Editörler : Pangaea
23 Aralık 2008 20:11

6225-Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Hakkında

****EDİTÖRDEN****

http://www.memurlar.net/haber/111467

arkadaşlar lisansta aldığımız bilgisayar dersi 2007 deki gibi sertifika için yeterli mi

klavuzdaki açıklama pek net değil

ilgili bölümlerinden nedemek?

2.2. BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

?Bilgisayar İşletmeni? kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların;

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya,

b) Öğrenim kurumlarının diğer bölümlerinden mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmaları,

şarttır

_milas_
Aday Memur
23 Aralık 2008 20:14

arkadaşlar kılavuzun genel açıklamalar, diğer hususlar kısmındaki 3.10 maddesini okursanız eğer transkriptin yeterli olduğunu net bir şekilde anlarsınız.

KaiJa
Şef
23 Aralık 2008 20:17

Devlet isi bu. illa belge, kagit isterler.. Yoksa oyle bir sertifikan "ya denk ders aldim ama" seklinde seyler seni kurtarmaz. Yoksa belge elinde kalirsin orda.

İcin rahat olmasi icin ara sor. Ama hersey acikca yazilmis orda , ya mezun oldugun okul belirtildigi gibi olcak yada sertifikan olcak.

sudeank
Kapalı
23 Aralık 2008 20:32

ben geçen atamalarda aynı sorunla karşılaşmıştım ve sertifikam yoktu ama transkript geçerli oldu.

hasinus
Aday Memur
23 Aralık 2008 20:42

Benim transcript İngilizce onun bi de noter onaylı türkçesini de isterler heralde değil mi?

23 Aralık 2008 20:51

bilgisayar operatörlüğü sertifikası da yeterli olur mu acep ben bu konularafransızdım da ama düşünmek zorundayım artık:(

gallant35
Memur
23 Aralık 2008 21:03

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya

maddesi transkripte bilgisayar dersi almak mı oluyo arkadaşlar 2007 de bu böyleydi ya şimdi

23 Aralık 2008 21:15

kimse cevap vermiyo yaf burda:(

gallant35
Memur
23 Aralık 2008 21:40

inan bilmiyorum ki

lordnelson
Daire Başkanı
23 Aralık 2008 21:41

Arkadaslar bazı kadrolarda 6225 yazıyor peki üniversitelerde aldıgımız bilgisayar dersleri bu durum için yeterlimi yoksa ayrıca kursa gitmek mi gerekiyor bence kredisi olan bilgisayar dersleri almak yetiyor ..yorumlarınız ve bilgileriniz

gallant35
Memur
23 Aralık 2008 22:43

2007de böyeydi ama şu an ne tam belli değil şu aşağıda yazan ifadede ''Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları ''nedemek önce bunu çözmek gerek

2.2. BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

?Bilgisayar İşletmeni? kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların;

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya,

b) Öğrenim kurumlarının diğer bölümlerinden mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmaları,

şarttır

juvenile06
Şef
23 Aralık 2008 23:18

6225 kodu yani mebden onaylı bigisayar sertifikasına sahip olmak şartının yerine, üniversitede bilgisayar dersi alıp geçmenin yeterli olduğu daha önce bu sitede yazılmıştı..

bu konunun halen geçerli olup olmadığı hakkında, yada konu hakkında net bir bilgisi olan arkadaşlar varmı?

alper_altay
Aday Memur
23 Aralık 2008 23:32

3.10. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak

belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine

ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, ?M.E.B.?dan

Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

serhatnn
Aday Memur
24 Aralık 2008 00:54

bilgisayar işletmenlik sertifikası tam olarak nedir arkadaşlar

bilgisayar sertifikasından ayrı bişey mi? yardımcı olursanız sevinirim

birde bilgisayar sertifikası kursuna gidiyorum sertifika elime 17 ocak ile 23 ocak arası ulaşabilecekmiş acaba bu tercih dönemine yetişir mi?

esrr
Aday Memur
24 Aralık 2008 01:08

bildiğim kadarıyla üniversitede bilgisayar dersi aldıysan bilgisayar işletmenliği sertifikası yerine geçiyor. ama iyice araştırmanda fayda var seni yanıltmış olmayım...

tayfun_insaat
Daire Başkanı
24 Aralık 2008 01:13

sertifikayı tercihler basladığı gün itibarıyla almış olman gerekiyor benim bildiğim

sm85
Şef
24 Aralık 2008 01:27

işletmenlik denilen word excel pp işletim sistemi vb.. derslerini aldığın meb onaylı sertifika..

üniversitede bilgisayar dersi alanlar için gerekmiyor(ancak nasıl kanıtlanıyor bilemiyorum)

atandığında belgeleri hazırlayacağın için sanırım bi sorun olmaz (emin değilim)

levent avcı
Şube Müdürü
24 Aralık 2008 01:33

klavuzun 9. sayfasında yazıyor 3.10 numaralı madde arkadaşlar ünivde alınan bilgisayar dersi geçerli yani...

kujuu
Aday Memur
24 Aralık 2008 11:11

arkadaslar sgk vhki 6225 kod ıstıyor ben egitim mezunuyum elimde 1 dönem bilgisayar dersi aldıgıma dair transkrıptım var acaba bu da oluyor mu yoksa sertıfıka gereklimi

plan_ci
Memur
24 Aralık 2008 11:13

geçiyor arkadaşım. kılavuzun genel açıklamalar bölümünün en altında yazıyor. eğer ki öğrenim süresinde bilgisayar dersi almışsan bilgisayar sertifikası yerine geçiyor.

kujuu
Aday Memur
24 Aralık 2008 11:14

tesekkürler arkdasım cok sevındım saol :D

Toplam 250 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi