Editörler : supporters.
12 Nisan 2019 23:27

El birliği (faizsiz) sistemleri hakkında düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

''Eminevim, Birevim, Katılımevim, Fuzulev, hedefevim, kolayevim, vs..'' faizsiz ev alma yöntemlerini uygulayan firmalar hakkında hangisini tercih etmeliyim, yada etmelimiyim ve neden?

hakanyildizx
Aday Memur
14 Nisan 2019 16:12

ben faizli ya da faizsiz kredili ev alımına karşıyım aslında ancak öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kredisiz ev alabilmek mümkün değil. Bu nedenle de bu tür seçenekler olması güzel ama bunlardan ziyade toki evlerine falan yazılmak daha mantıklı geliyor bana

15 Nisan 2019 22:58

eyvallah

kesinti
Aday Memur
20 Nisan 2019 15:46

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

Camunas
Aday Memur
20 Nisan 2019 23:21

Güzel cevap :)
kesinti, 5 yıl önce

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

Acshb
Yasaklı
21 Nisan 2019 01:34

bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.
22 Nisan 2019 00:08

altın borç verecek babayiğitleri bulsak. yok:( insanlarda güven duygusu baya bir az kalmış.

kesinti, 5 yıl önce

22 Nisan 2019 00:11

çokk haklısınız.

Acshb, 5 yıl önce
bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.

esmer_32
Şef
26 Nisan 2019 12:58

Tabi ki hiçbirini.
18 Mayıs 2019 13:48

faizler bu kadar yüksek iken ben hiçbiri tercihini kullanamıyorum.

esmer_32, 5 yıl önce
Tabi ki hiçbirini.

benkimin
Aday Memur
17 Haziran 2019 10:33

Merhaba, konut kredisi çekip alma konusuna karşı değilim aslında ama konut kredileri en uygun konut kredisi 1,65 olmuşken ev almak çok saçma geliyor. Ayrıca ülkemizde de ev fiyatları sürekli artmaktadır. Bu nedenle faizsiz sistemler mantıklı gelmektedir. Burada tek sorun sıra beklemek gibi geliyor. Örnek vermek gerekirse, 20.000 TL için kredi çektiğinizde 400.000 TL küsür geri ödeme yapıyorsunuz. Ama evinizi hemen alıyorsunuz. Faizsiz sistemler ise 200.000 TL için 20.000 TL çalışma bedeli almaktadır. Toplamda 220.000 TL geri ödeme yapıyorsunuz. Bu nedenle konut kredisine göre çok avantajlı. Ama çekilişle sıra beklediğinizden ne zaman geleceği belli olmaz. Bu nedenle birazda şanslı olmak lazım. Ama kira ödeme gibi derdiniz yoksa para biriktirmek için çok mantıklı sistemler. Ben Birevim alt markası olan https://www.kolayevim.com/ sistemine geçen ay dahil oldum Bu ayki çekilişte 6. aya çıktı. 6 ay sonra ev sahibi olacağım inşallah. Bu nedenle Birevim ve alt kuruluşlarını tavsiye edebilirim.

02 Temmuz 2019 15:09

Erken çıkması çok iyi olmuş. hayırlısı olsun inşallah..

aguli
Aday Memur
03 Temmuz 2019 23:27

Kesinlikle tavsiye etmem. Bu tür sistemlerin hiç bir güvencesi yok kumar oynamak gibi bir şey. Aklı başında bir insanın uzak durması gerekir. Millet enayi mi boşuna bankalardan kredi çekiyor?

mamurzade
Şef
06 Temmuz 2019 23:15

devlet güvencesi geleceği söyleniyor. o zaman düşünülebilir.

26 Temmuz 2019 21:57

walla yılbaşından sonra BDDK kontrolü altına alınacak .diye bir söylenti var.yani bankadan bir farkı kalmayacak.

aguli, 5 yıl önce

Kesinlikle tavsiye etmem. Bu tür sistemlerin hiç bir güvencesi yok kumar oynamak gibi bir şey. Aklı başında bir insanın uzak durması gerekir. Millet enayi mi boşuna bankalardan kredi çekiyor?

26 Temmuz 2019 21:58

bende öyle duydum.

mamurzade, 5 yıl önce

devlet güvencesi geleceği söyleniyor. o zaman düşünülebilir.

Murmurmurt
Aday Memur
06 Ocak 2021 20:50

BİREVİME TEMMUZ AYINDA 180000 LİRALİK EVE 13500 CALİSMA BEDELİ İLE TOPLAM 193500 E GİRDİM EYLULDE CEKİLİSE GİRDİM CİKMADİ SUBATTA TEKRAR CEKİLİS OLACAK . BU MİKTARİN 12500 TL SİNİ ODEDİM ŞUAN İSLERİMİN KOTU OLMASİNDAN VE KYK BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYİ DEVRETMEK İSTİYORUM. EGER İLGİLENEN OLURSA 10000 TL ODEYENE HEMEN DEVREDEBİLİRİM. ZOR DURUMDA OLDUGUM İCİN DEVRETMEK ZORUNDA KALDİM CİDDİ OLUP DEVİR ALMAK İSTEYENLER DETAYLI BILGI ICIN ARAYABİLİR. 05445619133

Murmurmurt
Aday Memur
24 Ocak 2021 05:19

BİREVİME TEMMUZ AYINDA 180000 LİRALİK EVE 13500 CALİSMA BEDELİ İLE TOPLAM 193500 E GİRDİM EYLULDE CEKİLİSE GİRDİM CİKMADİ SUBATTA TEKRAR CEKİLİS OLACAK . BU MİKTARİN 12500 TL SİNİ ODEDİM ŞUAN İSLERİMİN KOTU OLMASİNDAN VE KREDİ BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYİ DEVRETMEK İSTİYORUM. EGER İLGİLENEN OLURSA 8000 TL ODEYENE HEMEN DEVREDEBİLİRİM. ZOR DURUMDA OLDUGUM İCİN VE ACIL ODEMEM GEREKTIGI ICIN DEVRETMEK ZORUNDA KALDİM CİDDİ OLUP DEVİR ALMAK İSTEYENLER DETAYLI BILGI ALMAK ICIN ARAYABİLİR. 05445619133

24 Ağustos 2022 13:36

devretmek yok diye biliyorum

Dejavvu-
Şef
25 Ağustos 2022 17:32

Hiçbirini tavsiye etmiyorum.

Bi ara konuşup yüksek miktarda peşinat vereyim dedim, 3 ayda sıra gelir dediler.

Birde ne kadar az peşinat koysanız o kadar geç sıra gelir.

Sıra size gelene kadar verdiğiniz paranın değeri kalmaz, alacağınız paranında.

Dejavvu-
Şef
25 Ağustos 2022 17:37

Ev temel bir ihtiyaç , mecbursanız ya kredi çekin yada katılım bankalarına başvurun daha iyi.

Katılım bankalarınında diğer bankalarla aynı olduğunu düşünüyorum. Sadece faiz yerine kar payı diyip işten sıyrılamazlar.

Dediğim gibi ev temel ihtiyaç mecbursanız kredi kullanın, sizi tatmin ederse katılım bankalarına başvurun.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi