Editörler : crops35
25 Temmuz 2017 00:28

2018 Kpss kurum avukatligina hazirlananlar

Var mi arkadaslar hazirlanan ben dershaneye yazildim 5 yildir ozel avukatlik yapiyorum artik yeter dedim.

roossee
Aday Memur
26 Temmuz 2017 00:43

Ben de 5 yıldır avukatlık yapıyorum kursa yazılmayı düşünüyorum

Müberra28
Aday Memur
26 Temmuz 2017 11:46

1 yıldır avukatım ben de düşünüyorum

özgeyilmz
Aday Memur
26 Temmuz 2017 12:48

Eylülde ruhsatımı alacağım ben de düşünüyorum

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2017 13:40

En iyisini yaparsiniz bence de.yolun basindayken sinava girip iyi bi puan almaya bakin.zaten biraz altyapi varsa eylulde baslayip bu sinav cok rahat halledilir diye dusunuyorum

özgeyilmz, 7 yıl önce

Eylülde ruhsatımı alacağım ben de düşünüyorum

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2017 13:42

5 sene cok sey aldi benden valla yeter artik.size de bu yolda simdiden basarilar

roossee, 7 yıl önce

Ben de 5 yıldır avukatlık yapıyorum kursa yazılmayı düşünüyorum

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2017 13:44

Keske ilk yilimi doldurdugumda ben de bu karari verebilseydim.aslinda hazirlandim 2014 kpssye ama hem is hem ders calisma ayni anda zor oldu 80 alabildim yetmedi.

Müberra28, 7 yıl önce

1 yıldır avukatım ben de düşünüyorum

Kanz50
Aday Memur
28 Temmuz 2017 13:32

Benim de staj ekimde bitiyor.2016 kpssde belli bir puan almistim.ozel sektor zormus.ben de hem hakimlige hazirlanirken tekrardan bu sinava da gircem

28 Temmuz 2017 21:38

avukat arkadaslar.ceza hukuku ile ilgili kafama takilan bir sey var

soru:kisi 2 adet suc islesin.birinciden 8 ay ikinciden 11 ay ceza alip hagb olsun

☆☆bu durumda kisi kasten islenen bir suctan 1 yil uzeri hagb almıştır dermiyiz

Sahinaga
Aday Memur
01 Ağustos 2017 12:28

Arkadaşlar merhabalar. Ben şu anda serbest avukatlıkta birinci yılımdayım ve İstanbul'da kurum avukatlığı düşünüyorum. Daha önce KPSS'ye girmedim ve bu sebeple çok fazla bir bilgim yok. Araştırdığım kadarıyla KPSS B grubundan P3 puanı gerekiyor kurum avukatlığı için. Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim: Birincisi KPSS 2018 B grubu sınavı (genel kültür-yetenek) ne zaman olacak? İkincisi İstanbul'da KPSS B grubuyla alım yapan kurumlara girebilmek için ortalama kaç puan yapmak gerekir? Üçüncüsü sınav sonuçları açıklandıktan sonra aldığımız puana göre istediğimiz kurumlara mı başvuracağız? Dördüncüsü İstanbul'daki hangi kurumun ne zaman ve ne kadar alım yapacağını nerden öğreneceğiz? Ayrıca İstanbul'da bir kuruma girdikten sonra farklı bir ile tayinim çıkar mı? Birde arkadaşlar bu atama usulleri nedir, merkezi atama filan ne demek?

av.seda58
Aday Memur
03 Ağustos 2017 09:31

Dersaneye gitmeden halledilebilir mi arkadaşlar. Ben 6 ay önce ofis açtım. Çok aşırı bir yoğunluğum yok. Hem çalışıp hem sınava hazırlanabilir miyim acaba?

03 Ağustos 2017 11:46

Dersaneye gitmeye hiç gerek yok. Tek başınıza sıkı bir çalışmayla 90 üstü puan alabilirsiniz. En önemli kıstas matematik. Matematikte konulara hakim oldunuz mu, gerisi geliyor zaten.

av.seda58, 7 yıl önce

Dersaneye gitmeden halledilebilir mi arkadaşlar. Ben 6 ay önce ofis açtım. Çok aşırı bir yoğunluğum yok. Hem çalışıp hem sınava hazırlanabilir miyim acaba?

04 Ağustos 2017 00:20

Bende varım.

Çalışmaya başlamak için hakimlik mülakatından 3. Kez elenmeyi bekliyorum :)

En büyük sorunum matematik ve süreyi yetiştirememistim 2016 KPSS'de. Allah yardımcımiz olsun.

avhanım
Aday Memur
04 Ağustos 2017 09:10

2016 kpss den 82,94 almıştım.Avukatlık ile beraber götürmeyi düşünüyorum.Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.

04 Ağustos 2017 14:43

Ben de bu sene 4. sınıf öğrencisi olarak hazırlanmaya başladım.Hepimiz için hayırlısı olur inşallah.

10 Ağustos 2017 15:44

Cevabını bende merak ediyorum.

Sahinaga, 7 yıl önce

Arkadaşlar merhabalar. Ben şu anda serbest avukatlıkta birinci yılımdayım ve İstanbul'da kurum avukatlığı düşünüyorum. Daha önce KPSS'ye girmedim ve bu sebeple çok fazla bir bilgim yok. Araştırdığım kadarıyla KPSS B grubundan P3 puanı gerekiyor kurum avukatlığı için. Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim: Birincisi KPSS 2018 B grubu sınavı (genel kültür-yetenek) ne zaman olacak? İkincisi İstanbul'da KPSS B grubuyla alım yapan kurumlara girebilmek için ortalama kaç puan yapmak gerekir? Üçüncüsü sınav sonuçları açıklandıktan sonra aldığımız puana göre istediğimiz kurumlara mı başvuracağız? Dördüncüsü İstanbul'daki hangi kurumun ne zaman ve ne kadar alım yapacağını nerden öğreneceğiz? Ayrıca İstanbul'da bir kuruma girdikten sonra farklı bir ile tayinim çıkar mı? Birde arkadaşlar bu atama usulleri nedir, merkezi atama filan ne demek?

10 Ağustos 2017 16:21

Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım.Merkezi atama kpss puanıyla mülakata gerek olmadan senede 2 defa yapılan atamadır.Avukatlık kadroları için merkezi atamayla alan kurumlar azalmış olsa da hala devam etmektedir.Merkezi atama kasım ve haziran aylarında olur.Merkezi alımlar dışındaki alımları dpb'nin sitesinden takip edebilirsiniz.Bunlar için genelde mülakat ve giriş sınavı gerekebilir.2018 kpss lisans sınavı mayıs veya haziran ayı gibi olur muhtemelen.Artık daha fazla hazırlanan hukukçuları da düşünürsek merkezi atamada yerleşmek için en azından 85 üstü puanlar almak gerekir ,tabi burda açılacak kadro sayısı da oldukça etkilidir.İstanbul için ise 90 ve üzeri puan gerekir diye düşünüyorum.2018 kpss puanıyla eğer o zamana kadar merkezi atama kalkmaz ise 4 atama döneminde tercih yapabilirsiniz.Tercih dönemlerinde açılacak kadroları gösteren tercih kılavuzu yayınlanır.Oradan açılan kadroları ve istenilen şartları da görebilirsiniz. Biraz dağınık cevaplamadım ama umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sahinaga, 7 yıl önce

roossee
Aday Memur
22 Ağustos 2017 13:01

Teşekkürler kursa yazıldınız mı merak ettim?

flexinn, 7 yıl önce

5 sene cok sey aldi benden valla yeter artik.size de bu yolda simdiden basarilar

gürakansu
Memur
23 Ağustos 2017 11:14

Ben de Eylül ayi itibari ile sinava hazirlanmayi planliyorum.

2016Kpss den sadece Pegem ile hazırlanarak 79 aldim. Baska kaynak kullanan ve önerenler olursa sevinirim

flexinn
Şube Müdürü
24 Ağustos 2017 12:05

Yazildim 10-15 eylul gibi baslayacak bakalim

roossee, 7 yıl önce

Teşekkürler kursa yazıldınız mı merak ettim?

Buse401
Aday Memur
30 Ağustos 2017 16:50

Öncelikle herkese merhabalar. Ben bu yıl hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. 2018 KPSS'ye hazırlanmayı düşünüyorum. Ancak sizlere danışmak istediğim bir husus var. Kurumların neredeyse tamamı avukatlık ruhsatına sahip olmak şarını aramakta. Benim 2018'de mezun olduğum kesinleşir kesinleşmez yasal stajımı başlatmam mümkün mü? Staj başlangıcım Eylül 2018'e yasal stajımın bitişi ise Eylül 2019'a tekabül etmekte. Staj bitiş belgesine sahip olduğumda yani Kasım/Aralık 2019 tarihlerinde ben 2018 KPSS'de aldığım puanı merkezi atamalarda yahut mülakatla atamalarda kullanabiliyor muyum? Yoksa 2018 puanıyla alımlar Kasım ayına kadar halizırda gerçekleşip bitmiş mi oluyor? Buna göre bu sene hem mezun olup hem KPSS'ye ağırlık vermek istiyorum. Puanı kullanamayacaksam bu çalışmayı 2020 yılına bırakacağım. Benim için önemli olan bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Toplam 414 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi