Editörler : crops35
25 Temmuz 2013 20:23

agır özürlü olmam atanmama engelmi?

slm arkadsalr %80 agır olmak uzre şizofrenı rahatsızlıgım var ısdıhtam alanım bos atanırsam red edılırmıyım yoksa kabul edılırmı ?

longer
Memur
25 Temmuz 2013 23:19

özür oranı önemli değil ve istihtam alanı da ömss ile yerleşen çoğu engellinin de boş zaten

sıkıntı yok yani

brunc
Aday Memur
26 Temmuz 2013 00:09

teşekkur ederım longer

Gezigel Parking
Yasaklı
26 Temmuz 2013 06:37

bir çok kişi sosyal yardım alamk için

ağır engelli olsun veya olmasın raporuna bunu yazdırtıyor !

iş kanunu hükümleri açısından engellinin sağlık raporunda

ağır özürlü yazması önemli değil !

asıl önemli olan tek şey

çalışabilir kısmının OK olması !

yoksa çalışamaz yazar ise o raporun fotokopisini alan bir yetkili işe alınmama gerekçesi olarak

raporda yer alan çalışamaz ibaretsine bakar !

dahası çalışamaz yazan birinin raporunu görüp işe alma durumunda

o kişinin iş başında başına gelebilecek her an gibi bir durumdan onu işe alımı için onay veren amiri 1. dereceden kusurlu ve suçlu olacaktır.

brunc
Aday Memur
26 Temmuz 2013 15:01

gezigel parkıng kımse kendı ıstegıyle raporuna boyle bır sey yazdıramaz sacmaladıgınızın farkındamısınız ?bu bnım secımım deıl tamamen doktorumun kararı boyle keyfı yazdırıla bılıyorsa buyrun sızde yazdırın.ayrıca hıc bır sosyal yardımda almıyorum.sız alıyorsunuz herhalde?

nice_42
Kapalı
26 Temmuz 2013 19:33

google123 gezigel v.s. bu arkadaşı fazla ciddiye almayın.

brunc, 11 yıl önce

gezigel parkıng kımse kendı ıstegıyle raporuna boyle bır sey yazdıramaz sacmaladıgınızın farkındamısınız ?bu bnım secımım deıl tamamen doktorumun kararı boyle keyfı yazdırıla bılıyorsa buyrun sızde yazdırın.ayrıca hıc bır sosyal yardımda almıyorum.sız alıyorsunuz herhalde?

zeytinimci
Daire Başkanı
26 Temmuz 2013 19:54

brunc;

Ağır engeli olanların genellikle engel ceşidine bakıyorlar, ben bir sitede okumuştum şizofreni tanısı raporunda oran yüksek diye ataması komisyon tarafından onaylanmamı, o da mahkemeye vermiş, sabırla sonucu bekliyorum diye yazmış, nette araştırsanız bulursunuz ama asla pes etmeyin, girin sınava, bakarsınız vicdana gelip atamanızı onaylarlar sınavı kazanıp yerleşirseniz. Ümitsiz olmamak lazım, fatma şahin hanımın bir yazısını okumuştum, zihinsel engeli yada duygusaldan snava girenlerin bu atamalarında sorun çıkmaması icin çalışmalarımız ve görüşmelerimiz olacaktır diyordu.

Gezigel Parking
Yasaklı
26 Temmuz 2013 20:56

2 türlü rapor vardır !

1. si kişinin isteği üzerine sağlık kurulundaki memur genelde kuruldan çıkan müsfetteye göre raporunuzu yazar işte bu noktada ne olursa olur !

uzun lafın kısası alan nasıl aldığını iyi bilir !

2.si ise kurum isteği üzerine rapor hazırlanır ki bunda öyle şeyler olmaz !

ömss için beyan edilen sağlık raporlarını büyük bir bölümü kişisel talep üzerine çıkartılan rapordur !

öyleki kişiden 1 den fazla engel olduğu halde

kurum talebi üzerine çıkarılandan %niz tam yazar

ama genelde bireysel çıkartılan raporlar ya tam %40 lıktır !

yada sosyal yardım almak için ağır engelli işaretli gibidir.

ister inanın ister inanmayın yaptıran yaptırıyor işte !

brunc
Aday Memur
27 Temmuz 2013 00:08

zeytimci arkadas soyledıgın konuyu nette araştırdım ama bulamadım lınkı falan varsa verebılırmısın? ömss hazırlanıyorum ınsallah allahın ızınıyle kazanırım ve atamam olursa sorun cıkmaz.

zeytinimci, 11 yıl önce

brunc;

Ağır engeli olanların genellikle engel ceşidine bakıyorlar, ben bir sitede okumuştum şizofreni tanısı raporunda oran yüksek diye ataması komisyon tarafından onaylanmamı, o da mahkemeye vermiş, sabırla sonucu bekliyorum diye yazmış, nette araştırsanız bulursunuz ama asla pes etmeyin, girin sınava, bakarsınız vicdana gelip atamanızı onaylarlar sınavı kazanıp yerleşirseniz. Ümitsiz olmamak lazım, fatma şahin hanımın bir yazısını okumuştum, zihinsel engeli yada duygusaldan snava girenlerin bu atamalarında sorun çıkmaması icin çalışmalarımız ve görüşmelerimiz olacaktır diyordu.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi