Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
25 Kasım 2020 15:15

Köy Okulu Canlı Ders Sorunu
Merhaba arkadaşlar şimdi bulunduğumuz köydeki çocukların 1. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarı yok 2. Evde sabit internet yok 3. Bazılarının babalarının ya da abi-ablasının akıllı telefonu var, var ama; Bunların ya akıllı telefon olanların internetleri sınırlı(canlı ders malum kotadan yiyor) ya da babaları gündüz işte akşamdan akşama geliyor Ve ayrıca 4 çocuk var hepsi de canlı ders istiyor. Şimdi bu imkansızlıklara rağmen öğrenci canlı derse giremedi diye ek ders alamayacak mıyız? Hani fırsat eşitliği hani adalet...
26 Kasım 2020 02:15

Saydıklarınin cogu sehir merkezinde de var. Köy sehir farketmiyor hocam.

usakli64tr
Kapalı
26 Kasım 2020 17:56

Haklısınız hocam. Ne yapalım onlar girmiyor diye bizim ek dersimiz neden kesiliyor
SİNİFOGRETMENİOLMAK, 3 yıl önce

Saydıklarınin cogu sehir merkezinde de var. Köy sehir farketmiyor hocam.

26 Kasım 2020 21:16

Öğrenciler için üzülüyorsunuz sanmıştım. Girmediğiniz dersin ek dersini mi alacaksınız

Emirzeynp
Şube Müdürü
27 Kasım 2020 00:54

İşte bunun gibi öğretmenler yüzünden bu meslek asla gerçk değerini koruyamaz, öğrenciler için üzüleceğine ek ders ücreti eksik yatıcak onun peşinde, yazık ötesi

Ogretmenheryerde, 3 yıl önce

Öğrenciler için üzülüyorsunuz sanmıştım. Girmediğiniz dersin ek dersini mi alacaksınız

27 Kasım 2020 01:20

Dinime küfreden Müslüman olsa. İdari izindeyken seminer ek dersi için iki üç defa konu açan biri söylüyor bunu...

Ogretmenheryerde, 3 yıl önce

usakli64tr
Kapalı
27 Kasım 2020 10:29

Tamam bu konuda olumsuz yorum yapan arkadaşlar o zaman bu ay yatacak ek dersinizi bana yollayabilirsiniz. Ben de öğrencisiz sınıfıma ders anlatayım.

usakli64tr
Kapalı
27 Kasım 2020 10:31

Ayrıca 5 bin nüfuslu köyümüze 5 -6 çocuklu ailelere, çocuklara tablet akıllı telefon ve internet bağlantısını yapabilirsiniz. Malum ek ders size lazım değil. Benim öğrencilerime daha çok lazım.

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
28 Kasım 2020 17:21

sen dersini aç 30 dk bekle hocam, buna rağmen ek dersini kesiyorlar mı?

usakli64tr
Kapalı
28 Kasım 2020 17:39

Zaten açık bekliyorum hocam sonuna kadar. Bilmiyorum bu ay bu son hafta geçti Aralık'ta ne olur bilmiyorum
Ahmet Kaleli, 3 yıl önce

sen dersini aç 30 dk bekle hocam, buna rağmen ek dersini kesiyorlar mı?

b3rn4
Müsteşar
28 Kasım 2020 21:52

Dersiniz açık beklerken evde başka hiçbir iş yapmıyor rahatlıkla çay kahve içmiyor ya da dışarı işlerinizi halletmiyorsanız özetle öğrenci gelmediği halde o zamanın tamamını öğrenci gelecekmiş gibi hiçbir şahsi işinize ayırmadan geçiriyorsanız ek dersiniz için diretebilirsiniz.

Ama bi yandan dersin bağlantısı açıkken tv karşısında keyif yapıp tüh ya öğrenci de gelmiyor imkanları yok hani benim ek ders diyenlerdenseniz kusura bakmayın komik oluyor..

usakli64tr, 3 yıl önce
Zaten açık bekliyorum hocam sonuna kadar. Bilmiyorum bu ay bu son hafta geçti Aralık'ta ne olur bilmiyorum

usakli64tr
Kapalı
28 Kasım 2020 22:04

Evet evet ders açıkken halı sahada maç yapıyorum. Sonra çıkıp pazara gidiyorum. Öğrenci gelirse bekle şu pozisyon bitsin sana döneceğim diyorum.
b3rn4, 3 yıl önce

Dersiniz açık beklerken evde başka hiçbir iş yapmıyor rahatlıkla çay kahve içmiyor ya da dışarı işlerinizi halletmiyorsanız özetle öğrenci gelmediği halde o zamanın tamamını öğrenci gelecekmiş gibi hiçbir şahsi işinize ayırmadan geçiriyorsanız ek dersiniz için diretebilirsiniz.

Ama bi yandan dersin bağlantısı açıkken tv karşısında keyif yapıp tüh ya öğrenci de gelmiyor imkanları yok hani benim ek ders diyenlerdenseniz kusura bakmayın komik oluyor..

b3rn4
Müsteşar
28 Kasım 2020 22:32

Çarpıtmanıza gerek yok. İlk gruptaysanız zaten ek ders için diretebileceğinizi söylemiştim. Ama bu kadar gocunmanız ikinci grupta olduğunuzu hissettirdi.

usakli64tr, 3 yıl önce
Evet evet ders açıkken halı sahada maç yapıyorum. Sonra çıkıp pazara gidiyorum. Öğrenci gelirse bekle şu pozisyon bitsin sana döneceğim diyorum.

Plsern
Şef
28 Kasım 2020 22:49

Yahu kardeşim ben şunu anlamiyorum. Bu ek ders parasıni siz cebinizden mi veriyorsunuz ki öğrenci gelmezse almanız doğru değil, başında bekliyorsanız başka hiçbir iş yapmayın vs gibi cümleler sarfediyorsunuz. Birebir şahit olduğum için söylüyorum inanın şu an okullar açık olsa öğretmenler daha az yorulurdu. Online dersin ne saati belirli ne gelen belirli ne giden. Neredeyse tüm günün bilgisayar başında geçecek ve öğrenci gelmiyor diye ek ders kesilecek öylemi? O zaman şöyle olsun. Bilgisayar başında da beklemek zorunda olunmasin, müdürlerde baskı uygulamasin. Yani sizin kafanız tüccar zihniyetli çalışıyor olabilir ama ticaret yapmıyoruz burada. Bide artık doğrucu davut u oynamayı bırakın.

usakli64tr
Kapalı
28 Kasım 2020 23:29

Evet ben canlı ders verirken de hatta yüzyüze ders verirken de çay, kahve ve su içiyorum ki benim bu yaptığım şeyin ek derse engel olacağı anlamına gelmez. Ayrıca yatağından keyif yaparak öğrenciye canlı ders yapan da binlerce arkadaşımız var. Bu durumda siz sanırım canlı dersi valinin huzurunda takım elbise ve hazır ol vaziyette yapıyor olmalısınız. Ama ek ders verilmemesi için bir neden değil bu da. Anlayacağınız yaptığınız yorumla sizin öğretmen olmayacağınızı düşünüyorum.
b3rn4, 3 yıl önce

Çarpıtmanıza gerek yok. İlk gruptaysanız zaten ek ders için diretebileceğinizi söylemiştim. Ama bu kadar gocunmanız ikinci grupta olduğunuzu hissettirdi.

starworlslea
Kapalı
30 Kasım 2020 12:44

trollükten ne kazanıyorsun...

sana para versem benim trolüm olur musun?

b3rn4, 3 yıl önce

sahinbaba
Genel Müdür
30 Kasım 2020 15:10

söylentilere göre sadece sözleşmeli öğretmenlerden kesilecekmiş. kadrolu ve idari kadrodakilere kesilmeyecekmiş. Siirtte ve Urfada bazı okul müdürleri söylemiş ama uygulamaya geçilecek mi yoksa asparagas bir sosyal medya haberi mi zaman gösterecek.

büyük haksızlık.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi