Editörler : Pangaea

adamınbirix
Memur
05 Kasım 2020 15:16

Hocam 2020 Ocak alımında 93, 2020 Haziran alımında 94 Biyoloji öğretmeni alımı olmuş. Bu hesapla 40 bin alımda olmaz gibi görünüyor. Adil bir kontenjan planlaması olmazsa 60 bin alımda dahi olmayabilir. Ki 60 bin alım da çok zor bir ihtimal. Boşa umut vermemek daha iyi, vakit kaybetmeden tekrar hazırlanmanızda fayda var. Tabi umarım ben yanılırım ve atanırsınız.

Fatih2420, 3 yıl önce
Hocalarımm biyoloji öğretmenliği 352 sıralama atanır mı. Değerlendirseniz çok sevnirim

Fatih2420
Aday Memur
05 Kasım 2020 15:18

Eyvallah hocam sağolun. Doğru dersiniz bu bölümlerin iyice değerini düşürdüler
adamınbirix, 3 yıl önce

Hocam 2020 Ocak alımında 93, 2020 Haziran alımında 94 Biyoloji öğretmeni alımı olmuş. Bu hesapla 40 bin alımda olmaz gibi görünüyor. Adil bir kontenjan planlaması olmazsa 60 bin alımda dahi olmayabilir. Ki 60 bin alım da çok zor bir ihtimal. Boşa umut vermemek daha iyi, vakit kaybetmeden tekrar hazırlanmanızda fayda var. Tabi umarım ben yanılırım ve atanırsınız.

05 Kasım 2020 15:54

Ülkesini sevdiğini iddia eden herkes ülkesinin ekonomik, siyasi gerçeklerinden, ülkesinin dünyada nasıl algılandığından haberdar olmak zorunda.Hele hele öğretmen olacak olan kişi çok daha fazla haberdar olmak zorunda.Ancak öncelikle bu kişiler kulluk psikolojisinden kurtulmuş olmalı tabi.Alıntıladığın yazımda da çok ironik şekilde bu kulluk psikolojisini,Ries denilen cahil kişiden atama dilenecek noktaya gelmeyi eleştiriyorum zaten.

Özellikle son 10 yılda sırf atama yapacak diye veya kendisini atadı diye bu iktidara oy veren yüzbinlerce öğretmen adayı ve öğretmen var.Yani bu kişiler sadece atama karşılığında bir nevi oylarını sattılar.Oy verdiğimiz iktidar ülkeyi nereye taşıyacak diye düşünen olmadı,zaten bunu analiz edebilecek bilgi birikimi de yoktu çoğu öğretmen ve öğretmen adayında.

Dediğim gibi ülkedeki ögretmen adaylarının ve öğretmenlerin profili çoğunlukla böyle zaten.Büyük veri, yapay zeka,sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik nedir diye sorsam yüzüme bön bön bakacak kişiler çoğu! Böyle kişilerden de bu ülkeye zerre hayır gelmez ve gelmiyor da.Zaten tek dertleri ögretmenlikle hayatlarını birr şekilde garanti almak ancak çökecek olan ekonomiyle bu da imkansız hale gelecek!

Codybt, 3 yıl önce

Edindiğin hayat misyonuda vizyonun ve yazıların kadar saçma. Sana mı kaldı öğretmenlerin hayata bakış açılarını değerlendirmeleri. Herkes senin gibi ekonomiye siyasete ilgi duymak zorunda değil. Onu yüzlerine vurmak sana mı kaldı. Geçen sene yok "biramı alıp sahile gidip kitap okuyacağım" " Ben zaten 6-7 bin tl para kazanıyorum siz kendinize bakın" diyerek entellektüel olmaya çalıştığını atama bekleyen kadın öğretmenlerimizi nasıl itham altında bıraktığını unutmadık.

Bilmeyenler bakabilir: https://hizliresim.com/yxc2WV

Diyeceğim o ki. Atanabilmek için insanları yıldırmayı seçmişsin ama burda kimse seni takmıyor. Belki 3-5 kişi yazdıklarından sonra öğretmen olmaktan vazgeçer rakip eksilir diye uğraşıyorsun ama o küçük beyninle biraz ders çalışsan daha fazla şansın olur.

PsikoCenter
Aday Memur
05 Kasım 2020 17:34

30+20 bin gibi bir öğretmen ataması olacak inşallah. Bu sene alım fazla olacak gibi geliyor hazır Meb bütçesi artmışken twitter dan baskıyı arttırırsak eminim istediğimiz sayı gelir.

PsikoCenter
Aday Memur
05 Kasım 2020 17:35

neden olmasın ki?

Rodrigo91
Memur
05 Kasım 2020 19:04

Baskı şart cuma gunu yarin yani 17 de twitter etkinligi var takipte olalim hedef 2 mılyon tweet

Sekerportakalii
Kapalı
05 Kasım 2020 21:45

bu ekonomik çöküş geçen sene de belirttiği gibi başka isimle açmıştı. geçen sene de buralardaydım ve sürekli ekonomi kötü atama yok,boşuna beklemeyelim gibi sözler sarf ediyordu. bu sene de değişen bir şey olmamış arkadaşta yine çalışmamış ve hakkıyla atanmayı bekleyen onca öğretmeni de kendi umutsuzluk kervanına çağırıyor. keşke ders çalışmayı denesen yoksa seneye de başka bir ekonomik kaçış/çöküş ile karşımıza çıkmasan... Geçen sene 40 bin olduğu gibi bu sene de olacak gibi duruyor. İnşallah emek veren hepimiz karşılığını alırız. Bizler senelerce dirsek çürüttük masalarda sonra sosyal medyada sesimizi çıkarıyoruz ve ekonomimize laf atanlara cevabımızı MEB verecek. Bu ekonomik şahsı ve türevleri hep olacak ama biz çalıştıkça ve emek verdikçe Allahın izniyle kazanacağız :)

ekonomikk.çöküş, 3 yıl önce

Ben geçen sene 2018 ve 2019 Kpss'lilerin paylaştığı toplam 40 binlik atamayı kastetmiştim.Kafana göre yorumlamışsın okuduğunu.

Ayrıca şunu kafanıza iyice sokun,atanmak da kurtaramayacak hiçbirinizi.Bu iktidar senelerce öğretmenlerden ve öğretmen adaylarından aileleri ile birlikte çok oy aldı ve ülkeyi de ekonomik darboğaza sokuyorlar.Uzun seneler sürecek ekonomik buhran sürecinde tüm öğretmenler artan hayat pahalılığı karşısında ezilerek hakettiklerini bulacaklar.

Zamanında (bundan 4-5 sene öncesinden beri) burada ve çeşitli platformlarda çok söyledik bu cahillere oy verecek kadar cahil olmayın diye ama dinletemedik! Yaşayacak ve göreceksiniz!

adayogretmenim
Aday Memur
05 Kasım 2020 22:28

Merhaba hocalarım ilk defa sınava girdim bu yüzden süreçle ilgili bir bilgim yok. İngilizce öğretmenliği mezunuyum merak ettiğim şu ; Birinci atamada tercih yapmayanlar ve ikinci atamayı bekleyip tercihini yapanlar sözleşmeli olarak mı atanıyor ?

Codybt
Şef
05 Kasım 2020 22:33

Tüm öğretmenler sözleşmeli atanıyor hocam.

adayogretmenim, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım ilk defa sınava girdim bu yüzden süreçle ilgili bir bilgim yok. İngilizce öğretmenliği mezunuyum merak ettiğim şu ; Birinci atamada tercih yapmayanlar ve ikinci atamayı bekleyip tercihini yapanlar sözleşmeli olarak mı atanıyor ?

adayogretmenim
Aday Memur
05 Kasım 2020 22:42

Teşekkür ederim hocam ben herkesin kadrolu olarak atandığını düşünüyordum neden bilmem. Burada da acemiyim yorumunuza yanlışlıkla dislike atmış oldum😅

Codybt
Şef
05 Kasım 2020 23:09

Umarım düşündüğünüz gibi olur kısa zamanda. Ücretli, sözleşmeli, kadrolu ayrımı olmadan tüm öğretmenler kadroya geçirilir ve yeni atananlarda kadrolu olarak atanır.

adayogretmenim, 3 yıl önce

Teşekkür ederim hocam ben herkesin kadrolu olarak atandığını düşünüyordum neden bilmem. Burada da acemiyim yorumunuza yanlışlıkla dislike atmış oldum😅

Ali Kemal5
Kapalı
28 Ocak 2021 19:42

2019da ilkögretim matematik ihtiyacı 8binken simdi 4bin gozukuyor.Her yil 3000ilkogretim matematikci ataniyor ortalama bu sayiyla devam ederse 2022den itibaren atama sayisi sadece emekli olan sayisi kadar belki de 200kisilere kadar duser mi sizce?Ben mi olumsuz dusunuyorum birseyleri atliyorum?Gecmis yillarda da ihtiyac boyle az gozukuyor muydu yoksa 2022den sonra gercekten mi heryer artik dolacak?

Mustafa Özpak
Aday Memur
29 Ocak 2021 09:34

Bu gidisle artik dolacak emekli olanlarin yerine atama yapilacak su haberi gormediniz mi yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Burhanettin Dönmez, Hürriyet Gazetesi'nden Nuran Çakçakçı'ya 2021 öğretmen ataması için açıklamada bulundu. Dönmez, önümüzdeki yıllarda sadece emekli olan öğretmenlerin yerine öğretmen alacağız. Öğretmenlerin yüzde 87'si 50 yaşın altında. 60 yaş üstü öğretmenlerimizin oranı sadece yüzde 1.48 dedi. Dönmez, bu nedenden dolayı önümüzdeki yıllık atanacak öğretmen sayısı giderek azalacak. Yıllık atanacak öğretmen sayısı 10 bin olabilir ifadesini kullandı.

Ali Kemal5
Kapalı
29 Ocak 2021 10:07

Ne kadar şanssız bir döneme denk geldi bu nesil böyle.Bizler mezun olana kadar ülkedeki tüm kaynaklar kurutulmus resmen.Bu bölüm dışında muhendislige geçsem onlarda iş yok diyor.Öğretmenlikte kalsam ben mezun olana kadar kadroları full dolduruyorlar oy uğruna.Şu an 70le atanılıyor.4yıl sonra 90yapsamda atanamıycam belki de.Devletin planlama yapması lazım halbuki atama yapmıycaksan 4yıl sonra egitim fakultelerine ogrenci alma zamanina parasina yazik degil mi bizlerin.Akademisyenlerin karni doyacak diye bizleri yem ediyorlar

Mustafa Özpak, 3 yıl önce
Bu gidisle artik dolacak emekli olanlarin yerine atama yapilacak su haberi gormediniz mi yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Burhanettin Dönmez, Hürriyet Gazetesi'nden Nuran Çakçakçı'ya 2021 öğretmen ataması için açıklamada bulundu. Dönmez, önümüzdeki yıllarda sadece emekli olan öğretmenlerin yerine öğretmen alacağız. Öğretmenlerin yüzde 87'si 50 yaşın altında. 60 yaş üstü öğretmenlerimizin oranı sadece yüzde 1.48 dedi. Dönmez, bu nedenden dolayı önümüzdeki yıllık atanacak öğretmen sayısı giderek azalacak. Yıllık atanacak öğretmen sayısı 10 bin olabilir ifadesini kullandı.

melikegnt
Aday Memur
29 Ocak 2021 10:26

Bu çok eski bi haber.Bakanın bu yıl 40bin altı atamaolmayacağını ve ocak ayında takvimin geleceği videosunu dikkate alın.Eski haber o geçen yılda yayımlandı 40bin oldu.Negatiflik yaymayın.

Mustafa Özpak, 3 yıl önce
29 Ocak 2021 10:49

Hocam ocağın 29unda hala o açıklamaya inanmanız gözlerimi doldurdu açıkçası. Ben de 10 bin alım olacağını sanmıyorum tabiki. Ama bunca yuvarlak konuşmalardan çabamız vsr geçiştirmeleri max 30la kapatacaklarını gösteriyor bana o da ne zamana kim bilir

melikegnt, 3 yıl önce

Bu çok eski bi haber.Bakanın bu yıl 40bin altı atamaolmayacağını ve ocak ayında takvimin geleceği videosunu dikkate alın.Eski haber o geçen yılda yayımlandı 40bin oldu.Negatiflik yaymayın.

Esrükk
Memur
29 Ocak 2021 11:53

https://www.sozcu.com.tr/2021/egitim/milli-egitim-bakanligi-500-engelli-ogretmen-alacak-6233968/ engelli öğretmen alım ilanı açıklanmış. bu demek oluyor ki bizimki yakında gelecek.

melikegnt
Aday Memur
29 Ocak 2021 12:30

Hocam 2-3 gün önce yayınlandı ama bizim takvim hala yok 😔😔

Esrükk, 3 yıl önce

https://www.sozcu.com.tr/2021/egitim/milli-egitim-bakanligi-500-engelli-ogretmen-alacak-6233968/ engelli öğretmen alım ilanı açıklanmış. bu demek oluyor ki bizimki yakında gelecek.

29 Ocak 2021 13:36

Şubat sonu diye kendimizi hazırlayalım bence hocam başka türlü hüsrana hep biz uğruyoruz

melikegnt, 3 yıl önce

Hocam 2-3 gün önce yayınlandı ama bizim takvim hala yok 😔😔

Pskghakan
Şef
29 Ocak 2021 14:12

Ne Şubat sonu ya yeter artık açıklasınlar bilelim. 10 bin olacaksa da bilelim.

Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi