Editörler : Pangaea
10 Eylül 2018 15:30

Formasyonu geç aldıysak bizim ne suçumuz var

formasyonunu geç alan ve maalesef ders çalışamayan bir memur öğretmen olarak kurumlar arası geçişin açılmasını ve bu konuda memurlar.netin bize yardım etmesini talep diyoruz.

iflasedensorubankası
Şube Müdürü
10 Eylül 2018 16:02

Ya yeter ya yeter. Ya öğretmensindir ya memur. Memur öğretmen diye bir şey yok arkadaşım. 6-7 yıldır her ayın 15 inde maaşını alıp 6-7 yıl boyunca sadece KPSS çalışan insanla eşit olamazsın sen. Sıkıyorsa girersin kpssye alırsın yüksek puanını basarsın istifanı geçersin. Tamam mı?
10 Eylül 2018 16:25

Formasyon deyince aklıma hep kaçak binaya ruhsat vermek gibi garip şeyler geliyor. Geçenlerdede hemşirenin biri isyan etmiş ''bizde doktor olmak istiyoruz'' diye. Bende memur öğrenci olmak istiyorum. Ayın 15'inde mayışım yatsın , ben okula devam edeyim kantinde cüaramı çayımı içeyim. Maaş niye yatacak ona bir bahane bulamadım ama yatsın işte. Ziraat bangasına yatmasın yol üzerinde Yapı Kredi var uğraşmak istemiyorum . Ne alâ memleket .

Dantebg
Memur
10 Eylül 2018 17:04

Memur-ögretmen diye birşey yok bunu kafanıza yazın artık
10 Eylül 2018 17:27

Allah kadınsan kocana, erkeksen karına yardım etsin. Hele evlat olsan hiç çekilmezsin. Ben senin kadar laf anlamaz gerizekalı birini daha görmedim. Memurluktan öğretmenliğe geçişe dair öne sürdüğün bütün argümanları farklı konularda tek tek çürütüp ağzına tıktılar ama utanmadan sıkılmadan hala yeni konu açıyorsun.

Öğretmenlik yapmanın şartı belli ! İsterlerse seni GKY'den muaf tutsunlar ama o eğitim bilimleri ve alan sınavına tıpış tıpış gireceksin. Diploman var, formasyonun da var aferin. Ayrıca senin durumunda olanların şu anda her öğretmen adayı gibi eğitim bilimleri ve alan sınavı ile atanmasına dair mevzuatta herhangi bir engel de yok. Daha ne tatava yapıyorsun. Ne diye memurlar.net'i bu illegalliteye alet etmeye çalışıyorsun?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
10 Eylül 2018 19:48

Bu laftan anlamayan utanmaz kişiler, herkesin hakkına göz dikiyorlR, başka bir istekleri varmı acaba,bunlar 6 yıl cakilida atanamazlR oturdukları yerde kadrolu clsmk isterler, tüm hersyden 4 4 Luk faydalanmak hakları tabiki, insan biraz sağduyulu olur ya,bukdr mi bencil yetiştirildinz, hazıra konmaya alistrlmşlar ne beklenir ki bu zihniyetteki insanlardan

tendo
Aday Memur
10 Eylül 2018 20:29

Bunlar nasıl yüzsüz beleşçi insanlar yahu mide bulandırıcılar yemin ederim.formasyonu almış beleşten bi de atama istiyor yahu o formasyonu belli bi paraya herkes alıyor o bir marifet değil girkpss ye atan boş yapmayın burda bi de kendilerine isim takmışlar memur öğretmen pehhh

Betelgeus
Daire Başkanı
10 Eylül 2018 21:19

Hocam ben de memur gezgin olmak istiyorum. Maaşım yatsın ben de Dünya turu yapayım. Etkinlik başlatalım. Öğretmen olduk sınava hazırlanıyoruz, memur olmak istemek suç mu?

kökünekibritsuyu, 6 yıl önce

Formasyon deyince aklıma hep kaçak binaya ruhsat vermek gibi garip şeyler geliyor. Geçenlerdede hemşirenin biri isyan etmiş ''bizde doktor olmak istiyoruz'' diye. Bende memur öğrenci olmak istiyorum. Ayın 15'inde mayışım yatsın , ben okula devam edeyim kantinde cüaramı çayımı içeyim. Maaş niye yatacak ona bir bahane bulamadım ama yatsın işte. Ziraat bangasına yatmasın yol üzerinde Yapı Kredi var uğraşmak istemiyorum . Ne alâ memleket .

10 Eylül 2018 21:37

Daha güzelmiş hocam bu meslek =) Benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok. Olaylara biraz ironik yaklaşıyorum yoksa bu mantık dışı sistem beni deli edecek belkide etti . Şu tarafta atanmak isteyen biz öğretmenler dururken , birilerinin çıkıp bizde memuriyetten öğretmenliğe geçelim demesi beni rahatsız ediyor. Yanlış düşünüyorsam dövün beni =)

Betelgeus, 6 yıl önce

Hocam ben de memur gezgin olmak istiyorum. Maaşım yatsın ben de Dünya turu yapayım. Etkinlik başlatalım. Öğretmen olduk sınava hazırlanıyoruz, memur olmak istemek suç mu?

Betelgeus
Daire Başkanı
10 Eylül 2018 21:53

Bencillik Dünyayı sarmaladı Hocam. Gül gibi işi olan şu yoklukta aynı şartları taşımadan geçiş yapmak istiyor. Ben memur olsaydım ve işimi yapmak isteseydim dersimi çalışır herkesle aynı şartlarda sınava girer hak ederdim. Sınav parasını bile nasıl yatıracağını düşünen kardeşlerim varken bir yandan maaş alıp bir yandan başkasının hakkına göz dikmek sözün bittiği yerdir.

Allah kimseyi hiçbir konuda bencil yapmasın.

kökünekibritsuyu, 6 yıl önce

Daha güzelmiş hocam bu meslek =) Benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok. Olaylara biraz ironik yaklaşıyorum yoksa bu mantık dışı sistem beni deli edecek belkide etti . Şu tarafta atanmak isteyen biz öğretmenler dururken , birilerinin çıkıp bizde memuriyetten öğretmenliğe geçelim demesi beni rahatsız ediyor. Yanlış düşünüyorsam dövün beni =)

10 Eylül 2018 21:58

Amîn diyor , saygılarımı sunuyorum...

Betelgeus, 6 yıl önce

Bencillik Dünyayı sarmaladı Hocam. Gül gibi işi olan şu yoklukta aynı şartları taşımadan geçiş yapmak istiyor. Ben memur olsaydım ve işimi yapmak isteseydim dersimi çalışır herkesle aynı şartlarda sınava girer hak ederdim. Sınav parasını bile nasıl yatıracağını düşünen kardeşlerim varken bir yandan maaş alıp bir yandan başkasının hakkına göz dikmek sözün bittiği yerdir.

Allah kimseyi hiçbir konuda bencil yapmasın.

gameoverr
Aday Memur
10 Eylül 2018 22:09

kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, memur öğretmen, işçi öğretmen....

10 Eylül 2018 22:13

stajyer öğretmen vardı onuda unutmayalım .

gameoverr, 6 yıl önce

kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, memur öğretmen, işçi öğretmen....

Dantebg
Memur
10 Eylül 2018 22:21

atanamayan öğretmen
gameoverr, 6 yıl önce

sacromicia35
Memur
10 Eylül 2018 22:23

Sınırda kalan öğretmen :))) 2017 de ben :))) en çok ben hakediyorum atanmayı :)))

Dantebg
Memur
10 Eylül 2018 22:28

Siz de 2017 ek atama başlığı açın, magdurumda magdurum diye bagirin.Hayir sizin ki belki mağduriyet olabilir de, bu memur olup da bedavadan öğretmen olmak isteyenler neyin zulmünü neyin mağduriyetini yaşıyorlar?
sacromicia35, 6 yıl önce
Sınırda kalan öğretmen :))) 2017 de ben :))) en çok ben hakediyorum atanmayı :)))

sacromicia35
Memur
10 Eylül 2018 22:30

Yalan Yok sınırda kaldım diye üzüldüm de sinir de yaptım ek atama da isterdim. Bunun nedeni de biyoloji için 68 kontenjan verilmesi. Yoksa tabi sınırda kalanlar her zaman olacaktır. Ama memurmuş atama istiyoruz, ücretliymiş atama istiyoruz. Bu Ne ya iyice saçmaladılar
Dantebg, 6 yıl önce
Siz de 2017 ek atama başlığı açın, magdurumda magdurum diye bagirin.Hayir sizin ki belki mağduriyet olabilir de, bu memur olup da bedavadan öğretmen olmak isteyenler neyin zulmünü neyin mağduriyetini yaşıyorlar?

Demdir
Kapalı
11 Eylül 2018 00:33

Bütün geri zekalılar buraya toplanmış kıskançlıktan ne yapacaklarını şaşırmışlar cahilce memur öğretmenler hakkında atıp tutuyorlar memurların kurumlararası geçiş yapabilmeleri yasal haklarıdır 2012 yılına kadar da memurlar milli eğitime öğretmen olarak geçiş yapabiliyordu fakat 2012 yılında bir yönetmelikle bu hak memurlardan alındı.Tabi ki memur öğretmenler de her öğretmen adayı gibi kpss ye eğitim bilimleri testlerine girecek ve aldıkları puanlara göre ayrılan kontejan kadarı atanabilecek memur olabilenler zaten KPSS den yüksek puanlar alarak memur oluyorlar taban puanlara bakarsanız bunu görürsünüz Başlığı açan arkadaş da hakını arıyor ve talep ediyor daha doğrusu hakkın iadesini talep ediyor bu hak arama sizi neden bu kadar rahatsız ediyor memurlara hakları iade edilirse atanamayacağınızı mı düşünüyorsunuz

Dantebg
Memur
11 Eylül 2018 00:51

Memur öğretmen diye bir meslek var da benim mi haberim yok ? Ya memursundur ya da öğretmen.Sizler de -her ne sebeple olursa olsun- memurluktan yana kullanmışsınız. Sizin alan hakimiyetiniz ne acaba ? ÖABT'deki soruların yarısını yapabilir misiniz ? Çocuklara ne öğreteceksiniz ? Muhtemelen bu problemi de kurumlar arası geçişi sağladıktan sonra düşünürsünüz, önce sizin "mağduriyetinizi" çözümler de gerisi önemli değil.
Demdir, 6 yıl önce

Bütün geri zekalılar buraya toplanmış kıskançlıktan ne yapacaklarını şaşırmışlar cahilce memur öğretmenler hakkında atıp tutuyorlar memurların kurumlararası geçiş yapabilmeleri yasal haklarıdır 2012 yılına kadar da memurlar milli eğitime öğretmen olarak geçiş yapabiliyordu fakat 2012 yılında bir yönetmelikle bu hak memurlardan alındı.Tabi ki memur öğretmenler de her öğretmen adayı gibi kpss ye eğitim bilimleri testlerine girecek ve aldıkları puanlara göre ayrılan kontejan kadarı atanabilecek memur olabilenler zaten KPSS den yüksek puanlar alarak memur oluyorlar taban puanlara bakarsanız bunu görürsünüz Başlığı açan arkadaş da hakını arıyor ve talep ediyor daha doğrusu hakkın iadesini talep ediyor bu hak arama sizi neden bu kadar rahatsız ediyor memurlara hakları iade edilirse atanamayacağınızı mı düşünüyorsunuz

sacromicia35
Memur
11 Eylül 2018 00:59

Sen baya zekisin :) 90 puan aldım zaten atanırım. Bence zeka problemi olan sensin anlamayan çarpıtan. Memur öğretmenmiş hangisi bizde sınava gireriz 80 90 alırız dedi. Hangisi alanına kendine güveniyor. Anca mesai saatinde dur bir yorum daha yapayım deyip iki cümle yazıyorlar. Ne verimli bir memur olabilmiş ne de öğretmen olabilir kusura bakma
Demdir, 6 yıl önce

Demdir
Kapalı
11 Eylül 2018 01:02

Bir cahil daha simitçi mühendis oluyor da memur öğretmen neden olmasın adam mühendis simit satıyor bu adama ya simitçi ol yada mühendis ol mu diyeceksin aöbt yi de merak etme memurlar senden iyi yapar onu

Toplam 114 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi