Editörler : crops35
11 Ağustos 2017 22:27

90 Üstune cikmak

Sizce kpssden 90 ustune cikmak cok mu zor

qq007
Aday Memur
12 Ağustos 2017 15:42

Hiç zor değil. 90 üstü alanın yaptığı şey sadece çok çalışmak.Ben öyle kazandım şahsen

wessaurtr
Yasaklı
12 Ağustos 2017 16:34

Arkadaşa katılıyorum. Kendinizi inandırıp ve buna ilaveten 7-8 ay her şeyden vazgeçip günde 8-10 saat çalışmayla, temeliniz dahi olmasa ilk 100'e girebilirsiniz.

qq007, 7 yıl önce

Hiç zor değil. 90 üstü alanın yaptığı şey sadece çok çalışmak.Ben öyle kazandım şahsen

ilknurtt
Aday Memur
12 Ağustos 2017 18:29

Cok tesekkurler

qq007, 7 yıl önce

ilknurtt
Aday Memur
12 Ağustos 2017 18:30

Onereblceginiz kaynak var mi

wessaurtr, 7 yıl önce

Arkadaşa katılıyorum. Kendinizi inandırıp ve buna ilaveten 7-8 ay her şeyden vazgeçip günde 8-10 saat çalışmayla, temeliniz dahi olmasa ilk 100'e girebilirsiniz.

ikmbükücü
Kapalı
12 Ağustos 2017 20:52

Kpss 90 ort. 9 aydir bekliyorum.Herkesin derdi baska

ilknurtt
Aday Memur
12 Ağustos 2017 21:08

90 almak icin nasil calstin hangi kaynaklari onerrsn

ikmbükücü, 7 yıl önce

Kpss 90 ort. 9 aydir bekliyorum.Herkesin derdi baska

ikmbükücü
Kapalı
12 Ağustos 2017 21:22

Hiç Kpss calismadim.Ygs ye hazirlanirken girdim.Lise yeni bitmisti Tm ci oldum icin Gy iyi yaptin eger anayasa kismina calissaydim biraz da guncel bilgiler 95 i cok rahat gorurdum.

Kisa ve net Matematikle sorununuz varsa onu aşın,video dinleyin soru cozun ösym ye yakin kaynak olsun.Örnek ben ygs denemeleri coxuyodum 40 40 40 sorular kpss rahat gecti

ilknurtt
Aday Memur
12 Ağustos 2017 22:03

43 net yaptm gy ten ama mat kolayti gk kotuydu 34 net ti 86 aldim

ikmbükücü, 7 yıl önce

Hiç Kpss calismadim.Ygs ye hazirlanirken girdim.Lise yeni bitmisti Tm ci oldum icin Gy iyi yaptin eger anayasa kismina calissaydim biraz da guncel bilgiler 95 i cok rahat gorurdum.

Kisa ve net Matematikle sorununuz varsa onu aşın,video dinleyin soru cozun ösym ye yakin kaynak olsun.Örnek ben ygs denemeleri coxuyodum 40 40 40 sorular kpss rahat gecti

fazılosman
Aday Memur
14 Ağustos 2017 18:00

Matematigi nasıl halletiniz arkadaslar? İkmbukucu hangi ygs kaynaklarini cozdun isim verirmisin.insallah o puanla atanirsin yolunuz acik olsun

mehmetfirat34
Müsteşar Yardımcısı
15 Ağustos 2017 17:19

90'ı geçmek istiyorsanız ne yapıp edip matematik ile aranızdaki kan davasını sor erdirin ve onunla barışın :)

Stres çekmeden sınav olmaz ama stresin kuklası olursanız bu durum çalışma hevesinize ciddi zarar verir. Sınava hazırlık günlerinde kendinize hep "bu sınavın seçeneklerden yalnızca biri olduğunu ve bu sınavdan iyi sonuç almasanız bile ileride mutlaka başka bir yol için çalışıp iş sahibi olabileceğinizi" her gün söyleyin .

Benim 90 üstü almamdaki ipuçlarından biri de şuydu: sınava ön lisans düzeyi girdim ama bir tane bile ön lisans kaynaktan çalışmadım. Mutlaka çözümlü lisans soru bankası çözdüm. (Benim için çok önemli bir etkendi).

Yarım yamalak bile çözseniz mutlaka ALES sorularını da çözün.

Ders çalışma taktiğini de ancak siz belirlersiniz. Kimisi sözel çalışmaya başlayıp akşam matematik çözer, kimisi de tam tersi. Kimi video izleyerek anlar kimisi kitaptan çalışarak. Çalışma taktiğinin oturması için bir iki ay geçmesi gerek.

ben 8 ay önceden çalışmaya başladım ama sadece matematik çalıştım. Son 4 aya girdiğimizde diğer derslere de başladım artık.

Sakın ilk zamanlarda aşırı çalışma yapmayın

Sıkı çalışmalar ancak son üç aya girince yavaştan yapılmalı. Baştan bastırırsanız sona gelince hevesiniz çok azalıyor ve eliniz kitaplara gitmemeye başlıyor. Halbuki iyi puan alanlar son 3 aydaki sıkı çalışmalar sayesinde alıyor puanı.

Bu arada ben 2014'te de KPSS'ye girdim. Matematik altyapım vardı. Ama sınavda anca yarısını yapabildim matematiğin. Hem psikolojik olarak hem de konu bilgisi olarak hiç çalışmamış birine göre daha iyi sayılırdım. Bu arada sakın ola ki sözel kısmı hafife almayın. Ben sözel sayesinde yaptım ne yaptıysam.

Bu yöntemle 2016 KPSS'den 92.8 puan alarak Turkiye 274.sü oldum.

mehmetfirat34
Müsteşar Yardımcısı
15 Ağustos 2017 17:25

Ben önlisanstan bu puanı aldıysam, siz bu yöntemle 95 ve üzeri bile alabilirsiniz arkadaşlar. KPSS'den 90 üzeri almak kesinlikle imkansız değil.

ilknurtt
Aday Memur
15 Ağustos 2017 22:18

Allah razi olsun cok sagol paylaatklarin icin

mehmetfirat34, 7 yıl önce

90'ı geçmek istiyorsanız ne yapıp edip matematik ile aranızdaki kan davasını sor erdirin ve onunla barışın :)

Stres çekmeden sınav olmaz ama stresin kuklası olursanız bu durum çalışma hevesinize ciddi zarar verir. Sınava hazırlık günlerinde kendinize hep "bu sınavın seçeneklerden yalnızca biri olduğunu ve bu sınavdan iyi sonuç almasanız bile ileride mutlaka başka bir yol için çalışıp iş sahibi olabileceğinizi" her gün söyleyin .

Benim 90 üstü almamdaki ipuçlarından biri de şuydu: sınava ön lisans düzeyi girdim ama bir tane bile ön lisans kaynaktan çalışmadım. Mutlaka çözümlü lisans soru bankası çözdüm. (Benim için çok önemli bir etkendi).

Yarım yamalak bile çözseniz mutlaka ALES sorularını da çözün.

Ders çalışma taktiğini de ancak siz belirlersiniz. Kimisi sözel çalışmaya başlayıp akşam matematik çözer, kimisi de tam tersi. Kimi video izleyerek anlar kimisi kitaptan çalışarak. Çalışma taktiğinin oturması için bir iki ay geçmesi gerek.

ben 8 ay önceden çalışmaya başladım ama sadece matematik çalıştım. Son 4 aya girdiğimizde diğer derslere de başladım artık.

Sakın ilk zamanlarda aşırı çalışma yapmayın

Sıkı çalışmalar ancak son üç aya girince yavaştan yapılmalı. Baştan bastırırsanız sona gelince hevesiniz çok azalıyor ve eliniz kitaplara gitmemeye başlıyor. Halbuki iyi puan alanlar son 3 aydaki sıkı çalışmalar sayesinde alıyor puanı.

Bu arada ben 2014'te de KPSS'ye girdim. Matematik altyapım vardı. Ama sınavda anca yarısını yapabildim matematiğin. Hem psikolojik olarak hem de konu bilgisi olarak hiç çalışmamış birine göre daha iyi sayılırdım. Bu arada sakın ola ki sözel kısmı hafife almayın. Ben sözel sayesinde yaptım ne yaptıysam.

Bu yöntemle 2016 KPSS'den 92.8 puan alarak Turkiye 274.sü oldum.

atamaca
Aday Memur
17 Ağustos 2017 13:11

90 üstüne çıkmak 2 türlü oluyor ya matematiği çok iyi olan adaylar GY +55 GK de allah ne verdiyse yapıyo ya da GY kötü olanlar deli gibi GK kasıyo bana sorarsan GK kas daha çok puan verdiği kesin. ama GK ful ezber tarih coğrafya anayasa su gibi bileceksin çok soru çözeceksin ki şaşaırtmaca soruları bileceksin . ben toplamda 20 k soru çözmüşümdür matematiğim ortalama denebilir hepöyleydi mat kötü diye üzülme 10 net bile yeter +90 puan için yeter ki diğer dersleri fule yakın yap D

arzik476
Şef
19 Ağustos 2017 00:34

Bence soru yanlış. Doğrusu 95 üzerine nasil çıkılır olmalıydı! Zira biz 93 puanla ortada kaldık. 95 altı şu durumda kurtarmıyor 2001'de.

chemicalWaste
Aday Memur
19 Ağustos 2017 05:25

Biraz altyapın varsa ,güncel olayları takip ediyorsan, test olan sınavlarda iyiysen ve sakin kalırsan çok net 95 ve üzeri yapabilirsin. KPSS'de sorulan sorular güncel bilgi, okuduğunu anlama ve basit matematik.

chemicalWaste
Aday Memur
19 Ağustos 2017 05:27

10 matematik neti 90 ve üzeri puan getireceğini sanmam.

atamaca, 7 yıl önce

90 üstüne çıkmak 2 türlü oluyor ya matematiği çok iyi olan adaylar GY +55 GK de allah ne verdiyse yapıyo ya da GY kötü olanlar deli gibi GK kasıyo bana sorarsan GK kas daha çok puan verdiği kesin. ama GK ful ezber tarih coğrafya anayasa su gibi bileceksin çok soru çözeceksin ki şaşaırtmaca soruları bileceksin . ben toplamda 20 k soru çözmüşümdür matematiğim ortalama denebilir hepöyleydi mat kötü diye üzülme 10 net bile yeter +90 puan için yeter ki diğer dersleri fule yakın yap D

ilknurtt
Aday Memur
19 Ağustos 2017 08:43

Bolume gore degisir

arzik476, 7 yıl önce

Bence soru yanlış. Doğrusu 95 üzerine nasil çıkılır olmalıydı! Zira biz 93 puanla ortada kaldık. 95 altı şu durumda kurtarmıyor 2001'de.

atamaca
Aday Memur
19 Ağustos 2017 12:59

bizzat 2014 kpss de 13 14 kadar matematik netiyle 93 aldım

chemicalWaste, 7 yıl önce

10 matematik neti 90 ve üzeri puan getireceğini sanmam.

rapidoo
Şef
01 Eylül 2017 23:19

103 net ile turkiye derecesi yaptim. Zor degil duzenli calisin yeter

ilknurtt
Aday Memur
01 Eylül 2017 23:42

Ozelden yazdim bakarmsnz

rapidoo, 7 yıl önce

103 net ile turkiye derecesi yaptim. Zor degil duzenli calisin yeter

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular