Editörler : Pangaea
23 Ocak 2019 22:58

Teiaş güvenlik soruşturması bekleyen eemler

Arkadaşlar bir gelişme olduğunda bu başlık altında bilgi paylaşımında bulunalim.Benim merak ettiğim bir durum var.Guvenlis soruşturmasının hızlanması için ne yapabiliriz ? Güvenlik soruşturmamızin başlayıp başlamadığını nasıl öğrenebiliriz ? Emniyete gitsek bilgi verirler mi ? Inşallah çok uzun sürmez ve bir an önce göreve başlayabiliriz :) atanan arkadaşlara sabırlar diliyorum hayırlı olsun hepimize

Eemem
Şube Müdürü
23 Ocak 2019 23:06

Dostum her şey tamam şimdi güvenlik soruşturması safhasına gecmissiniz, ne güzel :) bu da geçer merak etmeyin, son boş zamanlarınızin tadını çıkarın :) hiçbir şekilde de hızlandıramazsin ama ikametgah şehrin küçükse genelde en erken baslayanlardan olursun, Mart 2.haftasini gözden çıkar :) hem Erzurum a kış yeni gelmiş olur Mart'ta başlayıp ne yapacaksın :)

mehmetakif.1
Kapalı
23 Ocak 2019 23:08

Keşke ilk atamada atanıp biz de böyle sorular sorsaydık.Hayırlı olsun.

EemYsn
Kapalı
23 Ocak 2019 23:08

Hayırlı olsun arkadaşlar ınsallah en yakın zamanda başlarsınız

ByMehmett
Şef
23 Ocak 2019 23:20

Ahh hocam ahh 1.5 senedir bekliyoruz :D sınava gir bekle sınav açıklansın bekle tercih yap bekle tercihler açıklansın bekle sonra bide soruşturma için bekle :) ikametkahim erzincan hocam en küçük illerden insalla h cabuk biter dediginiz gibi :)

Eemem, 5 yıl önce

Dostum her şey tamam şimdi güvenlik soruşturması safhasına gecmissiniz, ne güzel :) bu da geçer merak etmeyin, son boş zamanlarınızin tadını çıkarın :) hiçbir şekilde de hızlandıramazsin ama ikametgah şehrin küçükse genelde en erken baslayanlardan olursun, Mart 2.haftasini gözden çıkar :) hem Erzurum a kış yeni gelmiş olur Mart'ta başlayıp ne yapacaksın :)

ByMehmett
Şef
23 Ocak 2019 23:22

Darısı senin başına insallah meslektaşım gönlüne göre olur insallah seninde

mehmetakif.1, 5 yıl önce

Keşke ilk atamada atanıp biz de böyle sorular sorsaydık.Hayırlı olsun.

A.C.D.C
Daire Başkanı
24 Ocak 2019 00:43

1. Hızlandırmak için bir şey yapamazsınız.

2. Soruşturmalarınız evrakları verdiğiniz hafta başladı.

3. Emniyete dışarıya bilgi vermez. Böyle bir şeyi sormayın bile derim.

TEİAŞ bu işi en hızlı halleden kurumlardan biri. Bizim de personele ihtiyacımız var neticede. Geçmiş alımlarla kıyaslarsak en geç 15 Mart'ta ilk maaşınızı alacak şekilde işe başlarsınız.

bürocu1221
Aday Memur
24 Ocak 2019 11:24

Arkadaşlar tüm illerde beraber mi işe başlanacak yoksa her ilin farklı tarih mi olur ? Bilgisi olan

umut266
Aday Memur
24 Ocak 2019 16:04

İnsan kaynakları daire başkanı şubat sonu - mart başı gibi başlarsınız diye tahmin ediyoruz demişti.

elk.müh2406
Aday Memur
24 Ocak 2019 23:02

Farzedelim güvenlik soruşturması sonuçlandı.

İşe başlamak için tebligatlarin elimize ulaşmasını mı bekleyeceğiz ?

Yoksa direk telefonla arayarak ya da siteden duyuru ile de tebliğ ediyorlar mı?

Bir de 15 gün içinde işe başlama zorunluluğu tebligat elimize ulaştıktan sonra mı yoksa soruşturma vs. Bittikten sonra mi başlıyor?

ByMehmett
Şef
24 Ocak 2019 23:08

Evrakları teslim ettiğimizde biz size telefonla bildireceğiz dermişlerdi telefonda bildirildikten sonra 15 gün içinde başlayabilirsiniz demişlerdi hocam ben öyle hatırlıyorum

elk.müh2406, 5 yıl önce

Farzedelim güvenlik soruşturması sonuçlandı.

İşe başlamak için tebligatlarin elimize ulaşmasını mı bekleyeceğiz ?

Yoksa direk telefonla arayarak ya da siteden duyuru ile de tebliğ ediyorlar mı?

Bir de 15 gün içinde işe başlama zorunluluğu tebligat elimize ulaştıktan sonra mı yoksa soruşturma vs. Bittikten sonra mi başlıyor?

elk.müh2406
Aday Memur
24 Ocak 2019 23:18

7201 sayılı Tebligat Kanunu?na göre evde veya iş yerinde tebligat kağıdı kişiye ulaşmayınca ihbar kapıya yapıştırılır ve tebligat muhtara bırakılır. Tebligat ilgili yere bırakıldığı andan itibaren süreç başlamış olur. Tebligatta tarafların ad-soyad ve adres bilgileri, tebliğin konusu, tebligat giden kişinin hangi gün ve saatte hangi mercide bulunması gerektiği, adresi ve daveti çıkaran yetkili kişinin mühür ve imzası bulunur.

Sanırım olayın resmiyeti bu.

Zaten herkes bir an evvel işe başlamak istiyor. Tebligat beklemek istemez kimse sadece zaruret halinde işe hemen başlayamayacaklar için sordum.

salimyuksel
Aday Memur
25 Ocak 2019 14:30

ikamet ettigi sehire atanan icin de 15 gunluk sure var mi

varolleng
Memur
25 Ocak 2019 14:47

vatandaşlık dersi çalışırken aynı şehre atanırsanız ertesi gün başlamanız gerekir deniliyordu.

salimyuksel, 5 yıl önce
ikamet ettigi sehire atanan icin de 15 gunluk sure var mi

Konursi
Aday Memur
25 Ocak 2019 15:19

Aynı şehire atansanızda 15 gün süre verilecek.Ankara da öyle söylendi.

0606mühendis0606
Aday Memur
26 Ocak 2019 11:58

Arkadaşlar tam teşekküllü hastaneden sağlık raporunu ne zaman almamız uygun olur?

Bazı hastanelerden rapor almak 1 günden fazla sürebiliyormuş, raporu şimdi alıp aradan çıkarsak sorun olur mu acaba?

ByMehmett
Şef
26 Ocak 2019 13:08

6 ay geçerliliği var hocam sağlık raporunun eğer bulunduğunuz şehir büyükşehir ise bir an önce almanızda fayda var diye düşünüyorum

0606mühendis0606, 5 yıl önce

Arkadaşlar tam teşekküllü hastaneden sağlık raporunu ne zaman almamız uygun olur?

Bazı hastanelerden rapor almak 1 günden fazla sürebiliyormuş, raporu şimdi alıp aradan çıkarsak sorun olur mu acaba?

Eemem
Şube Müdürü
26 Ocak 2019 15:24

bulundugun sehirde üniversite hastanesi varsa oradan almanı tavsiye ederim 1 günde hallolur. Sabah erken git ama. çünku bazı yerlerde kan tahlili vs isteyebilir bazısı ise cok kolay veriyor şans artık. 6 ay gecerligi olur, sıkıntı olmaz

0606mühendis0606, 5 yıl önce

Eyyüppppppppp
Kapalı
27 Ocak 2019 00:52

hocam merhaba rapor icin ise basladiktan hemen sonra goturmek sart degil herhalde ben mi yanlis anladim...yoksa hemen vermemiz mi gerekiyor

Eemem, 5 yıl önce

bulundugun sehirde üniversite hastanesi varsa oradan almanı tavsiye ederim 1 günde hallolur. Sabah erken git ama. çünku bazı yerlerde kan tahlili vs isteyebilir bazısı ise cok kolay veriyor şans artık. 6 ay gecerligi olur, sıkıntı olmaz

A.C.D.C
Daire Başkanı
27 Ocak 2019 09:24

İşe başlamadan önce sunmanız lazım. Birkaç saatlik iş zaten. Tebligatın geldiğinin ertesi günü sabah erkenden tam teşeküllü bir devlet hastahanesine gidin alın. 200-300 civarı bir ücreti var. İşe giderken de yanınızda götürün o raporu.

Eyyüppppppppp, 5 yıl önce

hocam merhaba rapor icin ise basladiktan hemen sonra goturmek sart degil herhalde ben mi yanlis anladim...yoksa hemen vermemiz mi gerekiyor

Eemem
Şube Müdürü
27 Ocak 2019 12:41

Merhaba, yukarıda arkadaş yazmış ama tebligat gelince al demiş. Bana göre önümüzdeki bir ay içinde al, tebligatı bekleme. Hazır bulunsun yanında. Zaten genrl merkeze verdigin evrakların birçoğunu atandığın yere de götüreceksin, bunun içine sağlık raporuna ekliyorsun sözleşme imzaliyorsun sonra. Sağlık raporunu belki işe başladıktan sonra da alabilirsin ama hiç gerek yok işten izin almaya falan. Şimdiden al kenarda dursun. 6 ay geçerli zaten.

Eyyüppppppppp, 5 yıl önce

Toplam 361 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi