Editörler : F16 Gökçen
25 Haziran 2010 20:47

Hangi yardımcı kitapları öneriyorsunuz?

Açıköğretime yeni başlayacak arkadaşlara yol göstermesi maksadıyla kullandığımız yardımcı kitapları yazalım lütfen.

Ben Karacan yayınlarını kullandım . Hatta son senemde yeni basım kitaplar 45 TLydi. Ben 2005 baskısını 15 TLye aldım ve mezun oldum.

(tükenmez kalem)
Aday Memur
25 Haziran 2010 20:50

Ben murat yayınlarını aldım,birde uygarlık tarihi çıkmış soruları aldım o ders biraz karışık geldi çünkü.

ballıbabagil
Aday Memur
25 Haziran 2010 20:52

ben de murat ve karacan...

cenkog
Şef
25 Haziran 2010 20:53

Yardımcı kitap mümkün olduğu kadar kulanmamanızı tavsiye ederim... Sadece konu sonu sorularınan yararlanın o kadar... Kesinlikle ders kitaplarının kendisini okuyun... Yardımcı kitap özetleri son derece kötü ve eksiktir; örnekleri yoktur...

hayalprens
Memur
25 Haziran 2010 20:54

Okulun verdiği ders kitapları ve sadece murat cıkmıs ve cıkabılecek sorular kıtabını kullandım...

(tükenmez kalem)
Aday Memur
25 Haziran 2010 20:56

Valla arkadaşım vakti olanlar için o dediğin,ben yardımcı kitaplara zor çalıştım,hem iş, hem ev, ikide çocuk kendime madalya bilem takabilirim yani:)

kursatmu
Daire Başkanı
25 Haziran 2010 21:07

Cenkog haklı olabilirsin. Ancak ben AÖF nin verdiği kitaplara hiç çalışmadım. Ayrıca o kitaplar fazlaca büyük ve biz çalışan insanlarız yanımızda taşıyabileceğimiz her an çalışabileceğimiz kaynaklara ihtiyacımız var. 3 ders 1 kitapta ve boyutları makul. 7 ders 2 tane kitapçığın içinde olduğu için tercih ettik zaten..

Farklı görüşler olması buraya yazılmasıda kötü değil aslında. yeni başlayacaklar burayı okuyup tercihlerini kendileri yaparlar.

tekniköğrt.
Daire Başkanı
25 Haziran 2010 21:11

arkadaşlar çıknış sınav soruları yeterde artar bile :)

zamanı ve interneti olan arkadaşlar e-öğrenme modülündeki soruları çözebilirler faydası oluyor ben 2 sınıfa sadece çıkmış sınav sorularını çözerek geçtim :)

Aykut4747
Aday Memur
25 Haziran 2010 22:05

değerli arkadaaşlar. Ben sadece EGEM yayınlarının çıkmış sorularına çalıştım. Tüm notlarım 80 civarındadır. Şiddetle tavsiye ederim.

inaçma
Şube Müdürü
26 Haziran 2010 09:37

Hepsi aşağı yukarı aynıdır arkadaşlar,önemlı olan disiplınlı çalısmaktır.

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2010 09:39

ben murat yayınlarından çalıştım.sadece bu sene final sonavında murat yayınları yardımcısından soru daha az çıktı

cenkog
Şef
26 Haziran 2010 10:03

Amacımız sınıf geçmek değil arkadaşlar hakkıyla öğrenmek olmalı... Bu yüzden yardımcı kitaplr yerine kitapların kendilerini okumak çok daha faydalı...

seracı
Aday Memur
28 Haziran 2010 17:12

AÖF de yardımcı kitap olarak hangi yayınların kitabı daha iyi ben 3 sınıfta murat yayınlarından çalıştım iyiydi ama değişiklikleri belirtmemişler ve ek vermediler bana satın aldığım yer sonradan haberdar oldum içerik değişikliğinden EGEM yayınları nasıl çalışan arkadaşlar varsa veya tavsiye edilen diğer yayınlar paylaşırsanız sevinirim.

alevsarı2010
Aday Memur
10 Eylül 2010 10:15

merhaba arkadaşlar işletme 1. sınıfım kitap olarak önerebilecekleriniz hangileri?

kaanasa
Aday Memur
10 Eylül 2010 10:23

murat ve tasarı iyidir.

ufuq28
Şube Müdürü
10 Eylül 2010 18:35

Şunu söyleyebilirim ki Murat ve Egem yayınları bu konuda uzmandır. Bu işe ciddi bir şekilde Murat yayınları başlamıştı. Birçok yayınevi daha kitap bastı fakat Murat yayınlarına güçlü rakip sadece Egem yayınları çıktı. İkisinide kullanan biri olarak tavsiyem konu anlatımında Egem yayınları soru bankasında ise Murat yayınlarıdır. Egem konu anlatımında daha ayrıntılı ve konunun ortasında alıştırma soruları bulunuyor. Murat ise alıştırma sorularını ünite sonunda veriyor. İki yayınevide ünite sonunda çözümlü sorular veriyor fakat Egem'de bu sorular daha fazla. Soru bankası ise Murat yayınları çünkü 550 soruluk bir kitapları bulunuyor. Egemin soru bankası çok ufak bundan dolayı cümleleri kısaltıyorlar. Sorudan birşey anlaşılmıyor. Ayrıca soru sayısı Murat kadar değil. Soru bankasındaki birçok soru yine Egem'in konu anlatımında da bulunuyor. Murat'ın soru bankasında hem soru sayısı fazla hemde soruların cevapları gayet anlaşılır şekilde çözümlenmiş. Tabi bunların yanında geçmiş yıl sorularınıda çözmeyi unutmayın. Kolay gelsin.

aslıgülcan
Aday Memur
10 Eylül 2010 20:37

açıköğretimde tasarı 1 numara muratı denemiştim pek memnun kaldığım söylenemez ama dershane olarakta bayağı iyi çok deneyimli olduğum için tasarı 1 numara bu konuda.

printer87
Aday Memur
11 Eylül 2010 00:57

ne yardımcı kitabı çıkmış soruları ezberle en az 50 50 alır geçersin :) egemin son 5 yılı kağsayan çıkmış soruları en güzel yardımcı yayındır:)

kaanasa
Aday Memur
11 Eylül 2010 20:44

Tasarı Yayınlarını öneririm. Kamu Yönetimi 1. sınıftaydım. bütünlemeye kalmadan bütün dersleri geçtim.Çok faydasını gördüm.

emn34
Aday Memur
11 Eylül 2010 20:55

deneyimin dershanesine gidersin muratında kitabını alırsın benim gibi Myo dan sonra her iki seneyide yüksek onurla bitirirsin evine bi zarf davetiyesi gelr gel eskişehire kep atmaya mezuniyet törenine diyeee..alestende alırsın bi 85 gidersin özel üniversiteye burslu beleş okursun hayat budurr iştee kankaaa ehehe..

ErhanGenç
Aday Memur
28 Eylül 2010 17:33

Merhaba,

uzun zaman önce kayıt olmuştum.Bir soru ile aranıza dönmek istiyorum.

Açıköğretim 4.sınıf işletme için hangi yayınevinin özet kitaplarını önerirsiniz?

Bende arkadaşımda karacanın nokta atış kitaplarını almıştım oldukça fazla soru çıktı bütünleme sınavında.Sizce o setten mi alayım?

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi