Editörler : crops35
13 Ocak 2010 14:54

MKE mülakat nasıl geçti

mülakat nasıl geçti sorulari cevaplamakta zorlandiniz mi?ben mılakat sınuçlarinin çankiri mülakatıda bittikten sonra açıklanir diye düüsünüyorum.ama ne zaman açiklanacagi konusunda kesin bir bilgisi olan var mı?

kmy71
Aday Memur
13 Ocak 2010 19:10

valla fena değildi yasama yargıyı sordular birkaçta kimyasal terimler ( asit nedir , turnusol kağıdı ile ilgili bir soru ,mol nedir ,avagadro sayısı nedir) evlimisin daha önce mkenin böyle bir mülakatına katıldınızmı falan filan bu sorulardı bana yöneltilenler ben sizi mutlaka görmüşümdür sizin listedeki yeriniz kaçtı acaba,bencede çankırı bittikten sonra açıklanır..

kimyacı_71
Aday Memur
13 Ocak 2010 20:28

siz kaçncı sıradaydınız

kimya teknisyeni
Aday Memur
13 Ocak 2010 21:05

hangi gün girdiniz..

kimyacı_71
Aday Memur
13 Ocak 2010 21:06

12 ocak yani dün

kmy71
Aday Memur
13 Ocak 2010 22:52

Ben 12. ci sradaydm peki siz

sonsuza_dek26
Aday Memur
14 Ocak 2010 00:09

hocam yasama yargı yı sordular demıssınız. onu bıraz acarmısınız drek olarak yasama nedır yargı nedırmı denıldı ataturk ılke ve ınkılap soruları sorulabılırmı genel kultur olarak sıze ve o ortamdan bıraz bahsedermısınız bende cnkr ıcın metal işleri teknısyenlıgıne gırecemde acarsanız yardımcı olursanız sevınırım...saygılar

kmy71
Aday Memur
14 Ocak 2010 11:50

sonsuza dek, direk yasama nedir diye sormuyolar yani diyoki yasama ve yargı organları kimdedir (TBMM ve Anayasa Mahkemeleri) diye okey,İlke ve inkilaplardan sormadılar bize genelde yasama yargı yürütme gibi soruları yönelttiler bizden önceki Ankara mülakatına katılan kimya teknisyeni arkadaşımıza sormuşlar ama siz yinede hem bana sorulan organlara ve ilke inkilaplara çalışın daha garanti olur.Ortam ilk girişte çok heyecanlanıyor insan ama sıralaman biraz ortalarda ise yavaş yavaş atıyorsun bunu meraklanma hiçte kendini kasmana gerek yok sen komisyon önünde heyecanlanmadan sakin bi şekilde dur giyimin takım olsun kravatı unutma aman biri unuttu azarlamışlar :) duruşun sorulara doğru cvp verişinden daha önemli,hitap şekli nasıl diye biri bakıyo devamlı orda farkına vardım bunun.

kimyacı_71
Aday Memur
14 Ocak 2010 12:31

atatürk'ün ilkelerinide sorabilirler ama daha çok inkilaplari çogu arkadaşlara yasama yaargı sormuşlar nedir diye örnegin başbakani kim seçer,basbakan veya cumhur başkani gidince yerine kim bakar diye soruyorlar bunlarada hazırlıkli ol.bol şanslar.

sonsuza_dek26
Aday Memur
14 Ocak 2010 20:43

çok saolun arkadaşlar allah razı olsun inşallah sizin işiniz olur hayırlısı ile çok saolun..saygılar

kmy71
Aday Memur
14 Ocak 2010 21:00

rica ederm kardeş önemli değil bölümünle ilgili konularada çalışmayı unutma inş. hepimiz gireriz.

sonsuza_dek26
Aday Memur
14 Ocak 2010 22:13

metalin m sinden tut l sine dek ezberledim o iş tamam ama su genel kulturdeki tarıhlerı aklım pek almıyor insallah ınkılap sorarlar ama tarıh sormazlar tarıh sorarlarsa zor ama daha 4 gunum var ogrenmeye calısacam.yardımlarınız için cok saolun...

vatan1818
Kapalı
15 Ocak 2010 14:55

kardesim metalin hepsinı yalayıp yutmana gerekyok metal üzerine ne soru soracaklar kimyasal degerlerinimi,bırak onları kimyacılara soruyorlar.sen alanının gerektirdiklerine calıs örnegin kumpas okumak gibi.genek kültür konusuna gelince nerden ne sorulacagı hiç belli olmaz ilk türk devleti hun devletinden tutda israilin özür mektubuna kadar arada kalan herseyı sorarlar adı ustunde genel kültür.metal bransındada pek bişey yok kaynak cesitleri falan filan okadar sana tutupda bakır demır cinko pirinc alasımlarının bileşim degerlerini soracak degiller ki sorsalar kimse kazanamaz

kimyacı_71
Aday Memur
15 Ocak 2010 17:14

bişey sracam ben bugün mke mülakat sonuçlari belli olmuş diye duydum.siteye baktım duyurulara yok.baska biryerde açıklanabilir mi?bilgisi olan açıklanip açıklanmadigi konusunda bide çankiriya yeterli basvuru olmadıgı için iptal polma ihtimali oldugunu duydum.bilgisi olanon yardimlarini bakliyorum.

kimya teknisyeni
Aday Memur
15 Ocak 2010 22:43

açıklanmamıl kimden duydun

kimyacı_71
Aday Memur
16 Ocak 2010 11:53

slm benim bi arkadasim mülakattan çıkınca kayıt yapan görevlilere sormuş ne zaman acıklanacagini ve 20 ocakta demişler baska soran varmı veya bu konuda bilgisi olan lütfen paylasalim

nas0629
Aday Memur
16 Ocak 2010 17:34

arkadaşlar mülakattan önce insan kaynakları müdürü bize sonuçların ocak sonu şubat başı olacağını söyledi boştan yere bekleyip durmayın

kimyacı_71
Aday Memur
19 Ocak 2010 16:53

acaba yarın sonuçlar açıklanırmı artik beklemek sıkıyor.açıklanması gerekli bence.bu arada ocak sonu derken ayın kaçı kastediliyor.ayın 20 si ocak sonu sayilmiyor mu?

sonsuza_dek26
Aday Memur
20 Ocak 2010 19:00

çankırının sonuçları için 25 26 ocak tarihinde açıklanır dediler arkadaşlar ancak sizinkileri bilmiyorum buyuk ıhtımal hepsı bırlıkte acıklanır.saygılar.

vatan1818
Kapalı
21 Ocak 2010 16:03

çankırı mulakatına giren kimse yukmu sonsoza_dek den baska.mulakatda birilerine 1.2 soru sormuslar bazılarınada 8.9 soru neden böyle yaptılarki?

kimyacı_71
Aday Memur
24 Ocak 2010 13:43

bence bunun sebebi örnegin 1,2 soru sorduklari kişiler bu sorulara verdikleri cevaplari kesın bir şekilde kendinden emin ve kararlı verip artı davranişlariylada bu işi hak ettikleri izlenimini bıraktıkları için yeterli görmüşlerdir.çok soru sordukları kişilerde ise iyice zorlayıp ne kadar bilgili ve özgüvene sahip olduklarından emın olmak istemişlerdir.yani bu mülakata giren kişilerle alakali benim görüsüm.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi