Editörler : swat3410

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 01:55

Yani karar öncesi açılmış takipler diyo karar öncesi kesinleşmiş takipler deseydi kesemezlerdi

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 02:07

Yani Cumhurbaşkanı açıklama yapmadan farz et iki gün önce bankanın bitanesi seni icraya verdi ama daha karara bağlanmadı bu Cumhur başkanının kararıyla durduruluyor 7.madde bundan bahsediyor

Cevdet2020
Aday Memur
28 Mart 2020 02:07

ŞİMDİ 7.MADDE DE ŞU YAZMAKTA:

Durdurma kararı öncesinde açılmış bulunan TAKİPLERDE dahil olmak üzere durdurma kararı süresince ödeme ve icra emri gönderilmeyeceği?yazmaktadır. İCRA TAKİBİ VE MAAŞ HACZİ AYNI durumlar mıdır buna bakmak lazım.Kişi borcundan dolayı hemen maaş hazine uğramıyor benim bildiğim önce takibe alınıyor bu yüzden burda açık açık maaş haczi ibaresi geçmediği için kesinti yapılacağını düşünüyorum.KEŞKE YAPILMASA PARASI OLAN ZATEN ÖDER DEMEKKİ SIKINTIMIZ VAR İNŞALLAH KESİLMEZDEEN AZINDAN KENARDA KÖŞEDE ACİL NAKİT BULUNUR.

28 Mart 2020 02:15

karşımda olsan sana problemi gösterir sana problem de yaratırdım....ben gaziantep kadrosundayım ve gaziantep 15 nisana kesmiyor..demek ki biizm mutemetimizdeki daşşak kimsede yok....ben diğer illerde ki arkadaşlar içinde 7.maddeden bahsediyorum...icra tkibi nedi ödeme emri nedir....takipteyim ben ve her ay 1250 tl kesintim var....

bu süreç görünüyor ki uzayacak 3-5 ay inş kesinti olmayacak cemiizde fazla paramız olacak..borç zaten bizim borcumuz...yine ödenecek....

felaket tellallığı yapmayın....bilgi almak isteyen gaziantep maaş tahhaküke ulaşsın...

34aksu34, 4 yıl önce

7. Maddeyi oku diyen arkadaş ben ce sen o 7.maddeyi iyice oku eğer anlamıyorsan sen de problem var

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 02:17

Aynen icra takibi ve haciz farklı şeyler demem o ki arkadaşlar kesin kesilecek boşuna ümitlenmeyelim

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 02:27

Mutemet kim mutemet bugün öyle der yarın yanlış anlamışım der oku ve anlamaya çalış bak

Mutemette senin benim gibi memur hukuk mu bitirmiş ben hukuk profösörüne sordum

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 02:32

Sanki ben takipte değilim boşuna bu sayfayı takip ediyorum kimseye ümit verme onu demek istiyorum

Cevdet2020
Aday Memur
28 Mart 2020 02:36

34aksu34 DOĞRU SÖYLEMEKTE KİMSENİN NE DEDİĞİ BELLİ OLMAZ.BUGÜN YOK NE KESİNTİSİ DER YARIN ABİ KESMEMİZ LAZIMMIŞ DER.Zaten sağda solda baya maaş haczi konuşuluyor bu konuyla alakalı yazı oluşturulupgelecektir.

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 02:46

İcra ve iflas kanunu madde.330 uygulamasında Maaş hacizlerine ilişkin durum;

20 Mart 2020 tarihinden önce gönderilmiş olan ve itiraz edilmeyerek ya da kabul edilerek kesinleşmiş ve ödeme yapılmış olan haciz ihbarnameleri bakımından 20 Mart 2020 den sonra bir ödeme yapılması gerekiyorsa,bu ödemeye devam edilmelidir. Zira icra ve iflas hukuku bakımından doğan sonuçlar ortadan kalkmayacak muhafaza edilecektir.Ücret haczi yapılmış ise buna istinaden yapılan kesinti taraf veya takip işlemi değildir

Umarım bu yeterli olmuştur

qelement1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 06:28

Bu alıntı yaptığın yazı cumhurbaşkanlığı kararnamesi ilk çıktığında yapılan yorumlar, hukukcuya falan sormamissin bir yerden okumuşsun,bize bunu söylüyorsun. Kararname çıktıktan sonra adalet bakanlığı kafa karışıklığı kalmaması için tekrardan çıkan genelgenin uygulaması ile ilgili bir karar yayınladı onu oku bakalım sen.

34aksu34, 4 yıl önce

İcra ve iflas kanunu madde.330 uygulamasında Maaş hacizlerine ilişkin durum;

20 Mart 2020 tarihinden önce gönderilmiş olan ve itiraz edilmeyerek ya da kabul edilerek kesinleşmiş ve ödeme yapılmış olan haciz ihbarnameleri bakımından 20 Mart 2020 den sonra bir ödeme yapılması gerekiyorsa,bu ödemeye devam edilmelidir. Zira icra ve iflas hukuku bakımından doğan sonuçlar ortadan kalkmayacak muhafaza edilecektir.Ücret haczi yapılmış ise buna istinaden yapılan kesinti taraf veya takip işlemi değildir

Umarım bu yeterli olmuştur

yusyan99
Aday Memur
28 Mart 2020 12:41

34 aksu 34 7. Maddeyi sen nasıl yorumladin bir hukukçu olarak merak ediyorum. Ya senin anlama kapasiten zayıf ya da biz malız. Ödeme ve icra emri olmayacak diyor . Sen bunu nasıl anlıyorsun hele bi yaz biz de anlayalim

kocagobek
Memur
28 Mart 2020 13:32

330. madde olağanüstü durumlarda CB nin yetkisini kullandığı bir madde, tüm icra ve iflas derken, maaş haczi harici nasıl okuyorlar nereden okuyorlar bilemedim önceden başlamış olsa dahi derken sadece devam edenler diye nasıl okuyorlar nereden okuyorlar bilemedim, avukatların işine gelmeyen bir karar ve burda ve birçok yerde algı yaratmaya çalışıyorlar, bre kansizlar devlet size kucak açıyor temerrüt faizini yasallastiriyor, 206 bin faiziyle birlikte odesem kapanacsk borç odeyemedim, şimdi iki ev satıldı, 50 bin maaşımdan kesildi 340 bin TL para aldılar hala 110 bin borç görünüyor, 1 ay maaşı tam alalım zaten ucu kapalı

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 15:15

Yusyan 99 ben ce senin anlama kapasiten zayıf sana daha önceden ödeme emri gönderilmedi mi gönderildi icra dairesi senin kurumuna her ay ödeme emrimi gönderiyor hayır yani yeni bi ödeme emri gönderilmeyecek diyor

yusyan99
Aday Memur
28 Mart 2020 15:39

Hahaha adama bak la kendi yorumunu kata kata nasıl da açıkliyor . İcra iflas durduruldu diyor bu kesinti nasıl olacak peki. Kesilen para kenarda durup 30 nisan dan sonra mı aktarılacak . Bu milletin daha çok zararına kardes. Nisan 15 de son icrası kesilip borcu biteçek vatandaş o zaman buna itiraz etmeli. Bu 30 nisan değil 5 6 ay sürer kardes. Örnek verdiğim gibi bu kişi 5 6 ay mal mal bekleyecek ki para yatsın da icrası kapansın öylemi. Sen çok ufak beyinlisin

34aksu34
Aday Memur
28 Mart 2020 16:27

Sen on beşinde burda ol kim daha ufak beyinliymiş göreceksin keşke kesilmese de ben ufak beyinli olmaya razıyım

qelement1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 16:58

Birbirimize hakaret etmeyelim lütfen. Konu ile ilgili her gerçekten yazı varsa ona göre yazalım. Ben cimere bilgi edinme Hakkı kapsamında yazdım bu konuyu yazalı 4 gün geçti cvp henüz yok. İnşallah ayın 5-6 Sina kadar gelir cvp.

Msecmen
Kapalı
28 Mart 2020 17:04

34aksu34 hadi Cumhurbaskanligi kararnamesini görmüyorsun..

24.03.2020 tarihli genelgeyi de görmüyosun..Aslında görüyosun

Ama ne hikmetse habire aksini söylüyosun..kendi yorumunu

Katarak ısrar ediyosun...Genelge cok acik ve net güzel kardeşim

Yok icra takibi kesinleşmiş dememiş yok şu bu..Nafaka hariç

Kimsenin maasindan bisey kesemezsin...Maaş haczi bir icra

Takibi degil mi güzel kardeşim.. Nafaka hariç bütün icra

islemleri durduruldu deniliyosa ki bu açık ve nettir..hiçbir mutemet

Maaştan kesinti yapamaz..Bence bütün mutemetler maaşları

Yapmadan icra müdürlüklerinden görüş alsin aslinda görüşe de

Gerek yok..Siz ısrarla kesinti yapacağız diyorsanız kesinti yapılan

Her memur hakkını arar...Birde sanki her yıl boyle bir kararname

Çıkiyoda böyle kesin konusuyosun...

qelement1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 18:08

http://www.iidb.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/2279-sayili-cumhurbaskani-karari-hakkinda24032020125855. 7. Maddeyi tekrar tekrar okuyalım ne yazıyor? Durdurma karari öncesinde açılmış olan takiplerde dahil olmak üzere durdurma kararı süresince ödeme ve icra emri gonderilmeyecegi. Diyor.

yusyan99
Aday Memur
28 Mart 2020 20:13

Arkadaslar şimdi mutemetle görüştüm . Eğer bu ay kesinti olmasını istemiyorsanız bulunduğunuz birime dilekçe vermeniz gerekiyor mus. Dilekçe de Cumhurbaşkanlığınin yayınladığı genelgeye esasen bu nisan 15 Maasimdan kesinti olmasını istemiyorum derseniz kesinti olmayacak .

aykan42
Aday Memur
28 Mart 2020 20:45

Devrem ii akşamlar. O mutemetine söyle millet birikim kesintisi yaptirmıyor ki dilekçe versin. İcra kesintisini kim ister. Hepimizin derdi bir ay kesilmesin bi nefes alalım. Şahsen ben butce şubede çalışsam emin ol devrelerimin yararına parçalarım o genelgeyi bi çıkar yok bulmaya çalışırım.
yusyan99, 4 yıl önce

Arkadaslar şimdi mutemetle görüştüm . Eğer bu ay kesinti olmasını istemiyorsanız bulunduğunuz birime dilekçe vermeniz gerekiyor mus. Dilekçe de Cumhurbaşkanlığınin yayınladığı genelgeye esasen bu nisan 15 Maasimdan kesinti olmasını istemiyorum derseniz kesinti olmayacak .

Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi