraba. Bende bu atamada atanacagim insalah . İki hafta önce abim işinden ihraç edildi . Bu durum beni etkiler mi ? Yapilan son atamada aile bireyleri icerisinde ihraç olanlara nasıl bir uygulama yapıldı bakanlık tarafından bilgisi olan var mi ?

Rangersx
Kapalı
24 Mart 2019 15:46

Abiniz neden ihraç edildi? En son mülakatlarda ailede ihraç olanlar elenmedi.

grtmn96
Aday Memur
24 Mart 2019 22:52

Kanıtlanamayan suçtan şüphe üzerine . Peki ataması olduktan sonra güvenlik soruşturması olumlu geldi mi hocam ?

Rangersx
Kapalı
25 Mart 2019 00:42

Eskiden mülakatta aileden elemeler oluyordu en son mülakatta elemediler.Mülakattan elemediklerine göre güvenlik soruşturmasındanda elenmezler

grtmn96
Aday Memur
25 Mart 2019 21:42

İnsalah hocam saolun bilgi için

ademirtas0
Aday Memur
30 Nisan 2019 07:48

2019 ocak atamasında olumsuz gelen var mı acaba hocalarım? Ben morbeyin mağduruyum ve mahkemede beraat ettim bir sorun çıkar mı? (bilmeyenler i. İçin morbeyin: 13bin civarı kişinin telefonlarında bylock olmamasına rağmen bylock sinyali alınmış ve fetöcü olarak görülmüşler. Sonra devlet bu yanlışı düzeltti ve bu kişilerin isim ve numaralarının olduğu bir liste yayınladı. Bu 13 bin kişi mahkemelerde istisnasız beraat etti)

Kasper Hauser
Aday Memur
08 Ağustos 2019 17:15

Aşağıdaki facebook grubunda kazanılmış davlar ve emsal mahkeme karalarına ilişkin bilgiler var

https://www.facebook.com/groups/2826808864013466/admin_activities/

09 Ağustos 2019 18:18

Bu karara karşı dava açmak için Ankara İdari Dava Avukatı tavsiyesi olarak Avukat Mehmet Sepin diye bir avukat tavsiye edilmişti. Faydası olabilir.

Toplam 187 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi