Editörler : "eskiyara"Pangaea

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:19

asgari ücretliyi de diğer meslek sınıflarını da asla hakir görmem ben .

babam emekçiydi benim

kasdım şu ki diğer mesleklere bol kepçe verilirken bu öğretmene sıra geldi mi niye cimrilik ediliyor ?

mühendis kalifiye diyorlar doktor çok okudu emek verdi diyorlar makinist vardiyalı diyorlar ...vs

peki bizler asgari ücretliye göre okumadık mı kalifiye değil miyiz ?

bak yine diyorum aşşağılamıyorum asgari ücretli kaç dönemdir büyük oranlarda zamlar alıp bizimle makası kapanmak üzereyken bize neden verilmedi ?

çat pat okuma yazması olan serbest elektrikçi sana 5 dk çalışıyor 100 tl istiyor.

hemşireyi de biliyorum sabit verilmese meteliğe kurşun atar. lisans mezunu hem de .

doktora döner verir ona vermez fazlasını izin olarak kullandırır.

nedir bu ayrımcılık ? benim zoruma gidiyor sizin gitmiyor mu ?

ayşe4all, 2 yıl önce

Merak ediyorum bu ezilerek çalışan emekçi insanları açlık sınırında çalışınca mutlumu olacaksınki sen kimsin benim öğretmen ime laf atıyorsun yanlış onların maaş larınının iyi olması değil sizin gibi lerin emekçleri işçileri ezerek üzerek cahil diyerek kendi maaş ınızdan yakınmamız yani konuyu açan kişi karşılaştırma yapmasaydıda kimseninde hakkı olana yok senin hakkın o kadar etmez drmesrydi küçük görmeseydi

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:26

polis kardeşim kimse senin mesleğin kutsal değil dedi mi ?

kaldı ki ben askeri de polisi de çok severim .

ama resmen iş barışı diye bir şey kalmadı .

sen ayran simit yedin zorunlu değilsin canın istedi yedin maaşın bizi fersah fersah geçmiş.

benim zamanında öğretmen olamayan atanamayanların çoğu polis olurlardı .

mesai kavramı ve çalışma şartlarından dolayı.

ama bunu siz bile isteye seçtiniz ben de olabilirdim ama seçmedim.

o zamana nispeten şartları bu kadar yerin 100 metre dibine batırılmamıştı.

sen 5 bin tl maaşa talim ederim mesaim sizin gibi olsun diyorsun ya içine girmemişsin bilmiyorsun. senin belinde silahın arkada karakolun var sıkıştın mı basarsın dayağı caydırıcılığın var .

biz akşama dek serserilerle uğraşıyoruz ne kanun var ne koruma.

panzerci, 2 yıl önce

Bizim meslekte kutsal, bizi katma. İster inan ister inanma bende ayranla simit yedim. Bizzat içişleri bakanımız hatta cumhurbaşkanımız defalarca dile getirdi kutsallığımızı.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:36

Herşey para değil, huzur olmadıktan sonra var sabancı gibi Koç gibi ol dünyanın en zengini ol istersen ne fayda. Bana diyorsun ya içine girmedin bilmiyorsun, aynen sende polisliği bilmiyorsun, daha dün burda haberi vardı bi komiser yardımcısı ve bekçi açığa alınıp soruşturma geçiriyor, öyle kimse arkanda durmuyor. Bizim meslekte bi söz vardır, bu meslekte pamuk ipliği ile bağlısın diye. Gerçekten de öyle, görevini yapsan bile açığa alınabilirsin bu meslekte, örnekleri çok. Kimsede arkanda durmaz, ne karakol ne emniyet. Maaşımız sizi geçmedi, tel nunaramı vereyim vatsaptan atalım bordrolarımızı, hesabımıza yatan paranın hesap özetini. Biz bilerek seçtiysek bu mesleği sizde öğretmenliği bilerek seçtiniz. Ozaman kimsenin şikayet etmeye hakkı yok.

drogba-70, 2 yıl önce

polis kardeşim kimse senin mesleğin kutsal değil dedi mi ?

kaldı ki ben askeri de polisi de çok severim .

ama resmen iş barışı diye bir şey kalmadı .

sen ayran simit yedin zorunlu değilsin canın istedi yedin maaşın bizi fersah fersah geçmiş.

benim zamanında öğretmen olamayan atanamayanların çoğu polis olurlardı .

mesai kavramı ve çalışma şartlarından dolayı.

ama bunu siz bile isteye seçtiniz ben de olabilirdim ama seçmedim.

o zamana nispeten şartları bu kadar yerin 100 metre dibine batırılmamıştı.

sen 5 bin tl maaşa talim ederim mesaim sizin gibi olsun diyorsun ya içine girmemişsin bilmiyorsun. senin belinde silahın arkada karakolun var sıkıştın mı basarsın dayağı caydırıcılığın var .

biz akşama dek serserilerle uğraşıyoruz ne kanun var ne koruma.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:48

yahu benim teyzem oglu dayim ogullari polis. maaslarini bilmiyor muyum saniyorsun?

gozum yok helal olsun.

bu derece yerin dibine batirilacagimizi bilseydik cogumuz bu meslegi secmezdik.

yeni nesile soruyorsun hic kimse ogretmen olmak istiyorum demiyor.

baltaya sap olamamistir o ayri konu.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:51

Hocam benimde öğretmen tanıdıklarım var, eşi öğretmen olan çok polis arkadaş var, eşimin maaşı benden fazla diyor hepside. Gel hocam en güzeli bordrolarımızı ve maaş hesap özetini birbirimize atalım ak koyun kara koyun belli olsun.

drogba-70, 2 yıl önce

yahu benim teyzem oglu dayim ogullari polis. maaslarini bilmiyor muyum saniyorsun?

gozum yok helal olsun.

bu derece yerin dibine batirilacagimizi bilseydik cogumuz bu meslegi secmezdik.

yeni nesile soruyorsun hic kimse ogretmen olmak istiyorum demiyor.

baltaya sap olamamistir o ayri konu.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 21:57

atmaya gerek yok al yaziyorum buraya.

17 senelik yuksek lisansli ogretmenim cocuklar var kasim maasim 5878 tl.

ek ders 400 tl .

duz hesap 6300 tl. baska kurus yok.

ben kadroluyum hizmetim fazla sözleşmeli yeni baslayan resmen sürünüyor.

ayşe4all
Şef
12 Aralık 2021 22:02

Tabiki benim zoruma gidiyor her işi ben yapıyor um ama maaş açlık sınırında ama hiç bir zaman kendimi asgari ücret le karşılaştırmam yani o insanlar ın hakkı çünkü sorun bizim maaş lar iyileştirilmedi sadece kendimizle ilgili şeyleri yazsak kimseyi kırmadan daha iyi olacak sanki, ama anlayana tabi

drogba-70, 2 yıl önce

asgari ücretliyi de diğer meslek sınıflarını da asla hakir görmem ben .

babam emekçiydi benim

kasdım şu ki diğer mesleklere bol kepçe verilirken bu öğretmene sıra geldi mi niye cimrilik ediliyor ?

mühendis kalifiye diyorlar doktor çok okudu emek verdi diyorlar makinist vardiyalı diyorlar ...vs

peki bizler asgari ücretliye göre okumadık mı kalifiye değil miyiz ?

bak yine diyorum aşşağılamıyorum asgari ücretli kaç dönemdir büyük oranlarda zamlar alıp bizimle makası kapanmak üzereyken bize neden verilmedi ?

çat pat okuma yazması olan serbest elektrikçi sana 5 dk çalışıyor 100 tl istiyor.

hemşireyi de biliyorum sabit verilmese meteliğe kurşun atar. lisans mezunu hem de .

doktora döner verir ona vermez fazlasını izin olarak kullandırır.

nedir bu ayrımcılık ? benim zoruma gidiyor sizin gitmiyor mu ?

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 22:09

Bende 19 yıllık, 3 çocuk var maaşım 7700 lira, 1400 lira fazlaya geceleri ve haftasonu da dahil günlük 12-13 saat mesaim var, izin yok,haftasonu yok, aileye çocuklara vakit ayırma yok, 1400 lira fazlaya değer diyorsanız ha olacağından değil ama denemiş oluruz dilekçe verip yer değişelim.

drogba-70, 2 yıl önce

atmaya gerek yok al yaziyorum buraya.

17 senelik yuksek lisansli ogretmenim cocuklar var kasim maasim 5878 tl.

ek ders 400 tl .

duz hesap 6300 tl. baska kurus yok.

ben kadroluyum hizmetim fazla sözleşmeli yeni baslayan resmen sürünüyor.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 22:09

ne oldu polis kardesim niye yazmiyorsun aylik gelirini? bekliyoruz.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 22:17

Yazdım ya???

drogba-70, 2 yıl önce

ne oldu polis kardesim niye yazmiyorsun aylik gelirini? bekliyoruz.

hugo.almeida
Kapalı
12 Aralık 2021 22:18

Değmiyor mu? Ama bize gelince etüt yap, nöbet tut, hafta sonu çalış diyorsun? Oluyor mu böyle? Şikayet ettiğin şeyleri başkaları aldığı paradan şikayet edince yap demek hoş değil.

panzerci, 2 yıl önce

Bende 19 yıllık, 3 çocuk var maaşım 7700 lira, 1400 lira fazlaya geceleri ve haftasonu da dahil günlük 12-13 saat mesaim var, izin yok,haftasonu yok, aileye çocuklara vakit ayırma yok, 1400 lira fazlaya değer diyorsanız ha olacağından değil ama denemiş oluruz dilekçe verip yer değişelim.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 22:22

Hocam, bizle kıyaslama yaparken sadece maaşı değil mesaiyi de kıyaslayın diye defalarca söyledim. Sorun değip değmeme meselesi değil.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Değmiyor mu? Ama bize gelince etüt yap, nöbet tut, hafta sonu çalış diyorsun? Oluyor mu böyle? Şikayet ettiğin şeyleri başkaları aldığı paradan şikayet edince yap demek hoş değil.

hugo.almeida
Kapalı
12 Aralık 2021 22:27

Hayır sorun senin yaptığın. Sen şikayet ediyorsun bunlardan. Sonra biri çıkıp maaşım düşük diyor. Sen de benim şikayet ettiklerimi yap diyorsun. Bu büyük sorun. Kaldı ki çoğunun bunları yapacak alanı dahi yokken. Ayıp.

Bak senin maaşın o. Benim maaşım 5200 lira. Şimdi İnternette gördüm doktor paylaşmış bordro 4800 lira. Döneri olmayan küçük bir ilçede çalıştığını düşün bu doktorun. Hak mı bu adamın senden benden az alması? Yazık günah. Kaç saat nöbeti vardır ve hafta sonu da yoktur eminim. Diyebilir miyiz bu adama hafta sonu ek iş yap diye?

panzerci, 2 yıl önce

Hocam, bizle kıyaslama yaparken sadece maaşı değil mesaiyi de kıyaslayın diye defalarca söyledim. Sorun değip değmeme meselesi değil.

hugo.almeida
Kapalı
12 Aralık 2021 22:33

Mesai kıyaslamak işine geliyor senin :) Yazdım yukarıda.

Benim 15 saatim 5200 lira. Diğer 15 saatim 1200. Hangisi üzerinden hesap yapacaksın? Her mesleğin iş tanımı farklıdır. Eğer bizim mesleğimizi ders saati üzerinden fiili olarak yaptığımız ders üzerinden hesaplayacaksan o iş orada tıkanır. Başka mesleklerden de örnek verdim sana. Bırak o alınan parayı ders saatine bölme işini. Kaldı ki biz saat 5'e kadar hizmete hazırız. Milli eğitim saat 5'e kadar her türlü programı uygulayabilir. Dolayısı ile senin ders saati mesai hesabın yine yanlış.

panzerci, 2 yıl önce

Memur727
Aday Memur
12 Aralık 2021 22:33

8000 i 30 a bölmüş o. Otur sıfır

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 22:35

Doktorun 4800 lira aldığına inanıyor musun? Ya doktor değildir yada maaşı senden de bendende bir yüksektir. Ayrıca memur gibi 8-5 çalışıp aynı maaşı almaya razı olduğumu da defalarca söylemiştim. Bakın hocam siz statü olarak kendinizi bizden yukarda görüyorsunuz, az çalışıp fazla maaş almak istiyorsunuz, inşallah o günleri görmek hepimize nasip olur hepimizin hakkı sonuçta. Şunu da söyleyeyim yav memur maaşını da geçtim bize asgari ücret verilsin, asgari ücret karşılığında 8-5 çalışalım. Ozaman kimse polis benden fazla alıyor demez heralde. Asgari ücret almama rağmen fazla mesailerle yine şuanki aldığım maaştan daha fazlasını alırım.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Hayır sorun senin yaptığın. Sen şikayet ediyorsun bunlardan. Sonra biri çıkıp maaşım düşük diyor. Sen de benim şikayet ettiklerimi yap diyorsun. Bu büyük sorun. Kaldı ki çoğunun bunları yapacak alanı dahi yokken. Ayıp.

Bak senin maaşın o. Benim maaşım 5200 lira. Şimdi İnternette gördüm doktor paylaşmış bordro 4800 lira. Döneri olmayan küçük bir ilçede çalıştığını düşün bu doktorun. Hak mı bu adamın senden benden az alması? Yazık günah. Kaç saat nöbeti vardır ve hafta sonu da yoktur eminim. Diyebilir miyiz bu adama hafta sonu ek iş yap diye?

hugo.almeida
Kapalı
12 Aralık 2021 22:54

Araştır. Nette dolaşıyor doktorların bordroları. Ha dönerle bizi katlıyordur o ayrı. Döner işi de bizim ek ders gibi. Kimisi az alır kimisi hiç alamaz. Net maaşa bakıyoruz.

Statü olarak yukarıda olsak ne olmasak ne. Mesele bu değil ki. Sen çocuğun 6 yıl okutup eşek gibi TUS çalıştırıp gece gündüzü olmadan 4800 liraya çalıştırmak ister misin? Kim doktor olmak ister bu şartlarda? Diyeceksin ki görüyoruz doktorları hepsi zengin evi arabası var. :) Çünkü sen işin özünü anlamıyorsun.

Eğitim ülkenin geleceğidir. Önemli olan öğretmen değil eğitimdir. Eğitimi emin ellere teslim etmek için bu mesleği yapana iyi ücret vereceksin ki geleceğin temelleri sağlam olsun.

Sağlık önemlidir. Doktora iyi para vereceksin ki doktorluğu seçecek kişi nitelikli olsun.

Mühendise iyi para vereceksin ki çalışkan verimli çocuklar bu mesleği seçsin.

Hakime savcıya yüksek para vereceksin ki....

Devam eder gider bu.

Günlerdir dediğim bu.

panzerci, 2 yıl önce

Doktorun 4800 lira aldığına inanıyor musun? Ya doktor değildir yada maaşı senden de bendende bir yüksektir. Ayrıca memur gibi 8-5 çalışıp aynı maaşı almaya razı olduğumu da defalarca söylemiştim. Bakın hocam siz statü olarak kendinizi bizden yukarda görüyorsunuz, az çalışıp fazla maaş almak istiyorsunuz, inşallah o günleri görmek hepimize nasip olur hepimizin hakkı sonuçta. Şunu da söyleyeyim yav memur maaşını da geçtim bize asgari ücret verilsin, asgari ücret karşılığında 8-5 çalışalım. Ozaman kimse polis benden fazla alıyor demez heralde. Asgari ücret almama rağmen fazla mesailerle yine şuanki aldığım maaştan daha fazlasını alırım.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 23:07

Ben eğitim önemli değil diye bi laf ettim mi hiç? O saydığın hakim, savcı, doktor statü olarak öğretmenden de polisten de yukarda olan meslekler. Şimdi kendimizi onlarla kıyaslayamayız. Benim söylemek istediğim statü olarak birbirine denk meslekler eşit çalışıp eşit maaş almalılar. Hani devletin bi ara eşit işe eşit ücret söylemi vardı ama lafta kaldı , onun gibi. Öğretmen haftada 15 saat derse girip 10 bin lira maaş alsın, poliste 8-5 çalışıp 10 bin lira maaş alsın. Benim illaki maaşım sizden fazla olacak diye derdim yok.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Araştır. Nette dolaşıyor doktorların bordroları. Ha dönerle bizi katlıyordur o ayrı. Döner işi de bizim ek ders gibi. Kimisi az alır kimisi hiç alamaz. Net maaşa bakıyoruz.

Statü olarak yukarıda olsak ne olmasak ne. Mesele bu değil ki. Sen çocuğun 6 yıl okutup eşek gibi TUS çalıştırıp gece gündüzü olmadan 4800 liraya çalıştırmak ister misin? Kim doktor olmak ister bu şartlarda? Diyeceksin ki görüyoruz doktorları hepsi zengin evi arabası var. :) Çünkü sen işin özünü anlamıyorsun.

Eğitim ülkenin geleceğidir. Önemli olan öğretmen değil eğitimdir. Eğitimi emin ellere teslim etmek için bu mesleği yapana iyi ücret vereceksin ki geleceğin temelleri sağlam olsun.

Sağlık önemlidir. Doktora iyi para vereceksin ki doktorluğu seçecek kişi nitelikli olsun.

Mühendise iyi para vereceksin ki çalışkan verimli çocuklar bu mesleği seçsin.

Hakime savcıya yüksek para vereceksin ki....

Devam eder gider bu.

Günlerdir dediğim bu.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 23:16

yeni baslayan pratisyen doktor resmen sürünüyor eger doneri yoksa.

uzman olsa da cok buyuk fark yok.

her yerde doner full degil.

bazi yerlerde nerdeyse hic yok.

bazılarında seni beni katlar.

fazla alan doktorlar ozel hastanelerde calisanlar.

beyin cerrahi dogum uzmani vs.

bunlarin da mesaisi belli degil.

mesai harici ne zaman cagirsa gitmek zorunda.

ve en olmadik zamanlarda bile genelde cagrilirlar.

7/24 emrine amadesin

hugo.almeida
Kapalı
12 Aralık 2021 23:25

İşte geldiğimiz nokta burası. Öğretmenlik o meslekler kadar önemli değil. Bu nokta kırılma noktası. Kültürü böyle ülkenin yapacak bir şey yok sanırım.

Sizler elma ağacını hep kocaman görmüşsünüz. Dalında hep elmalar var. Sizin için önemli olan o ağaç. Sizin için onu yetiştiren önemli değil. :)

panzerci, 2 yıl önce

Ben eğitim önemli değil diye bi laf ettim mi hiç? O saydığın hakim, savcı, doktor statü olarak öğretmenden de polisten de yukarda olan meslekler. Şimdi kendimizi onlarla kıyaslayamayız. Benim söylemek istediğim statü olarak birbirine denk meslekler eşit çalışıp eşit maaş almalılar. Hani devletin bi ara eşit işe eşit ücret söylemi vardı ama lafta kaldı , onun gibi. Öğretmen haftada 15 saat derse girip 10 bin lira maaş alsın, poliste 8-5 çalışıp 10 bin lira maaş alsın. Benim illaki maaşım sizden fazla olacak diye derdim yok.

Toplam 228 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi