Editörler : E.Kayı Han
14 Mayıs 2019 15:33

Geçici Görevlendirme
Arkadaşlar ben Istanbul'da 3.5 yıldır infaz ve koruma memuru olarak görev yapıyorum. Yeni geçici görevlendirme kanunu ile başka bir kuruma geçiş yapabilir miyim. Bilgisi olanlar cevap verebilir mi? Saygılar
14 Mayıs 2019 15:59

Aynen böyle bir durum var mıdır

Mousa
Aday Memur
14 Mayıs 2019 16:04

Vardır, geçici görevlendirme ile HSK, CTE, Anayasa Mahkemesine geçebilirsiniz

Tnzr
Kapalı
14 Mayıs 2019 16:07

Elbette yapabilirsiniz, bunun için öncelikle mesleğiniz olmalı.

Örnek verecek olursak; siz makine mühendisliği, biyolog, tekniker, çevirmen v.b gibi meslek icra edebilecek olup infaz ve koruma memurluğunda nasibi kesilmiş birisi olmalısınız.

Yani sizin mesleğinizin geçici görevlendirme ile gideceğiniz yerde kullanılması gerekmektedir.

Aksi takdirde mahkumun kendisinin, dosyasının olmadığı yerde infaz ve koruma memurluğu ünvanına ihtiyaç yoktur. ( Grup Cte, Futbol takımı, Tiyatro Kulübü vs hariç)

Tnzr
Kapalı
14 Mayıs 2019 16:09

Sayın Mousa; bahsettiğiniz görevlendirme bu kanun ile yapılmayıp Adalet Bakanlığı içerisinde halihazırda zaten yapılmaktadır. Saygılar.

Mousa, 5 yıl önce

Vardır, geçici görevlendirme ile HSK, CTE, Anayasa Mahkemesine geçebilirsiniz

yilmaz.2121
Aday Memur
14 Mayıs 2019 18:13

Ben lisans sosyal hizmetler bölümü mezunuyum. Sağlık bakanlığına bağlı hastanelerde veya aile ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı il müdürlüklerine geçiş yapabilir miyim. Teşekkürler
Tnzr, 5 yıl önce

Elbette yapabilirsiniz, bunun için öncelikle mesleğiniz olmalı.

Örnek verecek olursak; siz makine mühendisliği, biyolog, tekniker, çevirmen v.b gibi meslek icra edebilecek olup infaz ve koruma memurluğunda nasibi kesilmiş birisi olmalısınız.

Yani sizin mesleğinizin geçici görevlendirme ile gideceğiniz yerde kullanılması gerekmektedir.

Aksi takdirde mahkumun kendisinin, dosyasının olmadığı yerde infaz ve koruma memurluğu ünvanına ihtiyaç yoktur. ( Grup Cte, Futbol takımı, Tiyatro Kulübü vs hariç)

baygörev
Kapalı
14 Mayıs 2019 21:52

elinde meslek olmalı öyle vasıfısız şekilde olmaz o iş

yilmaz.2121
Aday Memur
14 Mayıs 2019 23:56

Lisans sosyal hizmetler bölümü mezunuyum. Sosyal çalışmacı olarak çalışabilirim. Uygun mudur bu? Saygılar
baygörev, 5 yıl önce

elinde meslek olmalı öyle vasıfısız şekilde olmaz o iş

baygörev
Kapalı
15 Mayıs 2019 10:37

değildir aöfden mezun dolu adam var kusura bakma ama

yilmaz.2121, 5 yıl önce
Lisans sosyal hizmetler bölümü mezunuyum. Sosyal çalışmacı olarak çalışabilirim. Uygun mudur bu? Saygılar

yilmaz.2121
Aday Memur
15 Mayıs 2019 10:40

Cevabınız için teşekkür ederim.
baygörev, 5 yıl önce

değildir aöfden mezun dolu adam var kusura bakma ama

Ayhn43
Aday Memur
29 Mayıs 2019 19:40

Ben cte de teknisyenim memleketime aynı kurum yada başka kuruma geçici görevle gidebilmem mümkün mü?Eşim gitmek istedigim şehirde bunu mazeret gosterip dilekce yazsam olumlu sonuçlanma ihtimali varmı ?Cvp larsanız sevinirim tşkler.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi