Editörler : E.Kayı Han
11 Aralık 2019 14:31

Aile bakanlığı atama unvan değişikliği

Arkadaşlar aynı kılavuzda hemşire ile diğer sağlık personeli kadroları var. Ben şu an sözleşmeli hemşireyim aile bakanlığına sözleşmeli diğer sağlık personeli olarak atandım. İkisi farklı unvan mıdır unvan değişikliği ile gidebilir miyiz atamada sıkıntı olur mu?

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 14:46

Bir çok örneği var zaten. Cte sağlık memuru arkadaşım var bizzat sağlık Bakanlığında hemşire olarak ünvan değişikliği ile gitti.

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:20

Hocam sizin arkadaşınız hemşirelik mezunumuydu yoksa sağlık memurluğu mezunu mu. Şimdi ben sözleşmeli hemşire olarak çalışıyorum ama aile bakanlığına diğer sağlık personeli olarak atandım. Aile bakanlığı ile görüştüm unvan konusunda net bir bilgi alamadım yine hemşire olarak çalışacaksınız dendi. Şimdi mezun olduğum bölüm de hemşirelik olduğu için yine hemşireliğe mi atanmış oluyorum bu durumda unvan değişikliği olmuyo. Ancak kılavuzda hem hemşire alımı vardı hem diğer sağlık personeli alımı vardı bu açıdan bakınca da farklı unvanlarmış gibi duruyo bu şekilde atanan var mı bildiğiniz hemşirelik mezunu olup da yine hemşire görevi ama farklı unvana atanan

hemşire3858, 4 yıl önce
Bir çok örneği var zaten. Cte sağlık memuru arkadaşım var bizzat sağlık Bakanlığında hemşire olarak ünvan değişikliği ile gitti.

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:23

Hemşire arkadaşım

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:25

Öyle sözle olacak iş değil o belgeni verirsin mecbur işlem yaparlar. 2016 da atandı bu arkadaşım. Hemşire olan başladı ama Att olan başlamadı. Att yanında bakanlıkta sağlık memuru yazdığı için ünvan olmuyor dendi. Yapacağın iş önemli değil ünvan önemli

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:26

Peki süreç nasıl işledi sağlık bakanlığına ataması yapıldıktan sonra mı cezaevinden istifa etti? Bir de bizden unvan değişikliğini belirten bir belge isteniyor onu şu an çalıştığımız kurumdan mı alacağız ya da nasıl bir belge oluyor

hemşire3858, 4 yıl önce
Hemşire arkadaşım

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:28

Sözleşmen yeterli. İsterlerse kurumdan yazı da alırsın ama sözleşmende yazıyor zaten. Onun haricinde arkadaşım sağlık bakanlığıyla görüştü tebligat geldikten sonra istifa etti 1 ay daha çalışıp öyle bakanlığa geçti

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:30

Yani hocam ben hastaneyle imzaladığım sözleşmeyi de evraklarla beraber göndereceğim doğru anlıyorum değil mi hemşire unvanım orda belirtildiği için

hemşire3858, 4 yıl önce
Sözleşmen yeterli. İsterlerse kurumdan yazı da alırsın ama sözleşmende yazıyor zaten. Onun haricinde arkadaşım sağlık bakanlığıyla görüştü tebligat geldikten sonra istifa etti 1 ay daha çalışıp öyle bakanlığa geçti

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:32

Bir de dilekçe yaz ek olarak göster sözleşmeni

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:35

Dilekçeyi tam olarak nereye yazmam gerekiyo bir de nasıl bir dilekçe tam olarak ne yazmalıyım size de çok soru sordum hakkınızı helal edin

hemşire3858, 4 yıl önce
Bir de dilekçe yaz ek olarak göster sözleşmeni

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:39

Aile çalışma ve sosyal hizmetler Bakanlığına Şu kurumda şu tarihinde sözleşme imzalayarak şu ünvanda işe başladım. 2019 6 sözleşmeli alımında şu ünvanla şuraya atandım. 4b kanunun ek1 maddesinin b bendi(atıyorum orayı hatırlamadım) doğrultusunda ünvan değişikliği ile atamamın yapılmasını istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:40

Ek belge olarak da aşağıya ek-1 sözleşme dersin. Sözleşmeyi de arkasına korsun bitti.

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:41

Ama elden teslim etmen daha iyi sorarsın başka lazım olan bir şey var mı diye sıkıntı hiç çıkaramazlar

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:42

Bu şekilde dilekçe yazıp göndereceğim evraklarla beraber göndersem sıkıntı olmaz değil mi yoksa ayrıyeten mi göndermeliyim

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:44

Elden teslim etmeyi isterdim de biraz uzaktayım yetiştirmem biraz zor hocam

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:55

Evraklarla gönder ayrı gönderme hocam

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:57

Çok çok teşekkür ederim size Allah razı olsun

hemşire3858
Aday Memur
11 Aralık 2019 21:16

Şimdi konuştum da arkadaşla farklı adrese yollanacakmış evraklar klavuzda yazıyor dedi ünvan değişikliği olan ayrı adrese
safir52, 4 yıl önce

Çok çok teşekkür ederim size Allah razı olsun

safir52
Aday Memur
11 Aralık 2019 21:21

Hocam peki bu unvan değişikliğinde 2018 yılında bir düzenleme getirilmiş bilginiz var mı sadece öğrenimle kazanılan bölümler için unvan değişikliği yapılabiliyormuş sanırım örneğin düz memur olan birisi hemşirelik mezunuysa sözleşmeli bir hemşireliğe atanırsa unvan değişikliği ile gidebiliyormuş. Şimdi ben zaten hemşireyim diğer sağlık personeli unvanına değişiklik yaptığımda öğrenimle kazandığım bir unvan olmuyor gibi sanki emin olamadım

hemşire3858
Aday Memur
12 Aralık 2019 06:35

Oluyor. Sen hemşireyken düz memurluğa başvurmazsın düz memurluğu herkes yapabilir ama hemşireliği diploma ile yaparsın aynı şekilde cetvele göre de dsp olabilmek için diploma ünvanı gerekli. Sen rahat ol o konuda

safir52
Aday Memur
12 Aralık 2019 07:02

İnşallah çok sağolun

hemşire3858, 4 yıl önce
Oluyor. Sen hemşireyken düz memurluğa başvurmazsın düz memurluğu herkes yapabilir ama hemşireliği diploma ile yaparsın aynı şekilde cetvele göre de dsp olabilmek için diploma ünvanı gerekli. Sen rahat ol o konuda
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi