Editörler : swat3410
19 Ekim 2019 23:13

EGM de değişen sağlık şartları yönetmeliği

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar

Ben polis memuruyum.11 yıldır çalışıyorum.psikiyatrik tedavi görüyorum ve

yaklaşık 10 aydır raporluyum.psikotik belirtili ağır depresif nöbet teşhisi konuldu.

Doktorum silahsız ve nöbetsiz çalışabilirsin dedi.

Şimdi merak ettiğim hususlar şunlar;

1- benim rahatsızlığımın mevzuattaki karşılığı nedir?

2-gih memurluğuna sevk edilme ihtimalim var mıdır?

3-değişen sağlık şartları yönetmeliğine göre aynı hizmet sınıfında

devam edebilir miyim?

Şimdiden ilginiz, cevaplarınız için teşekkür ederim.

cenksozen
Şef
19 Ekim 2019 23:34

Kardeş böyle rahatsizliktan 10 ay istirahatteysen durumun ağır.Doktor dilim vermedikce sorularını yanıtlamak zor lakin 10 ay seni çalıştırmayan psikiyatrist d dilimi verir.Gih olursun

Maverıck
Şef
19 Ekim 2019 23:43

Sağlık şartları yönetmeliğinde de değişikliğe gidilmiş

Maverıck
Şef
19 Ekim 2019 23:50

?Psikiyatrik rahatsızlıklar nedeniyle d dilimi sağlık şartlarını taşıyanlardan

zaman içerisinde durumu düzelenler hakkında aynı hizmet sınıfında

devam edebilirler? şeklinde bir değişiklik yapılmış.

Yani benim merak ettiğim bu

Acaba devam edebilir miyim?

üçtane
Kapalı
20 Ekim 2019 01:25

Öncelikle geçmiş olsun. Bu tür sorunlar aslında her insanın bünyesinde vardır. Kiminde az kiminde orta kiminde ağırdır. Her şeyden önce hastalıkla mücadele etmek gerekir. Sonuçta sağlığın her şeyden önce gelir. Belli aralıklarla nefes alıp verme yoluyla rahatlama, bir yere uzanarak baş kısmından başlayarak ayaklara kadar bölge bölge gevşeme, yoga, düzenli ve sağlıklı beslenme, hobi edinme ve hobilere vakit ayırma, ruhsal sorun yaratan durumların nedenlerini araştırıp bulma ve ortadan kaldırma, duyguları açık ve uygun bir şekilde paylaşma, kısa bir tatile çıkma, sosyal destek alma, iletişim becerilerini güçlendirme, düzenli spor yapma gibi etkinlikler depresyonla mücadelede çok işe yarıyor diye biliyorum.

Maverıck
Şef
20 Ekim 2019 01:40

Dostum teşekkür ederim

Tavsiyelerin için

Nasipse Aralık ayında başlayacam bakalım

Değişen maddeler kafama takıldı

D dilimi sağlık raporundan emeklilik söz konusu olabilir mi

Bunu düşünüyorum

Yani birim amirinin uygun görüşü ile aynı hizmet sınıfında devam edebilir mi

D dilimi sağlık şartlarını taşıyanlar

Aksi bir durumda emeklilik söz konusu olur mu

manas6134
Aday Memur
21 Ekim 2019 02:26

Değişen sağlık şartları yönetmeliği maddelerine tekrar bakınız arkadaşlar. Aynı yönetmeliğin 16.maddesinin 2.fıkrasının B bendi ile 3.cü fıkrasının C bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir diye belirtilmiş.Yönetmeliğe bakıldığında 16.cı madde 2.fıkrası Emniyet Hizmetleri sınıfında çalışan Polis Amiri personellerden diye başlamakta ve 3.cü fıkrasıda Emniyet hizmetleri sınıfında çalışan diğer hizmet sınıfı personellerden diye başlamaktadır.2.Fıkrası Amirleri, 3.fıkrası Gih ve diğer memurları kastetmektedir.Polis Memurları için yeni yönetmelikte değişen herhangi bir durum yok.Polis Memurlarının durumu 16.madde 1.kısımda EHS sınıfında çalışan Polis Amirleri dışındaki personellerden diyerekten Polis memurları kastedilmiştir.Eski yönetmelikte belirtilen şartlar aynen devam etmektedir.A-B-C sınıfı olanlar görevine devam etmekte, D sınıfı olanlar Emniyet hizmetleri sınıfında çalışamaz ibaresi mevcuttur.D dilimi düzenlendiyse ve Polis Memuru isen EHS sınıfında çalışamazsın diye belirtilmektedir açık açık.Sağlık şartları yönetmeliği değişikliği son hali bu şekilde yanlış yorumlanıyor arkadaşlar tarafından.Saygılar.Rabbim herkese şifasını versin İnşallah.

emrh84
Aday Memur
02 Kasım 2019 17:37

bana da aynı teşhis koyuldu D dilimine giriyor rahatsızlığın

necmibardakçi1
Kapalı
06 Kasım 2019 16:17

Selamın aleykum arkadaşlar onlisans pomem den basvurdum bundan iki yıl once pnomotorax oldum bir hafta tup takıldı bu 29 eylul de ki cıkan yönetmelık beni de etkiliyor mu bu hastalık mulakat ta elenme sebebi midir
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi