Editörler : Pangaea
13 Eylül 2020 16:32

Çay olayını çok karıştırdılar

Hepinizin malumu çay olayını çok karıştırdılar.

E.eraydın, M.eğit ve B.meral hocalar bu sorunun yanıtını iklim ve toprak olarak verdi.(Hatta biri sınava girmiş) Yarın cevap açıklanacak ve bu noktada merak ettiğim 2 husus var:

1)cevap yalnız iklim olarak gelirse iklim ve toprak diyen hocalar ne yapacak?

2)cevap iklim ve toprak gelirse, yalnız iklim diye cevaplayıp, günlerdir bu forumda adeta millete hakarete varan yorumlarda bulunanlar ne yapacak?

EemPlayer
Yasaklı
13 Eylül 2020 16:36

Hiçbir şey olmayacak hocam herkes aynı devam edecek hayatına klasiktir bu şaşmaz

Ambrosse
Aday Memur
13 Eylül 2020 16:39

Ne yapacaklar, hocalar da yanlış yapamaz mı? Onlar da insan öyle her ağızlarından çıkan kesin %100 doğru bilgi diye bakarsanız kendiniz hata yaparsınız.

Ben doğrudan okumamıştım bile iklim ve toprak dedim okusam ne yapardım bilmiyorum şahsen

Hzlcık
Kapalı
13 Eylül 2020 16:41

Kardeş kesinlikle soruları hiç birimiz hazırlamadık elbet burda iddia etmeleri moral bozuyor fakat hangi coğrafya öğretmenine sorduysam iklim toprak dedi doğrudan demeleri hepimizin kafasını karıştırdı

metalix26
Kapalı
13 Eylül 2020 16:43

yanlış hatırlamıyorsam doğalgaz sorusuna itiraz etmişler. sahi o sorunun akıbeti ne oldu

müsmühendis
Yasaklı
13 Eylül 2020 16:45

Doğrudan deyince 'toprak da iklimden etkilenir o zaman cevap yalnız iklim' demek için hayatında hiç coğrafya sorusu çözmemiş olmak gerekir.

Portuga34
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:45

Hocalar bi tuhaf zaten. Hiçbirinin kitabında çay konusunda toprakla ilgili bilgi kırıntısı bile yok. Varsa yoksa bol yağış, ılıman iklim, insan emeğinin etkili olması vs...

Ne hikmetse cevaba herkes iklim ve toprak demiş.

Doğrudan ifadesi yüzünden sadece iklim yaptım. Zira yıkanmış toprak isteği var ama toprağın yıkanmış olmasını da bol yağış yani iklim sağlıyor diye düşündüm. ÖSYM'nin de sadece iklimi baz alacağını düşünüyorum.

Bundan sonraki sınavlara da kesinlikle MEB kaynaklarından çalışacağım. Bu hocaların kitaplarının ne kadar kalitesiz olduğunu bu sınav sonrası bir kez daha anladım.

dammit
Şef
13 Eylül 2020 16:46

hangi coğrafya öğretmenlerine sordun,sayar mısın tek tek?

Hzlcık, 4 yıl önce

Kardeş kesinlikle soruları hiç birimiz hazırlamadık elbet burda iddia etmeleri moral bozuyor fakat hangi coğrafya öğretmenine sorduysam iklim toprak dedi doğrudan demeleri hepimizin kafasını karıştırdı

13 Eylül 2020 16:47

Engin Eraydın kitabında hiç topraktan bahsetmemiş çay için Ama ne hikmetse toprak ve iklim diyor bu soru Büyük ihtimal sadece iklim çıkacak ama 22 Ekim'de iptal edecekler görürsünüz ama sorunun doğru cevabı iklim toprağın karakteristiğinin yağış sayesinde oluşturduğunu anlayamayanlar sırf sınav anında öylesine doğru yaptım diye toprak ve iklim diyor
dammit, 4 yıl önce

müsmühendis
Yasaklı
13 Eylül 2020 16:47

Çayın %100 doğu karadenizde yetişiyor olması zaten bu tezini çürütüyor. Bütün karadenizin iklimi aynı :)

Portuga34, 4 yıl önce

Hocalar bi tuhaf zaten. Hiçbirinin kitabında çay konusunda toprakla ilgili bilgi kırıntısı bile yok. Varsa yoksa bol yağış, ılıman iklim, insan emeğinin etkili olması vs...

Doğrudan ifadesi yüzünden sadece iklim yaptım. Zira yıkanmış toprak isteği var ama toprağın yıkanmış olmasını da bol yağış yani iklim sağlıyor diye düşündüm. ÖSYM'nin de sadece iklimi baz alacağını düşünüyorum.

Bundan sonraki sınavlara da kesinlikle MEB kaynaklarından çalışacağım. Bu hocaların kitaplarının ne kadar kalitesiz olduğunu bu sınav sonrası bir kez daha anladım.

13 Eylül 2020 16:48

Hayatınızda hiç mikroklima diye bir şey duymadınız mı
müsmühendis, 4 yıl önce

Çayın %100 doğu karadenizde yetişiyor olması zaten bu tezini çürütüyor. Bütün karadenizin iklimi aynı :)

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:48

M. Eğit'in kitabında asitli ve tuzsuz toprak diye geçiyor.

İklimin toprağı etkilemesi, toprağın çayı doğrudan etkilemediği anlamına gelmez.

Asıl böyle bir durumda iklime dolaylı demiş oluyorsunuz.

Yarın iklim ve toprak göreceksiniz. Kimse kendini garanti görmesin. Her şey denebilir.

Portuga34, 4 yıl önce

EemPlayer
Yasaklı
13 Eylül 2020 16:49

Ya sen kimsin adam sana tek tek sayacak hesap verir gibi biraz saygılı ol

dammit, 4 yıl önce

dammit
Şef
13 Eylül 2020 16:49

cevap iklim ve toprakmış arkadaşlar.net bilgi.

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:50

Tamam kardeşim 12 saat sabret göreceksin. Toprak da var.

zorbüyüyorum, 4 yıl önce

müsmühendis
Yasaklı
13 Eylül 2020 16:51

Hadi ya niye Batı Karadeniz'de yok peki o mikroklima :) İklim aynı iklim

zorbüyüyorum, 4 yıl önce

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:52

Yav dammit forum yeni kurtulmuştu bu tartışmadan, neden açtın gene bu konuyu?

13 Eylül 2020 16:53

Gürcistan'daki dağlar ve aşağıda kaşgar gibi yüksek dağlar olmadığı için olabilir mi:))
müsmühendis, 4 yıl önce

Hadi ya niye Batı Karadeniz'de yok peki o mikroklima :) İklim aynı iklim

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:54

Cevap ne iklim ne de toprak

Cevap SU KAYNAKLARI. konu kilit.

13 Eylül 2020 16:54

hahahahaha iklim dolaylı mı Forum çıldırdı
fizyorex, 4 yıl önce

M. Eğit'in kitabında asitli ve tuzsuz toprak diye geçiyor.

İklimin toprağı etkilemesi, toprağın çayı doğrudan etkilemediği anlamına gelmez.

Asıl böyle bir durumda iklime dolaylı demiş oluyorsunuz.

Yarın iklim ve toprak göreceksiniz. Kimse kendini garanti görmesin. Her şey denebilir.

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 16:56

Kardeşim ben tartışmayı sevmiyorum. Sadece dediğin şeyin aslında iklimi doğrudan yapmadığını söylüyorum. Bana sorarsan cevap iklim ve toprak zaten. Neden bu kadar çirkinleşiyorsun? Genel kültür netim 57-1 çay hariç. İlla kendimizi mi kanıtlayalım? Yarın görürsün cevabını.

zorbüyüyorum, 4 yıl önce
hahahahaha iklim dolaylı mı Forum çıldırdı
Toplam 419 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi