Editörler : supporters.
«9293949596979899100101102103»

Ydocent
Şef
22 Ocak 2021 00:02

Yilin ilk asgari etik toplantisi 8 ocak 2021 de gerceklesti. Itiraz dilekceleri görüşülmüş. 13 ocak ta kurul toplandı. Itirazi Red edilenler 15 ocak da kişilere

duyurulmus.

Bu takvime göre kanımca ikinci asgari etik

toplantisi şubatın ilk haftası yapilacak. Itiraz

dilekceleri olumlu ve olumsuz sonuclananlar yanitisubat ayinin ortalarında öğrenebilecek diye düşünüyorum.

mbt66, 3 yıl önce

Şubat ayındaki etik ve asgari kurul toplantısı ne zaman yapılacak acaba ? 2 dosya olan jurilerde son rapor giriş tarihi 15 şubat olarak gözüküyor.

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
22 Ocak 2021 00:56

Hocam ayın ilk değil de ikinci haftaları etik toplantısı oluyor. Son 2 3 ay hemen her ay bir kaç kez online olarak kurul toplandı. Ancak genel teamül her ayın ikinci veya 3. Haftası.. Önce sağlık etik kurulu oluyor. En yoğun etik dosyalar sağlık ve fen Bilimleri ağırlıklı.
Ydocent, 3 yıl önce

Yilin ilk asgari etik toplantisi 8 ocak 2021 de gerceklesti. Itiraz dilekceleri görüşülmüş. 13 ocak ta kurul toplandı. Itirazi Red edilenler 15 ocak da kişilere

duyurulmus.

Bu takvime göre kanımca ikinci asgari etik

toplantisi şubatın ilk haftası yapilacak. Itiraz

dilekceleri olumlu ve olumsuz sonuclananlar yanitisubat ayinin ortalarında öğrenebilecek diye düşünüyorum.

Ydocent
Şef
22 Ocak 2021 01:16

O zaman vay halimize.

21 Aralık ta bildirim yapilmisti bana.

60 gun de itiraz ve dava sure hakki tanınmıştı.

21 şubatta doluyor 60 gün.

Bir juri asgari dedi diye surec duruyor.

Itiraz ediyorsun dilekçenin yaniti 60 gunu, belki daha fazlasını bulur. Her ay bir defa mi toplanır bu asgari ve etik kurul? Bakalim göreceğiz.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce
Hocam ayın ilk değil de ikinci haftaları etik toplantısı oluyor. Son 2 3 ay hemen her ay bir kaç kez online olarak kurul toplandı. Ancak genel teamül her ayın ikinci veya 3. Haftası.. Önce sağlık etik kurulu oluyor. En yoğun etik dosyalar sağlık ve fen Bilimleri ağırlıklı.

akademisyen-55
Aday Memur
22 Ocak 2021 11:24

Hocalarım az önce ÜAK etik kuruluna yazdığım maile cevap geldi 15 ocak tarihinde sağlık bilimleri toplantısı yapılmış. benim dosyamı bilir kişiye göndermişler, bilir kişide kalma süresi ne kadardı (2 ay diye hatırlıyorum ama yönetmelikte bulamadım). Tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

sad35
Aday Memur
22 Ocak 2021 12:01

Hocam geçmiş olsun. Üak etik yonergesi 9.madde 3.bendinde bilirkisilerin incelemesi suresi 2 hafta olarak belirtilmis. Ancak bu sure teblig edildikten sonra başliyor. Ayrica daha once bir hocamiz saglik etik komisyonu toplantisini 25 ocak diye yazmisti sanirim. 15 inde mi yapilmiş?
akademisyen-55, 3 yıl önce

Hocalarım az önce ÜAK etik kuruluna yazdığım maile cevap geldi 15 ocak tarihinde sağlık bilimleri toplantısı yapılmış. benim dosyamı bilir kişiye göndermişler, bilir kişide kalma süresi ne kadardı (2 ay diye hatırlıyorum ama yönetmelikte bulamadım). Tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

hamush
Şube Müdürü
24 Ocak 2021 11:42

Arkadaşlar, başta Fatih Savaşan ve Yekta Saraç olmak üzere Üak ve Yök kurulundaki hocalar ile Cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere bir bilgi notu hazırlamamız istendi. Doçentlik sürecinde yaşanan sorunları 10 maddede toplayın, biz iletelim diyen hocalarımız var. Yaşadığınız sorunları maddeler halinde foruma, özel mesajla veya [email protected] adresine yazmanızı rica ediyorum. Bu sorunlarımızı doğru kişilere iletip belki bir kısmını çözmek için fırsat olabilir, desteklerinizi bekliyorum. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
26 Ocak 2021 19:39

Benim dosya bilirkisilere 20 kasim 2020 de gonderildi. Hala bekliyorum. 66 gun oldu herhangi bir gelisme yok. Gecenlerde mail attim bilirkisi surecinde devam ediyor. Sonuclaninca posta yolu ile bildirim yapilacak diyor. DBS uzerinden de basvuru durumu etik incelemede diye yaziyor. mart 2020 Muhendislik basvurusu.

Ydocent, 3 yıl önce

O zaman vay halimize.

21 Aralık ta bildirim yapilmisti bana.

60 gun de itiraz ve dava sure hakki tanınmıştı.

21 şubatta doluyor 60 gün.

Bir juri asgari dedi diye surec duruyor.

Itiraz ediyorsun dilekçenin yaniti 60 gunu, belki daha fazlasını bulur. Her ay bir defa mi toplanır bu asgari ve etik kurul? Bakalim göreceğiz.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
26 Ocak 2021 20:24

hocam çok özel değil ise etik gerekçesi ne idi?

DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Benim dosya bilirkisilere 20 kasim 2020 de gonderildi. Hala bekliyorum. 66 gun oldu herhangi bir gelisme yok. Gecenlerde mail attim bilirkisi surecinde devam ediyor. Sonuclaninca posta yolu ile bildirim yapilacak diyor. DBS uzerinden de basvuru durumu etik incelemede diye yaziyor. mart 2020 Muhendislik basvurusu.

fatican
Aday Memur
26 Ocak 2021 20:52

Arkadaşlar bugün ÜAKtan aldığım sağlam bir kaynağa göre bugün Sosyal Bilimler Etik toplantısı yapılmıştır. Bir iki güne DBSye düşer sonuçlar. Umarım hayırlı olur.

Ydocent
Şef
27 Ocak 2021 00:55

15 ocak da saglik, 26 ocak sosyal bilimler toplantisi olduysa,

mimarlik, planlama ve tasarim alanı etik asgari toplantisi ne zaman olacak ya da oldu?

Ayda bir toplanılan etik asgari toplantisini tum temel alanlarin gündeminii kapsıyor diye anlamıştım ben.

8-11 subat arasi etik asgari toplantisi yapilacak ise bu temel alana gore yapilan ayri oturumlar nedir?

Biri açıklayabilir mi?

fatican
Aday Memur
27 Ocak 2021 11:44

Hocam muhtemelen sizin alanın da etik toplantısı 15 Şubat sonrası oldu veya bugünlerde olacak. Bahsettiğiniz 1-8 Şubat arası etik-asgari kurul veya toplantı her neyse, sanırım onlarda daha çok asgari şartları taşımayanlar veya etik kurula gönderilmesi gerekenler için yapılan bir toplantı. Ancak 26 Ocakta yapılan Sosylab Bilimler Etik topl. vs etik sorunu olan, etiğe sevk edilen dosyaların görüşüldüğü, reddedildiği veya bilirkişilere gönderildiği, aklanıldığı gibi işlemlerin yapıldığı kurul olsa gerek.

27 Ocak 2021 17:06

Hocalarım dün 26 ocak sosyal etik toplantısı oldu haberini alınca mail attım uaketike durumum görüşülmüş posta gönderilecekmiş. Bekleyenlerin de kısa süre içinde bilgilendirme olacaktır.

fatican, 3 yıl önce

Hocam muhtemelen sizin alanın da etik toplantısı 15 Şubat sonrası oldu veya bugünlerde olacak. Bahsettiğiniz 1-8 Şubat arası etik-asgari kurul veya toplantı her neyse, sanırım onlarda daha çok asgari şartları taşımayanlar veya etik kurula gönderilmesi gerekenler için yapılan bir toplantı. Ancak 26 Ocakta yapılan Sosylab Bilimler Etik topl. vs etik sorunu olan, etiğe sevk edilen dosyaların görüşüldüğü, reddedildiği veya bilirkişilere gönderildiği, aklanıldığı gibi işlemlerin yapıldığı kurul olsa gerek.

Aşka veda
Kapalı
28 Ocak 2021 09:16

Arkadaslar selamlar,

Bilirkişiden en geç 3 hafta da cevap geliyor. 1 hafta posta kismi surer genelde. En gec 5 haftada belli oluyor sonuçlar

PozitivistDonKişot
Aday Memur
28 Ocak 2021 09:45

Bilirkişi görevlendirmeleri rektörlükler aracılığı ile oluyor.

Bilirkişilerin süreleri ellerine ilgili evraklar verildikten, görev onlara tebliğ edildikten sonra başlıyor.

Bu süreç içerisinde ek süre talebinde bulunan bilirkişiler olabiliyor.

Ya da görev iadesi yapan bilirkişiler olabiliyor.

Veyahut mükerrer ya da sonuca bağlanmayan raporlar sürecinizi uzatabiliyor.

Bu yüzden süreçler her dosya için değişiyor.

20 günden 6 aya kadar değişen süreler denk geldiği için bunları yazıyorum.

İnşallah bu durumdaki herkesin süreçleri en olumlu ve hızlı şekilde sonuçlanır.

Aşka veda, 3 yıl önce

Arkadaslar selamlar,

Bilirkişiden en geç 3 hafta da cevap geliyor. 1 hafta posta kismi surer genelde. En gec 5 haftada belli oluyor sonuçlar

PozitivistDonKişot
Aday Memur
28 Ocak 2021 09:46

Bilirkişi görevlendirmeleri rektörlükler aracılığı ile oluyor.

Bilirkişilerin süreleri ellerine ilgili evraklar verildikten, görev onlara tebliğ edildikten sonra başlıyor.

Bu süreç içerisinde ek süre talebinde bulunan bilirkişiler olabiliyor.

Ya da görev iadesi yapan bilirkişiler olabiliyor.

Veyahut mükerrer ya da sonuca bağlanmayan raporlar sürecinizi uzatabiliyor.

Bu yüzden süreçler her dosya için değişiyor.

20 günden 6 aya kadar değişen süreler denk geldiği için bunları yazıyorum.

İnşallah bu durumdaki herkesin süreçleri en olumlu ve hızlı şekilde sonuçlanır.

Aşka veda, 3 yıl önce

Arkadaslar selamlar,

28 Ocak 2021 10:06

Son 1 aydır hemen her hafta başarılı, başarısız, etik ve asgari sonuç açıklamalar yapılıyor. Toplantı her hafta mı yapılmaya başlandı. Yoksa dosyalar mı sisteme yeni giriliyor arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?

Yasin kaya01
Memur
28 Ocak 2021 10:22

Etik durumu jüri üyelerinin raporları tamamlanınca doğrudan etik komisyona gönderilmeden önce memurlar tarafından sisteme işleniyor ve genellikle ilgili etik komisyon tarafından ilk toplantıda savunma isteniyor Asgari koşullar ise jüri üyelerinin raporları tamamlanınca ortalama ayda bir toplanan Doçentlik Komisyonuna giriyor ve akabinde duyuruluyor ve adaya tebligat yapılıyor Başarılı ve başarısız sonuçları ise ortalama ayda bir toplanan ÜAK Yönetim Kurulu toplantısının ardından memurlar tarafından sisteme girilerek jüri raporları açıklanıyor
Unutkanderviş, 3 yıl önce
Son 1 aydır hemen her hafta başarılı, başarısız, etik ve asgari sonuç açıklamalar yapılıyor. Toplantı her hafta mı yapılmaya başlandı. Yoksa dosyalar mı sisteme yeni giriliyor arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?

Ydocent
Şef
28 Ocak 2021 17:18

Peki hocam asgariden kalan adaya tebligat yapıldı diyelim.

Bu aday itiraz dillekcesini yazıp Uak a ulaştırdı. Akabinde 5 subatta yapılacağı forumda duyurulan docentlik komisyon toplantisi oncesi Kim okuyor bu dilekce ve eklerini veya komisyon toplantisi öncesi başka bir ön toplanti yapılıyor mu? Bilgisi olan paylasabilir mi?

Yasin kaya01, 3 yıl önce
Etik durumu jüri üyelerinin raporları tamamlanınca doğrudan etik komisyona gönderilmeden önce memurlar tarafından sisteme işleniyor ve genellikle ilgili etik komisyon tarafından ilk toplantıda savunma isteniyor Asgari koşullar ise jüri üyelerinin raporları tamamlanınca ortalama ayda bir toplanan Doçentlik Komisyonuna giriyor ve akabinde duyuruluyor ve adaya tebligat yapılıyor Başarılı ve başarısız sonuçları ise ortalama ayda bir toplanan ÜAK Yönetim Kurulu toplantısının ardından memurlar tarafından sisteme girilerek jüri raporları açıklanıyor

hamush
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 21:34

Hocam memurlar hazırlıyor ve tasnif edip doayalıyor. Her başvuru dilekçesine ilişkin sıra numarası veriliyor. Sonra toplantıda o sıraya göre görüşülüyor. Karar da sıra numarası bilgisiyle size tevdi ediliyor. İtirazlar etik ve asgari toplantının başında görüşülüyor ve çoğunluğu reddediliyor veya bilir kişiye gönderiliyor. Toplantılarda ağırlığı etik bilirkişiden gelen raporların okunması oluşturuyor. Bu açıdan ilk itirazımız genelde reddediliyor. Kurulun sizin itirazınızı okumama gibi bir durum söz konusu değil. Sadece itirazı bilirkişiye sevk etme veya asgari itirazı reddetme gibi bir gelenek oluşmuş. Ben üç ayrı inceleme için üç ayrı itiraz yazdım. Hepsi reddildi. Etik bilirkişi ceza verdi, ona da itiraz ettim. Kabul edilmedi. Dava açtım. Mahkeme, itirazımızı haklı buldu, etik bilirkişi bu kez beni haklı buldu ve her üç ihlal iddiasından aklandım. Süreç 30 ay sürdü. Üak 2020 martta kendine ulaşan kararı 6 ay bekletti. 8 kez noter onaylı dilekçe yolladım. Her yere başvurdum. 2020 Eylül sonunda mahkeme kararı uygulandı ve yeni jüri Kasım sonunda atandı. Yeniden 7 jüriye dosya gönderdim. Yani sürecim çok uzun sürdü. İtiraz ediyorsanız, sürecin yılan hikayesine dönme ihtimali var.
Ydocent, 3 yıl önce

Peki hocam asgariden kalan adaya tebligat yapıldı diyelim.

Bu aday itiraz dillekcesini yazıp Uak a ulaştırdı. Akabinde 5 subatta yapılacağı forumda duyurulan docentlik komisyon toplantisi oncesi Kim okuyor bu dilekce ve eklerini veya komisyon toplantisi öncesi başka bir ön toplanti yapılıyor mu? Bilgisi olan paylasabilir mi?

Ydocent
Şef
28 Ocak 2021 22:01

Bu nedir böyle?

Baştan sona yaşananlar eziyet gibi birsey.

21 aralik 2020 de öğrendim ben tek jüriden asgariye takıldığımi. Daha bir aylik sürenin icinde yaşadıklarımı, sizin bekleme sureniz ile birlikte düşününce aklim basindan gitti.

Ama surecinizin güzel tarafi dik duruşunuz. Haksizliga uğrayan bir kişi ancak bu kadar sabır edebilir. Tebrik ederim sizi ve boyle mücadele gösteren diğer adaylari. Bu yeni atanan jüri ile insallah doçent olacaksınız ve bu yaşadıklarınız büyük bir tecrübe olarak sizde kalacak.

Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Umarim 5 Subat taki toplanti hepimiz için hayırlı olur.

hamush, 3 yıl önce
Hocam memurlar hazırlıyor ve tasnif edip doayalıyor. Her başvuru dilekçesine ilişkin sıra numarası veriliyor. Sonra toplantıda o sıraya göre görüşülüyor. Karar da sıra numarası bilgisiyle size tevdi ediliyor. İtirazlar etik ve asgari toplantının başında görüşülüyor ve çoğunluğu reddediliyor veya bilir kişiye gönderiliyor. Toplantılarda ağırlığı etik bilirkişiden gelen raporların okunması oluşturuyor. Bu açıdan ilk itirazımız genelde reddediliyor. Kurulun sizin itirazınızı okumama gibi bir durum söz konusu değil. Sadece itirazı bilirkişiye sevk etme veya asgari itirazı reddetme gibi bir gelenek oluşmuş. Ben üç ayrı inceleme için üç ayrı itiraz yazdım. Hepsi reddildi. Etik bilirkişi ceza verdi, ona da itiraz ettim. Kabul edilmedi. Dava açtım. Mahkeme, itirazımızı haklı buldu, etik bilirkişi bu kez beni haklı buldu ve her üç ihlal iddiasından aklandım. Süreç 30 ay sürdü. Üak 2020 martta kendine ulaşan kararı 6 ay bekletti. 8 kez noter onaylı dilekçe yolladım. Her yere başvurdum. 2020 Eylül sonunda mahkeme kararı uygulandı ve yeni jüri Kasım sonunda atandı. Yeniden 7 jüriye dosya gönderdim. Yani sürecim çok uzun sürdü. İtiraz ediyorsanız, sürecin yılan hikayesine dönme ihtimali var.
Toplam 8076 mesaj
«9293949596979899100101102103»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi