Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Mayıs 2007 11:44

* İlköğretim Müfettiş Yrd. Mülakat ve Sonuçları

İlköğretim Müfettiş yardımcılı için mülakata çağrılacaklar, burada değerlendirme yapalım, çalışalım. 1 Haziranda Liste açıklanacak, 11 Haziranda mülakatta olacağız.

VENÇ
Aday Memur
03 Mayıs 2007 12:14

HEMEN HEMEN ÇAĞIRILACKLAR PUANLARA GÖRE BELLİ MESALA SİZİN KESİN MAGORDUK HOCAM GEÇEN YILKİ MÜLAKATA GİREN ARKADAŞLARIN DA TECRÜBELERİNDEN FAYDALANALIM

hay aksi
Aday Memur
03 Mayıs 2007 14:24

Arkadaşlar sıralama değişebilir mi? Seçim kararı bu süreci nasıl etkiler? Bir sürü soru var sorulacak. Ne dersiniz Magorduk Hocam?

yiğit52
Aday Memur
03 Mayıs 2007 15:18

değerli meslektaşlarım branş branş mülakata çağrılacakların alt limit puanlarını kesin kaynağıyla bilen bir arkadaşımız yazarsa sevinirim.

saygılar

metafor
Memur
03 Mayıs 2007 16:29

mülakat sınavına kontenjanın iki katının çağırılması çok ilginç değil mi?? normalde kontenjan kadar kişi asil geriye kalan kısım yedek olması gerekmez miydi???

bunlar şaibe ve kötü kokular çağrıştırmıyor mu????

AAAHHH AH.....KEŞKE GÜZEL ÜLKEMDE YOLSUZLUK, TORPİL, RÜŞVET BU KADAR ÇOK OLMASAYDI,

KEŞKE GÜZEL ÜLKEMDE,,,HAK EDEN HAK ETTİĞİ YERDE, ÇALIŞAN KARŞILIĞINI ALIYOR...VVVEEEEEEEEE GÖSTERMELİK DEĞİL GERÇEK DEMOKRASİ OLSAYDI.......

KAZANAN BÜTÜN ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM

(KENDİ BRANŞIMDA İKİNCİYİM AMA MÜLAKATTA ELENECEĞİMDEN KORKUYORUM DOĞRUSU)

bulent-123
Daire Başkanı
03 Mayıs 2007 16:57

Taban puanın en yükseği İşitme Engelliler Sınıfı öğretmenliği alanında .

Taban puanı 74.868

sınavı 7 kişi kazandık 6 kişi cağrılacak. Yani kazananlardan bir kişi elendi oda ben Çünkü:

Taban puan 74.868

Benim puanım 74.799

0,69 puan farkla hemde kazananlar içinde tek kişi olarak elenmek kötü oluyormuş.

magorduk
Daire Başkanı
03 Mayıs 2007 18:09

Evet arkadaşlar, Bir badireyi de atlattık. kaldı en önemlisi.

Sınıf öğretmenliğinde taban puan 72.945 olduğu personel.meb.gov.tr de açıklandı.

Bundan sonra birbirimize, Mülakatta neler olacağını anlatıp duracağız. Mesela ben; Dİyarbakıra (geçen sene atanan) üç ilköğretim müfettiş yardımcısı gelmişti. onlarla görüşeceğim. bakalım ne olacak. ne diyecekler. siz de böyle şeyleri yani püf noktaları öğrenirseniz buraya yazınız.

Buradaki kişileri ben rakip olarak görmüyorum. sizler benim çalışma arkadaşlarımsınız. bence herkes böyle düşünürse çalışmalar daha verimli olur. selamlar

goldsavt
Aday Memur
03 Mayıs 2007 18:38

evet arkadaşlar forumda düzeyli bir biçimde birbirimizin moral katsayısını yükselterek iletişim kurarsak iyi bir atmosfer oluşur. birikimlerimizi burada paylaşabiliriz. mülakatla ilgili olabilir adaylık süreciyle ve daha sonrasında meslekle ilgili bilgileri öğrenirsek bizleri nelerin beklediğini az çıok görme şansımız olabilir meslekten kişilerle de özellikle doğuda çalışan müfettişlerin yaşam şartlarıyla ilgili ....vb.

magorduk
Daire Başkanı
03 Mayıs 2007 19:13

goldsavt hocam, Doğuda çalışan müfettişlerin durumu çok da parlak değil. çok iyi bilirim. Çünkü Ben Dİyarbakır'dayım. Çünkü çok iyi tanıdığım biri (yaklaşık 32 yıldır) İlköğretim müfettişi. istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. buyrun...

komcero45
Şef
03 Mayıs 2007 19:17

magorduk hocam alçakgönüllülüğünden ve samimiyetinden dolayı teşekkürler.inşallah vatana memlekete hayırlı insanlar bu badireyi de atlatır.o zaman bir plan dahilinde bilgi alışverişine başlayalım inşallah...

komcero45
Şef
03 Mayıs 2007 19:22

magorduk hocam pek de parlak değil derken neyi kasdediyorsunuz

magorduk
Daire Başkanı
03 Mayıs 2007 19:42

komcero45 hocam, öncelikle hoşgeldin.

Hocam, Yakından yani 32 yıldır tanıdığım kişi tahmin ettiğiniz gibi Babam. ilköğretim müfettişlerinin durumu pek iyi değil dememdeki maksat şu;

Biliyorsunuz ilköğretim müfettişlerinin maaşları sınıf öğretmeninkiyle aynı. ek dersler de haftada 15 saat. fark; yol harcırahları yani yol yövmiyeleri. o da ücret olarak yaklaşık 600-1000 YTL arasında değişiyor. bunun 200 YTL sini aynı güzergahtaki ilköğretim müfettişlerinin tuttuğu servise verilir. kalan cepte kalır. Tabi bunlar olumlu yönleri.(tabi olumlu derseniz). Olumsuz yönleri ise Doğudaki köyleri gezen ilköğretim müfettişlerinin korkulu rüyası TERÖR. Başka bir olumsuzluğu, arabanız çamura saplanırsa, ve hava soğuksa, ve ... diye tahmin edeceğiniz şeyler.

İnşallah şevkinizi kırmamışımdır. selamlar. başka sorularınız varsa buyrun...

dmb4060
Aday Memur
03 Mayıs 2007 19:48

magorduk hocam sizin eğit tek açıklaycak dediğiniz sanırım bu açıklanan taban puanlar.farklı birşey varmı aceba.

ates01
Aday Memur
03 Mayıs 2007 19:57

Sevgili dostlar hepinizi tebrik ediyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun. Taa en başından beri arkadaşları izliyordum, şimdi çember daha da daraldı(370).Görüş ve düşünce paylaşımına katkıda bulunmak isterim.Mülakatı il il alırlarsa görüşme şansımız yok gibi.25 iş gününde mülakatları tamamlayacaklar.Her kese başarılar.

komcero45
Şef
03 Mayıs 2007 20:05

magorduk hocam türkiyenin en yüksek ikinci yerleşim biriminde görev yaptım.tipiye mi yakalanmadık ölümlerden mi dönmedik.kaderde ne varsa o olur.hayırlısı.memleket neresi hocam ve ikinci sorum 5, ve 3 ve 4. bölge birlikte değerlendiriliyor bildiğim kadarıyla ondan sonra istediğin yere gidebiliyormusun?

03 Mayıs 2007 20:09

kazanan arkadaşları tebrik ederim

mülakatta başarılar hepimize

kayafat0168
Aday Memur
03 Mayıs 2007 20:33

magorduk hocam 600-1000 arası yolluk aldıklarına emin misin?1 ayda ortalama 20 gün yolluk alsalar günlük yövmiyenın 3/2 si ödenir. oda yaklaşık 250-300 arası yapar dereceye göre.birde 150-200 ytl kilometreye göre alırlar.toplmda 400-500 civarında olur.Bu ayda 20 gün teftişe giderlerse geçerli.buna ilaveten müfettişin maaşı öğretmene göre yaklaşık 150 ytl fazladır tazminatlardan kaynaklanır.(eşi çalışmayan öğretmene göre)eklkdersleri 15 saat üzerindendir haftalık tabiki.25-30 saate çıkarılması için çalışmalar mevcuttur.sene başında alınan eğitim öğretim tazminatı almazlar.yıllık 20-30 gün yıllık izinleri vardır.hizmet yılına göre hesaplanır.

kayafat0168
Aday Memur
03 Mayıs 2007 20:37

doğuda öğretmenlikte yaptığınız zorunlu hizmet müfettişlikte de geçerlidir.Aksaraydaki teftiş kurulu başkan yard. söyledi

zahiri
Memur
03 Mayıs 2007 20:52

Klavuz nerde arkadaşlar! bilen bir arkadaş adresi yapıştırırsa memnun olurum sürece bir bakalım

ozcan_erd
Memur
03 Mayıs 2007 21:13

arkadaşlar hepiniz tebrik ederim

ozcan_erd
Memur
03 Mayıs 2007 21:21

zahiri hoca mülakatla ilgili bilgisi olan var mı burda ben ilk kez üye oldum da ama öncaden sadece takip ediyordum..

Toplam 5430 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi