Editörler : crops35

birtikci
Memur
01 Temmuz 2019 00:03

imkanları deren ne kastettiğine bağlı fen lisesi var anadolu lisesi var özel okulları var rehabilitasyon merkezleri var eğitimi çok gelismistir okuma yazma oranı cok yüksektir dünyada tek eğitim bayramı kutlanan yerdir besni tavası tenekesi meshurdur

Cuucu38, 5 yıl önce
Besni ilçe memde misin adıyamanı da düşündük aslında ama çok küçük imkanları nasıldır diye tereddüt ettik merkezi nasıl ya da besniden merkeze uzaklık burda il memde çalışıyorum ilçede çalışanlar pek memnun değil açıkçası yine il mem de çalışmak istiyorum

birtikci
Memur
01 Temmuz 2019 00:20

besni ye gelin pisman olmazsınız adıyaman cok sıcak olur yazın yatamazsınız kısın besnide 400 lira doğalgaz ödeyeni dövüyorlar en fazla 250 bilemedin 300 lira yakarsın elektirk 90 lira bilemedin 120 lira gelir oda oha dersin

birtikci, 5 yıl önce

imkanları deren ne kastettiğine bağlı fen lisesi var anadolu lisesi var özel okulları var rehabilitasyon merkezleri var eğitimi çok gelismistir okuma yazma oranı cok yüksektir dünyada tek eğitim bayramı kutlanan yerdir besni tavası tenekesi meshurdur

Cuucu38
Aday Memur
01 Temmuz 2019 10:38

Dün aldığımız bi habere göre artvin gümüşhane adıyaman ve ardahan şark görevi sayılmayacakmış malesef
birtikci, 5 yıl önce

besni ye gelin pisman olmazsınız adıyaman cok sıcak olur yazın yatamazsınız kısın besnide 400 lira doğalgaz ödeyeni dövüyorlar en fazla 250 bilemedin 300 lira yakarsın elektirk 90 lira bilemedin 120 lira gelir oda oha dersin

keci
Aday Memur
01 Temmuz 2019 18:41

Malatya'da bir ilçede çalışıyorum, artık oğlum büyüdü ve ortaokulu iki yıl içinde bitirecek eşim de MS hastası olduğu için beni maddi olarak zorlasa da artık tayin isteyip gideceğim. Malatyalı olduğum için kendi ilime tayin isteyecektim ama sayın müdürlerimin ısrarla beni göndermek istememeleri ve il içi tayinlerde ile merkezine en yakın 50 km olan ilçelerin açılarak merkez ilçelerin bilinçli olarak açılmaması nedeniyle il dışını bekliyordum.

Hiçbir yerde hiç akrabam ve beni bağlayan unsur olmadığı için herkes gibi deniz kenarı yerlere hevesleniyorum. Mevcut tek memur maaşımla çok sürünmeden bir hayat sürebileceğim bir yer istiyorum. Genel olarak ortaokul öğrencisi için her yerde eğitim olanakları aynıdır diye düşünüyorum ama şehir merkezinde eğitim ve araştırma hastanesi olan bir yer olması eşimin tedavisi için gerekli bir unsur.

Aklımdan Samsun, Sinop, Balıkesir ve Antalya gibi yerler geçiyor. Bir önerisi olan var mı ?

sigaya
Aday Memur
01 Temmuz 2019 23:42

balıkesir burhaniye izmir selçuk -torbalı -tire buraları aydın söke

keci, 5 yıl önce

Malatya'da bir ilçede çalışıyorum, artık oğlum büyüdü ve ortaokulu iki yıl içinde bitirecek eşim de MS hastası olduğu için beni maddi olarak zorlasa da artık tayin isteyip gideceğim. Malatyalı olduğum için kendi ilime tayin isteyecektim ama sayın müdürlerimin ısrarla beni göndermek istememeleri ve il içi tayinlerde ile merkezine en yakın 50 km olan ilçelerin açılarak merkez ilçelerin bilinçli olarak açılmaması nedeniyle il dışını bekliyordum.

Hiçbir yerde hiç akrabam ve beni bağlayan unsur olmadığı için herkes gibi deniz kenarı yerlere hevesleniyorum. Mevcut tek memur maaşımla çok sürünmeden bir hayat sürebileceğim bir yer istiyorum. Genel olarak ortaokul öğrencisi için her yerde eğitim olanakları aynıdır diye düşünüyorum ama şehir merkezinde eğitim ve araştırma hastanesi olan bir yer olması eşimin tedavisi için gerekli bir unsur.

Aklımdan Samsun, Sinop, Balıkesir ve Antalya gibi yerler geçiyor. Bir önerisi olan var mı ?

birtikci
Memur
02 Temmuz 2019 08:11

canım kardesim adam eşim ms hastası diyor (gecmis olsun) sen izmir torbalı aydın söke diyorsun maasının yarısı buralarda kiraya gider elektik su doğalğaz faturalar yol parası derken bu adam neyle gecinecek

sigaya, 5 yıl önce

balıkesir burhaniye izmir selçuk -torbalı -tire buraları aydın söke

Iker Munian
Daire Başkanı
02 Temmuz 2019 09:47

Antalya yı tavsiye ederim

yaz kış klima ile idare edersin

o da sana aylık 200 tl elektrik faturasına mal olur

kiralar 1000 tl civarı

daha uygun yerlerde var

keci, 5 yıl önce

keci
Aday Memur
02 Temmuz 2019 13:13

Antalya'da hangi ilçeler uygundur ? Merkeze gidişi kolay olan ?

birtikci
Memur
02 Temmuz 2019 13:29

Bizim buradan da bir arkadaş Malatya'yı isteyecek. Kendisi çok değerli bir arkadaştır. Burada kalsın diye hafta sonları,resmi ve dini bayramlarda izin teklif ettik kabul etmedi.

Iker Munian
Daire Başkanı
03 Temmuz 2019 11:57

merkez ilçeleri tavsiye ederim.

kepez muratpaşa konyaaltı döşemealtı ve aksu

il müdürlüğü de olur

ulaşım rahat tramvay hattı da var

keci, 5 yıl önce

Antalya'da hangi ilçeler uygundur ? Merkeze gidişi kolay olan ?

ugurpen
Aday Memur
06 Temmuz 2019 23:13

Herkese merhaba arkadaşlar. 6. yılını dolduran bir memur olarak bu yıl ilk defa il dışı atama tayin isteğinde bulunacağım. Üniversite sınavına da girdiğimden Çanakkale merkez ya da İzmir merkez/buca yerlerini isteyeceğim. Memuriyette görece yeni olduğum için hizmet puanım yüksek değildir diye tahmin ediyorum, sizce Çanakkale ya da İzmir merkez/buca/urla gibi yerlerin çıkma şansı var mıdır?

Atama döneminde yeni bir yerde yeni bir hayat kuracak olan bütün arkadaşlara şimdiden kolaylıklar dilerim.

Adler1234
Aday Memur
07 Temmuz 2019 01:20

Arkadaşlar ben ilçe mem de çalışıyorum. Il dışını tayin istiycem. Ben okulda çalışmak istiyorum. Direkt okul tercih edebiliyor muyuz.

birtikci
Memur
08 Temmuz 2019 10:27

direkt okul tercih edemiyorsan da niye okul milli eğitimde çalısmak her zaman daha avantajlıdır. Kuruma gelip sana bey diyen okul müdürü sen okula gittiğin zaman önünü ilikle diyecek kapıyı vur gir diyecek niye 5 dk gec geldin 10 dk erken cıktın diyecek bence milli eğitim en iyisi

Adler1234, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben ilçe mem de çalışıyorum. Il dışını tayin istiycem. Ben okulda çalışmak istiyorum. Direkt okul tercih edebiliyor muyuz.

ugurpen
Aday Memur
08 Temmuz 2019 11:49

Aslına bakarsanız bu tamamıyla amirinizin nasıl bir idareci olduğuyla alakalı. Ben mesela okulda çalışorum, dediğiniz gibi bana "bey" kelimesiyle hitap edilmiyor ama bu durumdan hiç gocunmuyorum. Müdürle aramızda daha çok iyi niyetin olduğu abi-kardeş ilişkisi var. Tabii eğer amirin karakteri bozuksa o zaman işler 180 derece değişebilir. Gidilecek yeri iyi araştırmak lazım.

birtikci, 5 yıl önce

direkt okul tercih edemiyorsan da niye okul milli eğitimde çalısmak her zaman daha avantajlıdır. Kuruma gelip sana bey diyen okul müdürü sen okula gittiğin zaman önünü ilikle diyecek kapıyı vur gir diyecek niye 5 dk gec geldin 10 dk erken cıktın diyecek bence milli eğitim en iyisi

birtikci
Memur
08 Temmuz 2019 13:36

Rahmetli Kemal Sunal'ın Tokatcı filminde rahmetli Ali Şen'in bir repliği var belki hatırlarsın karısı osmanın çok parası var tarlayı köyü sat deyince satımda yılların Hasan ağası hasanmı olsun diyor o hesap yani yani bugün sana ahmet bey hasan bey su isim vardı diye ricalı minnetli konusan adam yarın kapıyı vurda gir önünü ilikle derse ister istemez zoruna gider üstelik okula gidersen sınav görevlerinden büyük ihtimal mahrum kalacaksın sınav parası icin calısmıyoruz tamam ancak çok dar zamanda imdadıma yetisti o sınav paraları kac sefer elektrik paramı o sınav parası ile ödedim dolapta bise kalmadı imdada yetisti az maz ama işe yarıyor

ugurpen, 5 yıl önce

Aslına bakarsanız bu tamamıyla amirinizin nasıl bir idareci olduğuyla alakalı. Ben mesela okulda çalışorum, dediğiniz gibi bana "bey" kelimesiyle hitap edilmiyor ama bu durumdan hiç gocunmuyorum. Müdürle aramızda daha çok iyi niyetin olduğu abi-kardeş ilişkisi var. Tabii eğer amirin karakteri bozuksa o zaman işler 180 derece değişebilir. Gidilecek yeri iyi araştırmak lazım.

birtikci
Memur
08 Temmuz 2019 15:54

puana göre degil süreye göre yerlestirme olacak örneğin ben çanakkale ezine isteyecem ben 19 senelik memurum sen 6 senelik eğer ezinede 1 kişilik yer varsa ve ikimiz tercih yaparsak ben yerlestirilirim ama ezinedeki arkadasım baya bosluk olduğunu söyledi istersen tercih edebilirsin

ugurpen, 5 yıl önce

Herkese merhaba arkadaşlar. 6. yılını dolduran bir memur olarak bu yıl ilk defa il dışı atama tayin isteğinde bulunacağım. Üniversite sınavına da girdiğimden Çanakkale merkez ya da İzmir merkez/buca yerlerini isteyeceğim. Memuriyette görece yeni olduğum için hizmet puanım yüksek değildir diye tahmin ediyorum, sizce Çanakkale ya da İzmir merkez/buca/urla gibi yerlerin çıkma şansı var mıdır?

Atama döneminde yeni bir yerde yeni bir hayat kuracak olan bütün arkadaşlara şimdiden kolaylıklar dilerim.

ugurpen
Aday Memur
08 Temmuz 2019 16:28

Tekrar merhaba, cevap için teşekkür ederim :)

Aslında hem çalışıp hem üniversite okumak istediğimden Çanakkale merkezi çok istiyorum ama olmazsa Çanakkale merkez ilçelerini yazacağım. Ezine de bunlardan bir tanesi. Eğer Ezine'de çok yer varsa, kimbilir, belki de aynı yere tayinimiz düşer :) 11 Temmuz'u iple çekiyorum kadroların açıklanması için. Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olur umarım.

birtikci, 5 yıl önce

puana göre degil süreye göre yerlestirme olacak örneğin ben çanakkale ezine isteyecem ben 19 senelik memurum sen 6 senelik eğer ezinede 1 kişilik yer varsa ve ikimiz tercih yaparsak ben yerlestirilirim ama ezinedeki arkadasım baya bosluk olduğunu söyledi istersen tercih edebilirsin

birtikci
Memur
09 Temmuz 2019 15:58

başvurular perşembe günü saat 14 te baslayacak saat 8 de üşüşmeyin siteye

apollon13x
Kapalı
09 Temmuz 2019 19:47

Ezine Çanakkalenin merkez ilçesi değil.Çanakkaleye 45 km Ayrıca Ezine yi iyi düşün derim.çok açık olan yerler her zaman talep görmeyen yerlerdir.memur sirkülasyonu olan yerleri tercih etmek her zaman avantajlıdır.

birtikci
Memur
10 Temmuz 2019 08:04

benim icin en uygun yer orası

apollon13x, 5 yıl önce

Ezine Çanakkalenin merkez ilçesi değil.Çanakkaleye 45 km Ayrıca Ezine yi iyi düşün derim.çok açık olan yerler her zaman talep görmeyen yerlerdir.memur sirkülasyonu olan yerleri tercih etmek her zaman avantajlıdır.

Toplam 106 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi