Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Eylül 2019 10:34

Yeni atandim 1 yıl sonunda zorunlu hizmet olan bir okula geçebilir miyim?
arkadaşlar bu sene 1.hizmet bölgesi 1. hizmet alanı olan bı okula atandım adayligimi tamamladıktan sonra zorunlu hizmet olan bı okula il ici/il dışı yer değiştirme ile geçebilir miyim

yeditepelisehir
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 10:50

il içi olabilir ama il dışı 3 yıl şartı olur.

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:12

Bu yazıdan yola çıkarak yapabilir miyim diyorum net bişey yazmiyo Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden; a) Adaylığın kaldırılmış olması kaydıyla sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, b) Başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir. Bu kapsamdaki öğretmenlerde 3 yıllık çalışma süresi aranmayacak; tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar ise bulundukları yerlerde görevlerine devam edeceklerdir.

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:14

hocam farklı bi ildeki zorunlu hizmet olan bı okulu tercih edemeyecek miyim emin misiniz
yeditepelisehir, 5 yıl önce

il içi olabilir ama il dışı 3 yıl şartı olur.

yeditepelisehir
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 11:22

3 yıl çalışmadan il dışı olur mu

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:27

peki adayligimizin kalkması ikinci yılın ocak ayını bulur mu ? yani il icinde farklı bı yere gecebilmem için de iki yıl çalışmam gerekecek

yeditepelisehir
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 11:51

atandıktan 1 yıl sonra adaylık kalkar.

b3rn4
Müsteşar
19 Eylül 2019 11:56

Hocam zorunlu hizmete gitmek için yıl şartı aranmıyor normalde. Adaylık kalkınca il içi il dışı istenebilirdi.Ama bu sözleşmeli öğretmenlerde geçerli değil sanırım. Sonuçta 3+1 durumu var ve yer değiştirme duyurusu kadrolu öğretmenler için yayınlanıyor.

dehneliler
Genel Müdür
19 Eylül 2019 12:29

Atandığın yer zorunlu hizmet okulu değilse 1.yılın sonunda il içi de , il dışı da zorunlu hizmet bölgesine tayin isteyebilirsin. Yalnız bu kural kadrolu öğretmen için geçerlidir. Sözleşmeli öğretmen tercih yapamaz.

cubecan
Aday Memur
19 Eylül 2019 17:46

istersiniz hocam. 3 yıl şartı yok.

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:37

haziran ayında adaylığım kalkmış olur mu? adaylığım kalkmadigi sürece yapamıyor muşum çünkü
yeditepelisehir, 5 yıl önce

atandıktan 1 yıl sonra adaylık kalkar.

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:38

hocam zaten bu adaylık durumu sadece sozlesmelilerde var eğer kadrolu için yazılmış bişey olsaydı neden adaylıktan bahsetsin
b3rn4, 5 yıl önce

Hocam zorunlu hizmete gitmek için yıl şartı aranmıyor normalde. Adaylık kalkınca il içi il dışı istenebilirdi.Ama bu sözleşmeli öğretmenlerde geçerli değil sanırım. Sonuçta 3+1 durumu var ve yer değiştirme duyurusu kadrolu öğretmenler için yayınlanıyor.

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:40

kafam çok karıştı hocam okuduklarimdan yola çıkarak yapabileceğimi düşünüyorum bende. ama emin olamadım
cubecan, 5 yıl önce

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:42

hocam peki ne zaman yapiliyor bu başvurular
cubecan, 5 yıl önce

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 19:02

adaylığı başvuru tarihinin son gününde kalkmış olanlar zorunlu hizmet bölgesine il içi /dışı tayin isteyebilir yaziyo hocam bu nasıl bişey peki
dehneliler, 5 yıl önce

Atandığın yer zorunlu hizmet okulu değilse 1.yılın sonunda il içi de , il dışı da zorunlu hizmet bölgesine tayin isteyebilirsin. Yalnız bu kural kadrolu öğretmen için geçerlidir. Sözleşmeli öğretmen tercih yapamaz.

b3rn4
Müsteşar
19 Eylül 2019 19:04

Hocam olur mu öyle şey kadrolu öğretmenler de adaylık sürecinden geçtiler. Haziranda kalmış sayılmaz ayrıca tam 1 yılınızı doldurmanız gerekir. Mayıs ve haziran aylarında il içi ve il dışı tayinler yapılır bu tayinkerin duyurusunda yazar kimin ne kadar sürede tayin isteyebileceği fakat bu tayinlere sadece kadrolu öğretmenler başvurabilir bundan bahsediyoruz.

yessm, 5 yıl önce
hocam zaten bu adaylık durumu sadece sozlesmelilerde var eğer kadrolu için yazılmış bişey olsaydı neden adaylıktan bahsetsin

yessm
Aday Memur
19 Eylül 2019 19:31

anladım hocam tesekkur ederim
b3rn4, 5 yıl önce

Hocam olur mu öyle şey kadrolu öğretmenler de adaylık sürecinden geçtiler. Haziranda kalmış sayılmaz ayrıca tam 1 yılınızı doldurmanız gerekir. Mayıs ve haziran aylarında il içi ve il dışı tayinler yapılır bu tayinkerin duyurusunda yazar kimin ne kadar sürede tayin isteyebileceği fakat bu tayinlere sadece kadrolu öğretmenler başvurabilir bundan bahsediyoruz.

cubecan
Aday Memur
20 Eylül 2019 15:19

1 yıl dolup adaylığınız kalkınca hizmet yükümlüsü olarak tayin istersiniz. il içi il dışı tayininde.
yessm, 5 yıl önce
hocam peki ne zaman yapiliyor bu başvurular

Antin-Kuntin
Memur
21 Eylül 2019 11:17

İsteyebilirsiniz ama o bir yılda olmaz, muhtemelen öbür yıla sarkar süreden dolayı. Ben istemiştim.. Siz de isteyebilirsiniz. Ama ben bekleyin derim, çünkü zorunlu hizmet affı gelebilir.

Ben istedikten sonra af gelmişti...

yessm
Aday Memur
21 Eylül 2019 13:22

peki hocam hangi tarihlerde bunun için başvuru yapabiliyorum
cubecan, 5 yıl önce
1 yıl dolup adaylığınız kalkınca hizmet yükümlüsü olarak tayin istersiniz. il içi il dışı tayininde.

yessm
Aday Memur
21 Eylül 2019 13:23

yani adayligimin kalkması ikinci yılı bulacak sınava girdikten sonra belli olacak değil mi hocam. siz il içine mi il dışına mi geçtiniz hocam il dışına çıkmak çok zor olur mu
Antin-Kuntin, 5 yıl önce

İsteyebilirsiniz ama o bir yılda olmaz, muhtemelen öbür yıla sarkar süreden dolayı. Ben istemiştim.. Siz de isteyebilirsiniz. Ama ben bekleyin derim, çünkü zorunlu hizmet affı gelebilir.

Ben istedikten sonra af gelmişti...

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi