Editörler : Pangaea

İnsatmhnds
Memur
07 Aralık 2019 11:50

Elhamdülillah Müslümanız hocam. Espri babında demiştim onu :). Yazma konusunda dediğim gibi yazmayacam kimse de yazmasın çok mühim ender Bi sebep olmadıkça. Dediğim gibi kurum güzel tayin hakkın var ayrıca illerde güzel. Kafası olan yazmaz zaten. Hem merkezindeki hakkınızı saklı tutmuş olursunuz hem de atama bekleyen diğer kardeşlerimiz için mağduriyet yaratmamış olursunuz. Lütfen arkadaşlar 1 ve ya 2 soru sizlerde eksik yapmış olabilirdiniz bu sınırda bekleyen arkadaşlarımızın yerinde biz de olabilirdik hem onları düşünüp hem de kadro yakmayalım.
bartuuu, 4 yıl önce

valla işin dini boyutu yok saddece vicdan boyutuda var tabi hocam ateist falandır ama vicdanlıdır yazmaz :)

bartuuu
Aday Memur
07 Aralık 2019 12:16

aynen mesela söyle bi durum da var ailede düz memurluk kazanmıs inşaat mühendsleri için bu atama dışişleri duz memur aldı bi dahaki atama cevre şehircilik duz memur alsa 50 kişi ikisi arasında dağlar kadar fark var dışişlerınde gorevde yukselmeyle ınsaat muh olamazsın çok zor ama çşb için bu ççok daha kolay yada kendi bölümünden son atamada güzel alım olur merkezıdeki duz memurluk için böüm kadrosunu yakarsın sonucta her sey olabilir. kimse dış işlerinin 40 memur alacagnı da tahmın edemezdi

İnsatmhnds, 4 yıl önce
Elhamdülillah Müslümanız hocam. Espri babında demiştim onu :). Yazma konusunda dediğim gibi yazmayacam kimse de yazmasın çok mühim ender Bi sebep olmadıkça. Dediğim gibi kurum güzel tayin hakkın var ayrıca illerde güzel. Kafası olan yazmaz zaten. Hem merkezindeki hakkınızı saklı tutmuş olursunuz hem de atama bekleyen diğer kardeşlerimiz için mağduriyet yaratmamış olursunuz. Lütfen arkadaşlar 1 ve ya 2 soru sizlerde eksik yapmış olabilirdiniz bu sınırda bekleyen arkadaşlarımızın yerinde biz de olabilirdik hem onları düşünüp hem de kadro yakmayalım.

dytalper
Memur
07 Aralık 2019 13:09

İnsanları keyfine göre Allahsız, kul hakkı yiyen günahkarlar diye yaftalayamazsın. Kendini ne sanıyorsun, peygamber yerine mi koyuyorsun kendini, herkesin yol göstericisi sen misin?

Adam gibi yaz o zaman, 2019/6 da yerleşen arkadaşlar lütfen tercih yapıp bizim hakkımıza girmeyin, atamalar az oluyor 2 senemiz heba olmasın diye... Vicdanı olan yapmaz zaten, ama sen böyle kendini dini otorite gibi görüp de insanlara Allahsız falan dersen olmaz o iş.

bartuuu, 4 yıl önce

herkes senn benim gib müslüman olmayablir kardesim dimi ayrıca bi şeyi türkcede karşı tarafa aktarırken dümdüz yazarsn ne etkiler ne dikkat çeker bu baslıkta hem dkkat çeksin hem sitem etme mahiyetinde

bartuuu
Aday Memur
07 Aralık 2019 13:43

sen sus diye baslik ismi degismesi icin editore mesaj attim kendince bos bos anlam cikarmaya devam edeceksin yoksa bi daha da yazma benim basligima ne demek istedigimi anlayn anladi

dytalper, 4 yıl önce

İnsanları keyfine göre Allahsız, kul hakkı yiyen günahkarlar diye yaftalayamazsın. Kendini ne sanıyorsun, peygamber yerine mi koyuyorsun kendini, herkesin yol göstericisi sen misin?

Adam gibi yaz o zaman, 2019/6 da yerleşen arkadaşlar lütfen tercih yapıp bizim hakkımıza girmeyin, atamalar az oluyor 2 senemiz heba olmasın diye... Vicdanı olan yapmaz zaten, ama sen böyle kendini dini otorite gibi görüp de insanlara Allahsız falan dersen olmaz o iş.

Kanepesakini
Aday Memur
07 Aralık 2019 13:52

Yaklaşık 5 yıldır atanmayı bekliyordum. Yüksek puanlarla bir türlü atanamadım. Mülakatlar, torpiller vs derken hayatım harap oldu. Dün itibarıyle büro memurluğu kazandım. 2019/2 ye de başvuru yapmayı planliyirdum ki dün bir şey yaşadım. Komsum atandığımı öğrenince koşup sarıldı bana ve ağladı. Bir sürü telefon aldım. Ve bir çoğu ağladı telefonda. Çektiğim çileyi yaşadığım olumsuzlukları birebir bilen insanlardı bunlar. Bugün düşünüp kendı kendime dedim ki neden bir kişi daha bu sevinci yaşamasın ki? Bu sebeple vazgeçtim 2019/2 de tercih vermekten. Umarım bu sevinci bir kişinin daha yaşamasına yol açar bu. Yine de belirtmeliyim ki gerçekten çok yanlış bir atama şekli oldu. Bizler birbirimize yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Herkese hayırlı olur umarım.

bartuuu
Aday Memur
07 Aralık 2019 13:59

Son olarak ilk basta kul hakki yiyenler olarak yaftalayamazsin deyip ardindan yazdigin cumlede tercih verip benim hakkima girmeyin demek ne oluyo ya ikisi ayni sey zaten oyle yazinca baska anlam mi cikiyo ahahah daha ne yazdigini bilmeden yazana cevabim olmaz benim meslek hayatinda basarilar :))))

dytalper, 4 yıl önce

bartuuu
Aday Memur
07 Aralık 2019 14:03

Allah razi olsun kardesim hayirli ugurlu olsun

Kanepesakini, 4 yıl önce

Yaklaşık 5 yıldır atanmayı bekliyordum. Yüksek puanlarla bir türlü atanamadım. Mülakatlar, torpiller vs derken hayatım harap oldu. Dün itibarıyle büro memurluğu kazandım. 2019/2 ye de başvuru yapmayı planliyirdum ki dün bir şey yaşadım. Komsum atandığımı öğrenince koşup sarıldı bana ve ağladı. Bir sürü telefon aldım. Ve bir çoğu ağladı telefonda. Çektiğim çileyi yaşadığım olumsuzlukları birebir bilen insanlardı bunlar. Bugün düşünüp kendı kendime dedim ki neden bir kişi daha bu sevinci yaşamasın ki? Bu sebeple vazgeçtim 2019/2 de tercih vermekten. Umarım bu sevinci bir kişinin daha yaşamasına yol açar bu. Yine de belirtmeliyim ki gerçekten çok yanlış bir atama şekli oldu. Bizler birbirimize yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Herkese hayırlı olur umarım.

fırat1285
Aday Memur
07 Aralık 2019 14:17

Merkezide tercih edecegim iki yer ankara dis isleri ve canakkale il ozel idaresi.90 kusur puanim var.gelecegi garanti degil,ortada kalma ihtimalim vardi o yuzden aile bak. yerlestim.hedefim batida kadrolu memurluk.merkezide gelcegi garanti olsa ailede tercih vermezdim.92 uzeri puanim olsaydi garanti gozuyle bakar ailede tercih vermezdim.kadro yansin istemem,ankara canakkale gelecegi,kadro yanacagi kesin degil ama yerlesip de kadro yanarsa uzgunum.onceden bilsem gelecegini yakmazdim.90 dis isleri icin kritik bir puan.sozlesmeliden kadroluya gecmek bi haktir bence ama kadrolu gelecegini bile bile sozlesmelide birkac ay calismayi dusunmek bencilliktir bence.

dytalper
Memur
07 Aralık 2019 14:20

Senin insanları inananlar ve inanmayan günahkarlar olarak bölen söylemini daha makul hale getiriyorum, ne söylediğimin farkındayım. Birinin atandığı halde tekrar tercih yapıp başkasının iş sahibi olmasını engellemesi etik, vicdani bir davranış değil.

Kaldı ki tekrar tercih yapma hakkı tanınmış insanlara. Böyle olmasını şahsen tasvip etmiyorum. Ancak kul hakkı olup olmaması tartışılır, buna da sen karar veremezsin. Senin pencerenden bakarak hakkımıza girmeyin ifadesini kullandım. İnsanları bölen söylemler kullanmayı bırakırsan senin ve toplumumuzun geleceği için daha hayırlı olur. Konunun özünden uzaklaşıp gereksiz argümanlar üzerinden tartışmaya devam etmezsin umarım.

bartuuu, 4 yıl önce

Son olarak ilk basta kul hakki yiyenler olarak yaftalayamazsin deyip ardindan yazdigin cumlede tercih verip benim hakkima girmeyin demek ne oluyo ya ikisi ayni sey zaten oyle yazinca baska anlam mi cikiyo ahahah daha ne yazdigini bilmeden yazana cevabim olmaz benim meslek hayatinda basarilar :))))

castillo
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 13:18

++

esa01esa
Aday Memur
08 Aralık 2019 14:20

Allah razı olsun ne güzek bir davranış inşallah bir kişinin daha yüzünün gülmesine vesile oldunuz hayırlı ugurlu olsun böyle güzel düşünen insanların atama sevinci yasaması ne güze darısı bizlere inşallah
Kanepesakini, 4 yıl önce

castillo
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 16:09

Kadro yanarsa uzgunmus en temizi senin gibileri allaha havale etmek onun adalet nasilsa hic sasmaz

fırat1285, 4 yıl önce

Merkezide tercih edecegim iki yer ankara dis isleri ve canakkale il ozel idaresi.90 kusur puanim var.gelecegi garanti degil,ortada kalma ihtimalim vardi o yuzden aile bak. yerlestim.hedefim batida kadrolu memurluk.merkezide gelcegi garanti olsa ailede tercih vermezdim.92 uzeri puanim olsaydi garanti gozuyle bakar ailede tercih vermezdim.kadro yansin istemem,ankara canakkale gelecegi,kadro yanacagi kesin degil ama yerlesip de kadro yanarsa uzgunum.onceden bilsem gelecegini yakmazdim.90 dis isleri icin kritik bir puan.sozlesmeliden kadroluya gecmek bi haktir bence ama kadrolu gelecegini bile bile sozlesmelide birkac ay calismayi dusunmek bencilliktir bence.

08 Aralık 2019 16:23

kardeş biz de bilirdik doğu da olsa atanmayı. benim puanımla 5-6 il tutuyordu. ben de kendimi garantiye almak için en ücra köşeye kadar tercih verebilirdim ama mutlu olmayacağımı düşündüğüm yerleri yazmadım. bir uyanık sizsiniz ya yakın kadroları. benim hakkım haramdır.

fırat1285, 4 yıl önce

castillo
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 16:36

Valla bu gibi arkadaslar baskasinin hakkina girmedigini dusunuyo galiba bizde hakka girdigini dusunuyoruz onlar hakliysa bize bisey olmaz helali hos olsun deriz de biz hakliysak onlara sikinti olur ama. o yuzden dedim allaha havale ettim diye

buffalosoldier, 4 yıl önce

kardeş biz de bilirdik doğu da olsa atanmayı. benim puanımla 5-6 il tutuyordu. ben de kendimi garantiye almak için en ücra köşeye kadar tercih verebilirdim ama mutlu olmayacağımı düşündüğüm yerleri yazmadım. bir uyanık sizsiniz ya yakın kadroları. benim hakkım haramdır.

sujitsu
Kapalı
08 Aralık 2019 16:38

Bu mesaj komik aslında. Kendini güzel kandırmışsınız. 92 puanınız olsaydı, o zaman da 94 puanım olsa tercih etmezdim derdiniz muhtemelen.

fırat1285, 4 yıl önce

muhendisfatih
Aday Memur
08 Aralık 2019 19:30

Sana şimdi buradan ağız dolusu küfrederdim ama sen ona bile değmezsin ki. Allah bildiği gibi yapsın seni. Umarım gün yüzü görmezsin.
fırat1285, 4 yıl önce

cangele10
Şef
09 Aralık 2019 17:04

Bu konuda arkadaşa katılıyorum.Sonradan istifa edecekseniz eğer o kadroları seçip de kadroları yakmayın.diğer adayların o kadar emek verip de aldığı puanları heba etmeyin.İş bulmak zaten çok zor.Sadece başlık hoşuma gitmemişti.Bunu belirtmek istedim.Yoksa içeriğine hak veriyorum yazılan konunun.

bartuuu
Aday Memur
11 Aralık 2019 14:38

++++

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi