Editörler : swat3410E.Kayı Han

Kesikparmak
Kapalı
21 Mayıs 2020 19:27

Hukuk mezunları ara rütbeleri doldurmak için alınacaktı. Yani şuan hali hazırda yeteri kadar komiser yardımcısı var ancak komiser,baş komiser,emniyet amiri gibi rütbelerin açığı çok fazla. Komiser yardımcılarının belli bir rütbe alma süreleri de olduğu için ara rütbe açığı uzun süre kapanamayacak. İşte hukuk mezunlarını bu ara rütbeleri doldurmak için hızlı rütbe artışıyla yükseltme planları vardı. Ancak uzun süredir ses soluk çıkmıyor bu alımdan.

Torpilsizmemur1, 4 yıl önce
Bu olmaz dostum, teşkilattan alınacaksa belki üniversite mezun şartı koyulur ama hukuk mezunu diye bir şey olmaz. Öyle olsa subaylık için adamlar iyi üni şartı koyar

Eksisoz
Memur
21 Mayıs 2020 23:26

EVET POLİS ABİLERİMİZ KARDEŞLERİMİZ ŞURDA HAKLI MESLEĞİ BİLEN ADAM KOM YAR OLMALI BURADA BEN DE POLİS DEĞİLİM AMA DESTEKLİYORUM. LAKİN ÜLKEDE GENELKURMAY BAŞKANI OLABİLECEK İNSANLAR SU ÜRÜNLERİ BİTİRİP TEĞMEN OLUYOR ŞUAN. BİR TON ÖRNEK VEREBİLİRİM.

2 YIL MESLEKTE KALIP KOM YARD OLMAKLA BU DEDİKLERİMİN ARASINDA DÜNYA FARK VAR.

PAEM 6 DIŞ KAYNAKTAN BUNLARA BAKARSAK SORUN TEŞKİL ETMEZ.

ozge1894
Aday Memur
27 Mayıs 2020 21:30

ben de artık dış kaynaktan alım olacağını düşünmüyorum. ama yönetmelikteki son değişikliğin sebebini de anlamış değilim

serialchiller
Aday Memur
29 Mayıs 2020 17:52

2022de alım olacağını düşünüyorum

bayerbaseldorf
Aday Memur
03 Haziran 2020 18:34

niçin 2022 yılında alım olacağını düşünüyorsunuz?Bu konuda bir bilginiz mi var yoksa kişisel görüşünüz mü? paylaşırsanız sevinirim.

serialchiller, 4 yıl önce

ozge1894
Aday Memur
04 Haziran 2020 00:13

neye binaen düşünüyorsunuz bunu?

serialchiller, 4 yıl önce

04 Haziran 2020 10:44

Bu burada dursun. coroan biter de normal sürece dönerse, 2020 olmasa dahi en geç 2021 de paem alıma çıkacaktır. Akademinin lise dengi bir okul kurulmadığı müddetçe dışardan alım devam edecektir ve etmek zorundadır. Gelince up yaparsınız bu mesajı da

Miyavss
Aday Memur
04 Haziran 2020 22:38

Ne alaka kardeşim içeride dünya kadar lisans mezunu işi bilen polis memuru var dışarıdan almak zorunda değilki
Torpilsizmemur1, 4 yıl önce
Bu burada dursun. coroan biter de normal sürece dönerse, 2020 olmasa dahi en geç 2021 de paem alıma çıkacaktır. Akademinin lise dengi bir okul kurulmadığı müddetçe dışardan alım devam edecektir ve etmek zorundadır. Gelince up yaparsınız bu mesajı da
04 Haziran 2020 22:55

Kardeşim lisans mezunu adam şimdi oldugu gibi her zaman vardı. Meslek deneyimi ayrı akademik eğitim ayrıdır. Dışardan alım devam etmelidir, zincirin arasına birileri girmeliki adamcılık ve aradan vasıfsız olanların sayısı azalsın. Her polis veya her üniversite mezunu kişi komiser yardımcısı olamaz. Olmamalı da, bu tür sistemlerde denetleyicilerin dışarıdan girmesi her zaman teşkilatlarda istenen bir şeydir. İçeriden sürekli değişimle sirkülasyonu sağlayamazsın. Bunu devlet her zaman yapar. Geldiğinde uplarsınız
Miyavss, 4 yıl önce
Ne alaka kardeşim içeride dünya kadar lisans mezunu işi bilen polis memuru var dışarıdan almak zorunda değilki

dreadmare
Aday Memur
04 Haziran 2020 23:36

liyakat felan hikaye asıl mesele para, dışardan aldığı öğrenciyi 1 sene kartın tokluğuna eğitebiliyor, masrafı az. içerden bizi alsa hem 3bin kişiye en az 6 ay eğitim sürecinde de maaş ödenecek hem de bir o kadar kişilik polis açığı olacak teşkilatta. bu böyle kısır döngüye giriyor. dayısı olan harcanmasın diye göstermelik içerden 300-500 alırlar. polislik için msü tarzı bir okul kurulup onlar mezunlarını verene kadar dışardan alım devam eder.

05 Haziran 2020 00:38

Asıl mesele para değil kardeşim. O kadar adamın eğitim masrafı da para ama adamlar eğitim de veriyor. Bazı arkadaşların sanırım zoruna gitmiş, sistem bu. hepsi olmasa da yine aynı şekilde paem devam edecektir. 2 bin küsür alım olacaktır. Bir pomem adayı olarak söylüyorum bunu.

ozge1894
Aday Memur
05 Haziran 2020 00:48

Yönetmelikte yer alan, dış kaynaktan yapılan alımın 01.01.2020?ye kadar devam edeceğiyle ilgili maddede bir değişiklik yok, ama umarım dediğiniz gibi alımlar devam eder.

05 Haziran 2020 12:02

O madde 2 günde değişir. Zaten paem yeni yönetmelik kapsamına alındı. Bu da devam edeceğine işaret eder
ozge1894, 4 yıl önce

Yönetmelikte yer alan, dış kaynaktan yapılan alımın 01.01.2020?ye kadar devam edeceğiyle ilgili maddede bir değişiklik yok, ama umarım dediğiniz gibi alımlar devam eder.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi