Editörler : E.Kayı Han
15 Mayıs 2022 14:43

Ardışık İfade

İyi günler memleketteki il emniyet temden ifaden var diye aradılar. Öğrendiğim kadarıyla ardışık aramadan dolayı, soruşturma ocak ayında açılmış. Evrağı ikamet ettiğim ilçeye gönderecekler. Böyle durumlarda sıkıntı çıkıyor mu ?

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:04

İfade için mahkemeye mi çağırıldın ? Yoksa emniyet veya savcılık mı alacak ?

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:09

Arayan tem personeli savcı ifadeni alacak dedi. İkamet o ilde ikamet etmediğimi söyledim tutanak tutup görev yaptığım ilçeye gönderecek.

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:13

Kurum ne jandarma mı ? Soruşturma açıldığı nasıl öğrendin ?

Hayalperestlik 60
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:16

Ardışık aramaya takıldığın tarihler bellimi o yıllarda sivilmiydin yoksa personelmi

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:19

Kurum jandarma bahse konu ildeki savcı kalemini aradım uyaptan baktı ardışık aramayla ilgili dosya ocak ayında açılmış dedi. Başka bir bilgi vermedi telefondan. Hangi tarihler arasında arandığım, ne kadar arandığım, süresi ne kadar hiçbir bilgi verilmedi dosya başka kişiler de var dedi.

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:21

Anladığım kadarıyla tanık sıfatıyla çağırılmıyorsun ?

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:25

Hangi sıfatla ifadeye çağrılıyorum bilmiyorum lakin şüpheli olsaydım şimdiye kadar sıkıntı olurdu diye düşünüyorum.

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:27

Anladım inşallah olumsuz bir durum olmaz

Hayalperestlik 60
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:28

Sanık sıfatıyla hakkında soruşturma açılmış tanık olsan söylerdi

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:30

Sıkıntı çıkma olasığı nedir 2019 sicilliyim yeniyim ve asayişte çalışıyorum herkeste numaramız var maalesef.

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:35

İhbar dosyası demişti savcı kalemi.

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:38

İşte sorun şu sen ilk mi arandın yoksa sonra mı

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:45

Şimdi herhangi birşey çıkmazsa şayet sadece ifadeyle kalırsa yine meslek açısından sıkıntı oluyor mu

Heyyo07
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:48

Dediğim gibi hangi sıfatla ifade vereceğinize bağlı inşallah problem olmaz.

Trj63
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:49

İnşallah

ShabaniNonda
Aday Memur
16 Mayıs 2022 02:45

Dostum şüpheli sıfatıyla çağrılıyorsan ki muhtemelen öyledir. İfade sonrası direkt olarak açığa alınırsın. Ama tanık olarak dinlenirsen sorun olacağını sanmıyorum. İyice olayın detaylarını öğrendikten sonra buradan yazarsanız daha sağlıklı olur gidişat konusunda. Çok geçmiş olsun.

Heyyo07
Kapalı
16 Mayıs 2022 08:00

Katılıyorum bende öyle düşünüyorum

ShabaniNonda, 2 yıl önce
Dostum şüpheli sıfatıyla çağrılıyorsan ki muhtemelen öyledir. İfade sonrası direkt olarak açığa alınırsın. Ama tanık olarak dinlenirsen sorun olacağını sanmıyorum. İyice olayın detaylarını öğrendikten sonra buradan yazarsanız daha sağlıklı olur gidişat konusunda. Çok geçmiş olsun.

ESREF13
Memur
16 Mayıs 2022 10:02

Abicim, canını sıkma stresin seni yönetmesine izin verme işin aslı telefonun çalması değil hatta seni terörist aramış bile diyemiyorlar. Kısa bir sürede aynı yerden başka biri ve birileriyle senin telefonun aranmış nedir bu diye sorup terörden yargılamak bunların yaptıkları. Açık konuşayım jandarmayla yeni tanışmışsın kurum personelinin arkasında durmaz hatta personelinin aleyhine anında tavır alır. Bu kapsamda toplu operasyon olmadığından ifadene başvurmakla süreci yönetmişler iyi de olmuş. İfaden alınır ardından kurum idari soruşturma ekini gönderir matbu sorular sorulur varsa ayrıca dosya içeriğiyle ilgili sorular da olur. Sonrası il jandarma komutanının makam sevgisine siyasi istikbaline kalmış. Yani anında görevden uzaklaştırma da verebilir süreci takip edelim ona göre değerlendirelim diye erteyeledebilir. Sen iyi tarafından bak seçime yaklaşılan atmosferde hakim savcıların talimatsız karar verebilme şansları olur. Siyasi havayı koklayıp gemiyi terk edenlerin kanunu uygulama gibi yönelimleri olur ve daha kısa sürede sonuç alırsın. Dert edip kendini aileni yorma telefonu çaldı diye yargılanan dünyada sayılı insanlar arasındasın. Dosya İçeriğini öğrenince avukat aracılığıyla sorup bilgi al ona göre hareket et. Büyük geçmiş olsun.
Trj63, 2 yıl önce

Şimdi herhangi birşey çıkmazsa şayet sadece ifadeyle kalırsa yine meslek açısından sıkıntı oluyor mu

Khk aday
Memur
16 Mayıs 2022 19:01

Sen 2019 da asker olduğun için senin aranmam sivilken olmuş, sivilken yapılan aramalar çok dikkate alınmaz helede 17-25 Aralık öncesiyle dosyan verdiğinifadenden ibaret olur, 17-25 Aralık sonrası da olsa yinede çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum sivilsin ardışıktan Yargıtay kriterlerine takılman mümkün değil, ondan dolayı canını sıkma, kurum seni açığa almaz alsada, bu tarz sabit hatlardan aramaya mahkemesonuçlanmadan ihraç işlemi gerçekleştirmiyor, bu aramadan dolayıda büyük ihtimal kovuşturmaya yer yok alırsın hadi mahkeme açıldı diyelim beraat alırsınozamanda kurum seni göreve iade eder, sadece biraz dinlenmiş olursun bu süreçte

Kolakola336
Aday Memur
24 Mayıs 2022 21:21

Geçmiş olsun. Var mı bir gelisme

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi