Editörler : crops35
«357358359360361362363364365366367368»

sözleşmelimuhends
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:32

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

merhaba arkadaşlar elektrik mühendisiyim kurumlar arası geçişten devlet hava meydanlarına mühendis olarak geçmek sizce nasıl olur ? ve bu mümkün müdür ? teşekkür ederim cevaplarınız için

elektrik06elektrik
Aday Memur
11 Aralık 2019 19:18

Elektrik Personeline ATSEP Lisansı veren ülkeler

BELÇİKA

Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemleri

BULGARİSTAN

AGL Air Ground Lighting

FRANSA

Elektrik Sistemleri

GANA

GÜÇ-Jeneratör UPS Sistemleri Güneş Enerji Sistemleri Havaalanı Yer Aydınlatma Sistemleri

İSVİÇRE

Güç Kaynağı Sistemleri

İSPANYA

Enerji Tesisleri

MAKEDONYA

Güç Kaynakları

SIRBISTAN

Elektrik Temini

SLOVENYA

Enerji Sistemleri,UPS Jeneratör

TÜRKİYE

Yeni Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcımız bu konudaki sorunu inşallah yakın zamanda giderecektir.

atcoltba, 4 yıl önce

Eurocontrol'e tabi bütün ülkeler de Elektrikçi lisanslandırılır ve doğrudan hava trafik emniyetine hizmet eder, demişsin kardeş.

Google.com'a gir, france atsep yaz ara, karşına çıkan ilk sayfada yazan:

Entry requirements

A minimum of 2 years graduate education specialized in electronics, computer science and/or networks is required according to Qualification Training stream(s).

Çevirisini de sen yap artık. Oku, araştır, önüne konulanları doğru sanıp satmaya çalışma kardeş, çoğu yanlış. Bilene rast gelirsin sen üzülürsün. Ben senin için diyorum. Bir de nokta kullan. Son olarak bu ateceler hep torpilli kanka tazminatlarını ellerinden alacaklar zaten.

elektrohasan
Aday Memur
11 Aralık 2019 19:51

+

Sivil Cephe, 4 yıl önce
Sanırım elektrikçisiniz adaletsizlikten kastı en iyi sizin anlamanız lazım Eurocontrol'e tabi bütün ülkeler de Elektrikçi lisanslandırılır ve doğrudan hava trafik emniyetine hizmet eder ama burda bizim okuldaki derslerimizden türemiş bölüm olan elektronikçiler bu durumu engelledi keza daha bir çok konu var bizim tazminat artsın artmasın yeter ki başka kimse para alamasın diyeni mi ararsın,kafasına göre hava trafik emniyetine personel belirleyen ve bütün hizmetler dışardan alınsın,sadece atc kalsın diyen aöf mezunları mı dersin, Avrupa da Atc ler bizden çok alıyor diyip Avrupa'daki meslektaşı 11 bin kendisi 12 bin alan Atcler mi dersin, bu Atcler maaş az diyip duruyorlar akıllarınca paraya birim olarak bakmayıp çevirerek 4-5 kat az kazandıklarını iddia ediyorlar sanki adamlar Avrupa da Euro kazanıp TL harcıyor onlar 10 alıyor sende 10 alıyorsun,sıhhi tesisatçısına kadar enroute olmak isteyen mi dersin,tazminat artsın diyip duran durumunu,konumunu,eğitimini şartları bilmeyen arffler mi dersin bu tazminat olayını saçma sapan bir malzemeye dönüştüren mi dersin,kurumda adaletsizlikten başka bişey yok işine gelince Avrupa'yı örnek gösterenlere Avrupa da makinecisine kadar enroute aha bu da belgesi diyince duymazdan geliyorlar sürekli birbirlerine maaşını haketmedigini söyleyen sadece belli bir kesimin haklarının gözetildigi değişik bir kurum bu kurum keşke bütün bu zırvalıklar son bulsa eğitim alması lisans alması gerekenler bunu alıp işine baksa bu arada yine belirteyim elektronik diye bölüm yok sadece isim fantazisi bölge esnafı kalkınsın diye üniversite açıldığı için bölüm üretilmek zorunda kaldı her anadalın dersleri bölüm olarak uyduruldu elektronik, haberleşme, otomasyon,power bunların hepsi elektriğin alt dalıdır bir insan elektrik okur elektronik, haberleşme, otomasyon, güç, yazılım alanlarından birinde çalışır bunlar ayrı ayrı bölüm olarak açılamaz normali bu jeolojiden hidrojeoloji harita vesaire diye türettikleri gibi elektronik vesaire türetilmiş balondur o yüzden de elektronik kurumun gözbebeği diyenler zırvalıyor bu da sonuncusu herkes kendini kurumun bir numarası olarak görüyor kısaca bu kadar boş lafın döndüğü herkesin kendisini yücelttigi herkesin hep bana başkası yok olsun dediği birilerinin keyfine göre lisans verildiği değişik bir kurum

SirPotato
Aday Memur
11 Aralık 2019 20:28

Kaynak?

elektrik06elektrik, 4 yıl önce

Elektrik Personeline ATSEP Lisansı veren ülkeler

BELÇİKA

Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemleri

BULGARİSTAN

AGL Air Ground Lighting

FRANSA

Elektrik Sistemleri

GANA

GÜÇ-Jeneratör UPS Sistemleri Güneş Enerji Sistemleri Havaalanı Yer Aydınlatma Sistemleri

İSVİÇRE

Güç Kaynağı Sistemleri

İSPANYA

Enerji Tesisleri

MAKEDONYA

Güç Kaynakları

SIRBISTAN

Elektrik Temini

SLOVENYA

Enerji Sistemleri,UPS Jeneratör

TÜRKİYE

Yeni Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcımız bu konudaki sorunu inşallah yakın zamanda giderecektir.

sözleşmelimuhends
Aday Memur
13 Aralık 2019 12:02

arkadaşlar merhaba devlet hava meydanlarına kurumlar arası geçişten 657 mühendis olarak geçilebiliyormu ? DHMİ de 657 tabi mühendis var mı ? cevaplarınınz için teşekkür ederim

bralesslover
Aday Memur
13 Aralık 2019 18:12

İşkembe.

SirPotato, 4 yıl önce

Kaynak?

fatalrhy
Aday Memur
21 Aralık 2019 00:44

Arkadaşlar merhaba DHMİ de mühendis ,ayrım varsa da elektrik mühendisi net maaşı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.Ve elektrik mühendisiyle elektrik-elektronik mühendisi arasında maaş ve görev farkı var mı,varsa nedir?Teşekkür ederim

fatalrhy
Aday Memur
21 Aralık 2019 00:54

Enroot olmak tam olarak nedir,nasıl olunur ya da belli bir süresi var mıdır?son olarak mühendislerin kılık-kıyafet ve giyimleri nasıldır tamamen takım elbise kravat mı?ve her limandaki maaşları aynı mıdır acaba?küçük bir şehirdeki çalışan mühendis maaşı daha düşük müdür acaba

fatalrhy
Aday Memur
21 Aralık 2019 00:57

Ben elektrik mühendisi olarak atandım ama doğuda küçük bir şehir limanına.aynı sorunun cvp ını ben de merak ediyorum
merve008008, 4 yıl önce

Unvanınız nedir ? Ne mühendisi olarak atandınız?

fatalrhy
Aday Memur
21 Aralık 2019 00:59

Hocam merhaba,kurumla ilgili birkaç şey danışmak istiyordum ama profiliniz msj lara kapalı.cep ya da mail rica etsem sizden olur mu?
Hknrdgn, 4 yıl önce
Bölünme söylentisi var.ama kimse ne olacağını bilmiyor.dhmi de alacağın ortalama maaş 7/7.5 arası olur.merak ettiğin bişey varsa özelden yazabilirsin.dhmi de söylentiler bitmiyor.kulak asma.

seddackr
Aday Memur
21 Aralık 2019 17:30

Hocam ben de İstanbul'a atandım. Bildiğim kadarıyla maaş farkı yok her yerde aynı. Siz hangi şehre atandınız? Ne zaman başlarız acaba?
fatalrhy, 4 yıl önce
Ben elektrik mühendisi olarak atandım ama doğuda küçük bir şehir limanına.aynı sorunun cvp ını ben de merak ediyorum

fatalrhy
Aday Memur
21 Aralık 2019 17:33

Hayırlı olsun hocam,ben Siirt e atandım.pazartesi arayıp soracam belgeleri falan şuan için bir bilgim yok ne zaman başlayacağımız konusunda.msj kutunuz kapalı sanırım
seddackr, 4 yıl önce
Hocam ben de İstanbul'a atandım. Bildiğim kadarıyla maaş farkı yok her yerde aynı. Siz hangi şehre atandınız? Ne zaman başlarız acaba?
23 Aralık 2019 08:32

Hangi meydana atandınız hocam?

fatalrhy, 4 yıl önce

psi34
Aday Memur
23 Aralık 2019 18:34

Elinde skytest olup satmak isteyen varsa bana ulaşsın.sevgiler.

Elektrik ATSEP
Aday Memur
28 Aralık 2019 20:17

HAVACILIK TAZMİNATINDAKİ ADALETSİZLİĞİN GİDERİLMESİ VE İŞ BARIŞININ TEKRAR SAĞLANMASI İÇİN

DHMİ başkanlığında Sendikalar ve DHMİ bünyesindeki derneklerin katılacağı toplantı düzenlenmeli ve aşağıdaki sorulara cevap bulunmalı ona göre de YPK kararı yeniden düzenlenmelidir.

1- En-route ve Terminal nedir ?

2- En-route ve Terminal sınırları nedir ?

3- En-route yönelik verilen hizmetler nelerdir?

4- Terminale yönelik hizmetler nelerdir ?

5- En-route yönelik maliyetler nelerdir ?

6- Terminal hizmetlerine yönelik maliyetler ?

7- En-route yönelik çalışan birimler hangileridir?

8- Terminale yönelik hizmet veren birimler hangileridir ?

9- Havalimanlarında verilen hizmetlerden

a) Kule Hizmetleri

b) Elektronik sistemleri ve hizmetleri

c) Elektrik sistemleri ve hizmetleri

d ) ARFF hizmetleri

e) Havacılık bilgi hizmetleri

f) Güvenlik hizmetleri

g) Apron hizmetleri

h) Diğer hizmetler

ı) Bu hizmetlerin EUROCONTROLE ne oranda yansıtıldığına ilişkin EUROCONTROL den bilgi istenmesi

baytarrr123
Aday Memur
30 Aralık 2019 17:22

Bu bilgi kirliliğinin ve dolayısıyla adaletsizliğin giderilmesi için yapılması gereken belki de tek çalışma budur diye düşünüyorum.Tebrik ve teşekkür ederim çalışmanızdan dolayı.
Elektrik ATSEP, 4 yıl önce

HAVACILIK TAZMİNATINDAKİ ADALETSİZLİĞİN GİDERİLMESİ VE İŞ BARIŞININ TEKRAR SAĞLANMASI İÇİN

DHMİ başkanlığında Sendikalar ve DHMİ bünyesindeki derneklerin katılacağı toplantı düzenlenmeli ve aşağıdaki sorulara cevap bulunmalı ona göre de YPK kararı yeniden düzenlenmelidir.

1- En-route ve Terminal nedir ?

2- En-route ve Terminal sınırları nedir ?

3- En-route yönelik verilen hizmetler nelerdir?

4- Terminale yönelik hizmetler nelerdir ?

5- En-route yönelik maliyetler nelerdir ?

6- Terminal hizmetlerine yönelik maliyetler ?

7- En-route yönelik çalışan birimler hangileridir?

8- Terminale yönelik hizmet veren birimler hangileridir ?

9- Havalimanlarında verilen hizmetlerden

a) Kule Hizmetleri

b) Elektronik sistemleri ve hizmetleri

c) Elektrik sistemleri ve hizmetleri

d ) ARFF hizmetleri

e) Havacılık bilgi hizmetleri

f) Güvenlik hizmetleri

g) Apron hizmetleri

h) Diğer hizmetler

ı) Bu hizmetlerin EUROCONTROLE ne oranda yansıtıldığına ilişkin EUROCONTROL den bilgi istenmesi

merve008008
Aday Memur
06 Ocak 2020 20:41

Arkadaşlar merhaba. Son yapılan unvan değişikliği sınavında elektrik ve elektronik unvanlarına kaçar kişi alındığını kaç kişinin başvurduğunu bilen var mı?

eroltunç
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:15

var

merve008008, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba. Son yapılan unvan değişikliği sınavında elektrik ve elektronik unvanlarına kaçar kişi alındığını kaç kişinin başvurduğunu bilen var mı?

m.eness
Aday Memur
14 Ocak 2020 13:47

Merhaba arkadaşlar 2020/1 atama 2018 kpss punı ile olur mu acaba bilenler var mı?
14 Ocak 2020 17:09

2018 kpss puani ile 2020/1 atamada elektronik teknikeri alma ihtimali var mı ya da artık elektroniğe ne zaman dönecek 2018'den beri bir şeyler oldu mekatronik e dondu niye boyle oldu ortak kod açilsin ya da artik elektronik de alinsın bir sekilde SESIMIZI duyurmaliyiz diye dusunuyorum yillardir alinan bolum neden simdi durdu da son 2 yildir kadrolar mekatronige dondu

Toplam 8384 mesaj
«357358359360361362363364365366367368»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi