Editörler : Pangaea
«222324252627282930313233»

lulu12
Aday Memur
26 Ağustos 2013 17:17

formasyon için haksız rekabete bu sene son defa katılacağım.haksız diyorum çünkü okulların notları dönüştürme sistemi farklı. benm notumü kendi okulum farklı çevirirken başka bir okul çok daha yüksek çeviriyor. yani başka ünvtede benmle aynı notu almış bir kişi 100lük sistemde yüksek puanla önüme geçiyor. bunun yanı sıra bir de ünvte okurken kullanılan ortalama var. mesela ortalama ile bir dersi filanca ünv 1.8 alarak geçerken bizimkinde 2.5 ile geçiriliyordu. sadece diploma notu ile insanları sıralamak adaletsizlikten başka bişey değil.

gsf.e
Şef
26 Ağustos 2013 17:28

transkript diploma ve fotograf yükleyin notunuzun 100 ük sistemde dönüştürülmüş hali olsun geçen sene 2 yada 3 okul bu şekilde istedi ama siz genede hazırlıklı olun

fkkaymakcı@hotmail.c, 11 yıl önce

Arkdaslar bu internetten on basvuruda hangi evraklari yulleyecez sisteme yrdmci olurmusunuz

lulu12
Aday Memur
26 Ağustos 2013 17:52

arkalı önlü nufus cüzdanı fotokopisini de istemişlerdi yollamıştım pcden

gsf.e, 11 yıl önce

transkript diploma ve fotograf yükleyin notunuzun 100 ük sistemde dönüştürülmüş hali olsun geçen sene 2 yada 3 okul bu şekilde istedi ama siz genede hazırlıklı olun

krkcli
Aday Memur
26 Ağustos 2013 18:13

her sene insanlarn umutlarını sömürmekten başka bir şey yapmıyorlar. okuyorsun ama nafile... tabloya bakınca insan dehşete kapılıyor. Ne yani her şey boşuna mıydı? Zevkinden mi okuduk, yok sa işimizi yapmak için mi. yazıklar olsun bize bunu yapanlar..

ben türk dili ve edebiyatı mezunuyum. 80,9 ile alabilir miyim? şansım ne kadar acaba.

Lady 0707
Memur
26 Ağustos 2013 18:17

istanbuldaki ünilerde farksız en düşük 3.50 ler var birde marmara en düşük 85,2 ye inmiş geçen yıl ingilizcede bende istanbuldan almak istiorum ortlamam 87.2 ama geçen sen böyleyse bu sene ne olur bilmiorum insanlar böyle yazınca kızıyorlar ama bizzat listelere baktım kontenjan arttırılmazsa hepimiz çok zor durumda kalıcaz .

BsrUmt, 11 yıl önce

Arkadaşlar kızıyorsunuz ama Sakarya Üni'nin geçen yılki taban puanlarına baktım, İngilizce'de 3.70-3.60larda filan almışlar en düşük. Benim ort. 3.39, İstanbul üni.ninki filan açılmıyor. Bulabilen ya da İstanbul'dak devlet üni.lerinin ingilizcedeki taban puanlarını bilen var mı? Cevaplarınızı bekliyorum

splath
Memur
26 Ağustos 2013 21:22

hocam bende sızın tarıh versıyonunuzum tek farkım ben dershanede calısmak yerıne 4 sene boyunca baska ıslerde calıstım cunku dershanelere karsı ayrı bı kıllıgım var. :)) velhasıl sızın sansınız oturdugunuz yerden formasyon almak olacaktır en azından samsun ıstanbuldan daha dusuk alıyordur dıye umıt edıyorum. benım ıstanbul dısında kımsem yok nereye gıtsem 2 3 gun ıcın duzen oturtmak zorundayım + bunun maddıyatıda var. en önemlısıde formasyonun ıs garantısı yok ama bı umıt mecburuz almaya. cok sıkıntılı sancılı bır surec ben daha belgelerımı bıle onaylatmadım belırsız bı sekılde beklemedeyız. hepımız ıcın hayırlısı olur umarım. dıpnot: fef pısmanlıktır..

psifizikopat, 11 yıl önce

hocam yeni mezunum ama 4 yıllık bir dershane tecrübem var.. genel dershane, butik dershane, etüt merkezi gibi bir çok yerde çalışan biri olarak dershane sektörünü fazlasıyla tanıdığımı düşünüyorum.. bu sebeple mezun olduktan sonra hiç dershaneye yönelmeyi düşünmedim.. özellikle de işverenlerimden birisinin sekretere; "30 yaşın üstündeki özgeçmişleri çöpe at, altındakileri masamın üzerine bırak!" dediğini bizzat duydum. ne yani ben 22 yaşındayım şimdi bir yere başvursam yeni mezunsun iş güç bilmezsin diyecek (adamların bahaneleri bu 4 yıl çalıştığımı söylesem de ikna olmazlar) ben sana iş öğretecem en fazla 500 - 600 veririm piyasa bu daha iyisini bulursan bana da söyle gidip ben çalışayım diyecek.. ertesi yıl da düşük ücret vermek için bahaneler üretecekler.. 30 yaşına geldiğinde de genç ve dinamik kadro yalanlarıyla ucuz iş gücü arayışlarına yönelip beni gönderecekler.. acı ama gerçek ne yazık ki.. hala alacağım olan yerler var.. bunları bildiğim için formasyonumu alıp adam gibi kpss hazırlanmak istiyorum evet atanmak çok zor belki ama asla imkansız değil.. bu nedenle kimseye dershanelere yönelmesini tavsiye etmem.. özel okul daha bir tavsiye edilir ama onlar da ne yazık ki formasyon istiyor.. her türlü formasyon şart!! benim üni.ye girdiğim yıl okurken formasyon geldi.. ama 3. ya da 4. sınıfta olmak 2.5 ortalama ve en fazla alttan 2 ders gibi bir şartı vardı.. ben 3. sınıfa geçeceğim zaman da kaldırıldı.. mezun olduktan sonra alın dendi.. şu an bildiğim kadarıyla fefler formasyon vermiyor özellikle de 2011 girişlilerden itibaren fefe girenler hiç formasyon alamıyor.. bu nedenle fef düşünenler düşünmesin.. ben fizik okumak isterken bir dershane hocam şöyle demişti; "gamze fizik okuma! fizik okuyacağına git 4 yıl boş boş otur 4 yıl sonunda hala fizik okumak istiyorsan bir 4 yıl daha boş otur!" bu sözdeki fizik kelimesini fef olarak değiştirmek istiyorum.. belki lise son da olup buraları okuyan birileri vardır...

Diğer bir mevzu ben marmara mezunuyum.. ama ailemin yanından samsundan almak istiyorum.. ist.a gitmek zorunda kalırsam ne yazık ki çok zorlanacağım.. malum devlet yurdunda kalamıyorsun, ist.da özel yurt desen eve çık daha iyi derim... böyle bir karışıklığın içerisine düşeceğim ne yazık ki.. şu an için çaresizce bekliyorum.. her gün internette acaba bi açıklama yapıldı mı diye dolaşıp duruyorum.. burada takılayım yorumları okuyayım belki umut verici bir şeyler görürüm diye düşünüyorum.. umut etmeye ihtiyaç duyuyorum belki de.. adam 95 puanla formasyon alabilir miyim diyor.. yani daha ne diyeyim artık olsun bitsin şu iş ya gerçekten sıktı...

Pelperik
Aday Memur
26 Ağustos 2013 22:21

Arkadaşlar lütfen fikri olan varsa yazsın ben hiçbir sitede taban puanları bulamıyorum müzik bölümünden formasyon alabilmem için 75.00 ortalamayla yerleşebilirmiyim?

26 Ağustos 2013 22:46

işte hocam bu yıl puanların artması söz konusu yine en olası sanırım kendi okulundan almak olacak hayırlısı bakalım.. inş güzel haberlerimizi burada paylaşırız..

splath, 11 yıl önce

hocam bende sızın tarıh versıyonunuzum tek farkım ben dershanede calısmak yerıne 4 sene boyunca baska ıslerde calıstım cunku dershanelere karsı ayrı bı kıllıgım var. :)) velhasıl sızın sansınız oturdugunuz yerden formasyon almak olacaktır en azından samsun ıstanbuldan daha dusuk alıyordur dıye umıt edıyorum. benım ıstanbul dısında kımsem yok nereye gıtsem 2 3 gun ıcın duzen oturtmak zorundayım + bunun maddıyatıda var. en önemlısıde formasyonun ıs garantısı yok ama bı umıt mecburuz almaya. cok sıkıntılı sancılı bır surec ben daha belgelerımı bıle onaylatmadım belırsız bı sekılde beklemedeyız. hepımız ıcın hayırlısı olur umarım. dıpnot: fef pısmanlıktır..

26 Ağustos 2013 23:55

Arkadasim cok sagol yardimin icin

Mehmet Ümit
Kapalı
27 Ağustos 2013 00:54

Arkadaşlar not ortalamaları bu yıl düşer mi düşme olasılığı nedir? 2.68 edebiyat mezunuyum. Biz ne diye bu formasyon rezilliğini çekiyoruz anlayamadım gerçekten öğretmen olmayı istedim ama bu haksızlıklarla zorluklarla karşılaşacağımı düşünemedim belki de en baştan göze aldım bilemiyorum formasyon sorun kpss sorun atama sorun ya bunlar bizimle dalga geçiyorlar başka bir açıklaması yok bunun eğitim hakkı engellenemez YÖK umarim ümitlendirici bir açıklama yapar ve kontenjanları arttırır bir nebze icimiz rahatlar Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın arkadaşlar.

27 Ağustos 2013 01:02

kontenjanların artmaması durumunda bir düşüş olacağını ne yazık ki sanmıyorum.. aksine yükseliş olacaktır. çünkü geçen yıl ve önceki yıl bir çok kişi formasyonlu mezun oldu.. bu yıl formasyonlu mezun olanlar olmadığından dolayı yükseliş olacaktır.. bir de sizin için bir eksi yan da; edebiyat bölümü açıköğretimde var.. ve açıköğretimde geçme şartları ve not ortalaması malum.. işiniz zor görünüyor ama yine de umudunuzu kaybetmeden birçok yere başvurun derim ben..

Mehmet Ümit, 11 yıl önce

Arkadaşlar not ortalamaları bu yıl düşer mi düşme olasılığı nedir? 2.68 edebiyat mezunuyum. Biz ne diye bu formasyon rezilliğini çekiyoruz anlayamadım gerçekten öğretmen olmayı istedim ama bu haksızlıklarla zorluklarla karşılaşacağımı düşünemedim belki de en baştan göze aldım bilemiyorum formasyon sorun kpss sorun atama sorun ya bunlar bizimle dalga geçiyorlar başka bir açıklaması yok bunun eğitim hakkı engellenemez YÖK umarim ümitlendirici bir açıklama yapar ve kontenjanları arttırır bir nebze icimiz rahatlar Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın arkadaşlar.

Mehmet Ümit
Kapalı
27 Ağustos 2013 01:27

Cok sagol arkadaşım verdiğin bilgiler için takip ediyorum sizinleyim :) açıköğretim edebiyat okuyanlar bizimle aynı nitelikte değil mantığı nedir bunların derhal kaldırılmasını dogru buluyorum biz varken onların öğretmen olmaları söz konusu olmamalı.

psifizikopat, 11 yıl önce

kontenjanların artmaması durumunda bir düşüş olacağını ne yazık ki sanmıyorum.. aksine yükseliş olacaktır. çünkü geçen yıl ve önceki yıl bir çok kişi formasyonlu mezun oldu.. bu yıl formasyonlu mezun olanlar olmadığından dolayı yükseliş olacaktır.. bir de sizin için bir eksi yan da; edebiyat bölümü açıköğretimde var.. ve açıköğretimde geçme şartları ve not ortalaması malum.. işiniz zor görünüyor ama yine de umudunuzu kaybetmeden birçok yere başvurun derim ben..

mcllts
Aday Memur
27 Ağustos 2013 03:53

arkadaslar sizce edebıyattan 77.83 ile alma şansım ne bide coğrafya bolumunde arkadasm var aynı yerlere basvuracagz onunda 80.63 bu sene alabilir miyiz?

mcllts
Aday Memur
27 Ağustos 2013 03:56

ortalamalar yukselecek deyıp durdular milletı korkuttular şimdi 90 ortalaması olan adamlar bıle her yere basvuracak bıze sıra gelmeyecek hay böyle sisteme ya...

ser67kan34
Memur
27 Ağustos 2013 10:30

Hocam niye sıkıntı yapıyorsun ki Adamın eli yere gidecek hali yok. Yedeklerde çok oynamalar oluyor onu iyi takip edeceksiniz.

mcllts, 11 yıl önce

ortalamalar yukselecek deyıp durdular milletı korkuttular şimdi 90 ortalaması olan adamlar bıle her yere basvuracak bıze sıra gelmeyecek hay böyle sisteme ya...

yrnclk
Aday Memur
27 Ağustos 2013 11:01

sosyal medyayıda takip edelim arkadaslar.çoğunluk olusturursak belki sesimize kulak verirler.bıkmadan usanmadan gerekli yerlere twit atalım mesela ordaki etkinlikleri takip edelim

raistttt
Aday Memur
27 Ağustos 2013 11:30

size katılıyorum.gercekten böyle tamam her üni.gecme notu farklıdır ama bu dönüşümler adaletli olmalı.bizim üniv.de 3.00 karsılık gelen 79.4 iken baska üniv. bizzat gördüm 2.80 ne karsılık gelen 81.40 bu demek oluyorki bu kişi bizim önümüze geciyor.hatta 2.40 olan bi arkadas 79.5 bu nasılya kimisi bizde can eğrisi, bizde gecme 70.bizde de gecme 70 harflendirme asla baraj çekilmez afadersin anan ağlamıştı.

lulu12, 11 yıl önce

formasyon için haksız rekabete bu sene son defa katılacağım.haksız diyorum çünkü okulların notları dönüştürme sistemi farklı. benm notumü kendi okulum farklı çevirirken başka bir okul çok daha yüksek çeviriyor. yani başka ünvtede benmle aynı notu almış bir kişi 100lük sistemde yüksek puanla önüme geçiyor. bunun yanı sıra bir de ünvte okurken kullanılan ortalama var. mesela ortalama ile bir dersi filanca ünv 1.8 alarak geçerken bizimkinde 2.5 ile geçiriliyordu. sadece diploma notu ile insanları sıralamak adaletsizlikten başka bişey değil.

27 Ağustos 2013 11:56

Ya bir de şöyle bir durum var.. geçen yıl olmuş isim vermeyeyim X Üniversitesi fizik eğitimi için 10 kişilik bir kontenjan açmış.. 5 i kendi mezunu 5 i de diğer üni. Mezunu.. kesin kayıt hakkı kazananlardan 2 kişi kayıt yaptırmamış.. bu durumda yedeklere yönelinmesi lazım fakat üni. Fizikten 2 kişi değil güya mebin ihtiyacı olan bir bölüme kaydırmış bu kontenjanı bu da ayrı bir haksızlık deik mi ben mi hatalıyım

BsrUmt
Aday Memur
27 Ağustos 2013 14:03

Arkadaşlar okulumdan 100lük sisteme çevirmesini istedim, 3.37yi 82.40 olarak çevirmiş, YÖK 85.30a çeviriyor. Milletin kendi okulu daha yükseğe çevirirken benimki kaç puan düşüğe çeviriyor ya başıma ağrı girdi sinirden 😡 yök'ünkini kullanıcım da 85.30la istanbulda bir devlet Üniversitesi çok zor olur değil mi? Yardıııımm 😭

mcllts
Aday Memur
27 Ağustos 2013 14:54

arkadaşlar 80.63 coğrafya bölümünden formasyon alınabılır mı bilgisi olan b konuda

Toplam 4036 mesaj
«222324252627282930313233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi