Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Ocak 2021 22:16

Aynı Puanla İkinci Defa Müdür Yardımcılığına Atanma Mümkün Mü?

Merhaba arkadaşlar. 15 Ekim 2019da kadrolu müdür yardımcısı olarak atandım. 8 buçuk ay sonra 5 Ağustos 2020de il içi atamasıyla öğretmenliğe döndüm. 2021'de aynı puanla tekrar tercih verip atanma hakkım var mı yoksa tekrar sınava mi girmem gerekiyor.

Trabzonn61
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:51

Sayın hocam durumunuz benimkine benzer. Cimer'e yazdım ve bana gelen cevap şu şekilde;

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği 15. maddesinin ikinci fıkrasında "(2) Yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.l" hükmüne yer verilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) MERKEZ ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI

Cevaptan çıkardığım sonuç,evet başvurabiliyoruz.Yönetmelikte sınav sonuçları 3 yıl geçerlidir diyor.Kullanılan sınav puanı istifa edip ayrıldıktan sonra, yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibariyle aradan bir yıl geçtikten sonra tekrar yöneticilik başvurusu için kullanılabilir.

Eğer yeni yönetmelik çıkarsa ve aykırı bir madde olmadığı sürece aynı sınav puanını kullanabilirsiniz.

fecirel
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:57

Benim durumumda benzer.30 ekim 2019' da müdur yardimcisi olarak atandım.6 ay sonra istifa etmek zorunda kaldim.Bu yıl 2019 puanımı tekrar mudur yardimciligi icin kullanabilir miyim? Bunun net bir cevabini acaba nasil ve nereden alabililirz?

Trabzonn61
Aday Memur
20 Ocak 2021 23:00

Yönetmelikte sınav puanı bir kere kullanılır demiyor.3 yıl geçerlidir yazıyor.Cimer e yazın siz de.Size nasıl bir cevap gelecek bakalım. Buradan paylaşırsınız.

fecirel, 3 yıl önce

Benim durumumda benzer.30 ekim 2019' da müdur yardimcisi olarak atandım.6 ay sonra istifa etmek zorunda kaldim.Bu yıl 2019 puanımı tekrar mudur yardimciligi icin kullanabilir miyim? Bunun net bir cevabini acaba nasil ve nereden alabililirz?

Merthoca72
Aday Memur
20 Ocak 2021 23:04

Trabzon61, Çok teşekkür ederim hocam...

Trabzonn61
Aday Memur
20 Ocak 2021 23:14

Siz de Cimer e sorun isterseniz.Hepimiz için en iyisi neyse o olur umarım.

Merthoca72, 3 yıl önce

Trabzon61, Çok teşekkür ederim hocam...

kalkanli
Kapalı
22 Ocak 2021 00:34

Puan 3 yıl gecerli. Mümkündür.

turabi85
Memur
22 Ocak 2021 12:10

Bu sorunun cevabı açık değil arkadaşlar..Biraz araştırdım sonuç alamadım.Cunku yönetmelik konuyu bağlamıyor ne yazık ki..

selo71
Şef
22 Ocak 2021 12:15

Bizi Hangi Mantıklar Yönetiyor!!! Bir sınavdan alınan puan , birden fazla kullanılabilir mi?? Üç yıl geçerli olması demek , aldığınız puanı sıranız gelince isterseniz üç yıl içinde kullanabilirsiniz. Mantıklı olan budur. Allah, Allah...

Merthoca72
Aday Memur
22 Ocak 2021 14:19

Kimsin de milletin mantığını eleştiriyorsun sen yaw, haddini bil ...!

selo71, 3 yıl önce

Bizi Hangi Mantıklar Yönetiyor!!! Bir sınavdan alınan puan , birden fazla kullanılabilir mi?? Üç yıl geçerli olması demek , aldığınız puanı sıranız gelince isterseniz üç yıl içinde kullanabilirsiniz. Mantıklı olan budur. Allah, Allah...

erg10
Memur
22 Ocak 2021 14:59

3 yıl geçerli olan puanı ne zaman istersen kaç defa istersen kullan ...

Trabzonn61
Aday Memur
22 Ocak 2021 15:43

Yönetmelikte sınav puanı üç yıl geçerlidir ve bu üç yıllık süre içerisinde başvuru için bir defa kullanılır demiyor.Gayet açık sınav puanı 3 yıl geçerlidir ve birden fazla görevlendirme için kullanılabilir.

Merthoca72, 3 yıl önce

Kimsin de milletin mantığını eleştiriyorsun sen yaw, haddini bil ...!

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi