Editörler : Pangaea
25 Haziran 2017 23:17

Tüketici hakem heyeti raportörlüğü bilgi sayfası

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Evet arkadaşlar çok şükür ki olumlu sonuç aldık. Bu sayfada hem meslek ile ilgili merak edilenleri konuşalım değerlendirelim hem de bundan sonraki süreci konuşalım. Tabiki tecrübeli kişilerden de paylaşımlar bekliyoruz.

Kazanan arkadaşları tekrardan tebrik ediyorum. Allah utandırmasın.

Hadi bismillah.

memurlukk
Şef
26 Haziran 2017 22:01

Doğu görevi-Batı görevi maaşa etki ediyor mu acaba? Bilgisi olan paylaşabilir mi?

missag
Aday Memur
27 Haziran 2017 11:47

hayırlı olsun arkadaşlar raportörlük hakkında bilgi paylaşımı çok az kazananlar nerdesiniz

27 Haziran 2017 13:42

Temmuz zammıyla beraber maaş BES kesintisi olmadan 2.680 civarı olacaktır. Doğu-batı maaş farkı bulunmaz. Büyük şehirlerde işler daha yoğun olmakla beraber dosyalar mevcut raportorlerce eritildi ve pek bir yoğunluk kalmadı. Thh raportorleri İl ticaret müdürlükleri ve ilçe kaymakamlıklarında çalışmaktalar. GTB'nin mevzuatı gereği ilk 3 yıl tayin çok zordur(yok seviyesinde). İl ticaret müdürlüklerinde şube müdürüne, kaymakamliklarda çoğu zaman yazı isleri mudurune, nadiren kaymakamlara, bazen de kaymakamların görevlendirdiği bir memura bağlı çalışırsınız. İlcedeyseniz kadronuz il ticaret müdürlüğunde olur fakat çalışma alaniniz kaymakamlık Yazı işleri müdürlüğüdur. Bu iş kadrolu raportorlerin dışında gorevlendirmeli raportorlerce de yürütülmektedir. Görevlendirmeli raportorler huzur hakkı adı altında ek ödeme alirlarken, kadrolu raportorlerin böyle bir hakkı yoktur. Nedeni THHRlerin zaten işinin bu olmasi, görevlendirmeli raportorlerin ise mevcut işinin dışında bu işi yapmasıdır. Kararları siz hazirlarsiniz ve Hakem Heyetine sunarsiniz. Sorumluluk heyettedir ve kararların altında onların imzası bulunur. Hakem heyeti başkanı il ticaret müdürlüğunde il ticaret müdürü ya da görevlendirdiği memur(genelde şube müdürü) olurken, kaymakamliklarda nadiren kaymakam, genelde yazı işleri müdürü, istisnai olarak da kaymakamın görevlendireceği bir memur olur. Hakem heyeti de huzur hakkı alır. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakk inda Kanun iyi bilmeniz gereken kanundur. Bunun dışında çeşitli yonetmelikleri de okumanız öğrenmeniz tarafınıza olacaktır.

memurlukk
Şef
14 Kasım 2017 21:57

Meslekte 4 ayı geride bıraktım. Fena gitmiyor. Sorun elbette var ama yine de çok şükür. Ancak bazı iyileştirmelerin yapılması gerekli.

filozof21
Aday Memur
15 Kasım 2017 12:00

7 yıllık memurum yard hz sınıfında. Kazanır geçersem yaşadığım ile atanma şansım varmı eşim öğretmen. Ayrıca maaşı 2680 ise çok düşük değilmi

memurlukk, 6 yıl önce

Meslekte 4 ayı geride bıraktım. Fena gitmiyor. Sorun elbette var ama yine de çok şükür. Ancak bazı iyileştirmelerin yapılması gerekli.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi