Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
24 Ocak 2023 09:26

Zorunlu hizmet affı gelmeli

2010 yılında atanıp 1 aysonra muaf olup hiç bu stresi yaşamayan var, biz 11 yıldır bu stresi yaşıyoruz, alkollü araç kullanan affediliyorsa, ehliyetler geri alınıyorsa, bizim de zorunlu hizmetimiz affedilmeli

Pelinin
Yasaklı
24 Ocak 2023 09:29

Alkollü araç kullanmak affedilmiyormuş, yanlış bilgi vermiş olmayayım, o kısmı siliyorum, ama zorunlu hizmet affı gelmeli

cahilsavan
Kapalı
24 Ocak 2023 09:29

Af af af

Neden bu ülkede kanunsuzluk kanuna dönüşüyor

Pelinin
Yasaklı
24 Ocak 2023 09:31

Şuan zorunlu hizmet affının kanunsuzlukla hiçbir ilgisi yok

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 09:31

Sözleşmeli atamaların yapıldığı bir ülkede zorunlu hizmet affı beklemek gerçeklere göz yumup sadece ben bunu istiyorum gerisini düşünmüyorum demektir.

Gokhanınn
Şef
24 Ocak 2023 09:34

daha dün 31 aralık 2022 ve öncesine ait 2000 lira ve altındaki vergi borçlarının tamamen silindiği haberi vardı.

İstenirse her şey halledilebiliyor. Benzer uygulamalar hayatın her alanında yapılıyor, bu konuda da daha önce bu aftan yararlananlar olduğu için tüm memurlara 1 derece verilmesi uygulamasında olduğu gibi bu hizmet kapsamındaki tüm öğretmenler bu görevden muaf tutulmalıdır.

Pelinin
Yasaklı
24 Ocak 2023 09:34

Tam tersine düşünüyorum, hocam ben 2010 yılında atanmış bir çok kişiyle çalıştım zorunlu hizmetten muaf olan, o tayin istiyor ben isteyemiyorum, buna göz kapamak nedir peki?

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Sözleşmeli atamaların yapıldığı bir ülkede zorunlu hizmet affı beklemek gerçeklere göz yumup sadece ben bunu istiyorum gerisini düşünmüyorum demektir.

cahilsavan
Kapalı
24 Ocak 2023 10:00

Balık baştan kokmamalı

Kuralsızlık kural olmamalı niye bizim bütün işlerimiz kurallara uyulmaması yönünde kurgulanmış anlamıyorum bu olay özelinde değil sadece

tukiu
Memur
24 Ocak 2023 12:39

istemeyükçüler öteye :) gelmeli gelecek inşallah

şanlı0788
Şube Müdürü
24 Ocak 2023 13:33

Gelmez

tukiu
Memur
24 Ocak 2023 14:24

olumsuz bakanlar olabilir önemli olan gündemde olması

konya29
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 15:14

hayırdır ne gibi bir suç işlediniz de af istiyorsunuz..sözleşmeli öğretmenlik gerçeğinin olduğu bir ortamda neyin affı ya..af isteyeceğinize,tayinde adalet ve rotasyon isteyin .. o zaman zorunlu hizmeti bitirdiğinizde istediğiniz yere kolaylıkla gidersiniz..

tukiu
Memur
24 Ocak 2023 15:32

olumsuz bakanlar saygı duyuyoruz ilk sıralarda yerimizi koruyalım :)

24 Ocak 2023 15:41

2016 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına geçildiğine göre özellikle 2010-2016 yılları arasında atanan kadrolu öğretmenlerin zorunlu hizmet affı kapsamına alınması artık bir mecburiyettir. Ülke genelindeki öğretmen açığına bakıldığında şartlar artık 7 yıl ve daha öncesindeki gibi değildir. Dolayısıyla mevcut durumun gözden geçirilerek bu mağduriyetin sözleşmeli öğretmenlik kapsamı dışında kalan ve 2016 yılı öncesi atanan öğretmenler için öncelikli olarak çözüme kavuşması gerekmektedir.

Pelinin
Yasaklı
24 Ocak 2023 16:32

Sayın hocam güzel bir noktaya değindiniz, 1 ay önce atanan muaf oldu bir ay sonra atanan, 3 ay sonra atanan muaf olamadı, siz karar verin biz suç mu işledik te muaf olamafık?

konya29, 1 yıl önce

hayırdır ne gibi bir suç işlediniz de af istiyorsunuz..sözleşmeli öğretmenlik gerçeğinin olduğu bir ortamda neyin affı ya..af isteyeceğinize,tayinde adalet ve rotasyon isteyin .. o zaman zorunlu hizmeti bitirdiğinizde istediğiniz yere kolaylıkla gidersiniz..

Pelinin
Yasaklı
24 Ocak 2023 16:35

Kesinlikle katılıyorum hocam, 2010 dan sonra atananlara muafiyet gelmeli, bazı arkadaşlar sözleşmeli öğretmenliğin olduğu yer falan gibi sözler yazmışlar, biz sözleşmeli öğretmenliği savunmuyoruz ki, o başka bir konu, o konu ile ilgili hak aranabilir, bu konu ile ilgili değilki

mastermusician, 1 yıl önce

2016 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına geçildiğine göre özellikle 2010-2016 yılları arasında atanan kadrolu öğretmenlerin zorunlu hizmet affı kapsamına alınması artık bir mecburiyettir. Ülke genelindeki öğretmen açığına bakıldığında şartlar artık 7 yıl ve daha öncesindeki gibi değildir. Dolayısıyla mevcut durumun gözden geçirilerek bu mağduriyetin sözleşmeli öğretmenlik kapsamı dışında kalan ve 2016 yılı öncesi atanan öğretmenler için öncelikli olarak çözüme kavuşması gerekmektedir.

Abv422
Aday Memur
24 Ocak 2023 17:42

Sözleşmeli öğretmen atamasına kadar olan kısımdaki zorunlu hizmetler bence de kaldırılmalı. Öncekilere yapıldı ise sonrakilere de yapılmalı.

besyo123
Genel Müdür
24 Ocak 2023 19:19

seçim öncesi gelir diye düşünüyorum ve gelmelidir de

cahilsavan
Kapalı
24 Ocak 2023 19:24

Ya ben de 2010 öncesi atandım doğu görevi yaptım ama sonra çıkan doğu görevi yönetmeliklerinde aynı okulda kalanlar artırımlı puan falan almaya başladı ben de istersen;)

yasintekin
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 19:35

Gelmemeli

spock
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 19:49

Arkadaşlar gelmeli melmeli diyerek kendinizi boşuna yormayın. Zorunlu hizmet affi gelmeyecek. İşinizi, gücünüzü, hayatınızı buna göre ayarlayın. 40'ından sonra köyde çalışmak adama koyar. Benden demesi.

Gençken zorunlu hizmetinizi yapın kurtulun.

Toplam 130 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi