Editörler : "eskiyara"Pangaea
«16171819202122232425262728
03 Eylül 2019 00:06

izmirde kararnameler geldi mi?

iksye
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:52

arkadaslar 444 0 632 bakanligi arayarak 2.ozur grubu atama talebinde.bulundum .isteyenler talep oluşturabilirler

Tulumculuklu
Memur
03 Eylül 2019 16:55

Bende başvuru yaptım hocam verdiğiniz numaraya

Muallim003
Aday Memur
03 Eylül 2019 18:05

merkez dışına vermez
bbbbbbbbbbbbbb, 5 yıl önce

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum da bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Çoğu kişi norm fazlası olarak ilçe emrine atanmış sanırım. Ben küçük bir ilde merkezde çalışıyorum, eşimde bulunduğum ildeki merkez milli eğitime geldi. Bu il emri midir yoksa ilçe emri mi? Yani il mem isterse diğer ilçelere gönderir mi yoksa merkezde mi kalır? bilgisi olan var mıdır acaba?

Muallim003
Aday Memur
03 Eylül 2019 18:07

yerine atama yapılmayan okullarda norm fazlası vardır hocam o yüzden
ozdes32, 5 yıl önce

Hocam başkasının tercih edip etmediğini bilmiyoruz ama bizzat kendimiz tercih ettik ve o okullara atama yapılmamış olarak gözükmekte.

Meb bu sene çok farklı bir uygulamayla çok kişiyi ters köşe yaptı.

Halbuki atamaların şeffaf olması adına, il dışı mazeret atamalarında il ilçe emri olup olmayacağı belli olmalıydı, yada en alttaki üç linkin yanında atamam olmaması durumunda il/İlçe Mem de görevlendirilmek istiyorum seçeneği olmalıydı.

Bu şekilde olmayınca birçok sorun beraberinde oluştu;

1-Eşinin atandığı ilçeye atanmak istemeyen öğretmenler ilçe emrine verildi.

2-1400km uzakta eşimden ayrı kalmayayım diye en azından aynı il olsun diye ücra yerleri yaza kişiler eşinden kmlerce uzaklara atandı,,, ancak tercihlerine atanamayacak durumda olanlar, İl/İlçe emrine atandılar.

Birde malum belirttiğim il dışı muhtemel boşalacaktan tayini çıktığı halde yerine atama yapılmayan okullar var, Neden? Niçin? Atama konusu dava süreci olabilecek bir durumda.

hopali
Başbakan Müsteşarı
03 Eylül 2019 19:25

Bursa İlinde Merkez ilçede 2 Norm Açığı ve 7 Muhtemel Açıkla Listeye Girmiştik. 4 Kişi Muhtemelden Gitti ve 6 Norm Açığımız Oluştu. Özür Tayininden 6 Kişinin Gelmesini Umuyorduk. Gelin Görün ki SIFIR Atama Olmuş.İnanmayacaksınız Ama Sıfır. Merkez İlçede Açık Olan Yere Özürde Atama Olmadı.

Neska.35
Aday Memur
03 Eylül 2019 19:51

Hayir. Norm fazlasi olan okullari bize hic muhtemelen bosalacak diye bile gostermediler. Istedigim okullardan biri bu durumda ve ordaki ogretmenleri bozzat taniyorum. Birisi il ici ozur tayini istedi ama bize lisetede hic gorunmedi burasi

Muallim003, 5 yıl önce
yerine atama yapılmayan okullarda norm fazlası vardır hocam o yüzden

berfin-meb
Müsteşar
03 Eylül 2019 20:27

Çok ilginç..

Bu sene çoğu yerde durumlar iyice karıştı..

hopali, 5 yıl önce

Bursa İlinde Merkez ilçede 2 Norm Açığı ve 7 Muhtemel Açıkla Listeye Girmiştik. 4 Kişi Muhtemelden Gitti ve 6 Norm Açığımız Oluştu. Özür Tayininden 6 Kişinin Gelmesini Umuyorduk. Gelin Görün ki SIFIR Atama Olmuş.İnanmayacaksınız Ama Sıfır. Merkez İlçede Açık Olan Yere Özürde Atama Olmadı.

Mep312
Aday Memur
03 Eylül 2019 21:43

Mebi arayıp 2. İl içi özür grubu için talep oluşturalım..memurlar net haber yap mağduruz

Hasansahin1919
Aday Memur
03 Eylül 2019 21:49

arkadaslar talebim olmamasına rağmen il emrine atandım. İl emrinin iptali için dilekçe yazdım. İl emri iptal ediliyor mu? Bilgisi olan varsa sevinirim.

Tulumculuklu
Memur
03 Eylül 2019 23:09

Meb312 Hocam böyle başlık acsana ben beceremedim

iksye
Aday Memur
03 Eylül 2019 23:16

arkadaslar benim talebim sonuclandi:)

bakanligin bu konuyla ilgili calismasi olursa bakanlik web sayfasindan duyuru yapilacaktir takip edin dendi.

ama bu konuyla ilgili kesin calisma yoktur denilmedi.bi umut bekliyorum ben

yahya4114
Aday Memur
04 Eylül 2019 00:11

Arkadaşlar zorunlu hizmete tabii olan bir okulda zorunlu hizmetimi yapmaktayım henüz bitmedi çünkü.

1 gün kendi okulumda 4 günde ek ders tamamlamak için zorunlu hizmet olmayan bir okulda görev aldığımda görev süremin zorunlu hizmetten sayılması konusunda sorun yaşar mıyım acaba ?

klc16
Aday Memur
04 Eylül 2019 00:16

Merhaba değerli hocalarım.Toplam 24 sayfa ileti var. İllaki bu konu konuşulmuştur. Bende sormak istiyorum. Sizce 2.özür ataması yapılır mı? İlçe emrini düşünemediğimiz için açılan 7 yeri de yazdım. Eşimle aramda 107 km var.Bu durumda olanlar var mı? Fikirleriniz neler? Mağduriyet oluştu sonuçta.il dışından başvuran herkesi ilçe emrine vermişler gibi.Ama benim tercihlerimde de vardı il dışına isteyen muhtemel. Oraya atama yapılmamış!

klc16
Aday Memur
04 Eylül 2019 00:37

Az önce 444 0 632 'yi aradım. Aile birliği mazeretine bağlı 2.özür ataması talebimi oluşturdum. Bence herkes aramalı. Ben bu denli olduğunu bilmiyordum. Bildiğin bakanlığa resmi bir dilekçe veriyorsun. Ayrıntılı şekilde isteğinizi not ediyorlar. Tıvitır' dan falan daha etkili bence. En azından muhatap buluyorsun. Ve dikkat çekmek adına daha etkili olacağını düşünüyorum.

cemreasil
Aday Memur
04 Eylül 2019 07:01

Arkadaslar benim esim asker brans anasin8fi ankara tayin istersek 100 puanla beni ilce emrine mi verieler yoksaap okul bulabilirmiyim

04 Eylül 2019 09:03

Bakalım milli eğitimin umrunda olacak mı bu çünkü adı gibi biliyorlardı kimsenin haberi olmadan ilçe emri çıkartıldığında böyle mağduriyetler olacağını. bu durumda olan birçok hakim,savcı vs eşi de varmış. bulunduğumuz ile takip ediyorum bakıyım ne yapacaklar.

klc16, 5 yıl önce

Merhaba değerli hocalarım.Toplam 24 sayfa ileti var. İllaki bu konu konuşulmuştur. Bende sormak istiyorum. Sizce 2.özür ataması yapılır mı? İlçe emrini düşünemediğimiz için açılan 7 yeri de yazdım. Eşimle aramda 107 km var.Bu durumda olanlar var mı? Fikirleriniz neler? Mağduriyet oluştu sonuçta.il dışından başvuran herkesi ilçe emrine vermişler gibi.Ama benim tercihlerimde de vardı il dışına isteyen muhtemel. Oraya atama yapılmamış!

Mep312
Aday Memur
04 Eylül 2019 09:05

Ben de açamıyorum hocam hata veriyor..444 0 632 yi arayın hocam talep oluşturun ben oluşturdum

Tulumculuklu, 5 yıl önce

Meb312 Hocam böyle başlık acsana ben beceremedim

04 Eylül 2019 09:07

siz ilişik kestiniz mi kesecek misiniz hocam?

Mep312, 5 yıl önce

Ben de açamıyorum hocam hata veriyor..444 0 632 yi arayın hocam talep oluşturun ben oluşturdum

Mep312
Aday Memur
04 Eylül 2019 09:08

Benim atamam çıkmadı il içine basvurmuştum

DarkPassenger, 5 yıl önce

siz ilişik kestiniz mi kesecek misiniz hocam?

Toplam 560 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi