Editörler : Pangaea
18 Temmuz 2018 11:45

Kadrolu Mühendisim, eşim sözleşmeli öğretmen, TAYİN DURUMU HAKKINDA !!!

Kadrolu mühendisim, eşim sözleşmeli öğretmen. Geçen ay eş durumundan tayin dilekçesi verdim fakat tayinimin çıkmama ihtimali çok yüksek. Bu durumda kanuni olarak neler yapabilirm ve olumlu bir sonuç alabilirmiyim acaba ?

microfaj
Aday Memur
19 Temmuz 2018 15:21

Eşinizin yanına gidersiniz.

2018kpsss
Şube Müdürü
19 Temmuz 2018 17:38

çalıştığın kuruma bağlı o durum eşinin olduğu şehirde de var mı çalıştığın kurum

41ışık41
Aday Memur
20 Temmuz 2018 20:27

Kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenin memur olan eşi aile birliği tayinlerinde sözleşmeli öğretmene tabidir diye madde konuldu. Eğer kurumunun eşinin bulunduğu ilde teşkilatı varsa yapmak zorunda.

liverpool27
Aday Memur
20 Temmuz 2018 22:51

Teşkilatı yoksa nolacak
41ışık41, 6 yıl önce
Kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenin memur olan eşi aile birliği tayinlerinde sözleşmeli öğretmene tabidir diye madde konuldu. Eğer kurumunun eşinin bulunduğu ilde teşkilatı varsa yapmak zorunda.

2018kpsss
Şube Müdürü
21 Temmuz 2018 10:24

Teşkilat yoksa kalır
liverpool27, 6 yıl önce
Teşkilatı yoksa nolacak

liverpool27
Aday Memur
21 Temmuz 2018 12:32

Bende de benzer bi durum var teşkilatı var kurumun ama gideceğim yerde kendi bölümümün kadrosu yok
2018kpsss, 6 yıl önce
Teşkilat yoksa kalır

2018kpsss
Şube Müdürü
21 Temmuz 2018 13:57

Kurumunuz diğer şehirde varsa yardımcı olurlar bence
liverpool27, 6 yıl önce
Bende de benzer bi durum var teşkilatı var kurumun ama gideceğim yerde kendi bölümümün kadrosu yok

41ışık41
Aday Memur
21 Temmuz 2018 21:37

O durumda malesef ayrı kalmak dışında yapacak bir şey yok. Öğretmen orada 6 sene çakılı olacak çünkü.
liverpool27, 6 yıl önce
Teşkilatı yoksa nolacak

frknglgn
Aday Memur
22 Temmuz 2018 16:19

Kurumum var eşimin çalıştığı yerde,fakat benimle aynı durumda olup tayini çıkmayan 1-2 sene sorun yaşayan personel arkadaşlar var

frknglgn
Aday Memur
22 Temmuz 2018 16:21

Ama tayini verilmeyen benimle aynı durumda olan arkadaşlarda var,işte böyle bir durumda kanuni olarak hakkımı nasıl arayabilirim
41ışık41, 6 yıl önce

çetele
Aday Memur
23 Temmuz 2018 02:02

2017 nisan'da karayollarına atanıp bir yıl çalışma süresini dolduran ve eş durumu tayini için dilekçe veren var mı acaba?

41ışık41
Aday Memur
23 Temmuz 2018 15:03

Kurumunun el durumu TAYİN talebini reddetme kararına idare mahkemesinde itiraz edebilirsin diye düşünüyorum
frknglgn, 6 yıl önce
Ama tayini verilmeyen benimle aynı durumda olan arkadaşlarda var,işte böyle bir durumda kanuni olarak hakkımı nasıl arayabilirim

rantabl
Aday Memur
05 Şubat 2019 11:15

Hocam bende muhtemelen benzer bir durum yaşayacağım önümüzdeki günlerde şuan herhangi bir sonuç alabildiniz mi? Nasıl bir yol izlediniz?

frknglgn, 6 yıl önce

R3-3516
Memur
30 Nisan 2019 11:19

Bende de aynı durum söz konusu, herhangi bir bilgi alabilen var mı? 668 Saylı Ohal Khk'sının "Ek Madde 4 - 3"e göre sözleşmeli öğretmen olan eşimizin yanına atanabiliyor muyuz?

selcuk.21
Aday Memur
25 Haziran 2019 10:23

Benim eşim Mardin Mazıdağına sözleşmeli öğretmen olarak atandı. Ben de başka bir şehirde üniversitede 657 ye tabi tekniker pozisyonunda çalışıyorum. Eş durumu ile alakalı olarak ben mesela mardin artuklu üniv. tayin istesem bu üniversite beni kabul etmek zorunda mı yani daha açık ifadeyle sorayım benim eş durumu özrüm artuklu üniversitesini ne kadar ilgilendirebilir. Çünkü ben şöyle biliyorum eş durumundan faydalanabilmem için benim de MEB teşkilatında çalışıyor olamam gerekli diye biliyorum bu konuda varsa bir bilginiz siz ne düşünürsünüz.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
25 Haziran 2019 14:41

Üniversite personeli için başka bir üniversiteye atama olmuyor. Eş durumundan sadece meb personeli değil diğer kurumlar da faydalanabilir.

selcuk.21, 5 yıl önce

Benim eşim Mardin Mazıdağına sözleşmeli öğretmen olarak atandı. Ben de başka bir şehirde üniversitede 657 ye tabi tekniker pozisyonunda çalışıyorum. Eş durumu ile alakalı olarak ben mesela mardin artuklu üniv. tayin istesem bu üniversite beni kabul etmek zorunda mı yani daha açık ifadeyle sorayım benim eş durumu özrüm artuklu üniversitesini ne kadar ilgilendirebilir. Çünkü ben şöyle biliyorum eş durumundan faydalanabilmem için benim de MEB teşkilatında çalışıyor olamam gerekli diye biliyorum bu konuda varsa bir bilginiz siz ne düşünürsünüz.

selcuk.21
Aday Memur
25 Haziran 2019 14:58

Biraz daha açar mısınız çok anlamadım.

akademisyen 64, 5 yıl önce

Üniversite personeli için başka bir üniversiteye atama olmuyor. Eş durumundan sadece meb personeli değil diğer kurumlar da faydalanabilir.

selcuk.21
Aday Memur
25 Haziran 2019 15:03

Yani ben eş durumundan faydalanamam doğru mu hocam.

selcuk.21, 5 yıl önce

Biraz daha açar mısınız çok anlamadım.

eem.evo
Aday Memur
26 Haziran 2019 10:23

bendede aynı durum var eşimin çalıştığı yerde benim kurumumun teşkilatı yok istifa edip başka bir kuruma başvurucam eski kurumumda güvenlik soruşturması yaptılar ama 1 yılı geçti tekrar güvenlik soruşturması olur mu acaba

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi