Editörler : crops35
03 Ocak 2007 00:26

%40 Altı Özürlüler Hangi Haklardan Yararlanabilir?

tek gözü görmeyen özürlülük oranı %34 civarında olduğunu hatırlıyorum.

bu durumda böyle bir devlet memurunun vergi indirimden veya emeklilikle ilgili bir durumdan yararlanması mümkün mü?

izimir
Genel Müdür
03 Ocak 2007 12:51

tek gözü tamamen görmeyen %70 özürlülük oranına sahiptir.

istnbul2
Müsteşar Yardımcısı
04 Ocak 2007 10:24

Tek gözü görmeyen birinin özürlülük oranı %34'ten fazladır.

Ama diyelim ki bir kişi devlet hastanesinden %34 iş göremez raporu aldı.. O kişinin bahsetmiş olduğunuz vergi indiriminden yada emeklilik ile ilgili bir durumdan yararlanması mümkün değildir. Çünkü oran %40'ın altında kalmıştır.. Devlet hastanelerinden alınan iş göremez oranları arasında %1 ile %39 arasında bir fark yoktur. %39 özür oranına sahip biri özürlü olarak kabul edilmemektedir.

Bilgisayarişletmeni
Daire Başkanı
07 Ocak 2007 19:59

herkese merhaba değerli arkadaşlar,

paralax tek gözü görmeyen bir memurun sağlık kurulu raporu resmi olarak %32 dir. 2006 6. ayında çıkan yeni yasayla oranı kaça düşürüldü tam bilmiyorum.

ama bilmelisinki tek gözü görmeyen %40 ın altındadır ve herhangi bir haktan yararlanamaz saygılar...

parolax
Şef
08 Ocak 2007 18:00

ilginizden ötürü tşkler

09 Ocak 2007 22:47

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=199454

BU link bir çok insanı mutluluğa eriştirecek Sizde destek verin!!

travego
Aday Memur
24 Ocak 2007 21:04

Ne demek ya sakat degilsin.Arkadasin tek gozu gormuyor ve sakat degil.Bence tek gozu gormeyen bu arkadasa ve tek gozu hic olayanlara sakat degil diyenler sakat.Hemde kafadan ...

Sevdamİslam
Kapalı
24 Ocak 2007 23:32

tek gözü görmeyen yüzde 32,çift gözü görmeyen yüzde 64 sakattır:)

kalan yüzde 36 ile kulağıyla idare eder herhalde:)

shafi
Memur
02 Şubat 2007 16:36

selam arkadaşlar bu göz meselesi benim de ilgimi çekti..

bundan yaklaşık 3 ay önce askeliğimi tecil emek için muayene oldum ve bana her iki gözümün büzükluk oranı şuan sağ 8 00 sol 7 50 bozukluğu var ve bana toplam bozukluk oranı 14 olduğu için askerliğe elverişli değil dediler..

şimdi ben özürlü raporu almaya kalksam sizce bana yüxde kaç verirler

selamlar..

05 Şubat 2007 10:14

SHAFİ HOCAM.

ŞİMDİ BENİ İYİ DİNLE...

2 AY ÖNCE ASKERLİK ŞUBEM BANA YEDEK SUBAY ADAY ADAYI İŞLEMİ YAPTI VE GÜLHANEYE SEVK ETTİ.

GÜLHANE DE BANA TEHİR VERDİ.

İŞİN İLGİNÇ TARAFI NE BİLİYOR MUSUN?

ANKARADAKİ 2 DEVLET HASTANESİNDEN BİRİNDEN %100 DİĞERİNDEN % 85 GÖRME ENGELLİ RAPORUM VAR.

ŞİMDİ SORUYORUM.

BEN Mİ YALANCIYIM?

12 HEKİMDEN OLUŞAN HASTANE Mİ?

GÜLHANEDEKİ TABİP BİNBAŞI MI?

BEN DÜZ YOLDA BİLE DÜŞEN,YÜRÜYEMEYEN BİR ADAMIM.

BENİ NASIL ASKER YAPACAKLARSA YAPSINLAR BAKALIM.

de la more
Şef
17 Şubat 2007 14:07

ya yürüyenadam senin görme problemin ne miyopmu?şayet miyopsa numaranı söyleyebilirmisin?

talipg2000
Şef
24 Ocak 2008 15:27

tek gözü görmeyen sağlık kurulu raporu alabilir mi

alanlar nereden almışrır arkdaşlar.ben bir gözümle hayatımı midame ettiriyporum her hangi sıkıntım yk kpss ile yterleştim. hastaneden rapor alamadım ne yapmalıyım?

idealist84
Kapalı
24 Ocak 2008 16:46

Mevcut yasalara göre bir bireyin engelli olarak özürlü raporu alıp, özürlülere tanınan haklardan yararlanabilmesi için en az %40 ve üzeri engellli olmalı.

%34 engelli olan ne yazık ki özürlülere tanınan haklardan yararlanamaz.

idealist84
Kapalı
24 Ocak 2008 16:48

Sağlık kurulu raporunu herkes alabilir ama %40 ve üzeri engelli olmayanlar ÖZÜRLÜ SAĞLIK KURULU RAPORU alamaz.

ilker_aytac
Aday Memur
24 Ocak 2008 20:57

Arkadaşım geçmiş olsun ama kısa ve öz rapor oranı %40 ve altında olan ssk, bağkur veya memur çalışanları vergi indiriminden ve erken emeklilik hakkından yararlanamaz.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi