Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Kasım 2013 20:27

İkinci Üniversite ile Alan Değişikliği

arkadaşlar okul öncesi öğretmeni olarak görev yapıyorum.

ikinci bir üniversite okumayı düşünüyorum,

ygs sınavına felan tekrar hazırlanmak vs işlerini gözüm kesmiyor tekrardan ama girersemde ortalamanın üzerinde bir puan alabileceğimi düşünüyorum,

açıktan yada örgün eğitimle gerek yine meb e bağlı olarak yada başka kurumlara bağlı olarak alan değiştirmeyi düşünüyorum(bir erkek için ömür boyu anasınıfı öğretmeni olmanın sıkıntılı bir durum olacağını düşünerek)

sizler bana tavsiye olarak hangi bölümleri önerebilirsiniz, hangi bölümlerden okursam çok fazla zahmete katlanmadan alan değişikliği yapabilirim?

03 Kasım 2013 20:44

Açıköğretimde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü var. Edebiyat öğretmenliğini düşünürseniz eğer...

nicksiz40
Daire Başkanı
03 Kasım 2013 20:48

eğitim fakültesi mezunu olduğum için bölüm mezunu olduğumuzda tekrar bir formasyona gerek kalıyor mu hocam bilginiz var mı?

7çokgeç45, 10 yıl önce

Açıköğretimde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü var. Edebiyat öğretmenliğini düşünürseniz eğer...

s.nuna07
Aday Memur
03 Kasım 2013 21:38

bende okul öncesiym hocam sosyoloji okuyorum. kurum ya da alan değiştirmek için istediğim bir bölümdü.

03 Kasım 2013 21:42

Formasyona gerek kalmıyor bu bölümü bitirince. Hatta yine Açıköğretimde sosyal bilgiler ve felsefe Bölümü de var. Bir inceleyin isterseniz. Ayrıca ikinci üniversite için tekrar ygs.ye girmenize gerek yok. İkinci üniversite kayıt tarihlerini takip etmeniz yeterli

nicksiz40, 10 yıl önce

eğitim fakültesi mezunu olduğum için bölüm mezunu olduğumuzda tekrar bir formasyona gerek kalıyor mu hocam bilginiz var mı?

nicksiz40
Daire Başkanı
03 Kasım 2013 21:53

teşekkürler hocam cevap için

7çokgeç45, 10 yıl önce

Formasyona gerek kalmıyor bu bölümü bitirince. Hatta yine Açıköğretimde sosyal bilgiler ve felsefe Bölümü de var. Bir inceleyin isterseniz. Ayrıca ikinci üniversite için tekrar ygs.ye girmenize gerek yok. İkinci üniversite kayıt tarihlerini takip etmeniz yeterli

nicksiz40
Daire Başkanı
03 Kasım 2013 21:54

hocam sosyoloji benimde ilk sıralarda düşündüklerim arasında,

bu bölümü bitirdiğimizde nerelerde çalışabiliyoruz,

atama şeklimiz kurumlar arası mı yoksa, kpss ile ilk atamayla mı oluuyor?

s.nuna07, 10 yıl önce

bende okul öncesiym hocam sosyoloji okuyorum. kurum ya da alan değiştirmek için istediğim bir bölümdü.

s.nuna07
Aday Memur
03 Kasım 2013 22:04

kurumlar arası geçişle. sosyolog olarak sağlık bakanlığı, adalet bakanlığı, iç işleri bakanlığı sosyal politikalar ve aile bakalığı vb.. ayrıca sosyoloji mezunlarının AB şartnamelerinde yeri ve önemi büyük artık tüm kurumlarda sosyolog olmak zorunda.

nicksiz40
Daire Başkanı
03 Kasım 2013 22:07

idarecilik sınavlarda ek 4 puan gibi bir getirisinin olduğunu okudum bir yerde bu doğru mu peki hocam bilginiz var mı?

s.nuna07, 10 yıl önce

kurumlar arası geçişle. sosyolog olarak sağlık bakanlığı, adalet bakanlığı, iç işleri bakanlığı sosyal politikalar ve aile bakalığı vb.. ayrıca sosyoloji mezunlarının AB şartnamelerinde yeri ve önemi büyük artık tüm kurumlarda sosyolog olmak zorunda.

s.nuna07
Aday Memur
03 Kasım 2013 22:08

alan değişmi derken sınırlı olarakta olsa sosyoloji derslerini içeren liselerde meslek yada branş öğretmni olarak görev alabilriz.

s.nuna07
Aday Memur
03 Kasım 2013 22:09

hiç bir bilgim yok hocam öğrenirseniz ve paylaşırsanız sevinrim. gerçi idareci olma niyetim yok ama

nicksiz40
Daire Başkanı
03 Kasım 2013 23:37

her bir yüksek öğrenime 1 puan verildiği için ek 4 paun getiriyormuş hocam

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 00:04

öyle ama okü kadar çok sosyoloji mezunu var ki.. ilk atamalarda puanı çok yüksek.ancak memde kırkyılda bir açılan ünvan değişikliği sınavına girip kazanıp sosyolog olarak il memlerde çalışabilirsiniz onun dışında çalışma sahası çok az.

s.nuna07, 10 yıl önce

nicksiz40
Daire Başkanı
04 Kasım 2013 00:36

bir durum daha var, malum lisede hazırlık okuyanlar ve ort. öğrt. mat gibi bölümlerde okuyanlar fazladan 1 yıl okuduğu için 1 kademe alabiliyorlardı,

böyle bir durumda fazladan okunan 4 yıllık öğrenim ile biz 4 kademe alabileceğiz mi?

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 16:56

tabiki hayır istersen on tane 4 yıllık bitir derece kademeye hiç bir etkisi yok..

nicksiz40, 10 yıl önce

bir durum daha var, malum lisede hazırlık okuyanlar ve ort. öğrt. mat gibi bölümlerde okuyanlar fazladan 1 yıl okuduğu için 1 kademe alabiliyorlardı,

böyle bir durumda fazladan okunan 4 yıllık öğrenim ile biz 4 kademe alabileceğiz mi?

bmbm
Memur
04 Kasım 2013 18:40

ben de alan değiştirmeyi çooook istiyorum. sınıf öğretmeniyim çok zevkli ama çok da yorucu özellikle benim gibi yapısı telaşlı panik heyecanlı biri için. Gönlümden geçen sosyal bilgiler olmadı coğrafya falan ama üniyi okursam nasıl alan değiştirebiliyorum. kolay mı zor mu acaba. bir de sınavsız sosyal bilgiler bölümü var mı açıköğretim.

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 19:01

sosyal bilgiler yok istanbul üniversitesinin coğrafya bölümü var..

bmbm, 10 yıl önce

ben de alan değiştirmeyi çooook istiyorum. sınıf öğretmeniyim çok zevkli ama çok da yorucu özellikle benim gibi yapısı telaşlı panik heyecanlı biri için. Gönlümden geçen sosyal bilgiler olmadı coğrafya falan ama üniyi okursam nasıl alan değiştirebiliyorum. kolay mı zor mu acaba. bir de sınavsız sosyal bilgiler bölümü var mı açıköğretim.

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 19:02

bitirdikten sonra diplomanızı mebbise işletip açılan ilk alan değişikliğine başvuracaksınız..

bmbm, 10 yıl önce

yasotaso
Aday Memur
04 Kasım 2013 22:02

diyelimsosyal bilg öğretmeni olduk yeniden mi kpss ye giriyoruz. ben de okul öncecym yapmak istemyrm

nicksiz40
Daire Başkanı
04 Kasım 2013 23:04

ikinci üniversiteyi bitirdiğimiz taktirde mebbise işletiyoruz ve alan değişikliği açıldığında alan değişikliğine başvuruyoruz hocam tekrar sınav vs gerekmiyor,

fakat yanlış hatırlamıyorsam kurumiçi atama durumlarında felanda isteğe bağlı olarak kpss gelmişti sanırım bu yıl, kılavuzdan öyle bişeyler hatırlıyor gibiyim.

yasotaso, 10 yıl önce

diyelimsosyal bilg öğretmeni olduk yeniden mi kpss ye giriyoruz. ben de okul öncecym yapmak istemyrm

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 23:22

alan değiştirmede kpss yok hocm.direk alan değişikliğine başvuruyorsunuz..kpss meb dışından kurumlar arası geçmek isteyen memurlar için...

nicksiz40, 10 yıl önce

ikinci üniversiteyi bitirdiğimiz taktirde mebbise işletiyoruz ve alan değişikliği açıldığında alan değişikliğine başvuruyoruz hocam tekrar sınav vs gerekmiyor,

fakat yanlış hatırlamıyorsam kurumiçi atama durumlarında felanda isteğe bağlı olarak kpss gelmişti sanırım bu yıl, kılavuzdan öyle bişeyler hatırlıyor gibiyim.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi