Editörler : swat3410

igorr
Kapalı
24 Mayıs 2020 16:05

Sen ayın 15 inde ağzın sulanmadan para almaya gitmiyon dimi.Madem bu kadar mülayimsin parasız da çalışırsın sen hiç para almaya gitme.maaşlarını sorduğuna göre sen eminim her ayın 15 inde uçarak bankamatiğe koşuyorsundur.

adsızseksenbeş, 4 yıl önce
forumda sonra insanlar size salladıklarında boş konuşuyorsunuz burda yok sanane yok 1000 TL ikramiye diyenlerin hepsi ayın 15 inde ağzından sular aka aka o parayı almaya gidiyor insan gibi cevap verenler versin vermeyen işine baksın

igorr
Kapalı
24 Mayıs 2020 16:06

Ağzının suyu aka aka mış.Bunları gırtlana basacan görecek ağzının suyunun akmasını.Eminim sen poliste değilsindir.Polis düşmanı olduğun belli.Polis bu lafı kullanır mı ağzının suyu aka aka ne demek.

igorr, 4 yıl önce

Sen ayın 15 inde ağzın sulanmadan para almaya gitmiyon dimi.Madem bu kadar mülayimsin parasız da çalışırsın sen hiç para almaya gitme.maaşlarını sorduğuna göre sen eminim her ayın 15 inde uçarak bankamatiğe koşuyorsundur.

igorr
Kapalı
24 Mayıs 2020 16:08

Adam çalıştığının karşılığını alıyor.Hatta az bile alıyor gitmesin mi maaşını almaya.ağzının suyu aka aka ne demek nasıl kounuşuyon sen lannnnn

igorr, 4 yıl önce

Ağzının suyu aka aka mış.Bunları gırtlana basacan görecek ağzının suyunun akmasını.Eminim sen poliste değilsindir.Polis düşmanı olduğun belli.Polis bu lafı kullanır mı ağzının suyu aka aka ne demek.

Kaptan1034
Aday Memur
24 Mayıs 2020 17:57

narkotikte çalışıyorum diğer birimlere göre 100 lira civarı fazlası var bu birimlerde çalışmak tamamen fekadarliga ve meslek sevgisine dayalıdır çalışma saatleri esnektir gecenin yarısında sıcak yataginizdan kalkip ise gidebilirsiniz tüm kardeşlerimizin ramazan bayramını kutlarım...

adsızseksenbeş
Aday Memur
24 Mayıs 2020 18:15

işine bak aslanım hadi
igorr, 4 yıl önce

Adam çalıştığının karşılığını alıyor.Hatta az bile alıyor gitmesin mi maaşını almaya.ağzının suyu aka aka ne demek nasıl kounuşuyon sen lannnnn

igorr
Kapalı
24 Mayıs 2020 18:50

aslan??? vay velet vayyy :DDD

işine bak aslanım hadi

igorr
Kapalı
24 Mayıs 2020 18:53

işsiz velet kalkmış burda konu açmış bide posta koyuyor :D

Knan42
Aday Memur
25 Mayıs 2020 13:48

Eğer yiyici isen hergangi sınır ilçesinde kom da çalışarak bir petrol sahibi olabilirsin. meslek içinden alacağın para ise icraat e bakar.

adsızseksenbeş
Aday Memur
25 Mayıs 2020 15:38

abi sorma derdim gerçekten para değil yani ağır şubeler olduğunu biliyorum gece 2 de 4 de arandığında gitmek zorunda.oldugunu biliyorum bunun ek bir ödemesi var mı istihbarat için 1000 TL'den fazla bir ödeme olduğunu duydum ondan sordum
Knan42, 4 yıl önce
Eğer yiyici isen hergangi sınır ilçesinde kom da çalışarak bir petrol sahibi olabilirsin. meslek içinden alacağın para ise icraat e bakar.

adsızseksenbeş
Aday Memur
26 Mayıs 2020 02:57

sen şu forumda şu filmide es geçmeyin diyip terbiyesizlik yapan karaktersiz degilmisin bana akıl mi veriyorsun
igorr, 4 yıl önce

erdem606060
Kapalı
18 Haziran 2020 21:32

fazlasıyla hak ediyolar allah yardımcıları olsun

komcu
Aday Memur
18 Haziran 2020 22:09

Bana göresi sana göresi olmaz. Haramsa haram helalse de helaldir.

Neden haram biraz açıklasana. İşe gitmeden sadece maaş çekmeye mi gidiyorlar? İcraat mi yapmıyorlar. Çamur at izi kalsın.

sanane03, 4 yıl önce
Aldıkları her ücret bana göre haram

sanane03
Memur
18 Haziran 2020 22:17

Terör Şubede Narkotikte Komde çalışan adamın görevi ne terör suçlusu, toz yakalamak vs değil mi sen zaten bu görevi yapmak istediğinden şubede çalışıyorsun diyelim torpili hesaba katmıyorum bu görevi yaptığından devlet sana ayın 15 i para veriyor hem fikirmiyiz.Yakaladıklarından ayrıca ekstra para verilmesi saçma zaten bu senin görevin o zaman karakolcu her cerayimde koruma şube her korumada trafikçi her araba durdurmasında para alsın mantık bu mu yani
komcu, 4 yıl önce

Bana göresi sana göresi olmaz. Haramsa haram helalse de helaldir.

Neden haram biraz açıklasana. İşe gitmeden sadece maaş çekmeye mi gidiyorlar? İcraat mi yapmıyorlar. Çamur at izi kalsın.

komcu
Aday Memur
18 Haziran 2020 22:41

Sana hakkını vermemeleri onların hakkını haram yapmaz.

Diyelim ki o şubelere geçtin. Ne yapacaksın fazlasını geri mi vereceksin?

Doğuya gittiysen niye fazlasını aldın o zaman Batı?dakiler de polis doğudakiler de polis. Yaptıkları işler aynı polislik. Terör var vs deme batıdaki bazı illerde doğudakinden de fazla terör var.

sanane03, 4 yıl önce
Terör Şubede Narkotikte Komde çalışan adamın görevi ne terör suçlusu, toz yakalamak vs değil mi sen zaten bu görevi yapmak istediğinden şubede çalışıyorsun diyelim torpili hesaba katmıyorum bu görevi yaptığından devlet sana ayın 15 i para veriyor hem fikirmiyiz.Yakaladıklarından ayrıca ekstra para verilmesi saçma zaten bu senin görevin o zaman karakolcu her cerayimde koruma şube her korumada trafikçi her araba durdurmasında para alsın mantık bu mu yani

sanane03
Memur
18 Haziran 2020 22:59

Bu teşkilatta zaten hak arayana hakkını savunana vermiş olsaydı şimdi bu durumda olmazdı.Kimse parasını vermez sisteme ayak uydurur adaletten uzak keyfine bakar.Şark ile garp birbiriyle karıştırmak saçmalık olur diye düşünüyorum.Batı ne kadar kötü olursa olsun sonuçta batı bi refah bi güven bi huzur var hem de insanın içinde hainlik yok senin o dediğin mahalleler yayılamıyor farkettiysen
komcu, 4 yıl önce

Sana hakkını vermemeleri onların hakkını haram yapmaz.

Diyelim ki o şubelere geçtin. Ne yapacaksın fazlasını geri mi vereceksin?

Doğuya gittiysen niye fazlasını aldın o zaman Batı?dakiler de polis doğudakiler de polis. Yaptıkları işler aynı polislik. Terör var vs deme batıdaki bazı illerde doğudakinden de fazla terör var.

erdem606060
Kapalı
18 Haziran 2020 23:21

abi bunları bahsettiği şubelere gidip yüzyüze anlatsa neden burada yazıyor?

igorr, 4 yıl önce

işsiz velet kalkmış burda konu açmış bide posta koyuyor :D

adsızseksenbeş
Aday Memur
18 Haziran 2020 23:52

ya yemin ederim çok gereksiz insanlarsiniz şu durumda gidip şubede oturup bunu mu sorayım çekinir insan yani okuldan bı abim birinin 2 bin TL fazla aldığını söylemişti istihbarat için ben de merak ettim
erdem606060, 4 yıl önce

abi bunları bahsettiği şubelere gidip yüzyüze anlatsa neden burada yazıyor?

Srd34
Kapalı
18 Haziran 2020 23:55

Meslekte neredeyse 15. yılını doldurarak; 34-30-34 illerinde, narkotik, organize, terörle mücadele gibi şubelerde görev yapmış olan bir abiniz/kardeşiniz olarak tecrübelerimi aktarayım...

Operasyonel şubelerde saat kavramı yoktur, görev kavramı vardır. 7-24 telefonunuz açık olmalıdır. Aile yaşantısı, sosyal yaşantı yok denecek kadar azdır. Aileniz de sosyal çevreniz de görev arkadaşlarınızdır. Misal, gece saat 02.00'de sizi i arayıp 800 km uzaktaki bir ile gidip muhtemel takip-tarassut ya da operasyonel faaliyet hazırlığı için yola çıkacağınızı ve hazırlanmak için yarım saatiniz olduğunu söyleyebilirler. Evden çıktığınızda ne zaman eve döneceğiniz belirsizdir. Bazen bir gün, bazen ise bir ay boyunca -evet bir ay boyunca- evinizden, ailenizden uzakta başka bir ilde; otelde, polis evinde, arabada v.s istirahat etmek zorunda kalabilirsiniz...

İşin maddi boyutuna gelirsek; benim zamanımda bize taltif döneminde 6-8 taltif v.s yatardı. İkramiyede ise yine 1-2 bir şeyler kalırdı ama inanın ki T.V'deki TLC kanalındaki ''aşırı pintiler'' programındakiler gibi bir hayatınız yoksa aldığınız taltif-ikramiyenin 2-3 katını zaten sokakta harcamış olurdunuz...

Şubecilik gönül işidir. Örneğin narkotik şubede çalışırken ki motivasyonum 100 kg eroin yakalanmasında bir emeğim olursa, belki 1 milyon kişinin hayatının kurtulmasında da (100kg eroinden 1 milyon doz vuruş çıkar) bir payım olur düşüncesiydi.

Şu an yaklaşık beş yıldır kendi isteğimle bir ilçenin koruma bürosunda görev yapıyorum. 12/24 sisteminde çalışmaya başladığımın ilk günlerinde inanın ki 24 saat istirahat bana öyle uzun bir istirahat süresi gibi gelmişti ki, kendimi sanki senelik izindeymişim gibi hissetmiştim. Şu an, nöbetimi tutup evime gidiyorum. Saatim belli, yerim belli. Büyük konuşmak istemiyorum ama bir daha şubede çalışmak istemem...

erdem606060
Kapalı
19 Haziran 2020 01:38

sanane03 adlı kişiden bahsettim ben senden değil

ya yemin ederim çok gereksiz insanlarsiniz şu durumda gidip şubede oturup bunu mu sorayım çekinir insan yani okuldan bı abim birinin 2 bin TL fazla aldığını söylemişti istihbarat için ben de merak ettim

adsızseksenbeş
Aday Memur
19 Haziran 2020 01:40

kusura bakma tam anlayamadım
erdem606060, 4 yıl önce

sanane03 adlı kişiden bahsettim ben senden değil

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi