Editörler : supporters.
«438439440441442443444445446447448449450

Hiittrain
Kapalı
26 Şubat 2021 11:54

Böyle bir sistem kurup, hiç bir adaya eşit dosya dağıtmayan, her ay rutin yönetim kurulu yapıp son 2 aydır değiştiren ÜAK'a da, Dosyayı 6 ay bekletip son günyükleyen Jüri'ye de lanet olsun

Hiittrain, 3 yıl önce

14 şubat son rapor girildi ama sonucum açıklanmadı hala

akademisyen8084
Aday Memur
26 Şubat 2021 20:35

Bu forumu ilk günden beri okurum ama ilk defa mesaj yazıyorum. Sinirim geçmiyor buraya yazayım belki rahatlarım dedim. Doçentlik falan zerre umurumda değil artık. Doçentlik sürecinde ADALET yok. Adalet olmayan bir yerde ise hiçbir şeyin anlamı yoktur.

İlk başvurumu saçma nedenlerle reddettiler. İkinci başvurum 2020 martta oldu. Ben başvurumu tamamladım ama her nedense başvurular Hazirana ertelendi. Neden ki, her şey online idi!

Abartısız her başlıkta beklenen şartın en az 2 katı puanım vardı. Sadece dr sonrası 200 üzeri puanım vardı. Aylardır her açıklamada bakıyorum ama sonuç yok. Ekimde başvurunlar bile ünvanını aldı. Artık milletin dalga geçme konusu oldum. Senin doçentlik ne oldu deyip sırıtıyor herkes. Adaleti sağlaması gereken YÖK ve ÜAKda her kim varsa her bir hakkım haram olsun.

Açıklamayın artık gerek kalmadı, bütün hevesimi kaybettim. Öyle bir isteksizlik var ki üzerimde bir Tübitak projem vardı yapmıyorum bıraktım. Çekeceğim projeyi. Zerre isteğim kalmadı!

Bu ilkede hiç bir başarı cezasız kalmıyor hakketen.

Gazetecikg
Aday Memur
26 Şubat 2021 22:11

Hocam herkes aynı durumda. Sistem insanların bütün arzu ve heveslerini yok ediyor. Belirsizlik üzerine kurulan bu sistemin değişmesi gerekli.
akademisyen8084, 3 yıl önce

Bu forumu ilk günden beri okurum ama ilk defa mesaj yazıyorum. Sinirim geçmiyor buraya yazayım belki rahatlarım dedim. Doçentlik falan zerre umurumda değil artık. Doçentlik sürecinde ADALET yok. Adalet olmayan bir yerde ise hiçbir şeyin anlamı yoktur.

İlk başvurumu saçma nedenlerle reddettiler. İkinci başvurum 2020 martta oldu. Ben başvurumu tamamladım ama her nedense başvurular Hazirana ertelendi. Neden ki, her şey online idi!

Abartısız her başlıkta beklenen şartın en az 2 katı puanım vardı. Sadece dr sonrası 200 üzeri puanım vardı. Aylardır her açıklamada bakıyorum ama sonuç yok. Ekimde başvurunlar bile ünvanını aldı. Artık milletin dalga geçme konusu oldum. Senin doçentlik ne oldu deyip sırıtıyor herkes. Adaleti sağlaması gereken YÖK ve ÜAKda her kim varsa her bir hakkım haram olsun.

Açıklamayın artık gerek kalmadı, bütün hevesimi kaybettim. Öyle bir isteksizlik var ki üzerimde bir Tübitak projem vardı yapmıyorum bıraktım. Çekeceğim projeyi. Zerre isteğim kalmadı!

Hiittrain
Kapalı
27 Şubat 2021 07:37

Sözümona bu ülkenin en okumuşlarının yönettiği kurum. Benzer olarak değerlendirmeyi yapanlar en entelektüeller!!! Öyle bir sistem ki sizden 8 ay sonra başvuran birisi sizden 1 sene önce tüm mali ve diğer haklarınızı alabilir. Aynı tarihte başvursanız benzeri yaşanabilir. Süreç ne şeffaf ne de değerlendirme objektif. Bu kurum bu haldeyse vah Ülkem vah...

Umut-N2017
Şef
27 Şubat 2021 15:10

Merhaba hocam, haklı olduğunuzu söylemek tabii ki sizi rahatlatmayacak. Ama amacım bu da değil. Hepimiz benzer sıkıntıları yaşadık. Lütfen vazgeçmeyin. TUBİTAK projesini kaç hoca yapabiliyor acaba. Eninde sonunda alacaksınız. Sadece soğukkanlı olmaya çalışın, Siz havlu atarsanız başkaları sizin hak ettiğiniz yere gelecek...Bu daha da adaletsizlik değil mi?

Yalnız değilsiniz. Nicelerimiz bu sürecin sancılarını yaşadık, yaşıyoruz... İnşallah bir an önce sonucunuzu alır, kurtuursunuz siz de...

akademisyen8084
Aday Memur
28 Şubat 2021 00:35

Tesekkurler hocalarım. Ama insan kizmadan edemiyor. Bu sorunları herkes biliyor ama ne karar vericiler elini taşın altına koyuyor ne de bir sendika dava açayım demiyor. Neden? Adalete en düşkün olması gereken kesimdeki herkes bu ve benzeri durumlara neden kulağını tıkıyor? Umarim düzelir deyip bekliyoruz

muhmuh34
Kapalı
28 Şubat 2021 01:44

Sayın hocam çok haklısınız ama diğer hocalarımın da dediği gibi Tübitak projelerini herkes yapamıyor ve hakkaniyetli bir jüri puanlarınızdan ziyade projelerinizi de dikkate alacaktır, proje çıkartabilen yürütebilen tamamlayan aynı zamanda doçentlik için kriterleri sağlayan birine doçentliğini vermeyecek jüri anvaj artniyetli olabilir. 3 sci yayınla doçent olunan eski sisteme kıyasla ne kadar fazlasıyla başvuruyoruz, sürecin daha da yıpratıcı halet getirilmemesi lazım

Tesekkurler hocalarım. Ama insan kizmadan edemiyor. Bu sorunları herkes biliyor ama ne karar vericiler elini taşın altına koyuyor ne de bir sendika dava açayım demiyor. Neden? Adalete en düşkün olması gereken kesimdeki herkes bu ve benzeri durumlara neden kulağını tıkıyor? Umarim düzelir deyip bekliyoruz

integral23
Daire Başkanı
01 Mart 2021 10:12

Neredeyse bu başlık çok yazılanlar listesinden çıkacak

Dr.major
Aday Memur
01 Mart 2021 14:59

Arkadaşlar az evel üaktan sonuçların ay sonunda açıklanacağını bilgisini aldım.

Hiittrain
Kapalı
01 Mart 2021 15:11

Bende bu ay sonu diye duydum...

Mart dönemi herkese 2-3 bize 5 dosya ile göndererek ve her ay 16-18'nde düzenlenen toplantıyı 10'nda yapan ÜAK'a da, son gün yalandan 5 dosyayı birden yükleyen Jüriye de, sisteme de lanet olsun. Doçentliğine de....

integral23
Daire Başkanı
01 Mart 2021 15:39

Hocam hala isyanlardasın :DDD

Jüriye dee , ÜAK'a daaa, toplantısına daaa, doçentliğine deee..

Ben de senin gibiyim aslında ama geçen elfkap hocam şunu yazmıştı, keşke asgari yi göreceğime şuan bekleseydim diye. Ben bunu okuduktan sonra herseyini hayırlısı geç olsun güç olamasın demeye başladım. 1 senedir bekliyoruz 1 ay bize koymaz, az daha sabır hocam. Selametle :)

Hiittrain, 3 yıl önce

Bende bu ay sonu diye duydum...

Mart dönemi herkese 2-3 bize 5 dosya ile göndererek ve her ay 16-18'nde düzenlenen toplantıyı 10'nda yapan ÜAK'a da, son gün yalandan 5 dosyayı birden yükleyen Jüriye de, sisteme de lanet olsun. Doçentliğine de....

integral23
Daire Başkanı
01 Mart 2021 15:41

Hocam ekim forumunda 17 Mart tarih, 23 Mart açıklama yazdın. İnşallah memur sana şakacıkyapmamıştır. Bir umut en azından 24 Mart olacağına 17 Mart olsun diyorum

Dr.major, 3 yıl önce

Arkadaşlar az evel üaktan sonuçların ay sonunda açıklanacağını bilgisini aldım.

Dr.major
Aday Memur
01 Mart 2021 16:16

İntegral23 hocam; memur hanım toplantının 20 mart öncesi olacağını ve 23-24 mart gibi açıklanacağını yani ay sonunu beklememizi istedi. Hocalarımın dediği gibi 2020 marttan beri bekliyoruz. Bir ay daha bekleriz.

MERCAN11111
Aday Memur
01 Mart 2021 16:55

Peki Şubatta yapılan toplantıların sonuçları ne oldu? Kendilerine mi saklıyorlar? 3-5 etik asgari duyduk. Bir kaç tane de ilahiyat ve eğitim bilimlerinden başarılı sonuç. Geri kalan sonuçlar nerede?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
01 Mart 2021 17:11

Ne kadar eşitlik zedeleyici, hak kaybına neden olan bir durum. 2020 Ekim'de başvuranlar doçent olalı 2 ay oldu, 2020 Mart grubu hala cevap bekliyor. DOÇENTLİK BAŞVURULARI, BAŞVURU DÖNEMİ ESAS ALINARAK BAŞARILI İLAN EDİLMELİDİR!

integral23
Daire Başkanı
01 Mart 2021 21:12

Mercan hocam o toplantılar tam bir muamma oldu. Su olabilir, zaten mart basvurulu olanlarin dosyalari az kaldigi icin aciklansa da az oldu. Ekim basvuralarinin da 2 dosyalilari icin son tarih 15 subatti. 10 subatta açıklanacak dosya bu grupta da az oldu. 17 subat deseniz o kisim tam bir muamma. Forumdan bir kisi de dahi aciklama olmamasi cok ilginc. Bir ihtimal bize bilgi veren arkadaslara eksik ya da yanlis bilgi aktarildi. 23 24 martta hepimizin sonuclari aciklanacak insallah

üakbekçisi
Aday Memur
01 Mart 2021 21:39

Hocam bu hafta süreç netleşecektir. Bu hafta her hangi bir açıklama olmaz ise ay sonuna birçok kişinin doçentlik durumu açıklanacaktır.

integral23, 3 yıl önce

Mercan hocam o toplantılar tam bir muamma oldu. Su olabilir, zaten mart basvurulu olanlarin dosyalari az kaldigi icin aciklansa da az oldu. Ekim basvuralarinin da 2 dosyalilari icin son tarih 15 subatti. 10 subatta açıklanacak dosya bu grupta da az oldu. 17 subat deseniz o kisim tam bir muamma. Forumdan bir kisi de dahi aciklama olmamasi cok ilginc. Bir ihtimal bize bilgi veren arkadaslara eksik ya da yanlis bilgi aktarildi. 23 24 martta hepimizin sonuclari aciklanacak insallah

integral23
Daire Başkanı
01 Mart 2021 22:11

2021 Mayis i da gördük forumda. 2021 Agustos u mümkünse gormeyelim artik ve kurtulalim su surecten

KlinikPsk1
Aday Memur
02 Mart 2021 23:47

Dilekçe için var mısınız?

Sorunlarimizi listeleyip,

Mart, Ekim, Şubat doçent adayları olarak dilekçe verelim ÜAK'a.

ÜAK'nun dikkatine, Bilkent.

Doçent adayları olarak aşağıda imzası bulunan bizlerin yaşadıkları sorunları listeledik. Dikkate alınarak gerekli düzenlemelerin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.

1. İçerik değerlendirmesinin kriterlerini öğrenmek istiyoruz.

2. 1 jüri asgeri verdi diye tüm dosya heba edilmeleli, Jüri çoğunluğunun kararı uygulanmalıdır.

3. Döneminde başvuran adayın sonucu bir sonraki dönem başvuruları açılmadan açıklanmalıdır.

4. Dosyalarını okuyan jüri üyelerinin isimlerinin yanında 'tamamlandı' ibaresi yer almalıdır.

5. Etik veya asgeriye bırakılan adayların dilekçelerine ayrıntılı açıklamayla cevap verilmelidir (dava süreçlerine gerek kalmadan ÜAK bir başka hocayı bu tür durumlarda tarafsız hakem olarak görevlendirmelidir.

6. Jüri hocalarının ücretleri artırılmalıdır (ki teşvik edilsin)

7. Jüri hocalarının keyfi değerlendirmesi var ise etik ve asgeri kararlarında ÜAK daha çok yaptırım uygulamalıdır.

8. Posta veya telefon yoluyla iletişim minimuma indirilmeli tüm işlemler online olarak şeffaflattırılmalıdır.

İsim Soyad, Doçent Adayının Alanı, İmza:

devam etmek veya düzeltmek isteyen varsa buyursun.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
04 Mart 2021 11:13

Hocalarım merhaba. Burada dert yakınıyoruz, peki bundan ÜAK'ı yönetenlerin haberi var mı? Lütfen mağdur olduğunuz konuları ÜAK başkanı ve genel sekreterine iletiniz. Sorunlardan haberleri olmaz ise nasıl düzeltecekler?

ÜAK Başkanı, Prof. Dr. FATİH SAVAŞAN: [email protected]

ÜAK Genel Sekreteri, Prof. Dr. ABDULKERİM ÇALIŞKAN: [email protected]

Jürilerin keyfi kararlarını, ÜAK kriterleri dışında bizleri değerlendirmelerini ve diğer sorunlarınızı lütfen belirtiniz. Akademisyen olarak bir e-posta atmaktan imtina ediyorsak sorunların çözümüne katkı sağlamıyoruz demektir.

Başvurudan sonra aylarca beklemekten rahatsız olmuyor musunuz? Haksız yere asgariden bırakılmaktan, etiğe verilmekten rahatsız olmuyor musunuz? Şartları fazlası ile sağladığınız halde başarısız bulunmak ağrınıza gitmiyor mu?

O halde derdinizi anlatınız lütfen.

Toplam 8992 mesaj
«438439440441442443444445446447448449450

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi