Editörler : Pangaea

sbf19
Aday Memur
04 Haziran 2021 11:53

Vergi dairesine düşünce faiz ve geçikme zammı biniyor üstüne yapılandırma gelince de bir kerede ödemediğin sürece geçikme zammı da silinmiyor o yüzden en kısa sürede ay ay ödeyin sonra sıkıntı çekerseniz uzun süre ödemezseniz bütün kartlarınıza bloke koyarlar.
trilobit., 3 yıl önce

Benim adima bir şey yok hocam. Peki ödenmeyen borç ne zaman sonra vergi dairesine düşüyor ve vergi dairesine düşünce ne oluyor bilgisi olan var mıdır

trilobit.
Memur
04 Haziran 2021 15:13

arkadaşlar hepiniz sağ olun. inşallah bir işe girdiğim an ödemeye başlayacağım. fakat benim şu an asıl sorunum geçen sene erteleme başvuruma hala yanıt gelmemiş. bu sene hala işsiz olduğum için yeniden erteleme başvurusu yapmak istiyorum. geçen seneki başvuruya yanıt hala gelmediği için bu sene yeniden başvuru yapabilir miyim? ya da bu sorunu yaşayanlar var mıdır yani erteleme başvurusuna bir senedir yanıt gelmeyen? internette okduğum kadarıyla yanıt gelmemesi çok sorun değil sistem dilekçeyi verdiği tarihi baz alıyormuş ve yanıt geldiğinde eğer ertelendi ise borç yeniden hesaplanıyormuş. umarım yine erteleyebilirim çünkü şu an işsiz olduğum için ödemeye başlayamam. bu sorunu yaşayanlar var mıdır?

BeardTurco
Kapalı
04 Haziran 2021 22:56

Hocam ertelesende maliyeye düşse devlet her türlü faizi geçiriyor affetmiyor işine geliyor çünkü. Ben tarım kredide çalıştım 9 ay sonra istifa ettim o ara maaşa hiç dokunmadım onunla kapattım öğrenim kredisini.
trilobit., 3 yıl önce

Hocam zaten silinsin demiyorum da erteleme hakkımız var işsizsek tabi faizli şekilde ben ondan bahsediyorum

trilobit.
Memur
05 Haziran 2021 00:13

Hocam ertelendiğinde 1 sene maliyeye düşmüyor galiba da faiz bayaca işliyor 4 bin kadar sanırım senelik. Fakat ödeyememek mi daha kötü yoksa ertelemek mi bilemiyorum

BeardTurco, 3 yıl önce
Hocam ertelesende maliyeye düşse devlet her türlü faizi geçiriyor affetmiyor işine geliyor çünkü. Ben tarım kredide çalıştım 9 ay sonra istifa ettim o ara maaşa hiç dokunmadım onunla kapattım öğrenim kredisini.

BeardTurco
Kapalı
05 Haziran 2021 00:17

İmkanın varsa öde derim devlet hiçbir zaman alacağını bırakmaz kat kat fazlasını alır. Yok ödemeyeceğim inat ettim dersen kaçış yok araba, ev alırken banka işlemlerinde mutlaka karşına çıkar. Benim eskiden 10 tl mi ne telsim kullanım ücreti kalmış unutmuşum ödemeyi bir gün araba alırken noterde karşıma çıkmıştı o gün onu halledicem diye arabayıda alamamıştım o derece
trilobit., 3 yıl önce

Hocam ertelendiğinde 1 sene maliyeye düşmüyor galiba da faiz bayaca işliyor 4 bin kadar sanırım senelik. Fakat ödeyememek mi daha kötü yoksa ertelemek mi bilemiyorum

trilobit.
Memur
05 Haziran 2021 01:38

Hocam zaten ödeyeceğim öyle inatlaşmak falan değil niyetim ya da ödememek. Hatta bu yüzden iki senedir erteleme başvurusu yaptım o kadar faize rağmen. Benim sorunum şu geçen sene erteleme talebime henüz yanıt gelmemiş bu sene de ertelemeyi düşünüyordum işsiz olduğumdan. Geçen senekine cevap gelmeden bu sene de erteleyebilir miyim bunu merak ediyorum

BeardTurco, 3 yıl önce
İmkanın varsa öde derim devlet hiçbir zaman alacağını bırakmaz kat kat fazlasını alır. Yok ödemeyeceğim inat ettim dersen kaçış yok araba, ev alırken banka işlemlerinde mutlaka karşına çıkar. Benim eskiden 10 tl mi ne telsim kullanım ücreti kalmış unutmuşum ödemeyi bir gün araba alırken noterde karşıma çıkmıştı o gün onu halledicem diye arabayıda alamamıştım o derece

burooo
Aday Memur
07 Haziran 2021 11:49

Hocam benim eşimin 10bin(500TL/21 ay) borcu vardı. Çalışmadığı için ertelemek istedim. Baktım 10bin 12,500 oldu. 5 taksit kafadan arttı. Bende onaylamadım. Ödemedim de yapılandırma geldi faizn yüzde 90ni silindi. Sonra besten cıktım. Gelen toplu parayla ödedim. Kalan taksitleri yine ödemedim. Şimdi birdaha yapılandırma gelecek. Geçmiş borcları krediyle 12 taksitle ödeyecem. Kalanlar için birdaha yapılandırma bekleyecem. Memurum haciz falan gelmedi. İlk zamanlar eşimin borcu maaşımn 3 katıydı. Şimdi 2 katı. Yani TL sürekli değer kaybediyo. Yani vergi dairesine düşerse diye korkmayın düşssn nolcak. Kacıyormuyuz ödeyecez :)

cevherdudayev1
Daire Başkanı
07 Haziran 2021 12:43

yarın maaşının 4/1 ine haciz koyarlarsa ağlama yarın dediğim temsil yarında olabilir 3 sene sonrada olabilir

burooo, 3 yıl önce
Hocam benim eşimin 10bin(500TL/21 ay) borcu vardı. Çalışmadığı için ertelemek istedim. Baktım 10bin 12,500 oldu. 5 taksit kafadan arttı. Bende onaylamadım. Ödemedim de yapılandırma geldi faizn yüzde 90ni silindi. Sonra besten cıktım. Gelen toplu parayla ödedim. Kalan taksitleri yine ödemedim. Şimdi birdaha yapılandırma gelecek. Geçmiş borcları krediyle 12 taksitle ödeyecem. Kalanlar için birdaha yapılandırma bekleyecem. Memurum haciz falan gelmedi. İlk zamanlar eşimin borcu maaşımn 3 katıydı. Şimdi 2 katı. Yani TL sürekli değer kaybediyo. Yani vergi dairesine düşerse diye korkmayın düşssn nolcak. Kacıyormuyuz ödeyecez :)

burooo
Aday Memur
07 Haziran 2021 13:18

Tmm ağlamam :D
cevherdudayev1, 3 yıl önce

yarın maaşının 4/1 ine haciz koyarlarsa ağlama yarın dediğim temsil yarında olabilir 3 sene sonrada olabilir

burooo
Aday Memur
07 Haziran 2021 13:21

Ertelemek mantıklı değil ama siz bilirsiniz hocam
07 Haziran 2021 19:57

Faiz işlemeye devam ediyor ve sigortali işe girdiginiz anda maaşa haciz gelip maaşınızdan kesinti oluyor
Ramizdayııı, 3 yıl önce
Hocam buralara düsünce ne oluyor?
07 Haziran 2021 21:29

Ertletmek mi mantikli oluruna birakmak mi?
Nazmat85, 3 yıl önce
Faiz işlemeye devam ediyor ve sigortali işe girdiginiz anda maaşa haciz gelip maaşınızdan kesinti oluyor

Ümkaa
Aday Memur
09 Haziran 2021 18:09

Bende eylülde erteleme talebi gönderdim halen cevap bekliyorum müşteri hizmetlerini aradım ertelenecek ama sıra daha size gelmemiş dedi. Talebiniz sistemde gözüküyor dedi bende halen bekliyorum ertelenmesini
trilobit., 3 yıl önce

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim de bu dilekçeye cevap gelmeme durumunu yaşayan var mıdır? geçen senekine cevap gelmemişken bu sene tekrar erteleme başvurusu yapılabilir mi ?

trilobit.
Memur
09 Haziran 2021 20:04

Hocam bana da cevap gelmediği gibi ben tekrar ertelemeyi düşünüyorum da cevap gelmeden nasıl erteleyeceğim onu bilemiyorum

Ümkaa, 3 yıl önce
Bende eylülde erteleme talebi gönderdim halen cevap bekliyorum müşteri hizmetlerini aradım ertelenecek ama sıra daha size gelmemiş dedi. Talebiniz sistemde gözüküyor dedi bende halen bekliyorum ertelenmesini

frankabagnale4242
Aday Memur
09 Haziran 2021 21:10

Ben yıllar önce ağabeyimin kredisini ödedim elden vergi dairesine yatıyordu o zamanlar ödedik bitti diye sevinirken 5 yıl sonra abimin hesaplarını bloke ettiler kredi borcunuzu odemediniz diye Allah tan odendi makbuzlarıni atmamıştim abime yalancı pozisyonuna dusuyordum makbuzları götürüp memurun suratına attım sizin yapcahiniz ise balsarim diyerek beyefendi özür dileriz vs yanlışlık olmuş dediler dedim ya bulamasaydim bunları abime mi devlete mi dert anlatacaktik demem o ki ödeyin yoksa bütün kartlarınızı bloke koyarlar bizzat yaşadık bunu
sbf19, 3 yıl önce
Vergi dairesine düşünce faiz ve geçikme zammı biniyor üstüne yapılandırma gelince de bir kerede ödemediğin sürece geçikme zammı da silinmiyor o yüzden en kısa sürede ay ay ödeyin sonra sıkıntı çekerseniz uzun süre ödemezseniz bütün kartlarınıza bloke koyarlar.

Ümkaa
Aday Memur
09 Haziran 2021 21:22

Aynısını bende düşünüyorum hocam ve inanın nasıl yapacağımı bilmiyorum. Korkuyordum sadece bende öyle diye siz yazınca tek değilmişim onu farkettim. Sizde bi gsb yi arayıp sorun isterseniz size ne diyecekler
trilobit., 3 yıl önce

Hocam bana da cevap gelmediği gibi ben tekrar ertelemeyi düşünüyorum da cevap gelmeden nasıl erteleyeceğim onu bilemiyorum

trilobit.
Memur
09 Haziran 2021 22:51

Hocam zaten derdim ödememek değil erteleyip 1 sene rahat etmek en azından da bakalim geçen seneye cevap gelmediği için nasıl olur bilmiyorum. İşe girsem hemen başlayacağım ödemeye inşallah

frankabagnale4242, 3 yıl önce
Ben yıllar önce ağabeyimin kredisini ödedim elden vergi dairesine yatıyordu o zamanlar ödedik bitti diye sevinirken 5 yıl sonra abimin hesaplarını bloke ettiler kredi borcunuzu odemediniz diye Allah tan odendi makbuzlarıni atmamıştim abime yalancı pozisyonuna dusuyordum makbuzları götürüp memurun suratına attım sizin yapcahiniz ise balsarim diyerek beyefendi özür dileriz vs yanlışlık olmuş dediler dedim ya bulamasaydim bunları abime mi devlete mi dert anlatacaktik demem o ki ödeyin yoksa bütün kartlarınızı bloke koyarlar bizzat yaşadık bunu

trilobit.
Memur
09 Haziran 2021 22:52

Olabilir hocam aramak lazım aslında. Ben de korkuyorum bakalım siz kaç sene ertelediniz

Ümkaa, 3 yıl önce
Aynısını bende düşünüyorum hocam ve inanın nasıl yapacağımı bilmiyorum. Korkuyordum sadece bende öyle diye siz yazınca tek değilmişim onu farkettim. Sizde bi gsb yi arayıp sorun isterseniz size ne diyecekler

Ümkaa
Aday Memur
10 Haziran 2021 06:28

5 senedir erteliyorum.
trilobit., 3 yıl önce

Olabilir hocam aramak lazım aslında. Ben de korkuyorum bakalım siz kaç sene ertelediniz

sgk152535
Aday Memur
11 Haziran 2021 11:55

Faizi haram bulan büyüklerimiz nedense faizi yapıştırıyor. Erteletmedenönce 380 lira olan aylık kyk ödemesi, erteletinxe 598 lira oldu.
Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi