Editörler : "eskiyara"Pangaea

kerouac79
Daire Başkanı
15 Haziran 2020 20:37

bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Bu kadar vaka varken çok mu lazım seminer. Ben öğretmen değilim, eski eşim öğretmen. Şimdi oğlumuzu bana bırakıp seminere gidecek; ben her gün metroya binip işe gidiyorum. Bulaşma olursa bunun vebalini nasıl ödeyecekler? Elzem bir durum olsa anlarım ama online halledilebilecek bir şey için bunca insanı riske atmak nasıl açıklanabilir?

friedhelm
Daire Başkanı
15 Haziran 2020 20:40

Kafaya kondu bir kere. Yapılacak büyük ihtimal. Geliyor gelmekte olan. Dün yapılan Milli Savunma Üniversitesi sınavında bir salonda adayın virüs yüzünden fenalaştığı sonrasında salonun tamamen karantina alındığı haberini duyduk. Haftaya yapılacak LGS ve akabinde olan TYT-AYT sınavlarında da benzer bir tablo yaşanması kaçınılmazdır. Erken normalleşmenin acı meyvelerinden hepimizin payına düşecek gibi duruyor.
murat_operant, 4 yıl önce

Bunların sağı solu belli olmuyor bir anda da açıklama yapıyorlar ama gidişat maalesef yüzyüzede kararlı oldukları yönünde.

Millennium
Şef
15 Haziran 2020 20:42

Bari ilçeden ilçeye seminer okulu seçme şansını sunsalardı. Yürüme mesafesinde okulların ortasındayım, resmen çay içmek için günde 2 saat yol gidip geleceğim.

nemrutdağı
Genel Müdür
15 Haziran 2020 21:06

Seminerlerin yüz yüze yapılması ertelenmemişse bunun sorumlusu ve vebali öğretmenleri suçlu gösteren , çalışmaktan kaçıyor havası yaratan öğretmen arkadaşlarımızın dışındaki bir gurup kışkırtıcılardır. Tüm öğretmenler başta sağlık çalışanlarının iş yükünü artırmamak adına bu yeni ikinci pandemi salgınında yüklerini artırmamak için çaba göstermişler fakat bakanlık bu durumu görmezden gelmeyi tercih etmiştir. Takdir bakanlığındır. Bizler okullara gururla gideriz. Yeterki bu zor süreçte bilim kadromuz öğretmenlerimize bir bulaş olmasın ve bunun sebebi de olmayalım isterim.

friedhelm
Daire Başkanı
15 Haziran 2020 23:26

Elbette görev yerimize gitmekte bir beis görmeyiz. Ama seminerin üçüncü ya da dördüncü günlerinde "Karantina altına alınan okullar" diye başlıklı haberler medyaya düşmeye başlar.Bu belli olan bir durum. Kışkırtan güruh bu sefer de der ki "Öğretmenler de seminerde virüs hastalık yaymaktan başka bir şey yapmıyor." Sırf bunlar yüzünden mesleğime karşı soğudum.

nemrutdağı, 4 yıl önce

Seminerlerin yüz yüze yapılması ertelenmemişse bunun sorumlusu ve vebali öğretmenleri suçlu gösteren , çalışmaktan kaçıyor havası yaratan öğretmen arkadaşlarımızın dışındaki bir gurup kışkırtıcılardır. Tüm öğretmenler başta sağlık çalışanlarının iş yükünü artırmamak adına bu yeni ikinci pandemi salgınında yüklerini artırmamak için çaba göstermişler fakat bakanlık bu durumu görmezden gelmeyi tercih etmiştir. Takdir bakanlığındır. Bizler okullara gururla gideriz. Yeterki bu zor süreçte bilim kadromuz öğretmenlerimize bir bulaş olmasın ve bunun sebebi de olmayalım isterim.

bilimbilim
Şef
16 Haziran 2020 01:45

MEB, öğretmenlerin talep ve isteklerini dikkate almamakta ısrar ediyor. MEB, öğretmenleri yok saymakta ısrar ediyor. MEB, öğretmenleri sistem dışına itiyor... Neden acaba?!?

Funtun
Memur
16 Haziran 2020 01:48

Mezun çok, nasılsa yerimize gecmek isteyen, mecbur olan var :(

Funtun
Memur
16 Haziran 2020 01:56

Sırf 3 vesaitle memlekete gidecegim icin risk grubundaki ailemin yanına gidemedim. Süreç boyu sadece ayda 1 2 kez disari cikip maske eldiven takarak işlerimi hallettim. Simdi bana halihazırda seminerin en önemli parçası kurul toplantıları online yapılacakken onca insanla bir salonda toplan, deniyor. Pardon önce toplu taşımaya binmek zorundayız. Hani su tum dünyanın boğuştuğu, henüz bi tedavisi aşısı olmayan pandemiyi hiç umursamayan, maske dekolteli, hijyen sıfır güruha karışıp..."ama diger meslek gruplari..." diye baslayacaklar, kalbinizi kırarım. Ben de öğrencilerimi, ders islemeyi, arkadaşlarımı özledim ama canla başla savaşan, ailelerine hasret sağlıkçıların yeni yükü olmak istemiyorum!

sportif44
Genel Müdür
16 Haziran 2020 10:51

Pazar gününe kadar ertelemenin geleceğini tahmin ediyorum , vaka sayısı daha artacak, nikah işlemleri yasağı da kalktı, seminer öncesi lgs de var, 1.6 milyon öğrenci ve 400 bin öğretmen 20 bin görevli personel Bu sınava girecek, gelecek hafta vaka sayısı 2000 leri geçecek, maalesef meb inadından vazgeçip son dakika seminer iptal edilecek

fndrsn
Aday Memur
16 Haziran 2020 13:11

aynen öyle düşünüyorlar öğretmen ve eğitim kimin umrunda

Funtun, 4 yıl önce

Mezun çok, nasılsa yerimize gecmek isteyen, mecbur olan var :(

friedhelm
Daire Başkanı
16 Haziran 2020 14:01

Bakan dünkü Star TV'de dedi ki : "Meslektaşlarım beni bilirler, mümkün olduğunca kolaylaştırmaktan yanayız. Bulundukları illerde seminer alabilecekler.Bütün mesleklerin artık alanda çalıştığını görüyoruz.Öğretmenlerimizin bir araya gelip fikir alışverişi yapması gerekiyor." İyi de ben "X" okulunda başka bir ilde görevliyim. Memleketimde ailemin yanında karantinada durmuşum "Y" okulunda hangi öğretmenle fikir alışverişi yapacağım? Tanımam etmem. Hiçbir amaca hizmet etmeden büyük bir kalabalık oluşturalacak orada. İkinci çelişki de şu aynı ilin farklı ilçelerinde seminer alınamaması. En azından büyük şehirlerde buna müsaade edilebilirdi. İstanbul'dan örnek vereyim bir ucundan bir ucuna temiz 3 saat diğer büyükşehirler de öyle.Adam Çatalca'da görev yapıyor. Aile Tuzla'da. Her gün gidip gelecek mi? Varsa orada konaklama imkanı kiralık evi vs. O da ayrı bir masraf kalemi. Yani nereden bakılsa tutarsızlık içeren bir durum bu.

fveh23
Aday Memur
16 Haziran 2020 23:26

arkadaşlar anladığım kadarıyla bir inat uğruna bu iş gerçekleştirilecek. sizlere bir sorum olacak süt izni pozisyonunda olanların pandemi sürecinin başındaki gibi idari izinli sayılma durumları var mı acaba? yoksa onlarda seminerlere katılacak mı?ben bu konuda herhangi bir bilgi bulamadım eğer sizlerin bir bilgisi varsa paylaşırsanız çok memnun olurum??

nemrutdağı
Genel Müdür
17 Haziran 2020 22:32

Başta Türk eğitim sen başkanımızı bu süreçte öğretmenlerin haklı sesini bakanlığa duyurduğu için teşekkür ederiz. Bakın arkadaşlar bu süreci su istimal etmeye çalışan eğitimcilerin dışında kalan bir takım kışkırtıcılarada iyi bir ders olmuştur. Biz öğretmenler sağlıkçı arkadaşlarımızın iş yükünü artırmamak için bu yüz yüze toplantıların seminerlerin iptalini istemiş olmamız tamamen sağlıkçıları düşündüğümüz içindir. Ücret dahi talep etmiyoruz. Önce şu ikinci pandemiyi bir savuşturalım. Tüm mevzu budur. İnsan sağlığı önceliğimizdir. Gerisi teferruattır.

friedhelm
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 23:19

Gereken yapılmıştır. Türk Eğitim-Sen genel başkanı Sayın Talip Geylan'a teşekkür etmek gerekir. 29 Mayıs ve 8 Haziran tarihlerinde yapılan çağrı olumlu bulunmuş ve MEB yanlış bir hareketen son anda kurtulmuştur. Bu öğretmenlerin yatması bedavadan ek ders anlamına gelmemektedir. Daha önce de dediğim gibi sayısı bir milyonu geçen bir meslek grubuyuz. Ailelerimiz falan derken sayı belki de üç milyonu buluyor. Kalabalık ortamlarda bu Çin virüsünün bulaşı arttığı için de seminerde öğretmenlerin dolaylı yoldan ailelerin etkilenmemesi kaçınılmazdı. Sağlık çalışanlarının da bu kararla yükü hafiflemiş oldu. Meb yanlış bir karardan dönerek bir sürü hayatı kurtarmıştır. Bunun tartışılacak yanı yoktur.

Turhan06
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 23:20

Hocam seminerlere katılım Eba platformu üzerinden mi sağlanır?
friedhelm, 4 yıl önce
Gereken yapılmıştır. Türk Eğitim-Sen genel başkanı Sayın Talip Geylan'a teşekkür etmek gerekir. 29 Mayıs ve 8 Haziran tarihlerinde yapılan çağrı olumlu bulunmuş ve MEB yanlış bir hareketen son anda kurtulmuştur. Bu öğretmenlerin yatması bedavadan ek ders anlamına gelmemektedir. Daha önce de dediğim gibi sayısı bir milyonu geçen bir meslek grubuyuz. Ailelerimiz falan derken sayı belki de üç milyonu buluyor. Kalabalık ortamlarda bu Çin virüsünün bulaşı arttığı için de seminerde öğretmenlerin dolaylı yoldan ailelerin etkilenmemesi kaçınılmazdı. Sağlık çalışanlarının da bu kararla yükü hafiflemiş oldu. Meb yanlış bir karardan dönerek bir sürü hayatı kurtarmıştır. Bunun tartışılacak yanı yoktur.

friedhelm
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 23:53

MEB toplantı kayıtlarını, katılım sayısını vs. bilgileri öğrenmek isteyeceği için Eba üzerinden yapılacak düşüncesindeyim. Eba'da canlı ders esnasında yaşanan problemleri biliyoruz az çok.Bu sorun göz önüne alınırsa zoom veya benzeri bir program ile de yapılabilir.
Turhan06, 4 yıl önce
Hocam seminerlere katılım Eba platformu üzerinden mi sağlanır?

Turhan06
Daire Başkanı
18 Haziran 2020 00:04

Bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaklardır umarım. Sonra elimizde olmayan sebeplerden ötürü (Eba'ya girişin sağlanamaması) sıkıntı yaşamayalım
friedhelm, 4 yıl önce
MEB toplantı kayıtlarını, katılım sayısını vs. bilgileri öğrenmek isteyeceği için Eba üzerinden yapılacak düşüncesindeyim. Eba'da canlı ders esnasında yaşanan problemleri biliyoruz az çok.Bu sorun göz önüne alınırsa zoom veya benzeri bir program ile de yapılabilir.

nemrutdağı
Genel Müdür
18 Haziran 2020 00:35

20 hazirandan sonra LGS sınavı sonrası bakanlık 2021 ve sonrası için dijital ortamda yapacağı online seminerlerde ilk iş olarak tüm paydaşlarına pandemi sürerse nasıl bir öğretim planlanmalı sorusunu sormalıdır. Yani şu anda aşı ve ilaç yok. Pandemi 1 veya 2 yıl sürerse tüm okulları nasıl planlamayı, sınıf öğrenci sayılarını yarı yarıya azaltmayı , ikili eğitime geçmeyi , haftalık ders saatlerinin ilk ve ortaokullarda 20-25 saate düşürmeyi ,ders saatini 30 veya 35 dakikaya çekmeyi ilk ve ortaokullarda kalabalık sınıfları tüm okullara dengeli eşit dağıtmayı tüm paydaşlarına sorulacak mı? Çalışanların düşünceleri alınacak mı? Yoksa hiç birşey olmamış gibi yine 35-40 öğrencili sınıf ve okullarda ders yapmaya devam mı edilecek. İşte bu sorulara birlikte cevap bulacakmıyız.

bhrbb
Aday Memur
18 Haziran 2020 13:30

Az once müdürümüz p.tesi günü kurul toplantısının okulda yapılacağını duyurdu.yuz yüze.seminerler online yapılacaktı dediğimizde ise seminer değil kurul toplantisi yspilacaktir cavabını aldık.bu mümkün mü?

bhrbb
Aday Memur
18 Haziran 2020 13:31

Biz seminer değil zaten kurul toplantisi yapıcaz dedj

Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi