Editörler : E.Kayı Han

MEKFON
Şube Müdürü
05 Aralık 2022 11:25

Soruştulan kişi cezaevinde bile olsa son savunmasının alınacağına dair Danıştay kararı var arkadaşlar. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz :

https://www.memurlar.net/haber/1047942/cezaevinde-de-olsa-memurun-son-savunmasi-usulune-gore-alinmalidir.html

Adalet toplumun ve devletin oksijenidir. Mahkeme kararlarında ve kurumlarda yapılan disiplin soruşturmalarında adalet olmaz ise Ülkemiz ileriye falan gidemez, yerinde sayar, patinaj yapar, geriye gider.

MEKFON
Şube Müdürü
05 Aralık 2022 11:43

Bu haberin altına yazdığım yorumu buradan da paylaşıyorum :

YÖK isminde Rektör hatırına öncelik veren bir kurum var. Bu kurum sayın Cumhurbaşkanımızın "Türkiye'de üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü hakim olacak." sözüne de ihanet ediyor. "Hukukun üstünlüğü değil, Rektörün üstünlüğü esastır." diyor. Bu YÖK beni memurluktan çıkardı. Hemde savunmamı falan almadan. savunma alması gereken gün hasta idim hasta olduğumu doktor raporu ile ispatladım. Gene savunma için bana yeni bir gün vermedi. memurlar.net sitesi bu konuyu ana sayfadan haber yapmak isterse belgelerimi paylaşabilirim memurlar.net ile. Anayasal savunma hakkımı ihlal et sonra utanmadan bir de memurluktan çıkar. Bravo Erol Özvar YÖK'ü sen bu yolda devam et.

rdemir126.rd
Genel Müdür
05 Aralık 2022 18:46

Diyecek bir şey yok. Hukuk katledilmiş desek ne fayda

şanslı-s2, 1 yıl önce

Belirttim abi en ince detaya kadar belirttim usule değinmeden direkt esasa girip reddetti yerel ve bölge idare mahkemesi.

MEKFON
Şube Müdürü
05 Aralık 2022 19:32

Erol Özvar YÖK'ü benim anayasal savunma hakkımı da gasp etti.

Anayasa 129. madde 2. fıkrası :

"Memurlar ve diğer kamu görevlileri ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları mensuplarına savunma hakkı tanınmadıkça disiplin cezası verilemez."

YÖK'ün anayasa hükmüne dahi uymaması, bu kadar hukuk tanımaz olması ne ile izah edilebilir? YÖK'ten torpil kayırma istemiyorum, adalet istiyorum.

YigitOsman1
Aday Memur
06 Aralık 2022 13:19

Benzerini basit bir uyarma cezasında yaşadım. Defalarca burda paylaştım. Aynı şekilde kalın puntoyla savunmam alınmamıştır yazdım. Aldığım ceza değil, iddia ettiğim en temel insan hakkım olan savunmanın ısrarla tek cümlede dahi geçmemesi zoruma gitti... dosyam şu an aihmde. Gerekçeli karar hakkı ihlali(savunma alınmaması) ve silahların eşitliği çelişmeli yargılama(sunulan delillerin araştırılmaması, zikredilen tanıkların hiç birinin dinlenmemesi)...
06 Aralık 2022 22:42

Meslekten ve memuriyetten çıkarma cezalarında son savunma alınmak zorunda diğer cezaların ağır yaptırımları olmadığı için görmezden geliyorlar mahkemeler kaldı ki meslekten çıkarma konularında bile görmezden geliniyor son savunma muhabbeti

YigitOsman1, 1 yıl önce
Benzerini basit bir uyarma cezasında yaşadım. Defalarca burda paylaştım. Aynı şekilde kalın puntoyla savunmam alınmamıştır yazdım. Aldığım ceza değil, iddia ettiğim en temel insan hakkım olan savunmanın ısrarla tek cümlede dahi geçmemesi zoruma gitti... dosyam şu an aihmde. Gerekçeli karar hakkı ihlali(savunma alınmaması) ve silahların eşitliği çelişmeli yargılama(sunulan delillerin araştırılmaması, zikredilen tanıkların hiç birinin dinlenmemesi)...
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi