Editörler : swat3410
23 Ekim 2021 21:30

Polisin Darp etmesi

Geçenlerde maalesef bir meslektaşım kardeşimin kulağına vurmuş biz de darp raporu alıp şikayetçi olduk. Şahitler de ifade verdi konuyla alakalı bilgisi olan var mı süreç nasıl işler?

Sakarya01
Aday Memur
23 Ekim 2021 21:41

Kardeşin mukavemetten tahminen 2-3 yıl arası ceza alır

Beyrade
Aday Memur
23 Ekim 2021 21:47

Herhangi bir mukavemeti olmamış tutanak rapor tutmadan gitmişler telsizden herhangi bir sıkıntı yok diye de anons geçmişler

23 Ekim 2021 21:50

Ne olaxagk hakkinda bilgin yoksa birak meslegi, polis insan adli surec nedir bilmesi lazim bence...

Beyrade
Aday Memur
23 Ekim 2021 21:52

Galiba sen polis değilsin her polisin görev alanı farklıdır herkes her şeyi bilemez. Halka göre polis her şeyi bilir

burcuyldrm34
Aday Memur
24 Ekim 2021 02:09

polis kardeşinden kimlik isteyip dövmüştür kesin. kardeşin hiç bişey yapmamıştır kesinlikle:)

burcuyldrm34
Aday Memur
24 Ekim 2021 02:11

hiç ekipte asayişte karakolda muhabbetin olan polis yoksa sen büyük polissin demekki
Beyrade, 2 yıl önce

Galiba sen polis değilsin her polisin görev alanı farklıdır herkes her şeyi bilemez. Halka göre polis her şeyi bilir

salomon42
Genel Müdür
24 Ekim 2021 11:25

polis o kadar sindirildi ve ceza almaktan korkar hale geldi ki,

polis birine tokat atıyorsa, inanın ki karşısındaki kişi onu çıldırtmıştır.

soruyu soran arkadaş gidip avukatına sor.

Alfanso1905
Kapalı
24 Ekim 2021 12:59

İdam mı etseler hoşuna gider ikinci ihtimal elektrikli sandalye oda olabilir kardeşini cami havlusunda darp etmişler tabiki kardeşinin hiç suçu günahı yok durduk yere polis gidip dur ben şunu darp edeyim demiştir ne yapsın canı sıkılmış gidip dövmüş malum kardeşin melek senin

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
24 Ekim 2021 18:45

Polis insan hakları ihlali ile suçu önleme arasında ince bir çizgi var eğer suçu onlenek için ve caydırıcıligini arttırmak için halk senden çekinmiyorsa suçu onlenemekte zorluk cekersin nitekim çekiyoruz da .. ben öğretmenlerin askerin polislerin dayak atmasına kötü muamelede bulunmasına karşıyım hernekadar dayak cennet çıkmış olsada keyfiyet alıp başını gidiyor

Komiser aday adayı
Aday Memur
25 Ekim 2021 15:11

Bunun için konu mu açtın helal olsun sana o polis en az 24 yıl ceza alır peki senin kardeşin ne yaptı sütten çıkma ak kaşık mıydı anonsu bile bildiğine göre tilki gibi adamsın her şeyi iyice araştırmış sın uyanık

Polis6031
Şef
25 Ekim 2021 19:03

Adam başlık açmış bi soru soruyor hemen önyargılı cevaplar veriliyo ne yaptı da vurdu kesin kardeşin haksızdı falan bizim meslektaşlarımız hata yapmış olamaz mı yarın birgün sizin ailenizden biri darp edildiğinde de sen kesin bişey yapmışsındır mı diyeceksiniz ailenize?
Komiser aday adayı, 2 yıl önce

Bunun için konu mu açtın helal olsun sana o polis en az 24 yıl ceza alır peki senin kardeşin ne yaptı sütten çıkma ak kaşık mıydı anonsu bile bildiğine göre tilki gibi adamsın her şeyi iyice araştırmış sın uyanık

Soldierm
Yasaklı
25 Ekim 2021 22:39

Polis 6031 yok kardeşim bunların hepsi allamei cihan hepsi İngiliz kraliyet ailesinin mensubu insan gibi bir şey soranin tepesine binerler meslektaş demeye de bin şahit lazım utanıyorum bu arkadaşlar adına maalesef!!!. Başlarına hiç bir şey gelmemiş onun için böyle ukala ukala konuşuyorlar.Gelelim arkadaşın sorusuna benzer bir durum bende yaşadım İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında sırf yanında kimliği olmadığı için kardeşime kabahatler kanununun ilgili maddesi gereğince cezai işlem uygulamaya çalıştılar ben kimliğimi ibraz ettim buna rağmen konuyu uzattikca uzattılar şayet ben orda olmasaydım yeni yetme üç beş çömez meslektaşimiz maalesef çocuğu darpta ederlerdi hasılı aklı Selim bir meslek büyüğümüz geldi araya girdi konu tatlıya bağlandı.Konuyu açan arkadaş için de meseleyi derinlemesine bilmiyoruz lakin herhangi bir darp izi varsa şikayetçi olun raporla beraber tutanak tutulup tutulmaması önemli olay yeri ve olay saati ile ilgili ekip kodu vs yeterlidir şikayet için adli süreç başlar ilgili memurlar savcı tarafından ifadeye çağrılır daha sonra kim haklı haksız ise mahkeme sürecinde belli olur kardeşim onların mukavemetten işlem baslatmamasi onlar adına sıkıntı olur zira işin içinde duyu kaybı varsa başları ciddi anlamda agriyabilir keşke böyle bir olay yaşanmasaydi ama.olan olmuş 2/3 yıl sürer mahkeme süreci..

salomon42
Genel Müdür
25 Ekim 2021 23:12

polis meslektaşlarımızın çoğu şunu anlayamıyor, biz hukuki danışmanı değiliz,

bazı arkadaşlar yazmış ya vatandaş haklıysa diye,

ya polis haklıysa, polisin işlemediği fiilden dolayı polisi şikayet için bilgi toplanıyorsa ne olacak,

özellikle polisi şikayet konusunda bırakın vatandaş gitsin avukata parayı verip danışsın.

babanicolas
Memur
26 Ekim 2021 09:13

Sen cennete gidersin meselktasimix da kapalı ceza evine. Utanmadan bir de gidip şikayetçi mi oldun sen. Kardeşin hicbirsey denedi yapmadi polis tokat attı. Bas git işine gücüne çocuklar güler bunlara.
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi