Editörler : F16 Gökçen

fredsonich
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:09

yok cevabını dıorm emınmısın ? olaganustu yetkılrle donatılmıs bır tbmm olabılırmı

buzun83
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:10

Ataturk 1923 te secim oncesi halka hangi dusunceleri aciklamistir tarzi bi soruydu siklari

Dokuz umde

Halkcilik

6 ilkemi oyle bisey falandi hatirladigm

hevulim
Şube Müdürü
10 Şubat 2013 23:11

Altı ok ilkeleri temsil ediyo ama Atatürk programlarını ilk halkçılık üzerine yapmıştır. Çeldirici kitapta göremedim yada gözümden kaçtı bilmiyorum

__Limonata__, 11 yıl önce

"Atatürk 'ün planı vardı Altı Ok, Halkçılık şıkları ( Hangisini yaptım hatırlamıyorum )" diye yazmıştınız ya o sorudaki şıklardan biride Dokuz umde idi ...

o sorunun doğru cevabı nedirki acaba ?

cumhuriyetten önce atatürkün belirledigi ilekeler gibi bi soruydu sanırım ...

hevulim
Şube Müdürü
10 Şubat 2013 23:14

TBMM nin en belirgin özelliklerinden biri ihtilalci olmasıdır. AÖF nin kitabı sayfa 169. Sıra sizdenin altındaki paragraf. Şıklar çok çeldiriciydi.

fredsonich, 11 yıl önce

yok cevabını dıorm emınmısın ? olaganustu yetkılrle donatılmıs bır tbmm olabılırmı

__Limonata__
Genel Müdür
10 Şubat 2013 23:16

evet şıklar çeldiriciydi sadece bu soru için değil genel olarakl bence zordu yani ...

ben zaten tarihi çok kafaya takmıyorumda bakalım diğer dersler ne olcak ...

hevulim, 11 yıl önce

TBMM nin en belirgin özelliklerinden biri ihtilalci olmasıdır. AÖF nin kitabı sayfa 169. Sıra sizdenin altındaki paragraf. Şıklar çok çeldiriciydi.

fredsonich
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:18

aynen ya bu kadar sacma bı sınav gormedım bu ne kadar zordu . pekı bısı sorcam ya bn vızeden 75 aldım aof sınavlarında fınalınde 35 asagısı hesaplanıormu yoksa dırek kalıomuyumm

hevulim, 11 yıl önce

fredsonich
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:21

soruyu hatırlamıyorumda yenı kanun ıhtıyacı oldugunda .... die bir cavap işaretledınmı acaba?

__Limonata__, 11 yıl önce

evet şıklar çeldiriciydi sadece bu soru için değil genel olarakl bence zordu yani ...

ben zaten tarihi çok kafaya takmıyorumda bakalım diğer dersler ne olcak ...

hevulim
Şube Müdürü
10 Şubat 2013 23:22

25 ve üstü bağıl değerlendirmeye giriyor.

fredsonich, 11 yıl önce

aynen ya bu kadar sacma bı sınav gormedım bu ne kadar zordu . pekı bısı sorcam ya bn vızeden 75 aldım aof sınavlarında fınalınde 35 asagısı hesaplanıormu yoksa dırek kalıomuyumm

fredsonich
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:24

emınmıısn ya bnm ıcın cok onemlı:D kpss den 89 aldım hazıranda atamaya gırcem dıe umut ederken tarıhten kalmak cok koyar

hevulim, 11 yıl önce

25 ve üstü bağıl değerlendirmeye giriyor.

hevulim
Şube Müdürü
10 Şubat 2013 23:30

Açık öğretimin sayfasındaki bu videoyu izle bağıl değerlendirmedeki hesaplamayı anlatıyor.

http://www.youtube.com/embed/qEO4P1tC58M

Standart sapmayı bilseydik sana vizede 35 alırsan kaç gelir söylerdim. Ayrıca bu derste ortalama düşük panik yapma. Finalde de böyle olursa ortalama en kötü durumda şartlı geçersin. Bahar döneminde ortalamanı 2.00 ve üzeri tutarsan bu dönem şartlı geçtiğin dersleri geçmiş sayılırsın.

fredsonich, 11 yıl önce

emınmıısn ya bnm ıcın cok onemlı:D kpss den 89 aldım hazıranda atamaya gırcem dıe umut ederken tarıhten kalmak cok koyar

hevulim
Şube Müdürü
10 Şubat 2013 23:32

linke tıkla videoyu burdan açmıyor sanıyorum

hevulim, 11 yıl önce

Açık öğretimin sayfasındaki bu videoyu izle bağıl değerlendirmedeki hesaplamayı anlatıyor. http://www.youtube.com/embed/qEO4P1tC58M Standart sapmayı bilseydik sana vizede 35 alırsan kaç gelir söylerdim. Ayrıca bu derste ortalama düşük panik yapma. Finalde de böyle olursa ortalama en kötü durumda şartlı geçersin. Bahar döneminde ortalamanı 2.00 ve üzeri tutarsan bu dönem şartlı geçtiğin dersleri geçmiş sayılırsın.

fredsonich
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:37

tesekurler

hevulim, 11 yıl önce

linke tıkla videoyu burdan açmıyor sanıyorum

xxxpx
Aday Memur
10 Şubat 2013 23:51

bu 2.00 olayı dönemlık oluyor yıllık degıl

hevulim, 11 yıl önce

Açık öğretimin sayfasındaki bu videoyu izle bağıl değerlendirmedeki hesaplamayı anlatıyor. http://www.youtube.com/embed/qEO4P1tC58M Standart sapmayı bilseydik sana vizede 35 alırsan kaç gelir söylerdim. Ayrıca bu derste ortalama düşük panik yapma. Finalde de böyle olursa ortalama en kötü durumda şartlı geçersin. Bahar döneminde ortalamanı 2.00 ve üzeri tutarsan bu dönem şartlı geçtiğin dersleri geçmiş sayılırsın.

burcu-burcu
Aday Memur
11 Şubat 2013 09:34

genel not ortalaması 2.00 şartı isteniyor güz ve bahar dönemi ortalaması mı alınması gerekiyor?

BaLöZüM
Daire Başkanı
11 Şubat 2013 11:14

arkadaşlar padişahin yetkilerinin kisitlanmasi şıkkıyla senedi ittifaki kariştiriyorsunuz.

Yetkilerin kisitlanmasi tanzimat fermaniyla ilgili sorunun şıkkıydi.

Senedi ittifakta ayanlar padişaha bağlilik bildirmesi.soru böyleydi.

Tanzimat fermaninda soru yanliş hatirlamiyorsam tanzimat fermaninin özelliklerinden degildir oda yetkilerin kısıtlanmasi

senedi ittifakta en önemli özellgiidir diye hatirliyorum oda ayanlarla ilgili cevapti.

11 Şubat 2013 13:59

- Anadolu ve rumeli mudahafi hukuk Cem.
- Ayanların bağlılığı
- Misakı Milli
- Almanyaya yardım
- Sivas kongresine katılım kararı Erzurum kongresinde yaptım
- Atatürk'ün yazdığı genelge Dokuz diye bir şık vardı onu yaptım
- Padişahın yetkileri sınırlandırılmıştır
- En önemli sonucu 2. meşrutiyet sadakatli olacağı ve
- En önemli sonucu mebusan meclisnin açılacağı

hevulim
Şube Müdürü
11 Şubat 2013 14:22

Daha önce yazmıştım bazı düzenlemeler yapıp tekrar yazıyorum

1- 1918 kurulan cemiyet_ - Milli Kongre

2- Mondros antlaşmasının en önemli özelliği?- Osmanlıyı fiilen bitirmiştir

3- Doğu Trakya hangi antlaşma ile savaşsız kurtarılmıştır ?- Mudanya

4- Galiçya cephesini neden açılmıştır? - Avusturya - Macaristan için

5- En güvenilenlerle Sivas 'da bir kongre düzenleneceği ilk olarak nerde söylenmiştir - Amasya'da

6- Atatürk İstiklal Savaşına araç ve hizmet sağlamak için yaptığı? - Tekalif- i Milliye yi yayınlamak

7- Sened-i İttifakın en önemli özelliği - Merkezi otoriteyi sınırlandırmıştır

8- Lozana katılan ekip- İsmet Paşa- Rıza Nur- Hasan Saka

9- Lozan ilgili ikinci soru- Misak-ı Milli tamamen gerçekleşmiştir.

10- TBMM deki Gruplar- Medeniyetçi

11- I. İnönü Savaşı - TBMM davet almasını sağlamıştır.

12- İşgal emeli beslemeyenlerin yardımları kabul edilecektir- Erzurum Kongresi

13- Sivas kongresi kararlarından değildir - Manda ve himaye kabul edilmemiştir

14- Tarihler - Amasya Genelgesinin tarihi yanlış

15- TBMM deki meslisin en belirgin özelliği - İhtilalci

16- Lozan'da hangisinde az zorlanma yaşanmıştır ? Boğazlar, Savaş Tazminatı ve hasarlar, Kapitülasyonlar, Osmanlı Borçları, Kıbrıs adası ve diğer adalar ( Savaş Tazminatı yaptım sanırım )

17- Atatürk 'ün planı vardı Altı Ok, Halkçılık, Dokuz Umde şıkları ( Hangisini yaptım hatırlamıyorum )

18- Bir de cevabı Mecelle olan vardı soruyu hatırlayamadım.

19-Cumhuriyet oncesi tarim da ne yapilmamistır gibi bir soru vardı. Şıklarında tarımda ithalat yapılmıştır ,Ermeni ve rumlarin toprak satin almasi, Tum tarim arazilerinin devlete ait olmasi

20- Sanırım Tanzimatla ilgili bir soruydu ama şıkları hatırlamıyorum

MACHİVELLİ
Kapalı
11 Şubat 2013 15:38

*nasıl bir meclis kurulacağının cevabı:olağanüstü yetkilerle donatılmış bir meclis

*senedi ittifakla:osmanlıda ilk kez padişahın yetkileri sınırlandırılmıştır(merkezi otoritenin)

*Cumhuriyet öncesi tarımın özellikleri:tüm topraklar devletin mülkiyetindeydi.

*mecliste hangi grup oktu sorusu:medeniyetçi

*lozanda tamen gerçekleşmeyen:misak-ı milli

*lozanda en kısa zaman alan görüşme :dış borçlar

*

hevulim
Şube Müdürü
12 Şubat 2013 01:11

13. soruda hata yapmışım. Şık manda ve himaye reddedilmemiştir olacak

hevulim, 11 yıl önce

Daha önce yazmıştım bazı düzenlemeler yapıp tekrar yazıyorum

1- 1918 kurulan cemiyet_ - Milli Kongre

2- Mondros antlaşmasının en önemli özelliği?- Osmanlıyı fiilen bitirmiştir

3- Doğu Trakya hangi antlaşma ile savaşsız kurtarılmıştır ?- Mudanya

4- Galiçya cephesini neden açılmıştır? - Avusturya - Macaristan için

5- En güvenilenlerle Sivas 'da bir kongre düzenleneceği ilk olarak nerde söylenmiştir - Amasya'da

6- Atatürk İstiklal Savaşına araç ve hizmet sağlamak için yaptığı? - Tekalif- i Milliye yi yayınlamak

7- Sened-i İttifakın en önemli özelliği - Merkezi otoriteyi sınırlandırmıştır

8- Lozana katılan ekip- İsmet Paşa- Rıza Nur- Hasan Saka

9- Lozan ilgili ikinci soru- Misak-ı Milli tamamen gerçekleşmiştir.

10- TBMM deki Gruplar- Medeniyetçi

11- I. İnönü Savaşı - TBMM davet almasını sağlamıştır.

12- İşgal emeli beslemeyenlerin yardımları kabul edilecektir- Erzurum Kongresi

13- Sivas kongresi kararlarından değildir - Manda ve himaye kabul edilmemiştir

14- Tarihler - Amasya Genelgesinin tarihi yanlış

15- TBMM deki meslisin en belirgin özelliği - İhtilalci

16- Lozan'da hangisinde az zorlanma yaşanmıştır ? Boğazlar, Savaş Tazminatı ve hasarlar, Kapitülasyonlar, Osmanlı Borçları, Kıbrıs adası ve diğer adalar ( Savaş Tazminatı yaptım sanırım )

17- Atatürk 'ün planı vardı Altı Ok, Halkçılık, Dokuz Umde şıkları ( Hangisini yaptım hatırlamıyorum )

18- Bir de cevabı Mecelle olan vardı soruyu hatırlayamadım.

19-Cumhuriyet oncesi tarim da ne yapilmamistır gibi bir soru vardı. Şıklarında tarımda ithalat yapılmıştır ,Ermeni ve rumlarin toprak satin almasi, Tum tarim arazilerinin devlete ait olmasi

20- Sanırım Tanzimatla ilgili bir soruydu ama şıkları hatırlamıyorum

kara bayrak
Kapalı
14 Şubat 2013 14:28

ya kpss işte bu tipler hazırlıyor geniş yetkilerle değil istiklal diyor

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi