Editörler : E.Kayı Han

Devacı
Kapalı
27 Mayıs 2022 04:01

Şu sorunu cevaplayım da merakın gitsin. Benim dosyam Erzurum BİM' de. Haziran ayında 18'inci aya girecek. Mahkeme ile görüştüm. Bugün yarın karar yazılacak. Tam 1 senede dosyama genel olarak sıra geldi. Sıa geldikten sonra dosya mahkeme üyesinden bir tanesine tevdi ediliyor. Üyenin dosyayı inceleyip karar yazması için 6 süre tekrar veriliyor. 6 ay üyede sıra bekleyip, tekrar sıra geldiğinde 1 ay da dosyaya karar kazma süresi var.

Yani dosyana BİM' de sıra gelip üyeye tevdi edildikten sonra üyenin yoğunluğuna, elinde başka dosya olup olmamasına göre 6 ay sonunda karar yazılmış oluyor.

Örnek verecek olursak Dosyan BİM'e 2021 Aralık ayında geldi. 2022 Aralık ayında dosyana sıra gelmiş olur tam 1 sene sonra. Dosyan bir üyeye inceleyip yazması için 2022 Aralık da verilir. 2023 mayıs, haziran gibi karar yazılmış olur. Yok kanunda 300 gün diyor, şurada 360 yazıyor şeylerine inanma belki 5,6 yıl önce öyle olabilir. Ben kaç kere gittim BİM' e bütün odalar, bütün masalar dosya dolu.. adamların kafasını kaşıyacak vakti yok. Öğle aralarında bile dosya inceleyip yazıyorlar. İstirahatlerinden çok fazlası ile ödün veriyorlar gözümle gördüm. Genel bilgi olsun.

Corking, 2 yıl önce
Tamamdır.

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 04:23

Devrem dosyamın Hakim'in önünde olduğunu biliyorum. 3. İdare'den 4. İdare'ye iade oldu. 7 ay 3'te bekledi. Bir 7 ayda 4'te bekliyor. Bakalım hayırlısı olsun.
Devacı, 2 yıl önce

Şu sorunu cevaplayım da merakın gitsin. Benim dosyam Erzurum BİM' de. Haziran ayında 18'inci aya girecek. Mahkeme ile görüştüm. Bugün yarın karar yazılacak. Tam 1 senede dosyama genel olarak sıra geldi. Sıa geldikten sonra dosya mahkeme üyesinden bir tanesine tevdi ediliyor. Üyenin dosyayı inceleyip karar yazması için 6 süre tekrar veriliyor. 6 ay üyede sıra bekleyip, tekrar sıra geldiğinde 1 ay da dosyaya karar kazma süresi var.

Yani dosyana BİM' de sıra gelip üyeye tevdi edildikten sonra üyenin yoğunluğuna, elinde başka dosya olup olmamasına göre 6 ay sonunda karar yazılmış oluyor.

Örnek verecek olursak Dosyan BİM'e 2021 Aralık ayında geldi. 2022 Aralık ayında dosyana sıra gelmiş olur tam 1 sene sonra. Dosyan bir üyeye inceleyip yazması için 2022 Aralık da verilir. 2023 mayıs, haziran gibi karar yazılmış olur. Yok kanunda 300 gün diyor, şurada 360 yazıyor şeylerine inanma belki 5,6 yıl önce öyle olabilir. Ben kaç kere gittim BİM' e bütün odalar, bütün masalar dosya dolu.. adamların kafasını kaşıyacak vakti yok. Öğle aralarında bile dosya inceleyip yazıyorlar. İstirahatlerinden çok fazlası ile ödün veriyorlar gözümle gördüm. Genel bilgi olsun.

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 04:26

Desene ortalama 1.5 senede işlem tamam...
Devacı, 2 yıl önce

Devacı
Kapalı
27 Mayıs 2022 10:11

7 ay 4. İdare duruyor olması sıranın geldiği anlamına gelmez. 4 idareye dosya verilmiş o gün ki sıranın sonuna eklenmiştir. 2,3 ay sonra sıra gelir dosyana, o zaman üyelerden birisine dosya verilir. Verildiği zaman da 6 ay içinde yazıp bitirir. Yani genel olarak evet net 1.5 sene sürüyor.

Corking, 2 yıl önce
Desene ortalama 1.5 senede işlem tamam...

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 10:14

Sorduğumda 'dosya Hakim'de denilmiş' idi. O zaman bekleyelim bakalım.
Devacı, 2 yıl önce

7 ay 4. İdare duruyor olması sıranın geldiği anlamına gelmez. 4 idareye dosya verilmiş o gün ki sıranın sonuna eklenmiştir. 2,3 ay sonra sıra gelir dosyana, o zaman üyelerden birisine dosya verilir. Verildiği zaman da 6 ay içinde yazıp bitirir. Yani genel olarak evet net 1.5 sene sürüyor.

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 11:52

Bende az önce aradım dosyam Hakime tevdi edilmiş. "Dosyanız Hakimin'de denildi" süreç ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Dedikleri beyleceksiniz!
Devacı, 2 yıl önce

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 11:54

O zaman Devrem 6 ay sürer takribi değil mi?
Corking, 2 yıl önce
Bende az önce aradım dosyam Hakime tevdi edilmiş. "Dosyanız Hakimin'de denildi" süreç ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Dedikleri beyleceksiniz!

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 11:56

?
Devacı, 2 yıl önce

Devacı
Kapalı
27 Mayıs 2022 15:40

İşte dosyanın hakime tevdi edildiği tarihten itibaren 6 ay süresi var. Heran yazılabilir evet

Corking, 2 yıl önce
O zaman Devrem 6 ay sürer takribi değil mi?

Corking
Aday Memur
27 Mayıs 2022 16:40

Tamamdır.
Devacı, 2 yıl önce

İşte dosyanın hakime tevdi edildiği tarihten itibaren 6 ay süresi var. Heran yazılabilir evet

ibrahim0185
Aday Memur
14 Haziran 2022 12:38

benim 1 yıl 5 ay sürdü 4.ncü dava dairesi bölge idare erzurum

Corking
Aday Memur
14 Haziran 2022 12:45

3'den mi iade olmuştu?
ibrahim0185, 2 yıl önce

benim 1 yıl 5 ay sürdü 4.ncü dava dairesi bölge idare erzurum

ibrahim0185
Aday Memur
14 Haziran 2022 14:54

Hayır 3.ncu idare mahkemesi ret verdi biz

istinaf mahkemesine taşıdık dosyayı.

Corking
Aday Memur
14 Haziran 2022 15:23

Karar olumlu mu Devrem, olumsuz mu geneli bilgin var mı?
ibrahim0185, 2 yıl önce

Hayır 3.ncu idare mahkemesi ret verdi biz

istinaf mahkemesine taşıdık dosyayı.

ibrahim0185
Aday Memur
14 Haziran 2022 17:34

Karar olumlu idare mahkemesi kararını oy birliği ile bozdu bizde kararı hemen kuruma yolladık bekliyoruz

Corking
Aday Memur
14 Haziran 2022 17:37

Ceza ne idi Devrem?
ibrahim0185, 2 yıl önce

Karar olumlu idare mahkemesi kararını oy birliği ile bozdu bizde kararı hemen kuruma yolladık bekliyoruz

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi