Editörler : cihan27E.Kayı Han
«844845846847848849850851852853854855»

Destekpersoneli
Yasaklı
17 Şubat 2023 21:44

TABAN AYLIĞI ASGARİ ÜCRET YAPMADILAR ÖNCE ONU YAPMALARI LAZIM
gerçek340601, 1 yıl önce

Bu güncellenmemiş mi aslında dilekçe ile bunun hakkında bilgi alabiliriz. Bir de memurun prime esas kazançları asgari ücretin üstünde olması gerekiyordu bir yasaya göre. Bu da asgari ücretin altında kalmış. Sendikalar bunun için herhangi bir hukuki süreç başlattılar mı yoksa halen üye toparlama peşindeler mi

Gururu65
Genel Müdür
17 Şubat 2023 23:12

Siz halen Polislere zam.verileceğini düşünüyormusunuz acaba...!

soforadayi11
Memur
18 Şubat 2023 00:46

18500 19500 arası ,yani öğretmen sağlıkçı dan daha az alıyorlar ,bı anlamı kalmadı okadar sınav mülakat vs ,

soforadayi11
Memur
18 Şubat 2023 00:48

18500 19500 arası ,yani öğretmen sağlıkçı dan daha az alıyorlar ,bı anlamı kalmadı okadar sınav mülakat vs ,

Sevalsevalsevo, 1 yıl önce

gelir uzmanı maaşları ne kadar

keskesizadam
Kapalı
18 Şubat 2023 02:22

hükümet bu yüzden gider mi kafayı mı yediniz siz ya gidecek ama gitmesi için 10000 sebep varsa 9999. falandır

bunudagormedik, 1 yıl önce

işte gereksiz yere maaşı şişirilen bir meslek

Bu hükümet teknik öğretmeni mühendisten üstün gördüğü müddetçe gidici olmaya mahkum.

nasıl olur böyle bir şey Teknik personelin en üstü mühendis fakat öğretmene hem tatil hem bolca maaş veriyorlar..

18 Şubat 2023 20:43

Her pozisyondan her çalışanımızın alın terinin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Hepimizin başı sağolsun öncelikle. Memur değilim, karşılaştırma yapılırken kolaylık olması için söylüyorum. Özel sektörde uzman doktorum. Yaşım genç. Bu yılki anlaşmam 170+prim. Ocak ayında elime geçen 227. Daha kıdemli ve tanınan hocalarım daha çok alıyor olabilir. Mesai arkadaşlarımdan 105 civarı alan da duydum aynı yerde 370'den bahseden arkadaşım da var. Kendi yerinizde sınır olmaz tabi bunlar başkasının yanında çalışırkenki rakamlar. 10 milyon kazanan da var vergi rekortmeni de var. Kendi yerimi açarsam reklamla vs uğraşmak durumunda kalacağım uğraşmak istemiyorum, bunun ticari boyutuyla uğraşmak kafamı yorar. 50-60 bin lira az para değil asgari ücretli bir babanın çocuğuyum ben asgari ücretle de aile bakarım yokluk görmedik diyemem ama liseye kadar 12 sene, ünide 6 sene, zorunlu görevlerle 5 sene, tus için iki sene dersane, uzmanlık okurken beş sene derken; şu kadar emekten sonra senede minimum 200 bin Euro'ya Avrupa'da çalışabileceksen skala biraz farklı oluyor. (Bu arada hiç yurtdışı düşünmedim bir milyon euro da olsa hastalanan bir aile bireyime 2 gün sonra yetişebileceksem sıkıntıdır gözümde) Bunları da övünmek için yazmadım ama kimsenin beni kırbaçlamaya hakkı yok. Belli mesai saatim var acillerde tabiki gelirim. Böyle aşağılayıp biraz tepeden konuşmuşsunuz o çok zoruma gitti. Biz şamar oğlanı değiliz; görevini yapan namuslu, çalışkan insanlarız.

Sorun herkesin karşılaştırmayı yanlış yerden yapması. Ben pratisyenken uzman maaşlarına asla laf etmedim. Çünkü çalışmış tus kazanmış benden beş sene daha fazla okumuş bir doktor o diyordum. Uzman olduktan sonra da pratisyen maaşlarının yükselmesini istedim. Çünkü o ağır eğitimden geçmiş meslektaşlarımın emeğini, stresini ben bilirim. Hatta pratisyenken benden daha kıdemli pratisyen ya da benden daha yoğun yerlerde çalışan pratisyen maaşlarını da merak etmedim. O benden yaşlı daha çok bilgisi var o da benden yoğun dedim. Uzmanken de doçent hocalarımın gelirini hiç merak etmiyorum. Fakültede yayınlar yapmış, öğrenciler yetiştirmiş vs. Şu an onları benden kıdemli görüyorum ve gelirlerini merak etmiyorum. Çünkü ben liseye kadar 12 sene, liseden sonra 11 sene okudum (6 sene tıp 5 sene uzmanlık) . Toplam 23 sene okudum onlar ise benden daha fazla okudular. Bugün alanımda profesör bir hocamın benle aynı kurumda yirmi katımı aldığını duysam da hiç zoruma gitmez, yol belli kapı orda buyur sen de yap kolaysa kardeşim derim kendime.

Acayip tartışmalardan biri de herkesin doktor maaşıyla beraber hakim savcı maaşına laf etmesi bu sitede. Ben suçsuz olduğum bir dosyayı değerlendiren savcı beyin aklında ay sonu telaşı olmasını istemem. Adaleti temsil eden ve o makamda bulunan birinin kazancı elbette ona yetecek düzeyde olmalı. Lise mezunu devlet memuru ya da ortalama bir iş yapan lisansiyerle yargı mensubunu karşılaştırmak da garip kendi alanım olmasa da garip buldum eklemek istedim. Hukuk okumanın stresini, okunan kalın kitapları, açık uçlu sınavlardan çalışıp çalışıp alınan hayal kırıklığı notların bozduğu psikolojiyi, senede en az yüz kez sabahlamalarını bilirim arkadaşlarımdan. Yargı mensubu dediğin çocuğunu özel okula yollayıp, kendine ait evinden çıkıp, aracının yakıtını vs düşünmeden karnını istediği gibi doyurup, ailesine birikim yapıp telaşsız bir şekilde gelip dosyamızı okumalı bizi sorgulamalı ki en doğru kararı verebilsin.

engineer 3147, 1 yıl önce

Hadi be oradan. Ozelde 200 alırmış. Kim veriyor 200 ü hangi doktora veriyor. Turkiyede kendi hastanesi olmayıpta ozel hastanede calisan doktorlardan 200 alan bir elin parmağını gecmez. O parayı alan doktoru da gece gündüz kırpacı vurup çałıştırırlar.son birkac aydir ozelden devlete donen binlerce uzman doktor var. Devlet 50-60 veriyor madem ozelde daha fazla aliyorsa neden devlete donuyor bu kadar doktor. Ozel hastanede harıl harıl çalışıp aldığı 50-60 bin. Devlette ozel hastane ile aynı maaşı verdigi icin devlete dönüyorlar. Ozelde köle gibi çalışıp aldığı para bu kadar. Azinligi ornek gosterip devlette verilen maasi az gibi göstermekten vazgeçin. Ozelde 500 bin alan muhendîste var o zaman devlet muhendisine 90-100 vermeli diyelim. Zaten ozelde calissa 500 kazanir. Kim inanir bu tür söylemlere. Ayda 1 milyon kazanan avukat var ama devlette avukat aralik ayinda 13 bin alıyordu.

İssiz dyt
Aday Memur
18 Şubat 2023 22:52

Peki özelde bu paralar kazanılıyorsa neden çoğu doktor devlete geçti anlamadım
Monoklonalgammopati, 1 yıl önce

Her pozisyondan her çalışanımızın alın terinin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Hepimizin başı sağolsun öncelikle. Memur değilim, karşılaştırma yapılırken kolaylık olması için söylüyorum. Özel sektörde uzman doktorum. Yaşım genç. Bu yılki anlaşmam 170+prim. Ocak ayında elime geçen 227. Daha kıdemli ve tanınan hocalarım daha çok alıyor olabilir. Mesai arkadaşlarımdan 105 civarı alan da duydum aynı yerde 370'den bahseden arkadaşım da var. Kendi yerinizde sınır olmaz tabi bunlar başkasının yanında çalışırkenki rakamlar. 10 milyon kazanan da var vergi rekortmeni de var. Kendi yerimi açarsam reklamla vs uğraşmak durumunda kalacağım uğraşmak istemiyorum, bunun ticari boyutuyla uğraşmak kafamı yorar. 50-60 bin lira az para değil asgari ücretli bir babanın çocuğuyum ben asgari ücretle de aile bakarım yokluk görmedik diyemem ama liseye kadar 12 sene, ünide 6 sene, zorunlu görevlerle 5 sene, tus için iki sene dersane, uzmanlık okurken beş sene derken; şu kadar emekten sonra senede minimum 200 bin Euro'ya Avrupa'da çalışabileceksen skala biraz farklı oluyor. (Bu arada hiç yurtdışı düşünmedim bir milyon euro da olsa hastalanan bir aile bireyime 2 gün sonra yetişebileceksem sıkıntıdır gözümde) Bunları da övünmek için yazmadım ama kimsenin beni kırbaçlamaya hakkı yok. Belli mesai saatim var acillerde tabiki gelirim. Böyle aşağılayıp biraz tepeden konuşmuşsunuz o çok zoruma gitti. Biz şamar oğlanı değiliz; görevini yapan namuslu, çalışkan insanlarız.

Sorun herkesin karşılaştırmayı yanlış yerden yapması. Ben pratisyenken uzman maaşlarına asla laf etmedim. Çünkü çalışmış tus kazanmış benden beş sene daha fazla okumuş bir doktor o diyordum. Uzman olduktan sonra da pratisyen maaşlarının yükselmesini istedim. Çünkü o ağır eğitimden geçmiş meslektaşlarımın emeğini, stresini ben bilirim. Hatta pratisyenken benden daha kıdemli pratisyen ya da benden daha yoğun yerlerde çalışan pratisyen maaşlarını da merak etmedim. O benden yaşlı daha çok bilgisi var o da benden yoğun dedim. Uzmanken de doçent hocalarımın gelirini hiç merak etmiyorum. Fakültede yayınlar yapmış, öğrenciler yetiştirmiş vs. Şu an onları benden kıdemli görüyorum ve gelirlerini merak etmiyorum. Çünkü ben liseye kadar 12 sene, liseden sonra 11 sene okudum (6 sene tıp 5 sene uzmanlık) . Toplam 23 sene okudum onlar ise benden daha fazla okudular. Bugün alanımda profesör bir hocamın benle aynı kurumda yirmi katımı aldığını duysam da hiç zoruma gitmez, yol belli kapı orda buyur sen de yap kolaysa kardeşim derim kendime.

Acayip tartışmalardan biri de herkesin doktor maaşıyla beraber hakim savcı maaşına laf etmesi bu sitede. Ben suçsuz olduğum bir dosyayı değerlendiren savcı beyin aklında ay sonu telaşı olmasını istemem. Adaleti temsil eden ve o makamda bulunan birinin kazancı elbette ona yetecek düzeyde olmalı. Lise mezunu devlet memuru ya da ortalama bir iş yapan lisansiyerle yargı mensubunu karşılaştırmak da garip kendi alanım olmasa da garip buldum eklemek istedim. Hukuk okumanın stresini, okunan kalın kitapları, açık uçlu sınavlardan çalışıp çalışıp alınan hayal kırıklığı notların bozduğu psikolojiyi, senede en az yüz kez sabahlamalarını bilirim arkadaşlarımdan. Yargı mensubu dediğin çocuğunu özel okula yollayıp, kendine ait evinden çıkıp, aracının yakıtını vs düşünmeden karnını istediği gibi doyurup, ailesine birikim yapıp telaşsız bir şekilde gelip dosyamızı okumalı bizi sorgulamalı ki en doğru kararı verebilsin.

gezginnurse
Şube Müdürü
18 Şubat 2023 23:21

Hocam normalde ham maaş 15 küsür o derecede planların sizin 16 küsür, hangi il acaba , nasıl bukadarfark var?

lalati, 1 yıl önce

6-1 kadrolu lisans sağlık çalışanı bes yok sendika yok bekar

16109 maaş+1100taban öd.+2800 teşvik öd. = 20.009 TL

uzmanhemşir
Memur
18 Şubat 2023 23:26

her doktor özelde çalışamaz belli bir kota var ve o kota doluysa çalışamaz

uzmanhemşir
Memur
18 Şubat 2023 23:29

kamuda hemşire maaşı 125 saat (7200 nöbele)+3100 teşvikle 27400 lira bir ayda

18 Şubat 2023 23:38

Sayın hocam Türkiye'de yüz doksan dört bin doktor var. 2 bin uzman 4 bin pratisyen hekim başvurmuş. Herkesin koşulları ve alanı aynı değil. 6 bin doktoru 81 ile bölseniz her ilde 60 kişi çıkar ortalama. Bu da öyle devasa bir rakam değil. Yine de iyileştirmeler yapıldı ve bu sayı umarım daha da artar. Dilerim daha güzel işler olur da yurtdışı meselesinin önü tamamen kapanmış olur. Ben sağlık yöneticisi değilim; politikadan hiç anlamam, ömrümde oy kullanmışlığım yoktur. İşimi yapar, her doktorun yaptığı gibi her akşam ders çalışır kalan vaktimde uyurum. Onun için bu meselelerden çok anlamam kendi durumunu izah ettim sadece.

İssiz dyt, 1 yıl önce

uzmanhemşir
Memur
18 Şubat 2023 23:45

zaten pratisyen hekim eskisi gibi her alana bakayım olayı yok, sadece acilde çalışabiliyorlar

uzmanhemşir
Memur
18 Şubat 2023 23:47

+halk sağlık merkezleri, iş yeri, aile hekimi, aile sağlık merkezi gibi yerler

18 Şubat 2023 23:47

Hocam yanlış anlamayın ama liseden sonra 11 sene okuyorsunuz, tusta her dört doktordan üçünü eliyorsunuz. Diğer bölümlerde de bu var mı bilmiyorum ama 6 senelik ilk aşamada her günüm ayaküstü soru sorulup bilmeyince hakaret duyarak geçmiştir :) bilmiyorum hepimiz aylarca durmadan çalışıp bir de sözlü imtihanlarda fırça yerdik. Ekg sorusu sorulup da otuz saniye düşünüp cevap verince hasta öldü sen de elendin diye atılmak falan, ne bileyim bunlar da ağır mobinglerdi. Asistanlık apayrı bir şey zaten. Kimsenin amiri ona gerizekalı, erkeksen gelme, bir bok bildiğin yok demiyordur herhalde. Bir hoca asistanını istese tek ayak üstünde bile durdurur. O kadar emir komuta vardır. Sizden iki sene önce asistanlığa başlayan kıdemliniz sorduğunuz soru yüzünden sizle alay edip size ceza verebilir. Bunlar basit işler değil. Kimseden daha üstün değilim hatta bu süreçlerden dolayı herkesten çok çok konuda geri kaldım.

İssiz dyt, 1 yıl önce
18 Şubat 2023 23:54

Demem o ki herkes kendince bir süreç,bir yol seçiyor. Her şeye rağmen birini hayata bağlamak, o zor egitimin sonunda hayat kurtarmak her şeye değer. Maddiyat da bir yerden sonra hallolur. Ben sadece kendimden örnek verip yapılan işin o kadar da basit ve değersiz olmadığını ve özel sektörde basit varlıklar olmadığımızı söylemek istedim. Burda yorum yapan herkes çok kıymetli. Buradaki herkes eğitim almış sınavlardan geçmiş..Dilerim herkesin bitirdiği bölümde çalışabildiği, hayallerine ulaştığı, verdiği emeğin sonucunda rahatça yaşadığı bir hayatı olur. Şu zor günlerde herkese kolaylıllar dilerim. Allah hepimizin yardımcısı olsun, tekrardan başımız sağolsun. Hepinize hayırlı günler dilerim.

İssiz dyt, 1 yıl önce

gerçek340601
Kapalı
19 Şubat 2023 10:34

Kimse bu kadar nöbet tutmuyor. Hatta memurlar ayda 160 saat mesai usulü ile çalışıyor. O yüzden bu ücreti kimseler almıyor. Sizin de bildiğiniz üzere 2023 SUT ücretlerine herhangi bir zam gelmedi. Hemşire maaşları 16 bin bandında. Eğer normal performansından daha fazla çalışırsa teşvik ücreti alıyor o da ortalama 1-3 bin arasında. Ama normal çalışma eforundan daha fazla çalışman gerekiyor. Maaşa asla nöbet ücreti eklenmez. O zaman saatlik ücretleri paylaşmak gerekiyor bu sayfada.

uzmanhemşir, 1 yıl önce

gerçek340601
Kapalı
19 Şubat 2023 10:43

Sağlık çalışanların taban ücret uygulaması yasayla gelmedi yönetmelikle geldi. Bugün vardır yarın yoktur. Hemşirelerin normal ücreti 15 200, Pratisyen hekimlerin normal ücreti 21 500, Uzman hekimlerin normal ücreti 25 000. Memurlar nette maaş hesaplamasında sabit ücretlerde 12.08.2022 de resmi gazetede güncellenen kat sayılarla düzeltilmediği için. Sabit ödeme ücretini düşük hesaplamaktadır.

Yukarıda da bahsettiğim üzere taban ücret uygulaması yasayla gelmediği için, bu ücretler bugün vardır yarın yoktur, Eğer ailenden, sosyal zamanından, uykundan feragat ederek nöbet tutmak istiyorsan bu ücretlerin 3-4 bin fazlasını alabilirsiniz. Kimse de bu zamandan taasaruf etmek istemiyor. Teşvik ücreti,eski adıyla döner, de bugün vardır yarın yoktur. 2010lu zamanlarda hatırlarsınız hekimler 10 bine yakın ücret kazanıyordu. 2022 ye gelindiğinde bu döner ücretleri sıfırlandı. 3-4 yıl sonra da bu ücretler sıfırlanacak. 2022 yazında atıyorum x kişisi 10 bin teşvik alıyorken şu anda bu teşvikler 4 bine indi.

richelieu
Memur
19 Şubat 2023 13:29

Hemşire olsaydık keşke vay be

uzmanhemşir, 1 yıl önce

19 Şubat 2023 13:31

Hocam acilde hayat kurtarıyorlar altı üstü, çok bir şey yapamıyorlar diyorsunuz farkında mısınız :d o esnada siz beyin tm eksizyonu mu yapıyordunuz çok merak ediyorum :)

uzmanhemşir, 1 yıl önce

zaten pratisyen hekim eskisi gibi her alana bakayım olayı yok, sadece acilde çalışabiliyorlar

uzmanhemşir
Memur
19 Şubat 2023 13:36

hemşire olabilirsiniz ilk önce üniversite sınavına girin sonra kpssde dereceye girin

Toplam 20274 mesaj
«844845846847848849850851852853854855»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi