Editörler : Pangaea

12 Nisan 2018 22:31

2017 Ücretli öğretmenlikten sözleşmeli öğretmenliğe geçiş tek başlık

Hayirli uğurlu olsun. Herkese basarilar. Bu baslik altinda gelismeleri paylaşalım.

neolacakbuhalim
Aday Memur
13 Nisan 2018 18:55

Hocam sizin branş ne? Şartların hepsini sağlıyor musunuz?

murahhasüye
Şube Müdürü
13 Nisan 2018 19:40

Ben şartları sağlayan kişi sayısının beş binden fazla olduğunu düşünmekteyim. Ancak bakanlığın dünkü açıklaması ile bu rakama ulaşmasını bakanlığın da beklemediği kanısına vardım.

OrcunOzbilek
Kapalı
13 Nisan 2018 20:03

Hocam benim branş tarih. Şartları sağlıyoruz. Yillardir devlete 1000 TL ye hizmet ettik. Az, çok demedik en ucra okullara gittik. Sayi konusunda bu şartları taşıyan ulke geneli toplam 4000-5000 kisi ancak cikar. Burada kilit nokta başvuracak adayin feto baglantisi yoksa olur bu is insallah

eda50
Aday Memur
13 Nisan 2018 20:05

başvuru ve sartlar nerede yazıyor bılen yok mu.esas başvurulara baktım ucretlı ogretmenlerle ılgılı bısey yazmıyordu

engnersy
Aday Memur
13 Nisan 2018 20:40

arkadaşlar bu şartları sağlayan çok az öğretmen var yani kadroların en fazla %50 si dolar diğer yarısıda 2018 kpss ye göre olur

OrcunOzbilek
Kapalı
13 Nisan 2018 20:42

Bu alim bu sekildeki çalışmanın ilki. Bundan dolayı 5000 kadronun tamaminin dolmasini beklemeyin. Herkesin hakkinda hayirlisi. klavuz yayinlanacak tahminen 2-3 hafta sonrasını bulur.

neolacakbuhalim
Aday Memur
13 Nisan 2018 22:39

Kpss puanlar kaç arkadaşlar

mtutluer
Aday Memur
14 Nisan 2018 00:25

Arkadaşlar hepimize hayırlı uğurlu olsun öncelikle şimdi eşimin 460 prim günü ücretli öğretmenliği var dönem sonuna kadar en fazla 500 olur evlendikten sonra ücretli yerine etüt merkezinden çalıştı 400 gün ordan var millieğitimden atama alarak geldiği için sayılır diye birkaç kişi bize başvurabilirsiniz dediler sizin fikirleriniz Nedir umutlanmakistemiyoruz ama insanın elinde değil her şart tutuyor prim günü kıl payı kaçıyor milleeğitimde bir kişi kabul edilir seri bir kişi olmaz dedi sizce başvuru yapabilirmiyiz

TÜRKİYE AŞKI
Aday Memur
14 Nisan 2018 00:38

Kanunun meclis görüşmelerinde müsteşar, 10.000 civarında şartları sağlayanın olduğunu söylemişti

neolacakbuhalim
Aday Memur
14 Nisan 2018 00:38

Ne yazık ki yapamazsınız. Çünkü MEB yalnızca resmi eğitim kurumlarındaki 540 ve üzeri günü kabul ediyor.

takapaka
Memur
14 Nisan 2018 12:45

Arkadaşlar şu anda şartları tutan öğretmen sayısı Hakkı'nda herhangi bir çalışma yapılmadı. Yapılan açıklamalar hep tahmini. Elde olan net bilgi bu sene çalışan yaklaşık 50000 kişi oldugu. :)) benim çalıştığım ilçede 52 öğretmenden şartları tutan 2 kişiyiz. Klavuzu görmeden ne desek yanlış olur. Ben klavuz açıklanmadan MEB in ücretli öğretmen çalışan okullardan bilgi toplanıp, veriler sonucunda kontejan belirleneceğini düşünüyorum. Ayrıca kafama takılan bir sorun var. Su anda halk eğitim kurslarında çalışan öğretmenler var. Onlar da ücretli öğretmen statüsünde atanabilecekler mi? Onlara bildiğim kadarıyla sigorta tam yatıyor. Yılda 120 gün sigorta yatan okulda çalışanlara göre 2 yıl çalışıp sigorta şartlarını doldurabilirler. Ücretli öğretmenin en iyi şartlarsa 4,5 yıl ücretli çalısması gerekiyor. Eğer halk eğitim çalışanı,sigortası tam yatan, öğretmenler de dahil edilirse sayının cok olacağını düşünüyorum

OrcunOzbilek
Kapalı
14 Nisan 2018 12:59

aynen analiz mantikli olmus hocam.
takapaka, 6 yıl önce
Arkadaşlar şu anda şartları tutan öğretmen sayısı Hakkı'nda herhangi bir çalışma yapılmadı. Yapılan açıklamalar hep tahmini. Elde olan net bilgi bu sene çalışan yaklaşık 50000 kişi oldugu. :)) benim çalıştığım ilçede 52 öğretmenden şartları tutan 2 kişiyiz. Klavuzu görmeden ne desek yanlış olur. Ben klavuz açıklanmadan MEB in ücretli öğretmen çalışan okullardan bilgi toplanıp, veriler sonucunda kontejan belirleneceğini düşünüyorum. Ayrıca kafama takılan bir sorun var. Su anda halk eğitim kurslarında çalışan öğretmenler var. Onlar da ücretli öğretmen statüsünde atanabilecekler mi? Onlara bildiğim kadarıyla sigorta tam yatıyor. Yılda 120 gün sigorta yatan okulda çalışanlara göre 2 yıl çalışıp sigorta şartlarını doldurabilirler. Ücretli öğretmenin en iyi şartlarsa 4,5 yıl ücretli çalısması gerekiyor. Eğer halk eğitim çalışanı,sigortası tam yatan, öğretmenler de dahil edilirse sayının cok olacağını düşünüyorum

engnersy
Aday Memur
14 Nisan 2018 18:31

Bence meb de sayının yetersiz olduğunu bildiği için 2018 kpss yi ekledi. Çünkü bu ilk defa yapılacak bir uygulama. Ben bu iş üzerinde biraz kafa yordum arkadaşlar kontenjan ile ilgili tahminim yapılacak 20000 sözleşmeli atamadaki dağılımın benzeri olur yani 4 te 1 i

OrcunOzbilek
Kapalı
14 Nisan 2018 18:42

Bana da oyle geliyor. Bu uygulamanin ilk denemesi. Bu halk egitimdekilere aylik prim tam mi yatiyor ucretliler gibi mi bu husus onemli tam bilen var mi?
engnersy, 6 yıl önce
Bence meb de sayının yetersiz olduğunu bildiği için 2018 kpss yi ekledi. Çünkü bu ilk defa yapılacak bir uygulama. Ben bu iş üzerinde biraz kafa yordum arkadaşlar kontenjan ile ilgili tahminim yapılacak 20000 sözleşmeli atamadaki dağılımın benzeri olur yani 4 te 1 i

murahhasüye
Şube Müdürü
14 Nisan 2018 22:53

20 bin sözleşmeli göre 4'te bir olmaz. Örneğin sınıf öğretmenliğnde kaç kişi var da sağlayan çok vereceksin. Ben dershaneciler benzer olacağımı düşünüyorum.

OrcunOzbilek
Kapalı
14 Nisan 2018 23:15

Hocam dersanecilerin aliminda ne olmuştu biraz acar misiniz
murahhasüye, 6 yıl önce

20 bin sözleşmeli göre 4'te bir olmaz. Örneğin sınıf öğretmenliğnde kaç kişi var da sağlayan çok vereceksin. Ben dershaneciler benzer olacağımı düşünüyorum.

15 Nisan 2018 00:15

Dersanecilerden farklı olarak okul öncesi de var branş olarak onu da hesaplamak lazım. Dersanelerde çalışanlara kadro verildiğinde okul öncesi yoktu sanırım
15 Nisan 2018 00:21

Kılavuz ne zaman yayınlacak acaba duyum alan var mı

İceuun
Aday Memur
15 Nisan 2018 00:22

Okul öncesi kontenjan ne kadar olur tahminen

murahhasüye
Şube Müdürü
15 Nisan 2018 00:51

Öğretmen arkadaşlara bir eleştiri getirmek i stiyorum. Hala "Ücretli öğretmen alımının şartlarını nerede bulurum" diyen, "dershanecilerde ne olmuştu" diyen. Halbuki Google da sadece 2 dakikasını ayırsa öğrenebilecek. Yada okul öncesi kontenjanınısoran soran arkadaş. Şartları taşıyan kişi sayısı bile belli değilken bunu kim bilebilir.

Toplam 2356 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi