Editörler : E.Kayı Han
21 Temmuz 2012 14:21

İlitam okuyan arkadaşlar bilgi verir misiniz?

Okuyan arkadaşlar bilgi verirse seviniriz.Şimdiden Allah razı olsun.

Hangilerinde zorunlu yüzyüze eğitim var?

Dersleri hangilerinin ağır,hangilerininki daha kolay?

Hangilerinin sınavı netten,hangierininki Ünide?

Ders geçme notu kaç?

Genel olarak memnun musunuz?

beydali
Şef
21 Temmuz 2012 14:32

Dicle ilitam (DUZEM)

ders geçme notu 50

yüzyüze eğitim mecburi değil

vize sınavı netten %20 si alınır

final üni. %80 i alınır. (final sınavında puanın en az 50 üstü olması lazım vize ve final toplamı 50 olsa veya üstü de olsa olmaz)

4 dersten kalınca sınıf tekrarı denilmişti ama açıklama yaptılar sınıfta kalma yok dediler.

Ben okulumdan memnunum

toprakvetohum
Şube Müdürü
21 Temmuz 2012 14:34

ilitam tercihleri, dgs sonuçlarından sonra mı oluyor arkadaşlar

Übey
Şef
21 Temmuz 2012 14:35

beydali Hocam Allah razı olsun.Birde dersler zor mu?

beydali
Şef
21 Temmuz 2012 14:45

Dersler tüm ilitamlarda aynı ama içerikleri farklı olur. haftalık ders notu veriliyor ve haftaiçi hocalarımız internetten canlı ders anlatıyor sanal sınıf var, katılım mecburi değil fakat çok faydalı. bazen bir dersin notları haftalık 10 sayfa bazen 60 sayfa olabiliyor. ama çalışınca oluyor hocam.

Übey
Şef
21 Temmuz 2012 14:48

Teşekkürler Hocam.

imam318
Daire Başkanı
21 Temmuz 2012 14:56

ankara ılıtam ders gecme notu 70 butunleme yaz okulu falan yok

Übey
Şef
21 Temmuz 2012 17:51

imam318 hocam memnun musunuz tavsiye eder misiniz?

samar63
Daire Başkanı
21 Temmuz 2012 20:57

İnönü İLitam Mezunuyum.

- vize netten, finaller yüz yüze iki oturum şeklinde yapılır. Kur'an finali de mülakat şeklindedir.

- ders geçme notu finallerden 55 alma koşuluyla vizenin %20 si ile finallerin %80 ninden elde edilen ortalamanın her ders için en az 60 olması lazım. ortalama 50-60 olursa bağıl değerlendirmeye alınırsınız. 50 ve altı kesin başarısızdır.

- finallerden 55 alamayan ve ortalaması 50 ve altında olanlar başarısız sayılır.

- Bütünleme var, ayrıca okulunu bitirip de tek dersten kalanlar için tek ders sınavı yapılır.

- yüz yüze eğitim var ama zorunlu değildir.

- okulumdan memnunum tavsiye ederim. Ancak sadece diploma alma niyetinde olanlara tavsiye etmem azıcık da olsa öğrenme amacında olanlar için çok ideal.

inönü ilitam ve de başka ilitamalara yönelik haber, bilgi ve ders çalışma salonlarının mevcut olduğu inönü ilk mezunlarının kurduğu aşağıdaki linkten ulaşacağınız siteye bakabilirsiniz.

www.ilitamakademi.com

imam318
Daire Başkanı
21 Temmuz 2012 21:41

memnun degılım o yuzden tekrar sınava gırdım yenı bı okul yazıcam

21 Temmuz 2012 23:39

imam 318 hocam puanınız kırılacak.bunu biliyormusunuz?arkadaşlar bende istanbul hakkında biraz bilgi vereyim.4. sınıf öğrencisiyim.geçme notu 50.vizede 100 dahi alsanız finalde mutlaka en az 50 almalısınız.vizenin yüzde 30 u,finalin yüzde 70 i alınır.bütünleme sınavı var.derslerin dökümanları sene başı verilir.çoğunlukla her ünite 20 sayfadan fazla oluyor.biz bunu kitap yaptırıyoruz istanbulda bir fotokopiciye baya uygun bir fiyata.ve kitaptan çalışıyoruz derslere.vizeler internetten ,final okulda oluyor.derse katılma zorunluluğu yok.çalışmayana bütün okullar zor.o yüzden yoğun bir çalışma istiyor.ama çok iyi bir okul bence.hepinize okulumuzu tavsiye ederim.

Übey
Şef
22 Temmuz 2012 10:36

Bilgi veren arkadaşlardan Allah razı olsun.Diğer ilitamlar hakkında bilgi verecek arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz.

Übey
Şef
23 Temmuz 2012 12:25

Sivas,elazığ, samsun,izmir ve diğer ilitamda okuyan arkadaşlar lütfen yardımcı olun.Tşk.

BeeTLe_1
Aday Memur
23 Temmuz 2012 19:06

malatya ve erzurum ilitam hakkında bilgisi olanlar ????

samar63
Daire Başkanı
24 Temmuz 2012 00:36

İnönü(MALATYA) İLitam Mezunuyum.

- vize netten, finaller yüz yüze iki oturum şeklinde yapılır. Kur'an finali de mülakat şeklindedir.

- ders geçme notu finallerden 55 alma koşuluyla vizenin %20 si ile finallerin %80 ninden elde edilen ortalamanın her ders için en az 60 olması lazım. ortalama 50-60 olursa bağıl değerlendirmeye alınırsınız. 50 ve altı kesin başarısızdır.

- finallerden 55 alamayan ve ortalaması 50 ve altında olanlar başarısız sayılır.

- Bütünleme var, ayrıca okulunu bitirip de tek dersten kalanlar için tek ders sınavı yapılır.

- yüz yüze eğitim var ama zorunlu değildir.

- okulumdan memnunum tavsiye ederim. Ancak sadece diploma alma niyetinde olanlara tavsiye etmem azıcık da olsa öğrenme amacında olanlar için çok ideal.

inönü ilitam ve de başka ilitamalara yönelik haber, bilgi ve ders çalışma salonlarının mevcut olduğu inönü ilk mezunlarının kurduğu aşağıdaki linkten ulaşacağınız siteye bakabilirsiniz.

www.ilitamakademi.com

nurkkö
Memur
24 Temmuz 2012 15:17

samsun 19 mayıs ilitam öğrencisiyim.geçme notu 60 büt var çan eğrisi filan yok,vizeler internetten finaller okulda vizenin %20si finalin %80i alınır finalde 50 aşağısı ortalama ne olursa olsun kalır dersler haftalık internete yüklenir sayfaların çokluğu değişir yüzyüze eğitim vardır ama katılım mecburu değildir internette canlı dersler olur katılıp soru sorulabilir.kuran sınavı mülakat şeklinde okulumdan memnunum ama bir arkadaşın dediği gibi diploma için okuyana tavsiye etmem bişeyler öğrenmek istiyenler için ideal cidi ciddi oturup çalışma istiyor bu okul ben memnunum okulumdan hocalarımızda çok iyiler ayrıca bi samsunlu olarakda şehrimizde ulaşım ve kalacak yer sıkıntısıda yoktur,allah herkes hakkında hayırlısını nasip eylesin

Übey
Şef
24 Temmuz 2012 16:00

samar63,nurkkö Hocalarım teşekkürler Allah razı olsun.

Cumhuriyet İlitam ve Fırat İlitam hakkında bilgi verecek arkadaş yok mu?Lütfen yardımcı olun.

kayra1986
Memur
25 Temmuz 2012 13:47

ben malatya iltam mezunuyum .okulumdan son derece memnunum.arkadaşım erzurum ilitam da okuyor ama diploma notlarının düşük olmasından çok şikayetçiler bunun için bir çalışma yaptılar ama nafile.o yüzden erzurumu tavsiye etmem, arkadaşım çok üzgün bu yüzden dip notu 2 bile değil.bizim okulda elhamdülillah böyle bir sorun yok...

Übey
Şef
25 Temmuz 2012 13:58

kayra1986 Hocam kolaylık yönünden nasıl Erzurum ve Malatya.

vera29
Şef
25 Temmuz 2012 15:59

erzurumda okuyan arkadaşlar ders geçme sistemi hakkında bilgi verebilir misiniz

keremmisali
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 03:48

ben de dokuz eylül ilitam okuyorum. alttan ders kalmadı. geçme notu 50.

her dönem 5 gün yüzyüze eğitim var.

çan eğrisi yok.

bütünleme var.

her dersin kitabı var sorular kitaptan çıkıyor.

vizede 20 soru var

finalde 40 soru var

bütünlemede 25 soru var. yani bu bu ders başına.

test usulu.

çaşlışmadan geçmek imkansız. 50 alırım demeyin sakın. ama son 10 gün asılan hepsinden geçer.

kuranı kerim mülakat usulu oluyor. ve çok ama çok ciddi tutuyorlar. birçok imam arkadaş ve kkö kurandan kaldı. herşeyden geçmek kolay ama kuran ciddi. amme cüzünü ezberlesin gelecek olan. bunun dışında internetten haftaiçi hergün dersler canlı veriliyor. hem isteyen sonra girip tekrar izleyeblir ya da indirebilir. meslek dersleri ağırlıklıdır. inkılap, türk dili falan yoktur. arapça sadece 3. sınıfta var. basit arapça. tavsiye ederim.

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi